Вообще не факт• 06 сентября 2024

Специальность для души VS для денег

Речь идет о поступлении в ВУЗ.
Что бы вы выбрали:
1. ВУЗ и специальность мечты, куда лежит душа и очень хочется учится и развиваться в этой области, хотя потом хз как зарабатывать большие деньги с таким образованием.
2. ВУЗ и специальность которая не нравится, но потом можно хорошо зарабатывать. Но при этом работа будет не любимая, а обязаловка. Зато будут деньги.
Результат:
вже голосів: 39
25 (64.1%) По зову души
6 (15.38%) Деньги в приоритете
5 (12.82%) Можно два образования
3 (7.69%) Свой вариант
Лепетун• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
Вообще ничего )))
Всё изучает дочь. Выбирает ВУЗы, изучает как поступать туда, что надо и т.п. Я только учебники и книги покупаю ей какие она просит
Какие вузы выбирает?
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Вы знаете ВУЗы Чехии? )
Оля_с_киркою• 06 сентября 2024
Зі свого досвіду- по тому, що подобається треба йти...Працювала головним бухгалтером і приходили які вчилися на нього, бо сказали , що професія ’потрібна ’! Вони були ’поганими робітниками’, в них інші якості- в кого творчість розвинена, якісь інші сильні якості.Жаль, що йшли вчитися не на те, що ’до душі ’...
Последний вагон• 06 сентября 2024
Ответ дляИз Виа-гры
Моя дочь тоже очень любит языки, склонность к языкам, английский на высоком уровне, сейчас китайский учит.
Тоже рассматривали филологию, но т.к. я сама работаю (не препод) в вузе и все родственники там же, резюме было одно - языки это сопутствующее, а не основное.
Переговорили с преподавателями нашего вуза, они в один голос - если готова быть учителем, то вперед.
В итоге пошла на Биотехнологии и биоинженерию)
В какой вуз поступили?
Лепетун• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
Вы знаете ВУЗы Чехии? )
Пока только про политехнику в Остраве слышала
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляЛепетун
не туда )
Из Виа-гры• 06 сентября 2024
Ответ дляПоследний вагон
В какой вуз поступили?
Мечникова, Одесса
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляИз Виа-гры
Мечникова, Одесса
вы из Одессы?
тогда мы земляки )
Последний вагон• 06 сентября 2024
Ответ дляИз Виа-гры
Мечникова, Одесса
Сколько контракт? Тоже рассматривали для дочери специальность биотехнологии, но она выбрала филологию
Из Виа-гры• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
вы из Одессы?
тогда мы земляки )
да, мы из Одессы)
Лепетун• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
вы из Одессы?
тогда мы земляки )
Я тоже в Одессе
Из Виа-гры• 06 сентября 2024
Ответ дляПоследний вагон
моя поступила на бюджет... контракт что-то около 30-35 год... вроде так
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляЛепетун
Я тоже в Одессе
ничего себе ))
Последний вагон• 06 сентября 2024
Ответ дляИз Виа-гры
Супер, поздравляю! У нас 48 тыс в Киеве(филология)
Лепетун• 06 сентября 2024
Но мои в Одессе учиться не будут. Старший уже со Львове. Младший или уедет, или к брату.
Из Виа-гры• 06 сентября 2024
Ответ дляПоследний вагон
ого
Из Виа-гры• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
ничего себе ))
все что я рассказывала, это наш РГФ)
А Я Самая Самая• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
Філолог (мова та література) - для душі.
а інше - дизайн, архітектура чи т.п. Може в айті
З чого Ви взяли, що в філології не можна нормально заробити? І з чого Ви взяли, що в дизайні хороші зарплати? Все залежить від конкретної людини.
А Я Самая Самая• 06 сентября 2024
Ответ дляПопадалочка
Смотря для мальчика или девочки, девочке в перспективе не нужно зарабатывать большие деньги, достаточно нормальных денег.
Ага, особливо, коли жінка залишається одна з дитиною
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляА Я Самая Самая
