Каяспер• Изменено 12 ноября 2024
Мамы, чьи дети учатся в другой стране, вам не тоскливо?
Не страшно за свое будущее?
Увы, для нас подобный сценарий единственно подходящий.
Опасаюсь, что сейчас конфликт заморозят, а через пару дет уже будет невозможно уехать по возрасту.
Суцільна зрада• 12 ноября 2024
Ответ дляНічний дожор
Супер!!! Добре, що з адаптацією не було проблем. Мій уже півроку в Польші. На навчання там не хотів, дистанційно вчиться в Україні. На роботу не пішов, друзів не має, це мене дуже хвилює. Можливо, якби пішов працювати було б простіше. Де і ким підробляють ваші підлітки без доброго знання мови?
Я дуже боялась за адаптацію. Але дуже добре прийняли в школі українців. Їх 7 по. Вчаться найкраще в класі. Повага від вчителів, нейтральне ставлення від однокласників. Негативу немає. Наші діти знають, що батькам вартує їх там утримувати. На сина йде на місяць 1,5 моїх зарплати. Підробляє рідко. То склади, то промоутером, то щось фізично
Суцільна зрада• 12 ноября 2024
Ответ дляНічний дожор
Минулий рік закінчив дуже добре, знизили оплату за навчання з 100 до 80 євро в місяць. Це приватна школа у нас, не внз
Марфа Українівна• 12 ноября 2024
Ответ дляПасти Ла
А почему Вы решили, что именно Ваш вариант - единственно правильный?
Я не говорю, что единственно правильный) это вариант нормы - близкие отношения с родными, скучать за детьми
Ответ дляРозбещена цяточка
Вы так пишете, вроде они там у вас в Оксфорде, или Гарварде учатся. Раньше ’учиться за границей’ означало, как правило, учиться в элитных частных школах и известных университетах. Сейчас куча наших соотечественников учатся в каких-то реалшуле, после которых пойдут кассирами в супермаркет работать, но ’за границей’ же зато:))
Лично мой старший учится в элитной международной школе, потом будет поступать в университет.
Птица секретарь• 12 ноября 2024
Ответ дляКаяспер
А вам не страшно стать для них чужими ?
Мені важливіше, щоб в дитини все було якнайкраще.
А як для вас визначається чуда чи ні?
Инста_Богиня• 12 ноября 2024
Ответ дляКаяспер
Не обращайте внимания и не принимайте близко к сердцу. У нас люди массово шизанулись. И их тоже можно понять.
Розбещена цяточка• 12 ноября 2024
Ответ дляbegovelik
Не сомневаюсь :))
ТигрЛьвович• 12 ноября 2024
Ответ дляbegovelik
Киньте посилання на школу
Цікаво…
СкиниУскачи!• 12 ноября 2024
А себе що вже поховали в думках ? Ви теж маєте жити на повну, а не думали лише за дітей.
Ми також зараз за кордоном і у іноземців повчитись жити треба ще вміти! Вони на стільки радіють кожному дню, займаються улюбленими справами, дідусі та бабусі, які в Україні в такому віці ледь ходять (якщо доживають) за кордоном ходять у далекі походи, катаються на велосипедах, стильно вдягнені сидять у кафе.
А наші себе хоронять вже років з 50, розповідаючи усім навколо, що життя безпросвітне.
Бийтесь за себе! Ви одні у себе !
Ёшки_Матрёшки• 12 ноября 2024
Мы тоже в другой стране. Вообще мы и до войны планировали обучение сына в Польше
В курсі діла• 12 ноября 2024
Тоскливо. Сыну 20. Умничка, у него все получается. Но я не хочу ни до него, ни для себя судьбы эммигранта
Булку Дай• 12 ноября 2024
Ответ дляСуцільна зрада
Дуже сумно. Але я надіюсь, що в сина буде вибір. В нас своє житло є в Києві. Він розумний хлопець і хотів вчитися і жити в Україні. Я теж хотіла його бачити поряд, нянчити внуків. Але дали вибір. Нам дуже важко, бо дорого. Він старається, поки так. Житло ми там ніколи не купимо йому, завжди приймемо його в Україні.
З адаптацією проблем не було. Більше року в Словаччині. Поїхав в 16,5 років
Моєму сину влітку 15 років, а восени також планую відправити в технікум Польщі. Вчиться в школі добре. 10-11 балів. Я також думала, що буде ВУЗ і інше житття в нашій країні. Але дивлячись на те, що відбувається, прийняла рішення відправляти. Не знаю, як матеріально витягнемо, житло ми також там йому не купимо, але нічого не поробиш. Ми з Кривого Рогу. Після вчорашньої трагедії, я дуже хочу наблизити його виїзд, хоч до цього і думати боялася, що цей час настане.
Нічний дожор• 12 ноября 2024
Ответ дляСуцільна зрада
Молодець, а як вивчив мову?
