Сито для думок• 23 ноября 2024
Стоит ли переезжать из другой страны Европы в Германию?
Всем добрый день. Подскажите, пожалуйста, у кого был опыт переезда в Германию из другой страны Европы. Стоит ли менять страну? Я и сын 15 лет живём в Европе почти с начала войны, он ходит в школу, адаптировался. Я учила язык, но нормальную работу здесь найти не могу. У меня два высших образования. Очень упала самооценка, т.к.не могу себя реализовать, работаю уборщицей. Никаких выплат нет, все за свой счет. Зарплата минимальная, снимаем комнату. Знакомые уже давно зовут в Германию, мол здесь дают возможность выучить язык, помогают хорошо. Но сын отказывается ехать, не хочет начинать все сначала, что там нам будет хуже. С одной стороны, я понимаю ребенка, но с другой больше так не могу. Такое ощущение, что ни на что не способна. А как бы вы поступили? Прошу без негативных комментариев. И так сложно.
Язвочка• 23 ноября 2024
Ответ дляKsusci
Так, теоретично вам ніхто не забороняє йти з дитиною в гімназію, особливо якщо дитина гарно вчиться.
Але моя дитина молодша і теж в гімназії, то ій важко. Бо тексти в книжках важкі, в гімназіі вимоги більші. В звичайних школах вимоги простіші, а в гімназіі постійно треба бути активним на уроках , бо вчителі можуть дати погану характеристику і потім можуть бути проблеми. Ми тут вже 2,5 роки, то мову вже непогано знаємо, але тексти важкі, я вчора читала книжку з дитиною і кажу, ти все розумієш, а вона каже ні. І то, це тільки перший рік-перехідний, самий простий.
Багато хто пішов в гімназію вчитися і дуже сильно спустився в оцінках і навіть цього року деякі гімназії не дуже хотіли брати українців, бо псують статистику.
Я скажу вам так, дитині буде важко. Бо більшість вже за цей час вивчила мову і знайшла друзів. Ще й вік такий чутливий.
Ви зараз в Україні чи також десь виїхали?
Ні. Я в Фінляндії. Тут виплати як в Німеччині і все дуже класно. Але роботи немає. От ніякої, просто ніякої. Ні молодим, ні старим. А отримати таку роботу, щоб перейти на візу А і потім лишитися тут після війни - це джек пот)))
І я думала, може теж переїхати в Німеччину, бо там простіше з роботою і шанс лишитися.
Але не поїду через сина. Бо ситуація схожа на вашу: тут він задоволений школою і вже гарно вчиться, і вже є всі шанси на ліцей і університет. А в Німеччині все по новій. А у віці 15 - це вже трошки запізно.
Син ще вчиться на сімейній в Україні. Це, якщо що, щоб з українським дипломом вступати .
Экспертиза• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Житло безкоштовно, допомога, мовні курси.
Житло не безкоштовно, тільки коли ви отримуєте пособіє то і житло оплачують. Як тільки ви вийдете працювати то будете платити за нього самі.
Мовні курси також не панацея, ніхто на блюдечку знання мови не принесе. Курс інтенсив, 6 місяців від А0 до В1. Плюс ті хто хотів - давно цей рівень пройшов, тому дуже багато невмотивованих людей на повторах, вчитися важко і дуже багато треба довчати самостійно.
Для дітей курсів немає, тільки в школі якщо ще десь є ДАЦ класи.
Я вас не відмовляю ні в якому разі, але у вас ну дуууже рожеві окуляри стосовно можливостей в Німеччині.
Докладальниця• 23 ноября 2024
Ответ дляШукаю трусики
Це пересуваючись на короткі дистанції максимальне відчуття вільної людини ?
Чи в бусі тцк ?
Де я порівнюю з Україною?
В тій ж Польщі, Чехії або Румунії вільніше живеться, ніж в Німеччині, хоч рівень життя там вище. Я живу в ЄС, але в Німеччину нізащо б не переїхала. А у випадку автора, то думала б про дитину, що вона вже майже інтегрована, навчається, а в новій країні все спочатку.
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляЯзвочка
Дякую за відповідь!
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляЭкспертиза
Але хоча б на перших порах безкоштовно, щоб за цей період адаптуватися.
Незламна Україна• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Це так. А далі що? Ви впевнені що вивчите добре мову? Що знайдете гарну роботу? А далі все те саме, робота прибиральницею, зарплата мінімальна, все за свій рахунок. Тут добре тільки тим, хто дійсно має затребувану спеціальність, гарний досвід, і може конкурувати з європейцями за робочі місця.
Ответ дляЯзвочка
У Німеччині також не просто з роботою.
Особливо у маленьких містах. Це тут так всі пишуть, що все просто. Хто розумніший і поїхав зразу у велике місто, то тим простіше. А хто ні, то шукають дуже довго роботу, плюс постійно іздити треба. Зарплати мінімальні, якщо без освіти і без мови. Всеодно залежите від доплат🤪
Тим паче дитина підліток. Ви праві, заради дитини не варто змінювати. Бо діти, знаєте трішки у цьому віці жорстокі, особливо до іноземців. Різне буває.
Якщо все ок і у школі прийняли вашу дитину, то краще потерпіти вам. Все якось складеться)
Я инженер, меряю от 1• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Ми зараз живемо теж не в кращих умовах.
