Освічую темряву• 26 ноября 2024

Важко((

Я розумію, що стосується не всіх.
Я розумію (і знаю), що багато хто просто живе своїм звичним життям і не переймається.
І вони, мабуть, мають на це право. Бо кожному своє. І я навіть трохи заздрю.
Але я з людей того віку, які пам´ятають звичайне мирне життя. Нехай не достатньо багате й заможне, але МИРНЕ й доволі щасливе дитинство. Ми вивчали громадянську оборону на додаткових заняттях в школі. Я ще додатково ходила у шкільний тир, бо чомусь із повагою ставилась до зброї, особливим кайфом було пару годин на тиждень постріляти з того, що дадуть (бо ці заняття були для хлопців). Пам´ятаю, як наш шкільний викладач довоєнної підготовки перед уроком йшов коридором, обвішаний автоматами.
Довгий час я зберігала простріляні власноруч мішені... Ми на час тренувалися у складанні і розкладанні зброї. І навіть робили це із закритими очима... Ми вивчали на цих уроках види зброї, отруйні гази, сигнали сирени, і чим відрізняється вибух звичайний від ядерного. Це були звичайні уроки, і ставлення до них було, як до звичайних уроків. Ми до кінчиків волосся були пацифістами, нам змалечку вкладали у голову, що мир - це найцінніше, що може бути, і вчили малювати на асфальті стилізовану Земну Кулю з букетом ромашок у руці і надписами: "Ми - за мир!" і "Ні війні!"
У моєї мами було безліч сучасних суконь з українськими вишитими візерунками, бо це було модно. А сусід - викладач технікуму - ходив у вишитій сучасній сорочці на випуск на уроки до учнів. Такого одягу випускалося дуже багато і дуже якісного, це не якійсь там акрил, простиГосподи, а якісний льон і бавовна, що не втрачав кольору і форми роками... У книжкових магазинах було безліч літератури українською мовою, а які дитячі збірки зарубіжних казок українською мені купляла мама! Територіально по селах розмовляли здебільшого суржиком, у місті здебільшого російською. Але уроків української було достатньо, щоб моє покоління вільно спілкувалося і майже без помилок писало. Я вивчила мову сама, бо мені хотілося так, бо багато читала ще до школи, і коли пішла до першого класу, і коли навчалася у вишах, ніколи не мала проблем з перекладом термінології...
...Зараз я хоча й підстаркувата (скоро 50), але все ж таки дівчинка. Дівчинка, яка не може зрозуміти, куди котиться її особистий виплеканий світ. Яка щоночі слухає безперервні звуки бджолиного рою шахедів і постріли із збиваючої їх зброї. Яка переживає за рідних і друзів, і постійно у всіх її месенджерах ці питання:" Як ти?".
Війна забрала у нас красу і вроду. Війна завчасно викрала нашу молодість - ми постаріли глибоко всередині, і вже ніколи не станемо такими гарними, як раніше. Війна позбавила нас майбутнього і поділила наше життя на "до" і "після". Війна перекреслила наші мрії і плани. Війна позбавила нас будь-яких бажань. Війна наділила нас тривогами, хронічним безсонням, навчила нас боятися. Війна пожирає життя. Ніхто не може гарантувати будь-якій людині, що будь-якої хвилини її життя залишиться незмінним. Та сама війна навчила нас гаряче молитися і радіти простим речам, вона ж навчила нас невідомим до цього часу цінностям...
...З 14-го року я не стріляю в тирах і не можу взяти до рук навіть іграшкову зброю. І як дитина свого часу, повторюю пошепки, :"Ні війні..." і молю Бога зберегти нашу країну і наш багатостраждальний народ.
На жаль, я не можу вплинути на світогляд і переконання тих, від кого залежить наше майбутнє, я не можу вплинути на хід подій чи щось подібне. Роблю, що можу.
І від усього серця я бажаю всім нам вижити і перемогти.
всемВсёИмного• 26 ноября 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
Ага, такий пацифізм
Ота вспоминается: гарна украинка я, я танцую гопака...