Нічний дожор• 12 ноября 2024
Ответ дляБулку Дай
Шукайте напарника, самому там важко, якщо з ним не будете
Статус Ква• 12 ноября 2024
Я не думаю о том, скучаю или нет, он еще в школе хотел поступить за границей. А чего мне должно быть страшно за свое будущее, вообще не поняла. Вернее, я в прифронтовой области и если будет наступление, стану бомжем, но к учебе это отношения не имеет.
Булку Дай• 12 ноября 2024
Ответ длязадумчивая мордочка
В Польшу ехать одну ночь в поезде, в купе
Це дивлячись звідкіля. Я збираюся відправляти сина, так от із Кривого Рогу до Щецина добиратися майже 2 доби. Інше діло зі Львова (або будь-якого міста Західної України) наприклад до Кракова.
Булку Дай• 12 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Зараз ’за границей’ це мається на увазі у відносній безпеці. І не більше. А стосовно касирів, нажаль, Ви праві. Багато тих дітей, що виїхали і виїдуть могли б багато чого дати своій країні і отримати більш достойний рівень життя. Але нажаль. Сьогодення суворе. Ну це я так трактую.
Булку Дай• 12 ноября 2024
Ответ дляНічний дожор
У кожного виїжджаючого свої плани. Кращий друг мого сина також виїжджає, але він обрав інше місто і інший навчальний заклад. Ну де я його буду шукати
. Це хіба що познайомиться з кимось коли приїде в гуртожиток і технікум.
Ответ дляСуцільна зрада
Напишіть будь ласка мені в особисті,теж плануємо.Дякую заздалегідь 🙏
ПуГоФФка• 12 ноября 2024
Ответ дляБолеИменее
В вашем мире вся родня до седьмого колена живёт в одном подъезде?
Не передергивайте. При чем тут один подъезд?!
В вашем мире все спокойног 30 часов в автобусах в пенсионном возрасте ездят? Тема о заморозке войны (автор, наверное, из рахи к нем забрела, что войну конфликтом называет, но суть ситуации от этого не меняется) и самолеты летать не будут. Над замородженными ’денерами’ не летали ж с 15го года.
ПуГоФФка• 12 ноября 2024
Ответ дляБелочкой зови
Зарабатывайте сейчас побольше и будут к вам приезжать поправлять подушку и развлекать либо наймите клоунов. Отношения -это обоюдный труд. Ездить к вам на смотрины, потому что вам не хочется выходить из зоны комфорта, никто не обязан.
Боже, вам явно 20 и до рождения детей вам еще ох как далеко. И с мамой у вас отношения плохие.
Жертва интернета• 12 ноября 2024
Ответ дляКаяспер
Можно было бы и не рожать тогда.
Від юбочки відпустіть дитятко
ПуГоФФка• 12 ноября 2024
Ответ дляТреба підробіток
Думаю, що навіть в одній квартирі. Так щоб 15річна дитина з 2річною та з паралізованою бабцею в одній кімнаті жили. Щоб плечі рідні відчувати на кроваті поряд...
Почитала все ваши сообщения в теме - вы явно озлобленная какая-то, несчастливая женщина. И вавки в голове, которые вы приписываете автору, явно не у автора.
Мне 49 и я уже думаю о внуках - как помогать детям с внуками. Хотя до внуков еще далеко. Но мысли, если сын таки выедет и будет строить семью за границей - есть. Видеться с детьми, с внучками, помогать детям - это нормально! не передергивайте в вашу странную перекошенную реальность.
БолеИменее• 12 ноября 2024
Ответ дляПуГоФФка
Разве об этом? Я в первую очередь вижу тему про отпускание ребенка дальше соседнего двора или в родительской жизни будет боль, мрак и одиночество.
ПуГоФФка• 12 ноября 2024
Ответ длязадумчивая мордочка
В Европе старички во всю трусят в автобусах, поездах, наслаждаются жизнью, и только у нас рожают себе будущих сиделок и с выходом на пенсию ставят на себе крест...
Вас очень жаль, автор
Жаль вас. Что вы в впосте автора увидели что-то свое, вытесняемое агрессией. Автор хочет видеться и помогать, а сиделка - это ваши домыслы.
ПуГоФФка• 12 ноября 2024
Ответ дляБолеИменее
Жаль, что вы так видите. У меня сын живет отдельно. 22 года. Снимает. И я совсем по-другому вижу тему автора.
БолеИменее• 12 ноября 2024
Ответ дляПуГоФФка
У меня тоже сын сейчас живёт отдельно. И я от родителей живу отдельно. И мы все живы, нормально общаемся. И хоть мы все в Украине, но постоянно видеться не можем из-за расстояния. В дальнейшем скорее всего кто-то выедет. Тоже проблемы не вижу. Это жизнь. И быть все время под рукой не вариант.