Маю декілька думок• Изменено 16 августа 2024
Старшее поколение
Почему старшее поколение так навязывает деторождение? Бабушки/дедушки, мои клиенты. Мне 20, даже молодые коллеги - которым под 40, в том же духе) что вы отвечаете в таких случаях?
ГонУрова дівка• 16 августа 2024
Ответ дляПроработник
Уже писала свою думку на цей рахунок в подібній темі, повторюсь.
Вони не бачать для себе іншого способу реалізуватися, ніж пекти пироги онукам. Немає у них ось цього насолоджуватися власним життям. Я пишу з узагальненням, але ясно що мова не про 100% (а то точно прийде хтось з уточненням, що їх мама не така).
Але все ж - у кого зі старшого покоління є активне життя поза домом, сім´єю? Та банально, чому в ресторанах, кіно, студіях фітнесу та йоги, дуже мало представників цього покоління?
На жаль, у моєї мами, мами чоловіка і ще у багатьох знайомих саме так. Діти виросли і роз´їхалися, а інших способів додати фарб своєму життю ніж бачити онучат вони не бачать
Да уж) Ваше мнение имеет право на жизнь. Но мне 58, моим детям свои дети не нужны, мне внуки тоже. Но мне есть чем заняться) И я не то что ’задалбливаю’, а вообще этот вопрос никогда не поднимаю. Мне и так хорошо. Возможно я эгоистка)
Вельшановна• 16 августа 2024
У них есть опыт.
Родила в 36,сейчас ребенку 17,а мне 53.
В 25 нужно было.
Всему свое время отведено.
Родила в 36,сейчас ребенку 17,а мне 53.
В 25 нужно было.
Всему свое время отведено.
Указка• 16 августа 2024
Не все такие. Мне почти 60 и я приветствую взгляды ’чайлдфри’- сегодня это более чем актуально.
Гомосноб• 16 августа 2024
Не было таких в окружении. Про планы за замужество и детей спрашивали часто, но никто не навязывал)
В 11 классе очень интересовались куда я буду поступать. Тоже не нервировало.
Мне кажется это личный триггер, если эти вопросы раздражают. Если прям бестактные советуют побыстрее родить, просто скажите «ОК, постараюсь»
Гопница-Советчица• 16 августа 2024
в якому сенсі нав’язує? мені 50+, я не те що стороннім людям, дітям своїм нічого не нав’язую, та й мені не пам’ятаю, щоб нав’язували, скоріше відмовляли))) це й відмовляли від усіх трьох, від кожного у свій час (велика різниця між дітьми)
Педиатор_я• 16 августа 2024
я ще можу зрозуміти, коли це говорять найближчі родичі і у відповідних умовах - ну там мова про це зайшла, на одинці. у всіх інших випадках - це вкрай нетактовно. і вік тут ні до чого, просто людина невихована.
Проработник• 16 августа 2024
Ответ дляГонУрова дівка
Так виходить, що це обговорення не про вас. Тема є про те, чому нав´язують дітонародження). Ви не нав´язуєте, відповідно, усе що тут обговорюється - не про вас.
Ку ка ку ка ку• 16 августа 2024
Ответ дляСтигла полуниця
А вы своему ребенку советуете только когда спрашивает? Типа - а можно я пальцы в розетку суну? Пока она живет с родителями, себя не обеспечивает, то не может считаться полноценно взрослой и самостоятельной, поэтому и советы дают. Вот отселится отдельно, будет себя сама обеспечивать, все и успокоятся.
Вона живе з усіма родичами, які дають їй непрошені поради?
Ответ дляМаю декілька думок
Ну, спрашивают ’дети есть?’ ’Родителями внуков нужно уже’
У вас просто таке оточення.
Бо це вже давно моветон.
Зараз стільки неодружених, то про дітей їх тим більше ніхто не запитує.
Піввофісу дівчаток і хлопчиків, яким за 40. Ну, хлопців із зрозумілих причин зараз поменшало, як і скрізь.
Бо це вже давно моветон.
Ку ка ку ка ку• 16 августа 2024
Ответ дляГонУрова дівка
А при чем тут родительское желание к вашему высшему образованию?
Я з 18 працювала, бо віддавала гроші батькам на утримання молодших. Під час навчання так добре не зможеш працювати.
Ответ дляПроработник
Тому що:
1. У старшого покоління багально може не бути грошей на ресторани
2. Їм просто не цікаве такі заняття
’Чого ви не хочете займатися йогою або іншим спортом?’ і
’Чого ви не хочете народити дітей?’
мають приблизно однакові відповіді: ’Не хочеме’, ’Нам це не цікаво’ і т.д.
2. Їм просто не цікаве такі заняття
’Чого ви не хочете народити дітей?’
Ку ка ку ка ку• 16 августа 2024
Ответ дляГомосноб
І кожного разу відповідати «ок, постараюсь»? Зазвичай після цієї фрази ще більше починають задовбувати, що у тебе вже вік, що ти старородяша, що тобі терміново потрібні дітки
Стигла полуниця• 16 августа 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
Знаете, моя дочь умнее вас, она не дует губы и не психует, а целует бабушку в макушку и говорит:
«Конечно, бабулечка». И все счастливы.
