Розумна Губка• Изменено 04 декабря 2024
Серарація підлітків від батьків
Питання навіяно темою в топі про дорослого сина, його мати, їхнє проживання разом та небажання сина йти своїм шляхом.
Поділіться будь-ласка практичним досвідом, як відселити від себе дитину. Наразі вчитись вона не хоче, тобто варіант в гуртожиток на навчання не підходить, жити вдома в теплі в добрі ок. Як навчити показати що треба рухатись далі, що комп/телефон то не межа інтересів? Як наставити на вірний шлях. Бо всі такі усвідомлені, кого не почитай, поки не дійшла справа до них самих.
Пушкининиана• 04 декабря 2024
Створіть дитині дома повну самостійність: самообслуговування та внесок у загальний побут. Не хоче вчитися- має працювати
Розумна Губка
• 04 декабря 2024
Ответ дляПушкининиана
Дитині зараз 14. В побуті допомагає, але із під палки. Сам не хоче та не робить нічого.
Розумна Губка
• 04 декабря 2024
Ответ дляПушкининиана
Всі працюють, навчаються, спорт, якісь ще справи. Тобто приклад позитивний є. Але наче все мимо.
Пушкининиана• 04 декабря 2024
Ответ дляРозумна Губка
В не схоче,поки є ви- та хто все зробить. Тому залишається тільки розподіл обов´язків і сприйняття того, що кожен просто має їх виконувати. Ви ж також не пригаєте від радощів,коли треба мити пол, то і дитина має прийняти, що у світі є не тільки приємне,а й необхідне. І саме з необхідного і складається доросле життя
Розумна Губка
• 04 декабря 2024
Ответ дляШлях до зірок
Дайте посилання на ту тему, будь ласка.
Шлях до зірок• 04 декабря 2024
У більшості випадків молоді люди самі прагнуть відселитись від батьків, щоб позбутися їх контролю. Або із друзями/подружками винаймають квартиру або із хлопцем/дівчиною.
Мало хто хоче жити з батьками у 25.
Звісно, у тих, хто надовго затримується в батьківському домі, є якісь вторинні вигоди. Особливо, якщо родина добре забезпечена, і молода людина звикла не працювати.
Мало хто хоче жити з батьками у 25.
Та никада в жизни• 04 декабря 2024
Не уявляю, як можна не хотіти жити самостійно
Наш старший в 17 почав жити окремо. Також в 17 почав сам заробляти. У нього є бажання працювати, чогось досягати. Більшість його друзів такі ж. При цьому син і в комп´ютерні ігри і грав, і грає зараз, але залежності від них не має. Ми завжди казали йому, що всього можна добитись самостійно, що немає нічого неможливого.
Пополняю_Карму• 04 декабря 2024
Ответ дляРозумна Губка
Попередити, що ви зобов´язані її забезпечувати до 18 років. Рівно в 18 рокі фінансування зупиняється. Єдине можливе фінансування - оплата вуза. І час від часу про це нагадувати. Усьо.
Булькаю• 04 декабря 2024
Ответ дляРозумна Губка
Знаете, автор, я все больше склоняюсь к мнению, что никто не сможет определить и дать совет, что делать с новым поколением. Ковид и война наложила уже неизгладимый отпечаток на них. Да, не на всех. Но никто сейчас не сможет вам сказать: делайте так-то и он отлипнет от компа, маминой юбки и устремится в свободное плавание ((((
Кицюююня• 04 декабря 2024
Ответ дляРозумна Губка
Спробуйте ввести правила побуту. Наприклад, один готує, інший прибирає миє посуд. Мати не повинна все на собі тягнути. Один пральну машину запускає, інший розвішує, один пил тре, інший поли миє... На постійній основі.
Це норм залучати підлітків ну і вклад в становлення особистості самому себе обслуговувати в майбутньому.
Шлях до зірок• 04 декабря 2024
Сину зараз 14? Ви зарано почали хвилюватися.
Впевнена, що довго він і сам не захоче жити з батьками.
Головне - пояснити необхідність отримати освіту, фах/професію, бажано нормальну (а не менеджмент і подібне, щоб 5 років штани лише протирав).
Є тести, можна звернутись до фахівця, у нього пройти тест на профорієнтацію. Це дуже важливо, оскільки підліток усвідомить, які таланти і нахили має і буде рухатись в ту сторону.