так уже давно бы поехали, если в курсе как прекрасно в германии
Как вам уже написали ваши розовые очки очень быстро разобьются
Колдунья-вещунья• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Там есть интеграционные курсы для изучения немецкого языка.
Вы будете ехать из безопасной страны. Вам могут просто не дать защиту. А это значит курсы оплачивать не будут посмотрите сколько стоят курсы если учишься за свои. Сколько стоит аренда. Вы готовы со взрослым подростком жить в ангарном лагере где перегородки из клиентки? Ваш ребенок обязан ходить в школу думаете е у легко без языка 15 лет будет? Думаете подростки его примут с распростёртыми обятьями? Ну и учиться дальше после школы без знания языка у Вашего сына шансов нет. В общем автор не всем дают пособия и плюшки в Германии.
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляKsusci
У Німеччині також не просто з роботою.
Сину подобається в школі, його прийняли добре і діти і вчителі
Love_Love_Love_• 23 ноября 2024
Ответ дляKsusci
Ви не доведете людям, що працюючи прибиральницею важко вчитися. А ще й маючи дитину, якій допомога теж треба, бо чужа мова.
І ще й курси зазвичай зранку як і робота. І ще як тільки людина йде на повну ставку, то курси оплачує сама, ну як кажуть, якщо треба пояснювати, то пояснювати не треба.
А ви дуже молодець.
Чи подобається вам ваша робота і чи варто перевчатися? Бо я також розглядаю варіант бухгалтера, моя спеціальність мені вже обридла.
А ви дуже молодець.
В сенсі не доведете?
Я вивчила мову працюючи, правда, не в тому концтаборі
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Син вчить німецьку мову, рівень а2
Я инженер, меряю от 1• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Син вчить німецьку мову, рівень а2
а2 вообще ни о чем
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
а2 вообще ни о чем
Это же лучше, чем ничего
Я инженер, меряю от 1• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Это же лучше, чем ничего
это практично ничего
Незламна Україна• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Тоді навіщо вам його перевозити в іншу країну? Я просто не розумію. Нехай закінчує школу і вступає в вуз. Не буде в Німеччині краще з освітою.
Колдунья-вещунья• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Син вчить німецьку мову, рівень а2
Есть масса груп в фб и телеграмме . Задайте вопрос там. И ещё Вы больше 2 лет в Шенген дни безвиза у Вас окончены вас могут просто не пустить на границе . Уезжая из страны пребывания Вы же должны все закрыть и получить соответствующие пометки в паспорт.
Экспертиза• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Просто визначіться що для вас значить адаптуватися.
Бо я за 2.5 роки не адаптувалася. Мову досі не знаю, хоча вчу постійно. Вище В2 рівня безкоштовно курсів для більшості немає, робота: прибирання, готелі, склади...
Не працюють тут українські юристи юристами, а бухгалтера бухгалтерами.
Якщо мова пересидіти до кінця війни і повернутися то так, Німеччина класний варіант. Якщо мова про починати життя спочатку - то в цілому вас чекають такі ж самі перспективи як і в іншій країні ЄС.
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляНезламна Україна
Да, легко так говорить. Чтобы учиться, нужны деньги, а здесь их нереально заработать.
АБВГДэшница• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
В Словакии с вашим доходом легче оставаться после окончания защиты чем в Германии?
Я инженер, меряю от 1• 23 ноября 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
кстати да, на границе с Германией контроль, проверяют всех, и очень многих разворачивают
Колдунья-вещунья• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Если повезёт то это будет ангар в селе с перегородками, душ, туалет на улице . Люди живут по пол года, причем в этих лагерях не только украинцы, арабы, цыгане. Трава, наркотики в свободном доступе все насрать на это.
Экспертиза• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Ок, припустимо ви вже в Німеччині. Син у 16 чи 17 років закінчить відвідувати німецьку школу і що далі?!?
Колдунья-вещунья• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Тогда почитайте условия поступления и стоимость в Германии. В Германии тоже дорого. Плюс не так легко найти комнату или койкоместо в кампусах
Колдунья-вещунья• 23 ноября 2024
Ответ дляЭкспертиза
Автор навіть не цікавилась і не вивчала це питання, а далі нічого він ще до 18 у школі, а потім без мови та грошей нікуди. Хіба що коледж але там треба оцінки і мову і знову ж таки гроші. Її вимоги до інших держав чарівні. Хоча у Польщі, Словакії та Чехії дитина може поступити алеж знов таки гроші все одно треба і мову.
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляЭкспертиза
А разве сейчас можно что-то загадывать? Хватит, что я до войны планировала свою жизнь в Украине. Пойдет учиться дальше, он способный
АБВГДэшница• 23 ноября 2024
Ответ дляСито для думок
Это же лучше, чем ничего
В контексте материала старшей школы это ничего
Сито для думок
• 23 ноября 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Я все изучила по поводу поступления в Германии
Язвочка• 23 ноября 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Автор написала, що син ще вчиться в Україні он-лайн. Тобто, теоретично ще можна вступати у ВУЗ з українським атестатом. А поки що вивчити мову.
Я не в Німеччині, але як на мене, це норм варіант.
Хіба ні?
Ms. Dolly• 23 ноября 2024
Ответ дляДокладальниця
Де я порівнюю з Україною?
Вот объясните мне пожалуйста, почему в Германии нельзя жить свободно как в Польше или Чехии? Что вы имеете ввиду?