Ответ дляПроработник
Та тут кожного дня жаліються, що батьки/свекри онуків не няньчать, живуть для себе
Сегодня я не я• 16 августа 2024
Мне никто никогда особо не навязывал. Может потому, что родственников у меня нет, а с посторонними людьми на эту тему разговор короткий - нет, не хочу, это определенно не то, что сделает меня счастливой, у меня другие ценности, вы не понимаете как можно не хотеть детей? А я не понимаю, как их хотеть.
Только пару раз помню, чтоб эти разговоры затянулись и перешли в подобие дискуссии - с подругой, недавно родившей двойню, которой определенно двигала гормональная буря, с соседкой, которая рассуждала очень просто и материалистично - у тебя же есть квартира, целая двушка, еще и машина есть - круто, так пора рожать))) А также с одной женщиной, которая нам помогала по хозяйству - вот ею определенно двигало что-то вроде описанного в теории ведра крабами, поскольку худшего анти-примера приверженности семейным ценностям трудно вообразить - муж-алкоголик, и куча детей, которых она рожала лет с 20, игнорируя все прочие аспекты жизни и развития.
Проработник• 16 августа 2024
Ответ дляsim_sims
Ну так є різниця між тим, щоб погратися з онучком коли тобі зручно і є на це настрій і розділяти усі турботи з батьками.
Миссис Буркул• 16 августа 2024
Моей старшей дочери 31, младшей- 9
Мне 50
Я не лезу к старшей с неадекватными вопросами.
Это ее жизнь и ее правила.
Она точно знает, что путной бабули из меня не получится.
Мне 50
Это ее жизнь и ее правила.
Проработник• 16 августа 2024
Ответ дляСалт
Тому що:
2. Їм просто не цікаве такі заняття
’Чого ви не хочете народити дітей?’
2. Їм просто не цікаве такі заняття
’Чого ви не хочете народити дітей?’
Спорт я навела як один з можливих прикладів. Можете натомість будь-яке інше дозвілля підставити окрім кулінарії та шиття/в´язання (бо це якраз про побутове обслуговування).
Що стосується грошей - ну, ясно що їх багато в кого нема, а надто зараз. Але чомусь побачити жінку 30 років в ресторані можна набагато частіше, ніж 55. А ми ж зараз не про пенсіонерів (їх дітям 40+), а про активних працюючих людей.
ГонУрова дівка• 16 августа 2024
Ответ дляПроработник
Понятно, что не обо мне. Я по возрасту старшее поколение, а оно бывает разным. Вот что я хотела сказать.
Пластилин_Колец• 16 августа 2024
Ответ дляПроработник
На всі заняття, якими люди не займаються, зазвичай 2 причини: не хочуть і немає можливості (грошей, здоров´я і т.д).
До ресторанів це теж відноситься.
Жінці в 55+ і в 45+ є куди витратити гроші, і це, на жаль, не тільки ресторани
Я вже писала в іншій темі, куди мені довелося за 2 останніх місяці витрачати гроші: 20 тисяч планова операція чоловіку, 45 тисяч непланово зламаний його зубний міст. Чого це ми цього місяця не підемо до ресторану?
І так, в моєму віці я вже думаю, на що буду жити на пенсії.
Світ рожевих поні він такий, незамутнений
До ресторанів це теж відноситься.
Проработник• 16 августа 2024
Ответ дляГонУрова дівка
З цим не сперечаюся, у мене є знайома (колега по роботі), однолітка моєї мами, але така енергійна і стільки інтересів має, що я по-доброму заздрю.
Не хотіла образити, можливо, некоректно сформулювала думку.
Проработник• 16 августа 2024
Ответ дляПластилин_Колец
До ресторанів це теж відноситься.
Я не бачу сенсу сперечатися.
Ви про те що хтось не хоче.
Я про те, що хтось не сприймає це як можливість для себе, бо ’то для молодих/для багатих/нащо то взагалі треба’.
По аналогії - я років до 27 сприймала таксі як якусь розкіш, а не засіб швидко і зручно дістатися до потрібного місця. Заробляла нормально, просто обмеження яке існувало лише в моїй голові.
Більше дискутувати не хочу, усе що я хотіла сказати про цій темі я уже сказала, ваше право не погодитися.
Ви про те що хтось не хоче.
ГонУрова дівка• 16 августа 2024
Ответ дляПроработник
Все хорошо! Вы совершенно меня не обидели.
Мадам Подлинник• 17 августа 2024
Ответ дляСтигла полуниця
Жаль вас, с такой философией. Может доя вас это новость, но советовать надо когда спрашивают совета, если вы конечно уважаете чужие границы, но походе это не про вас
Мадам Подлинник• 17 августа 2024
Ответ дляПроработник
У этого поколения «Хочу внуков» - это что-то типа «хочу сырников».
Внуки - это личности, люди, а не хомячки. Их рожают не от безделья и не для бабушки с дедушкой побаловаться. А потом эти бабушки с дедушкой будут рассказывать, что они еще молодые и у них своя жизнь или что они уже старые и больные, с внуками им тяжело. Рожать ребенка надо бы когда родители этого хотят, и готовы к этому морально, психологически и финансово