Муркошечка• 24 ноября 2024
Подросток упрекает
Если кратко, дочь просит купить ей ноутбук. Он не помещается в семейный бюджет никак и я ей отказала, на что выслушала тираду о том, что дворники и то зарабатывают лучше меня и что я ничего не добилась и не способна заработать. Но даже при наличии средств я бы подумала над такой покупкой, потому, что ноут бук ей нужен исключительно для игр. В своем детстве помню, как иногда сложно было родителям материально, но никогда бы в голову не пришло им такое предъявлять из уважения. Дочь отгребла за свои слова, а я в ступоре. Как дальше воспитывать - не знаю.
Як ухурделю• 24 ноября 2024
Ответ дляТримаю свічку
Это все хорошо, но еще можно и напрячься для своего ребенка, или хотя бы предложить варианты, согласно которым получить свою хотелку станет возможным.
Как минимум предложить оттянуть покупку на попозже, или попробовать собрать часть суммы самой (с карманных денег, с подарков родственников, продать что-то уже не нужное и т.д.)
В общем задача родителя не отмораживаться от собственного ребенка, типа хотелка, значит обойдется.
Я иногда не понимаю откуда это у людей, неужели у них самих нет никаких хотелок? Неужели возраст делает людей такими сухарями?
Просто бывают ситуации, когда напрягаться дальше некуда. Или период такой, что ну никак.
Вот потеряли люди из-за войны все, к примеру. И вопрос о ноутбуке вряд ли будет стоять в ближайшее время, хоть бы на еду и одежду наскрести. Пообещать ребенку что через пол года, а если не знаешь как это надолго? Пустые обещания давать?
Автор писала, что у них был и доход и все прочее, а война все разрушила и сейчас ситуация сложная.
Безпринципова• 24 ноября 2024
Ответ дляВорона
Не понятно, почему все накинулись на автора? Ведь не важно, что ребенок попросил (ноутбук/машину/яхту/остров), важно, что ребенок может себе позволить унизить и обесценить мать. Я бы наказала за такое поведение.
Оооо да у вас или детей нет или вас не наказывали :)
Безпринципова• 24 ноября 2024
Ответ дляДобрая свекровь
Время было другое. Вы ошибаетесь спрос есть на эскорт и немаленький. Раньше нищета мотивировала человека,чтобы вырваться и жить лучше сейчас же другая история. Жить хотят красиво и иметь сразу все, уровень жизни значительно упал , зп копеечные и ещё попробуй найти работу. Молодые девушки стали помешанные на деньгах, все хотят папика иметь, ну или эскорт.
Да нет, всегда так было, ничего не поменялось.
Безпринципова• 24 ноября 2024
Ответ дляТримаю свічку
Вам 50+ ?
Современным детям нужны гаджеты. Просто примите это как факт, они живут в мире гаджетов, они родились в мире гаджетов.
Ну как не стыдно думаете в 50 можно уже и того...
Тримаю свічку• 24 ноября 2024
Ответ дляБезпринципова
Да нет, просто люди 50+ (не все, но часто) именно потому гаджеты считают излишеством, что сами достаточно поздно начали ими пользоваться и не считают их неотъемлемой частью жизни. А они уже неотъемлемая часть.
Безпринципова• 24 ноября 2024
Ответ дляТримаю свічку
Ну прямо обидно, мне еще не 50, но уже очень близко, все мои старшие родственники ( 76, 67, 68 ) пользуются всеми галжетами какими можно, даже больше чем я :)
Тримаю свічку• 24 ноября 2024
Ответ дляБезпринципова
Пользоваться то они пользуются, но где-то в подкорке у них сидит, что это все же блажь, а не необходимость.
Я возможно не права, но вот с таким отношением встречалась, это мой опыт, не обижайтесь)
Купи слона• 24 ноября 2024
Ответ дляКаваЗМолоком
Большая ошибка думать, что родители достойны уважения по умолчанию, только за то, что родили.
