gelinau• 19 сентября 2024

НКВД,комуняки мучили і вбивали українців як гітлерівці і зараз русня

На цій світлині - табличка з пам´ятного хреста жертвам комуністичного терору біля «Яблунівських Криниць Смерті».

«Яблунівські криниці смерті» – 5 криниць в селищі Яблунів на Івано-Франківщині (Косівський район), в яких було віднайдено останки в´язнів з тюрми Яблунівського НКВД. Це були повстанці УПА, а також прості селяни з Яблунева і навколишніх сіл, які були запідозрені у співпраці з УПА. Перш, ніж вбити, їх морили голодом, піддавали тортурам, «розтрощували голови кольбами рушниць, забивали цвяхи в очі, в ніздрі, в хребет». Мертві тіла НКВДисти скидали в криниці.

За час розкопок було знайдено 74 жертви більшовизму. Серед них було опізано останки Негрича Дмитра, псевдо «Мороз» (1909 – 1945) – сотенного УПА, Кунинича Дмитра, псевдо «Калина» (1912 – 1950) –стрільця сотні Мороза, Симчича Михайла, псевдо «Карпо» (1908 – 1950), Урбановича Михайла, псевдо «Сивий» (1894 – 1949).

В травні 1948 року сюди привезено та вкинуто в криницю полеглих у нерівному бою з енкаведистами поручника УПА, сотенного Юрія Долішняка-«Білого» та його побратимів.
12 серпня 1990 року відбулося урочисте перепоховання жертв комуністичного терору в Яблунові.

На цей запізнілий похорон тоді зійшлися тисячі людей. Біля колишнього НКВД, неподалік місця, на якому через рік було розпочато будівництво Яблунівської церкви, висипано могилу, а на ній у 1993 році споруджено пам’ятник.
Танюша• 19 сентября 2024
Цікаво, хто були ті люди, НКВДісти?

Man-Gust• 19 сентября 2024
Ответ дляТанюша
Цікаво, хто були ті люди, НКВДісти?
Инопланетяне, неверное. Не предки же сегодняшних тцкшников.
завитушка• 19 сентября 2024
А потім населення в 2019 голосує за какая разніца і пєрєстать стрєлять, а людину яка відбудовує армію називають кривавий барига.....
kanuka• 19 сентября 2024
Та да, снова воскресли в Украине ( У меня сосед в тцк бывший военный, незнаю звания,так их оказывается посылают в другие области людей ловить, чтобы не узнавали знакомые.
О_Юми• 19 сентября 2024
Комуністи знищували всіх, хто хоч якось натякнув на незгоду з діями керівництва і партії. А ще купу просто невинних людей різних національностей, і це не десятки, не сотні, і навіть не тисячі, це мільйони. Солженіцин чудово це описав
Marta0030• 19 сентября 2024
Як комуністи нищіли українців, так і пшеки вирізали на заході України людей. Але ж то забули. Мовчать. В сраку цілують тих ляхів. Ще й їхні слова западенці видають за начебто «справжні українські». Вчіть СПРАВЖНЮ державну мову! І не забувайте історію.
О_Юми• 19 сентября 2024
Нарком Курский, той самий, під керівництвом якого був розроблений кримінальний кодекс СРСР і сумнозвісна 58 ’політична’ стаття, доречі, уродженець Києва. А Сталін взагалі грузин