про филологию я вообще не знаю ничего ) кроме того, что родственники говорят что это не перспективно.
А дизайнеры, зарабатывающие очень неплохо, есть среди знакомых. Но для них это и было ’по душе’
Проработник• 06 сентября 2024
Серед моїх однокласників ті, хто пішли в філологію, шкодують про це найбільше. Бо це вже рідко може бути окремою професією. Мова це інструмент, яким зараз володіють все більше і більше людей з усіх інших сфер. Широкого застосування освіти філолога зараз взагалі немає, бо мова це маст хев для всіх зараз, плюс технології. Звичайно, є викладання, є художній чи технічний переклад. Але це дуже вузькі ніші, де теплих місць раз два і все. А вищі все ще випускають філологів тисячами, так що конкуренція там мабуть більша, ніж в айті.
Я, як людина, яка 10 років тому пішла за покликом серця і була впевнена, що успіху можна досягти лише в тому, що любиш і що хороший спеціаліст завжди буде почуватися добре, ДУЖЕ не раджу обирати безперспективну професію.
Я за ці роки зʼїла дві вантажівки гімна з цим покликанням і в результаті екстрено змінювала професію на неулюблену, але яка дає гроші і стабільність. І кожен день дякую долі, що мені це вдалося.
Врешті решт подобається те, що виходить і приносить бажаний спосіб життя. А займатися захопленнями краще у вільний від роботи час.
А в 17 років 90% людей взагалі не знають ані себе, ані життя, ані свої справжні пріоритети. Якби я зараз повернулась в той вік, обирала би професію суто з прагматичних міркувань.
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляПроработник
Дякую дуже за вашу відповідь!
Проработник• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
Дякую дуже за вашу відповідь!
Хоча заради справедливості скажу, що є один олнокласник, який здобув технічну освіту, працював по ній роки 3, і зараз вступив в кіношколу по покликанню. Але він такий лише один серед моїх знайомих. Плюс технічна освіта його зараз годує, поки він вчиться. Так що це скоріше виключення і підтвердження того, що якщо є скіли для забезпечення себе, завжди можна буде пізніше піти і за покликанням, якщо вже так сильно буде хотітись.
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляПроработник
Так, виключення бувають всюди.
Будемо думати...
После шести ни-ни• 06 сентября 2024
Дуже складне питання. З одного боку, треба йти за покликом серця. З іншого, у нас на проєкті (IT) зараз є філолог, доктор наук. На жаль, вона не може знайти собі достойну роботу. Працює в університеті, веде сторінки в інсті та пробує себе в ролі маркетолога/ контент менеджера
Сон і дрімота• 06 сентября 2024
філологія - РГФ, мечнікова. завжди буде з грошима, якщо буде гарно знати англійську - і не піде в школу.

там можно і в морську справу, і в логістику, і в міжнародну торгівлю, брокером і т.п.

далі - головне амбіції

у декреті можна давати уроки онлайн школярам, бізнесменам
можна заснувати свою школу і т.п.
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляСон і дрімота

далі - головне амбіції

можна заснувати свою школу і т.п.
вона не на англійську хоче, хоча англійську знає на В2
Бандитка Сью• 06 сентября 2024
Заробляти великі гроші тим, що не подобається, не вийде. Або можна недовгий час, але потім буде вигорання, за ним довге відновлення і нові пошуки себе.
Тому краще одразу йти туди, до чого лежить душа, а способи заробітку напочатку можуть бути незрозумілі, але з часом я думаю можна віднайти свою нішу, або ж до основного профілю додати ще якісь курси і почати заробляти
автор Вообще не факт • 06 сентября 2024
Ответ дляБандитка Сью
Дякую вам дуже! Це мудро
Сон і дрімота• 06 сентября 2024
Ответ дляВообще не факт
моя однокласниця закынчувала укр філологію у 1999р. все навчання у них була компашка із 8 дівчат.
зараз у однієї з них - своя фірма з чоловіком, у логістиці. подружка там зам. директора )))) заробляє непогано