Некомильфо• 26 ноября 2024
Ответ дляБроніки для Моніки
…і що?
Який сенс цього тексту? Що ви хотіли цим сказати?
Блін…, ну людина старалася, ручку гризла, а ви…….
Забагаловка• 26 ноября 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
До чого тут це? Читати від дорослої жінки наскільки інфантильний потік свідомості просто смішно.
Ну посмейтесь) у нас бОльшая часть страны поржать любит)
Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляПес Патрон
А оце про вишиванки і книжки - це ви до того, що не так то вже і притіснялося українське у совку? Мабуть саме тому моя бабуся, яка думає українською, не вміє нею писати. А російською - вміє.
А читати українською вміє?
всемВсёИмного• 26 ноября 2024
Ответ дляОсвічую темряву
Я поважаю свою минуле, бо це моє життя, якого Ви на бачили в очі, в якому залишились мої бабусі й дідусі, які виховували мене достойною людиною. Якщо у вас було інакше - мені вас шкода.
Там у них шото пошло не так....🤷 СорЯн.
автор Освічую темряву • 26 ноября 2024
Ответ длявсемВсёИмного
Удалено администрацией...
автор Освічую темряву • 26 ноября 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
Ага, так) путін хоче миру, а ми воювати. Все ж так просто у ваших головах.
Удалено администрацией...
Броніки для Моніки• 26 ноября 2024
Ответ дляНекомильфо
Ну я справді не розумію. Хоча я сама любила писати твори і працювала журналістом. Але мені не дуже зрозуміло, що автор хотіла цим донести.
Хоча досить пафосно це все написано, нагадує чомусь пости у фейсбуці.
Забагаловка• 26 ноября 2024
Ответ дляКаркуша Клара
Ваші пафосні вихваляння совка смішні, я трохи старша вас і на мене це фуфло не діє.
Мир має ціну. Кацапи розпочали цю війну і поки ми їх не повбиваємо, мир не настане.
А сколько кацапов прибили конкретно ВЫ?

всемВсёИмного• 26 ноября 2024
Ответ дляОсвічую темряву
Удалено администрацией...
А вы откуда? Область? Может быть принюхаетесь, моЯ область уже горит, а у вас что горит?трубы для распева какая вы крутая со своими предками?! И шо? Иди сюда, вместе будем стрелять в кацапов.
Злюка-закусюка• 26 ноября 2024
Ответ длякотопёс
мені 44 і щось я такого геть не пам´ятаю
’У моєї мами було безліч сучасних суконь з українськими вишитими візерунками, бо це було модно. А сусід - викладач технікуму - ходив у вишитій сучасній сорочці на випуск на уроки до учнів. Такого одягу випускалося дуже багато і дуже якісного, це не якійсь там акрил, простиГосподи, а якісний льон і бавовна, що не втрачав кольору і форми роками... У книжкових магазинах було безліч літератури українською мовою, а які дитячі збірки зарубіжних казок українською мені купляла мама!’
Сусідка працювала на фабриці одягу, вишивала вручну гладдю та рішельє, ніяких українських мотивів не було. Книжок теж, в мене бабуся займалася книжками, зібрала велику бібліотеку, зокрема дитячу, все було російською. Тільки кілька томів Остапа Вишні чомусь українською.
Моя мама мені з Черкащини привозила завжди книжки казки на українській мові, абетку, потім вишиванку. Все це до 1989р. З Черкащини в шахтарське м.Павлоград.
Потім 1989р перший клас- і у нас з класом є фото, де всі дівчата в вишиванках і в Українських віночках.
Тож були і книжки, і одяг Украінський.
Мрії у вирії• 26 ноября 2024
Ответ дляСанька-4b93
Одна я не поняла, смысл этого послания в чем? Ну не ходите в тир и не надо, никто ж не заставляет.
Не одна, я тоже не поняла, что вообще автор хотела сказать
Непозбувна Бентега• 26 ноября 2024
Дуже же багато пафосу, а на виході - авторка перднула в калюжу. Змішались в купу предки, тир, дівчинка під 50... То що сказать хотіла?
побольшомусекретику• 26 ноября 2024
Ответ дляОсвічую темряву
Епістолярний жанр не ваше. У мене також було минуле, як і у всіх. Але я його абсолютно не повʼязую з радянщиною, яку також застала. Тому що застала живими і при ясному розумі прабабусю та прадідуся, які мені розповідали про голодомор, дідусів, які воювали. І все те, що вони пережили і те, що встигли передати своїм дітям, мені, а я в свою чергу своїм, не викликає навіть найменшої крихти ностальгії за тією раковою пухлиною під назвою ссср. Тому що буда лише купа лайна, заклеєна пластирем пропананди, яку вбили в голову таким, як ви.
Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляПес Патрон
А скільки бабусі років? За стільки років Незалежності могла б і навчитися писати українською. Тим паче вона ж українською думає і мабуть говорить і читає. Дуже дивно звинувачувати в цьому совок, якого вже нема половину періоду його існування.
Пес Патрон• 26 ноября 2024
Ответ дляНе зацілована
А читати українською вміє?
Читати вміє. Писати соромиться, бо буде не грамотно. Загалом я підрахувала, що на те щоб в моєму роду знову з´явилася повністю україномовна людина (моя дочка), пішло 103 роки.
котопёс• 26 ноября 2024
Ответ дляЗлюка-закусюка
Тож були і книжки, і одяг Украінський.
у нас в Одесі такого не було. з українського тільки декілька фото старовинних, на них люди у вишиванках, жінки у воскових віночках. фото збереглися, але хто нам ці люди, бабусі не знали, а більше нема в кого спитати
Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляПес Патрон
Моя прабабуся 1903 року народження розмовляла українською, мої бабусі 1925 - 1927 року народження розмовляли українською. Як і мама яка народилася к1962. Згадані мною родичі проживали в Житомирській області, Київській та в Києві. Я з дитинства розмовляла з мамою на українській мові, з батьком по-російськи. Якось тут дуже згущують фарби деякі.
Некомильфо• 26 ноября 2024
Ответ дляМрії у вирії
Ну як ви не розумієте? Автор, 50-річна дівчинка, яка відчуває «щемящее чувство», згадуючи своє щасливе радянське дитинство, в якому всі жили мирно і щасливо, і на плакатах писали «нет вайне».
А тепер… Ех…(

Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
Зараз інша, не купка, а навіть дуже велика купа, заклеєна пластиром пропаганди яку вбивають в голову усім м´якоголовим.
Каркуша Клара• 26 ноября 2024
Ответ дляЗабагаловка
А сколько кацапов прибили конкретно ВЫ?
А вам їх жалько чи що? Чи ви там в себе, в сиктивкарі, просто казитесь від злості?
Злюка-закусюка• 26 ноября 2024
Ответ длякотопёс
Я памʼятаю, ми приїхали до сестри в Одесу. Це десь до 90 року. Мені на той час Одеса здавалася така ну гарна, дуже незвична. Я там вперше темношкірого пацана побачила. Ну після чунга-чанга в принципі я не здивувалася. Тобто розуміла, шо є люди й іншого кольору)
Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляКаркуша Клара
Вам задали конкретне питання. Навіщо ви перестрибуєте на іншу тему?
Мрії у вирії• 26 ноября 2024
Ответ дляЗлюка-закусюка
Тож були і книжки, і одяг Украінський.
Я из Запорожья, у нас вышиванку попробуй найди было. В 91 году выступали, нужна была вышиванка, мама весь завод поспрашивала, нашлась только у одной женщины и то только потому что её дочка пела в хоре.
Книги украинские дома были, русских больше, но и украинских достаточно было
Пес Патрон• 26 ноября 2024
Ответ дляНе зацілована
А я родом з Херсонщини. І перейшовши на українську ще в 2014, досі часто думаю російською. І так, для мене це показник. Хоча кому я пояснюю.
Забагаловка• 26 ноября 2024
Ответ дляКаркуша Клара
Вы очень агрессивная) и я не в Сыктывкаре, не угадали ) магний помогает в таких случаях. Или гидазепам.
Каркуша Клара• 26 ноября 2024
Ответ дляНе зацілована
А я якимось чином маю вам звітувати? А чому? А з якою метою цікавитесь? Вам переліком чи можна менш складно збрехати (чи не збрехати)?
Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляПес Патрон
Та ви для початку собі поясніть, а то ваші обвинувачення щодо совку , через якій бабуся не вміє по-українськи писати , а ви заговорили на українській тільки в 2014, виглядає як оте ’хто всравсь? Невістка! Так її ж нема, так он спідниця висить.’
Забагаловка• 26 ноября 2024
Ответ дляКаркуша Клара
Вы грозитесь перебить всех кацапов, при этом сидя явно очень далеко как минимум от линии фронта, а то и от Украины.отправлять на войну кого то чужого и незнакомого и чьими то руками и кровью воевать это легче всего.
Только не забывайте уроки математики и географии - кол - во населения в рашке и у нас, сколько выехало у нас, сколько осталось, сколько в оккупации, а теперь перефразирую вопрос - как вы собрались всех кацапов перебить?
Я как бы не против, мне интересны детали.
Пожалуйста, предоставьте. А то вы просто выс….ли в воздух
Не зацілована• 26 ноября 2024
Ответ дляКаркуша Клара
Ні , ви тільки маєте пафосно писати ’ми побиваємо кацапів’ - при цьому сама сидячи на форумі. Знаю я всі переліки диванних воїнів