Може ще третю?• Изменено 26 сентября 2024

Вы верите, что школа обязательно нужна для становления личности?

Кого ни спроси - все считают, что общеобразовательная школа - это мини школа жизни, которую должен пройти каждый ребенок.
Что в школе дети учатся социализации
Социализация включает в себя умение строить отношения с окружающими, оставаясь в то же время самим собой.
Действительно ли дети в среде таких же незрелых детей смогут стать зрелыми и социализированными?

Мои воспоминания крутятся только вокруг единичных сильных учителей. Не сильных по предмету, а как ответственных взрослых, которые понимают например, что булинг остановить может только он, а не ’сами разберутся’ и ’пусть учатся, а то привыкнут, что им помогают взрослые’

Но как же их было мало...И сейчас не думаю, что больше.

Сейчас, анализируя свой опыт, вы считаете что школа очень вам была нужна и сделала вас зрелыми?
Результат:
вже голосів: 130
71 (54.62%) школьная система важна
34 (26.15%) такая как счас школа-ужас
16 (12.31%) предпочла бы домашнее
9 (6.92%) мои дети альтернативно учились
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляАпофиозная
Шкода, що ви мабуть відчували, якщо звернутися, то в них не хватить сил моральних вам допомогти.
бо вони не були для дитини у позиції турботливої сили
Куколка-мяуколка• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
ні, це теж не вірно
Бо саме розвиває(якщо ми про розвиток) самостійна спонтанна гра. Знаєте, коли ви заглядаєте до дитини у кімнату, а у нього в очах ніби свій світ)

І ще раз скажу по почнеться - Я НЕ ПРОТИ ігр з дітьми, але саме вони не розвивають, якщо ми вже про розвиток говоримо.

Про захист. Дитині намагаються в ці моменти знайти ’дорослого в собі’, бо саме тоді, коли він був у колективі таких самих незрілих дітей, замкнувся і не зміг все це донести до свого дорослого, або його не було, або не було прив’язаності. І потім у нього вже ’все нормально’ або все пофіг
почему все по умолчанию в колективе у вас незрелые?
и что такое зрелость в 10 лет например - можно подробно?
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
Життя вчить. Незрілі дорослі, бо їм не приходилося, через то і не вміють. Або приходилося, але хтось вирішував їх проблеми за них.
Так як мій чоловік, доросла людина, все може, але як доходить до взяти собі їжу з холодильника (я вже мовчу про приготувати), то в нього лапки. А чому так? Бо весь час в сім´ї, де все стояло на столі і він не думав де то береться.
І так само піти до лікаря самому, то був подвиг. Він здобув цей досвід в дорослому житті, бо раніше його за руку мама водила, а потім не потрібно було.

