Луковая• 07 декабря 2024

Объясните почему лекарства (кроме ядов конечно) должны быть по рецепту?

Вот реально не понимаю почему лекарства должны быть по рецепту?
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
сто відсотків. а можете підказати якусь погрошу оточуючим несуть мої табульки від тиску?
А какие таблетки от давления у вас по рецепту? А вообще расскажу. Моей бабушке выписывали табульки от давления с клофелином, бабушка на них подсела и принимала бесконтрольно, по сути стала клофелиновой наркоманкой. Когда они заканчивались, вела себя агрессивно, кидалась на дочь, с которой жила. Мой папа тоже возмущался, почему по рецепту такой важный препарат, а потом вылезли последствия.
Нервогенератор• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Подождите, многие лекарства могут и жизнь спасти и вред причинить. А вот сигареты водка не сут только вред. И в определенной дозировке, смертельный. Где ж рецепт?
Та я за то, чтоб и наркотики продавали везде. Чем больше наркоманов, тем меньше наркоманов.
Рубаю олівлє• 07 декабря 2024
Ответ дляЕвга-9246
Без якої консультації? Їх лікар призначає щонайменше на півроку, а за рецептом треба бігати щомісяця.
Зачем каждый месяц? Мне выписывают на весь курс лечения
автор Луковая • 07 декабря 2024
Ответ дляДюагональ
А у меня дядька водку пил бесконтрольно. Белая горячка случилась , жену прирезал. Все очень возмущались, как можно без высочайшего соизволения водку то направо на лево продавать? Ужос
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляЕвга-9246
Врач в рецепте может написать - тривалий прийом, тогда не надо бегать. Но опять же, смотря какой препарат, есть такие, что пациента надо под контролем держать. Вообще, есть группы препаратов, которые точно должны быть по рецептам, на пример антибиотики, психотропы и т.п., делать по рецепту все, это тупо конечно. У нас пытаются сделать по аналогии с Европой, но в Европе препараты по рецепту обычно бесплатные.
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Так это не государственный контроль. Мировой. И очень жёсткий. Но видите сколько людей его просто даже не чувствуют ((
Автор, чого ви очікуєте від цієї аудиторії? Тут і мобільний зв´язок лише по паспорту підтримували перед війною. А потім лемент ’ой, за тисячою не піду, бо це ж мої дані будуть записані’.
Переважна більшість зрозуміє, що таке ліки за рецептом, лише коли помре хтось знайомий чи близький, бо вчасно не отримали ту саму таблетку. У Франції дозволили фармацевтам призначити антибіотики пацієнтам, бо статистика страшна - купа людей гине, бо просто не доживає до візиту ц лікаря, щоб отримати той самий рецепт. Комусь треба казати, що антибіотик призначається без аналізів, обстежень, без нічого? І чим це краще за само призначення? Я принаймі знаю чи є в мене алергія і які антибіотики на мене не діють зовсім, а фармацевт що знає про мене?
Насправді користь від такого контролю виробникам ліків і лікарям. Перші отримують можливість ’підмазати’ кому треба, щоб хворі отримували не те, що допомагає, а препарат за який ’на лапу дали’ виробники, а другі отримують безперервний потік пацієнтів плюс оте саме ’на лапу’ за потрібне призначення.
автор Луковая • 07 декабря 2024
Ответ дляРубаю олівлє
Норм. Но контроль это дело такое сегодня слабее, завтра затянули удавочку. В любимой Европе выписывают очень аккуратно. На полгода никто не выпишет.
автор Луковая • 07 декабря 2024
Ответ дляДюагональ
Это где? Старикам да, бесплатно. Остальные, рецепт в зубы и платить
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Во Франции, дочь изучала, вроде так. В Англии детям точно, сестра там живет.
Не рахую, а вважаю• 07 декабря 2024
Тотальный контроль, есть рабы, есть небожители. Рабство по сути осталось, просто сменило форму.
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Во Франции вроде только от ангины антибиотики может фармацевт выписать. Дочь там, случилась ситуация, что у нее нет страховки. Спокойно пошла к семейнику, ее хотя бы послушали, выписали антибиотики. Да посидела в очереди, да заплатила деньги, но проблемы попасть к врачу день в день нет. К узкому специалисту - возможно сложнее попасть.
Престидижитатор• 07 декабря 2024
А мне интересно, почему у нас продают лекарства несовершеннолетним.
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляДюагональ
Рецепт на ’тривалий прийом’ дійсний рівно один місяць. Мені в деяких аптеках видавали препарати до трьох місяців максимум, а ось в мережі ’Бажаємо здоров´я’ категорично відмовлялися видавати на другий місяць, мотивуючи тим, що рецепт протермінований. Вони виявилися правими. Дійсно, рецепт треба брати щомісяця, хоч там десять раз написано ’тривалий прийом’. Тому щомісяця я була змушена втрачати один робочий день, щоб поштовхатися у черзі до вузького спеціаліста за рецептом.
Евга-9246• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Ні, в Хорватії ліки, які по рецепту - безкоштовно
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Це на життєво важливі препарати, їх перелік затверджує моз і плюс частину препаратів фінансують місцеві органи влади. Це серйозно хворі люди з пожиттєвим прийомом ліків і навіть там буде е ходити за рецептом щомісяця, що є дуже ’зручно’ для пацієнта.
