Станом на липень 2024 року в Україні налічується 701 тис. проваджень про стягнення боргів за житлово-комунальні послуги.
Від початку повномасштабної війни боргів побільшало на 37%.
Наприкінці минулого року в Єдиному реєстрі боржників налічувалося 659 684 боргів за комуналку. За пів року їх кількість зросла на 6,3%.
Найбільше боржників мешкає на Дніпропетровщині – понад 100 тис. проваджень або 14,3% від загальної кількості. Далі йдуть Харківська та Донецька область – 94,8 тис. та 79,7 тис. відповідно.
36,9% від усіх боргів становить несплата за опалення – 258,8 тис. На другому місці зі значним відривом находяться борги за водопостачання – 18,6% або 130,2 тис., замикають трійку борги за світло – 67,9 тис. або 9,7%.
Ответ дляарина-ветерок
Це 700 тис тих на кого вже в суд подали, а взагалі боржників мільйони. І чим вище підійматимуть тарифи, тим їх буде більше. Коли вибір поїсти , чи за комуналку сплатити, 99 відсотків вибере їжу, це інстинкт самозбереження.
Ситацию спасут только решения судов и эффектиная работа исполнительной службы.
Ответ дляTasya-Natusya
Мені нароховують кожного місяця 200 - 300 грн за опалення - не за обслуговування, а саме опалення якого з квітня немає, таке було і минулого року, платили. Ходила чутка, що таким чином буде менша сума в опалювальний сезон. А вона не була меншою, а такою самою згідно тарифу помноженого на кв.м. За що ми платили минулого року загадка. Тому зараз не плачу, буду платити тільки те, що будуть нараховувати взимку.
Мені 788 грн нараховують кожен місяць без опалення, ну і + 2500 в сезон опалення. Полтавська область.
Було подано (не мною) до суду на Полтаватеплоенерго і винесено рішення на користь позивача щодо перерахунку цього нарахування. Суд задовольнив подання. Всі, хто подадуть після автоматично отримають таке ж рішення. Проблема в тому, чи виконає його Полтаватеплоенерго..
Та чим більше претензій, тим вірогідніше позитивний результат.
Ось посилання на це рішення
ksusha1155• 31 июля 2024
Ответ дляNatalia505
Не може бути....чекайте, ще почнуть пеню нараховувати. В мужновладців ´ідей´ ще багато.
Вже почали
арина-ветерок• 31 июля 2024
Ответ дляksusha1155
Вже почали
Де і за що, за які послуги? Нема поки що вроді пені.
ksusha1155• 31 июля 2024
Ответ дляарина-ветерок
Є за опалення, вже розіслати повідомлення
арина-ветерок• 31 июля 2024
Ответ дляksusha1155
Мабуть не у всіх містах? В нас нема. А може тому, що прифронтове.
арина-ветерок• 31 июля 2024
🇺🇦 Втричі зросла кількість боржників за комуналку під час війни, — Опендатабот
36,9% боргу припадає на опалення, на другому місці водопостачання — 18,6%, а замикають трійку борги за світло — 9,7%.
Скопировала из новостей в телеграмме.
ksusha1155• 31 июля 2024
Ответ дляарина-ветерок
Київ пеня на опалення вже є з почату літа