Почему нет? Могли аборт сделать
Мейк-ап форева• 24 ноября 2024
Ответ дляКаваЗМолоком
Капєц, народіть спочатку дитину, щоб так знецінювати цей факт. А ще треба виносити, до того можна ще місяцями на збереженні лежати, а пологи який драйв.
Пусин Кукин• 24 ноября 2024
Ответ дляМуркошечка
Ні, для розваг
Ну розваги це не погано. Чому ні?
Пусин Кукин• 24 ноября 2024
Ответ дляМуркошечка
1-2 рази в місяць потрібен. Простіше принести робочий, аніж купити новий за 50 тис
Та за 25-30 нормальний їй буде.
Пусин Кукин• 24 ноября 2024
Ответ дляМати тріля
Автор, для игр должен быть очень хороший ноут, игровой. Другие не потянут. У мужа средний (помимо того, что комп есть), просто брали его для работы , а игры то побочное, и тот ок 100 тыс
При тех же мощностях дешевле намного комп, если она геймер
Плюс мышь игровая и прочие приблуды
Та який вона геймер, якщо в неї взагалі вдома нема компа?) Там хватить якогось леново за 30к з головою.
little_bagira• 24 ноября 2024
Ответ дляСіточка
Чому? Покоління сучасних дітей - недоторканні? Святі? Я педагог і працюю з дітьми понад 20 років. Кожне наступне покоління за своїми моральними і духовними якостями - гірше за попереднє. Розбалувані, егоїстичні, в уюкращому випадку - байдужі, в гіршому - агресивні. Когнітивні здібності також страждають - мозок не пластичний, часто губляться в доволі простых ах обставинах. Все що в них типу краще - це швидко орієнтуються і різних гаджетах, але це виключно через те, що вони в них з раннього дитинства, а не через те, що вони такі геніальні. Були б ці гаджети в дітей 50 років тому - ті діти так само швидко орієнтувались би. Нечасто серед дітей побачиш нормальну ’живу’ дитину, з нормальними емоціями людськими, із сердцем, з непорожнім поглядом. Власне, заради них тільки й працюю ще в цій сфері.
А я навпаки, бачу, наскільки теперішні діти і молодь вміють більш вільно мислити, без отих совкових тупих стереотипів, наскільки вони мудріше дивляться на життя. А ви дарма працюєте педагогом, від таких педагогів дітям тікати хочеться.
Безпринципова• 25 ноября 2024
Ответ дляМейк-ап форева
И что ?
Самое главное дать счастливую жизнь, хотя конечно даже родить и выносить тяжело, дальше просто еще тяжелее
Мейк-ап форева• 25 ноября 2024
Ответ дляБезпринципова
И что ?
До чого тут ’щаслива жизнь’? Це дуже суб´єктивне поняття, яке залежить не тільки від батьків, а й обставин та й від самої дитини. Батьки повинні забезпечити нормальні умови для розвитку дитини, нормальну здорову атмосферу, яка не залежить від наявності мішка грошей, а бажання і можливості проводити час зі своєю дитиною, впливати на розвиток особистості, особистих якостей, моральних цінностей.
Куда_бежать• 25 ноября 2024
Автор, багато підлітків проходять стадію ’хамства’. Ваша задача, як дорослого, показати доньці як справлятися в ситуації коли в неї є бажання і як комунікувати з оточуючими. Просто хмикнути, покарати чи ’а от я...’ нічому не навчить, тільки створить прірву між вами.
Зі всього, що донька зробила - наполягає на покупці знаючи ваш фінансовий стан, просить ігровий ноут маючи проблеми в школі, вас тригернуло саме про ’дохід’. Ви не задоволені поточною фінансовою ситуацію, тому це виводить вас з рівноваги.
З приводу наступних кроків, я б порадила:
1. Сказати прямо, що така манера спілкування- знецінювання, хамство, вас ображає і принижує. Ви готові завжди вислухати і підтримати, що б там не було - ви завжди на стороні доньки. Але ваші стосунки будуються на любові і взаємоповазі.
2. Озвучте, що в країні війна. І це прямо вплинуло на фінансовий стан родини. Те, що було нормою 3 роки тому, не є нормою тепер.