Розумна Губка
• 04 декабря 2024
Ответ дляТа никада в жизни
Я також постійно кажу, показуємо своїм прикладом, але..
Та никада в жизни• 04 декабря 2024
Ответ дляКицюююня
Ми з чоловіком ніколи не напрягали дітей побутом. І при цьому син має бажання бути самостійним і працювати
ніякого зв´язку між домашніми обов´язками і подальшою самостійністю немає, на мій погляд.
А шо сталося?• 04 декабря 2024
От не знаю чому причепитися до тих дітей. Мене, наприклад, ніхто не змушував ні працювати, ні були ’Золушкою’ вдома, коли навчалася. Батьки розлучилися. Жила з мамою. Тато допомагав з оплатою навчання. Мама одягала-годувала. Не пам´ятаю якихось докорів з їх сторони. Хоча я чітко знала, що після універу на роботу. Так і сталося. Тільки отримала диплом, через місяць почала працювати. Потім, до одруження, віддавала усю зп мамі. На свої потреби у мене була окрема стаття дозоду-комісія.
Кицюююня• 04 декабря 2024
Ответ дляШлях до зірок
Про пояснити, важливо показати це на прикладі кишенькових грошей. Щоб батьки не задовольняли на 100% потреби. Хочеш краще вдягатися, кращі іграшки мати, гаджети, ..... працюй
Кросівки оригінал• 04 декабря 2024
Спочатку буде як ви і написали серарація, потім вже може і краще піти 😂
Розумна Губка
• 04 декабря 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Це також кажу весь час.
Розумна Губка
• 04 декабря 2024
Ответ дляА шо сталося?
Мене також не змушував, я сама хотіла навчатись та жити в іншому місті, почувати себе вільною. А тут зовсім інша картина вимальовується.
Кицюююня• 04 декабря 2024
Ответ дляТа никада в жизни
Тобто син ніколи вам не допомагав а потім виріс і почав убирати, їсти готувати самостійно для себе? Або одразу на дівчину переклав?
Я не вважаю це напряганням, але в сім´ї у всіх повинні бути обов´язки, а не мати все на собі тягне і з тих тарілок не вилазе
Та никада в жизни• 04 декабря 2024
Ответ дляКицюююня
Так, син прибирав тільки в своїй кімнаті) і не дуже часто. Коли почав жити сам, то і прибирає, і готує і т.д. Готує дуже добре, готувати любить. Обов´язок дітей вчитись.
Я б навпаки дала підлітку задовольнитись часом за компом до дорослого життя. Тим більше так рано. У моє покоління дівчата були в цей вік трохи більш відповідальніші, чим хлопці. Але це ніяк не вплинуло на майбутнє. Ті, хто грались в комп в 14 краще влаштувались чим ті, хто вчився. Єдине, що хлопчикам треба давати зрозуміти, що буде умовно 20 років і його відправлять на свої хліба. Не треба ’дитинку’ до кінця універу тримати біля себе. Краще щоб він десь з 2-3 курсу почав жити один. Нехай це буде спершу відмазка, я буду помагати частину оренди, потім така ой, затримують зп , синочку, ти ж викрутишся сам ітд... Потрохи. Буває, що діти самі виростають і різко хочуть свободу, особливо, якщо батьки допомогли знайти гарне перше місце роботи.
Таракашечка• 04 декабря 2024
А меня вот удивляет другое, если бы мне родители говорили, что мы тебя в 18 или там в 22 выгоним из дома... Для меня родительский дом это мой тыл, а если нет тыла, то это не родители, а соседи временные. Это ужасно слышать такое. Ребенок сам решит. Главное, дать ему образование и вложить, что он должен добиваться в жизни чего-то, а не выгонять.
Я не Тролль• 04 декабря 2024
Ответ дляТаракашечка
А вот если бы так сложились обстоятельства, сейчас война и тяжелое время -многие вывезли подростков . Но это же не выгнать- оплата за учебу в Украине, питание, отдельная квартира пусть в небольшом городке. И пока нет родительского дома, но есть приезд мамы раз а 2 мес на 4-5 дней. Понимаю, что подростку тяжело, но пока 2 выхода нет… А а него нет желания подработать , даже не материально а морально помочь себе общением