Щодо не вміють спілкуватися після школи, то я таких не зустрічала. Взагалі не зустрічала таких людей, хіба хворих.
Є люди, яким некомфортно в колективі, не хочуть вони дружити, бо їм і так ок. І в школі вони такі ж.
а ваш чоловік у школу не ходив?)
чи чому він до лікаря не може сам??
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляАпофиозная
Відповідальність за цей ваш досвід лежить також на ваших опікунах. Тоді не було знань. Але є травма бездіяльності.
у колективі відповідальність за булінг лежить на відповідальних за колектив дорослих
у тій самій необхідній нам школі
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляКуколка-мяуколка
сложно общаться с человеком имеющим низкий уровень интеллекта
вы два плюс два не в силах сложить
:)
спасибо за ваше мнение особенно в контексте ответа на мое сообщение:))
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляКуколка-мяуколка
почему в школе нельзя плакать?
у младшего в 5 классе один рыдает только так... и тетради рвет на раз...
а вы говорите нельзя
можно конечно, но это очень уязвимо
Стетоскопуло• 26 сентября 2024
Скажу як воно сьогодні є. Навчання поза школою можуть собі дозволити досить забезпечені люди. Ну щоб дійсно це було навчання, а не відбування для галочки. Якщо говорити про бюджетні варіанти домашнього навчання, то тоді комусь із батьків потрібно повторити шкільну програму і тримати руку на пульсі. Тоді буде навчання.
Якщо забрати школу, то неграмотність виросте в рази.
Я провела експеримент із сімейним навчанням у своїй сім´ї. І зрозуміла, що мені потрібно не відходити, щоб дитина вчилася. Як тільки я пускала у вільне плавання, то уроки не робилися, включався режим гульки-грульки.
Є діти самостійні, які відповідально ставляться до навчання знають ким вони будуть працювати, тому вчаться. Але про таких, уже старшокласників, я тільки дуже рідко читала, в житті не бачила. Деякі в універі не знають, що роблять, а тут школа.
Куколка-мяуколка• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
можно конечно, но это очень уязвимо
так, хорошо.... тут можно
а почему все в колективе прям дебилы, по вашему описанию?
что это за колектив такой и где он?
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
Ні, не виросте затюканим невротиком, якщо він не буде повністю ізольованим. Але свій слід це все одно лишить.
В деяких моментах можливо буде неможливо зосередитися, бо навколо буде шум, наприклад, а він звик робити/вчитись в тиші. Буде важко, але якщо людина не хвора, то вона адаптується з часом. Бо ми звикаємо до всього, навіть до вибухів(((
тоді ще питання - ви вважаєте, що коли дитина перестає плакати за мамою в садочку у 2 роки - це адаптація?
Стетоскопуло• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
а ваш чоловік у школу не ходив?)
чи чому він до лікаря не може сам??
Уже може, його мама мені його передала з рук в руки ))))
Куколка-мяуколка• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
в сад только в три берут...
Апофиозная• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
ні, це теж не вірно

У 3 роки дитина вчиться взаємодії. Один везе вантажівку з піском, а інший її розваниажує. Сам собі, то інше. Наприклад, розвиток фантазії. В мене в садочку одного разу вихователь запропонувала пограти у корабль. І кожен обирав собі професію. Сені дали валізку медичну. Там усе було як справжнє. Ото був захват. На все життя спогади. Не зважаючи на втому. Вихователь з нами гралася і давала волю виходу нашому креативу.

Будь якій людині буде що розповісти психологу.
Стетоскопуло• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
Я вважаю, що в 2 роки не можна віддавати в садочок. Взагалі вважаю, що дитина не повинна плакати, якщо плаче і не хоче той садок, то не потрібно їй туди. Я віддала після 4-х років дитину в садок, бо вона захотіла туди ходити. Якби не просилась, то не віддавала б. І в школу вона пішла в 7. Я дивилася по дитині, не силувала
Апофиозная• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
у тій самій необхідній нам школі
Ні, батьки мають це припинити, а не віддавати свою дитину на рулетку. Вивезе чи не вивезе. Закон бла бла бла. Поб´є, або поб´ють.
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляАпофиозная
Ви схиляєиесь до ізоляції своєї дитини? Ок. Я не проти. Багато факторів впливають на формування особистості. Першочергово батьки. Якщо батьки небезпечні псизологічно, то школа з токсичним колективом може ще погіршити стан
дитини сам на сам. Є такі приклади, коли дитину експлуатували вдома на городах і цькували так, що в школі вона оживала. І могла під виглядом написати конспект в бібліотеці і на гуртках трохи морально відпочити. Баттки першочергово створюбть умови для розвитку. Не тільки одягнули і нагодували, а і створюють повагу до себе. Дають зрозуміти дитиеі,як з нею можна поводитися, а як - ні.

відпочити
ні, не схиляюся, а ви?
чи ми спілкуємося у контексті що поза школою немає спілкування, що тільки там у середовищі ще 30 дітей, яких ти не обирав і не маєш спільного - можливий варіант соціалізації?

Ще раз. Я тут ні разу не писала, що треба обовязково не ходити у школу.
Я питала - чи це 100% необхідний варіант для інтеграції, становлення, сепарації та істиної соціалізації людини? Чи можна ’навчити’ соціалізації?
Чи можна навчити цілісності? Чи тільки ввічливості?
Чи можна навчити відчувати? Чи тільки казати правильні слова?
Що ми хочемо? ’Натаскати’ дитину для життя у суспільстві чи щоб у неї дозріло то, що закладено природою?

