Да Щас же• 28 июля 2024

Перестала переходити на російську мову…

… у спілкуванні з російськомовними. Це викликає образу, гнів, зневагу та безліч інших негативних емоцій з їхнього боку. Особливо у випадку з родичами. Чи переходите ви на мову співбесідника, особливо якщо це російська? Я не знаю багато мов, усього три, якими можу спілкуватися. Коли бачу, що англомовній людині важко, я перейду на англійську. Але з російськомовними ніби включається блок, я не можу витиснути з себе ані слова. Навіть, якщо це родичі. Перепрошую, але не переходжу. Пояснюю, що це мій вибір, і якщо їм неприємно, вони можуть просто не спілкуватися зі мною. Але вже втомилася терпіти від них негатив і маніпуляції через це. Хто правий? Як у вас з цим справи?
Королева ганделику• 28 июля 2024
Автор, а як ви порадницю витримуєте, де більшість російською пишуть?)

миссАрфография• 28 июля 2024
Нам пофіг. Робіть як Вам зручно і не розводьте срачі
Советчица Года• 28 июля 2024
Автор, не псуйте собі нерви, вам тут розкажуть(
Королева ганделику• 28 июля 2024
Я спокійно спілкуюся російською з тими, хто хоче спілкуватися російською.
Туфли в чешуе• 28 июля 2024
Интересное у вас окружение. Мне все равно переходит собеседник или нет
автор Да Щас же • 28 июля 2024
Ответ дляКоролева ганделику
Витримую, але пишу і всім відповідаю українською.
Бабуся Бетман• 28 июля 2024
З початком війни- ніколи! Маю огиду до рускої 🤮
Королева ганделику• 28 июля 2024
Ответ дляДа Щас же
А чи відчуваєте обурення чи зневагу?
Апофиозная• 28 июля 2024
Говорю на русском со всеми и с украиномовными тоже

Чучело-Мяучело• 28 июля 2024
Я перестала з 22 лютого. Не було такої реакції ні в кого. Навпаки, також намагаються як можуть підтримувати розмову українською мовою.
lana_banana04• 28 июля 2024
Ещё никого за всю свою жизнь не встречала в Харькове, кого бесила бы мова или язык. Все друг друга понимают
ГендиреХтор• 28 июля 2024
Это ваши личные дела. Не нравится - не говорите на русском.
Я лично на украинский не перехожу. И те, кто пытались, русскоязычные, уже снова говорят на своем родном русском.
Достаточно того, что мы (русскоязычные и украиномовные)понимаем доуг друга. А говорить можем каждый на своем. Это для украинцев не проблема
Значит надо• 28 июля 2024
Удалено администрацией...
КАПСЛОЧНИЦА• 28 июля 2024
Ну не знаю, я два роки як перейшла, то ніхто ніколи не очікував що я говоритиму з ним російською.
Та і навіщо? Всі наші чудово мову розуміють навіть якщо не говорять нею.

Навпаки, більшість намагається зі мною українською розмовляти бодай окремим фразами, навіть коли поганенько її знає.
І це дуже приємно, якщо чесно. Не знаю чому, просто приємно.
Зупка_цем• 28 июля 2024
Вообще не ожидаю, что украиноязычные будут переходить со мной на русском. Сама тоже не перехожу на украинский. Сосуществуем вполне нормально. Никто ни на кого не обижается
автор Да Щас же • 28 июля 2024
Ответ дляКоролева ганделику
А чи відчуваєте обурення чи зневагу?
Не сказала б. То їхній вибір і життєва позиція. Людина може писати слушні думки російською, і чому б не дослухатись. Але сама я не можу перейти на російську у відповідях в діалозі.
Сливочная пенка• 28 июля 2024
Я без проблем говорю и на русском и на украинском. В зависимости от того на каком языке говорит собеседник. Ни на кого не обижаюсь и никому претензий не высказываю. Так что у меня всё хорошо)
Міс Всесвіт• 28 июля 2024
Я не перехожу на украинский обычно, если это не по работе
Чаще их бесит, что я говорю на русском. Как вас сейчас.
Мне фиолетово - я понимаю 4 языка.
Также прекрасно знаю, что вы и все новые украиноязычные ’патриоты’ - прекрасно понимают меня и русский язык.
И в 98% первыми лезут на рожон и устраивают мовный срач
Стрекоза любви• 28 июля 2024
Вже в мене щелепа на так працює, щоб на російську переходити 😂. От правда, розмовляти в реальності російською стало важко. Якщо це переписка в месенджері з якимось замовником, то з легкістю відповідаю російською.

Багиня• 28 июля 2024
Не знаю таких людей, щоб повністю перейшли на українську. В публічному просторі спілкуюся українською, в сім´ї, з друзями - російською, проблеми не бачу
Непонятно• 28 июля 2024
А я принципиально на русском общаюсь. И меня бесят украиноязычные мужики, которые сидя дома делают мне замечания. В то время как мой русскоязычный брат больше двух лет на передовой.
Сама вумна тутички• 28 июля 2024
Хз. Не ожидаю от собеседников перехода на русский со мной и не перехожу на укр. с украиноязычными. Кто как хочет так и д-т, а я … как я хочу))))
Багиня• 28 июля 2024
Ответ дляДа Щас же
Ну то не переходьте, як не можете. Тема про що?
Сливочная пенка• 28 июля 2024
Ответ дляМіс Всесвіт
Мне фиолетово - я понимаю 4 языка.
Это точно )
КАПСЛОЧНИЦА• 28 июля 2024
Ответ дляДа Щас же
То з чого ви взяли що від вас того чекають?
Міс Всесвіт• 28 июля 2024
Ответ дляЗначит надо
Удалено администрацией...
Вот прямой пример хамства и агрессии в сторону русскоязычных, лёгка
Сливочная пенка• 28 июля 2024
Ответ дляБагиня
Про мовный срач. Комментариев наберётся страниц 30 .
Скляна миша• 28 июля 2024
Не понимаю, зачем переходить на русский. Русскоязычные в Украине отлично понимают украинский. Не вижу проблемы.
Зупка_цем• 28 июля 2024
Ответ дляЗначит надо
Удалено администрацией...
А когда это семицветка требовала, чтобы с ней переходили на русский?)) Мне абсолютно пофиг на каком языке говорит человек, чему подтверждение мой коммент выше.
автор Да Щас же • 28 июля 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Бо конкретно у випадку моїх родичів постійно виникають конфлікти. Вони потребують, щоб я з ними говорила російською, бо я її знаю, і вони вважають, що вона для мене - рідна. При тому, що українську вони добре розуміють, бо самі з Дніпра, але принципово не говорять.