3. Прямо скажіть, що ви обов´язково закриваєте базові потреби кожного (розкажіть про піраміду Маслоу). Все інше - за домовленістю і певними умовами. Скажіть, що більше 60% українців зараз живуть за межею бідності, тобто їм не вистачає грошей на харчування.
3. Озвучте критерії позапланових дорогих покупок. Наприклад, ціна від 30К. Це може бути одне з: критично для здоров´я, безпеки або щоденної операційки.
4. Те що не вписалось в параметри вищє, означає потрібно домовлятися. Хочеш ігровий ноут - ок. Ми готові виділити 15К за умови оцінок на рівні 8+ за півріччя (чи якісь інші критерії). Все інше можеш докласти з подарунків, заощадити, продати планшет.
5. Якщо донька наполягає й істеріть, спокійно сядьте поруч. Поясніть, що розумієте розчарування. Спитайте, чи це щось більше ніж просто ноут? Може ігри з друзями, щоб вписатись в компанію?
Успіху вам. Просто пам´ятайте, що вона все щє дитина. І від вас залежить, якою вона виросте. Ви б хотіли, щоб вона була емпатичною і вміла аргументувати свої потреби, а не домагалася бажаного маніпуляціями чи закривалася в собі й забивала на мрії. Допоможіть їй навчитись необхідним навичкам !
Безпринципова• 26 ноября 2024
Ответ дляМейк-ап форева
Нормальные условия очень относительное понятие.
Здоровая атмосфера зависит не от мешка, но от фин. благопооучия очень сильно.
Чтобы влиять на развитие нужны и время и силы и опять таки фин.возможности, прошли те времена когда дет.лагеря, кружки для развития детей были бесплатными.
Мейк-ап форева• 26 ноября 2024
Ответ дляБезпринципова
Зараз дитина ходе на танці безкоштовні в дк, і на безкоштовні майстер-класи від Гончаренко центр. Шахи, бассейн безкоштовні та багато ще гуртків і секцій. Наявність грошей не означає, що дитина живе щасливе, батьки можуть просто не бачити свою дитину у щільному графіку роботи.
Є базові потреби, які батьки повинні закривати, це все.
Безпринципова• 27 ноября 2024
Ответ дляМейк-ап форева
Вы в Киеве живете ?
Базовые потребности тоже относительно у всех разные.
Мейк-ап форева• 27 ноября 2024
Ответ дляБезпринципова
Вы в Киеве живете ?
Ні, КР, базові потреби типові для всіх, тому вони й називаються базовими, це мінімум - фізіологічні, потреби любові, безпеки і визнання.
Якщо ці потреби задоволені повною мірою — дитина росте без особливих труднощів. І тут не тільки питання грошей, а й часу, який батьки готові приділяти своїй дитині.
Безпринципова• 27 ноября 2024
Ответ дляМейк-ап форева
Ну правильно: признание и если тебе нужен ноутбук, то тебе его купят, а не отправят в библиотеку.
Ну да я согласна и деньги и конечно время, внимание.
Мейк-ап форева• 28 ноября 2024
Ответ дляБезпринципова
Ноутбук чи планшет вже в базових потребах, бо навчання дистанційне і без цього ніяк. Різниця тільки в ціні моделі- можна бюджетну чи більш дорогу. У мене вдома 3 ноута, для дітей і мій, це базові потреби теж.
Безпринципова• 28 ноября 2024
Ответ дляМейк-ап форева
Да и я об этом у меня тоже так и 3 ноутбука даже бюджетных...поэтому деньги очень важны и нужны
Муркошечка
• 30 ноября 2024
Ответ дляТримаю свічку
Почему же нет хотелок? Есть конечно. Опишу только те, что больше 10 тысяч, мелкие не трогаю. К примеру: сделать операцию, которая уже год откладывается на потом, провести канализацию в дом, собрать близкого человека на фронт, купить телефон старшему ребенку, а то его телефону уже 6 лет. И чего это я таким сухарем стала - ума не приложу. Ведь ноут за 50 сейчас - это самая базовая потребность.