Просто взагалі тут ніхто майже не подумав чи засумнівався, чи дає це школа. Бо ніби є такий дикий внутрішній(ще певно свій) страх, щоб дитина не виявилася якась не така, як всі, не така як треба...тому - школа
Апофиозная• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
можно конечно, но это очень уязвимо
Багато сил уходить на демонстрацію того, чого немає.
Стетоскопуло• 26 сентября 2024
Школа - це той час, коли людині потрібно навчитись виживати в соціумі. Я б вжила слово ’виживати’. А батьки, вчителі мають допомогти в тому. Де дитина буде вчитися виживати в джунглях під назвою соціум - ваша справа.
Апофиозная• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
ні, не схиляюся, а ви?

Школа потрібна. І інші заняття позашкільні також потрібні. Чим більше в дитини впевненості в своїх силах, тим краще. Школу можна
обирати ща контингентом так само як гуртки.
автор Може ще третю? • 26 сентября 2024
Ответ дляКуколка-мяуколка
в 10 лет ее и не будет скорее всего
Да ее у многих взрослых нет
Некоторым удается повзрослеть, будучи для всего ребенка таким взрослым, в каком он нуждается.

Ориентация детей друг на друга будет и дальше вести к увеличению незрелости во взрослом обществе.
Куколка-мяуколка• 26 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
в 10 лет ее и не будет скорее всего
Да ее у многих взрослых нет

а когда она появляется?
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
так, діти взагалі це доволі ресурсний проєкт
але у нас чомусь багатьом донесли тему - що без проблем з 3 років віддаєш у колектив і там все буде - і адаптація, і інтеграція, і соціалізація...

Поки у дитини там дозріють ті лобні долі чи вона там шось подумає про майбутнє може багато часу пройти) Тому ви можете на своїй прив’язаності тягнути це навячання, або на прив’язаності до вчителя.
Напевно ніхто тут не буде сперічатися, що у одного вчителя діти вчаться(навіть якщо не потрібен той предмет для вступу), а у іншого ні і нічого не поробиш, бо дитина не прив’язана до цієї людини і та нічого для цього не робить....

Раніше напевно у батьків були якись інстинкти чи шо - як бути з дітьми, а зараз вся відповідальність легко передається на школу і якщо нічого не вийшло, то кажуть - шо були то були вчителі з поганою методикою і треба нові підручники
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляКуколка-мяуколка
так, хорошо.... тут можно
что это за колектив такой и где он?
что вы понимаете под дебилами, уточните плиз?
Куколка-мяуколка• 27 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?

вы так далеки от детей сегодняшних...
учатся они или нет зависит от ребенка в первую очередь - нет учителя у которого учатся на ура все 35 детей, в природе просто нет
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
так драстє, була ж школа
Чого ж не навчився там? Бо не вміють ходити до лікаря самостійно тільки ті що були десь там на сімейному і все за них батьки домовлялися
Куколка-мяуколка• 27 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
ваши недозрелые особи
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляАпофиозная
ну звісно

але я кажу про розрулити
скільки б там батьки не розмовляли з усіма - нічого не буде
тільки той педагог шо у тому колективі
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
от-от
І як ви вважаєте чи можливий розвиток, коли всі ресурси кинути на виживання?
Розвиток можливій тільки від точки покою.
Куколка-мяуколка• 27 сентября 2024
Ответ дляМоже ще третю?
от-от
кто вам такое сказал
может наоборот?
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляКуколка-мяуколка
вы так далеки от детей сегодняшних...
ага))) так далека

потому что привязаны могут быть к учителю не все,
плюс есть другие привязанности
Если б у вас было желание -изучали бы этот вопрос
автор Може ще третю? • 27 сентября 2024
Ответ дляКуколка-мяуколка
ваши недозрелые особи
детям нормально быть незрелыми, речь не об интеллекте.
ненормально думать, что они могут созреть друг об друга без взрослых