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Ну может смотря какой препарат. Я тот же гидазепам покупала по рецепту годичной давности. В одной сети аптек мне на рецепт поставили штампик ’відпущено’, сказали, если бы было написано длительно, то не ставили бы. Вообще у нас все через коленку делается. Выгоды для врачей я особо в этом контроле именно в нашей стране не вижу, да и для фарм компаний тоже, им как раз выгоднее, когда люди самолечением занимались.
неДоПриличий• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Ну так моё тело мое дело. Не?
А реанімувати ваше тіло чомусь повинні лікарі
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ длянеДоПриличий
Ну тут такое, можно вообще не лечиться, потом тоже реанимировать придется
автор Луковая • 07 декабря 2024
Ответ дляДюагональ
Молодая здоровая женщина без проблем справится с разными трудностями. Вопрос в больных и не молодых, а ещё больший вопрос зачем эти трудности?
автор Луковая • 07 декабря 2024
Ответ дляЕвга-9246
В Чехии нет. Есть бесплатные, но чаще платно.
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляДюагональ
Ангіна, інфекція сечовивідних шляхів. А нікого не дивує, що призначення робить фармацевт? А чому не консьєрж на вході чи водій автобуса? І чим таке призначення краще за те, що людина сама собі призначить, виходячи з попереднього досвіду?
Вашій доньці дуже пощастило, що вона може брати візит до лікаря відразу. Я чекаю мінімум три дні - ніколи не має вільних лікарів. Якщо дитина захворіла в неділю, то до жегераліста ми потрапили лише у четвер. І це добре, що є запас ліків з України, а так що хочеш те й роби. І так, лікар лише на 5 день хвороби призначив антибіотик, так це дитина вже приймала антибіотик, був сильний гайморит. А що було б, якби не почали зразу його пити? І так, фармацевт видав таблетки дозуванням вдвічі більше, і в коробці замість призначених 8 таблеток було 16. То хто тут говорить про ’безконтрольний прийом ліків’? І так, в інструкції до препарату лікування від 7 днів, а лікар призначає на 4. Кому я маю вірити -- виробнику чи лікарю? Я вже давно зрозуміла, що спасіння хворих - справа рук самих хворих....
автор Луковая • 07 декабря 2024
Ответ дляДюагональ
Выгода врачей уже в том что у них благодаря этому есть работа. Много работы. Целый штат и аппарат из разрешающих и контролирующих
Небалувана Галя• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Ну так моё тело мое дело. Не?
Ну так ви і комусь іншому можете їх дати, нє?
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Якщо мова про Францію - ні, не справиться. Тут нема платних лікарів як в Україні. Є пара приватних клінік, які покриваються страховкою все одно. Тому по суті нема різниці чи ти йдеш в приватну, чи у державну. Черги і там, і там. У квітні місяці найближчий візит до Лора в приватній був на жовтень. Це так само, як в державній. Жегераліста приймає лише якщо у тебе є з ним укладена декларація. А її ніхто не укладає - лікар вже набрав потрібну кількість пацієнтів. Тому візит може дати лише якщо у нього є вільне місце і бажання. Частина взагалі не беруть ’не своїх’ пацієнтів, а ті, що беруть, то є час очікування. Останній раз я з дитиною чекала з понеділка до четверга - це було найближче ’вікно’ до женераліста у місті на 100 тисяч населення. Я думаю, приблизно те саме чекає Україну за десять років, а може й раніше. Бо у Франції 25 років тому лікар додому до пацієнта приходив, а тепер він став недоступний навіть у кабінеті. Україна йде тим самим шляхом, на жаль.
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляНебалувана Галя
Так само можна сказати про отруту від колорадського жука, нє? Потенційно шкода від неї явно більша за шкоду від таблеток проти проносу, наприклад. То чому отрута продається вільно, а проти проносу за рецептом?
Небалувана Галя• 07 декабря 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Тому що скормити комусь отруту від колорадського жука дещо складніше, ніж пігулки. А які пігулки від проносу продаються за рецептом?
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
Ну я лично, не то что поддерживаю, но понимаю контроль над продажей антибиотиков, психотропов и наркосодержащих препаратов. Контроль над остальными препаратами, теми же КОКами, только лишнюю нагрузку на врачей сделает. Я читала, не знаю, правда или нет, в Италии нурофен в дозировке 400 мг уже по рецепту. Нафиг, спрашивается?
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляСиджу тихенько
А у дочери интересно получилось. Она, когда через приложение пыталась записаться, свободных женералистов не было на несколько дней вперед. Ей однокурсник посоветовал врача прямо рядом с их общежитием, которая вела прием без записи, по живой очереди.
Дюагональ• 07 декабря 2024
Ответ дляЛуковая
И при этом врачей не хватает и попасть к врачу та еще проблема
Сиджу тихенько• 07 декабря 2024
Ответ дляНебалувана Галя
Обґрунтуйте: чому складніше? Отрута має вигляд рідини. Зверху крапнув на їжу і все.
Пігулку ж дати значно важче, щоб людина не помітила.
Ви здивуєтеся який перелік ліків під забороною для продажу. Зайдіть в найближчу аптеку і поцікавтеся чи є безрецептурні препарати від проносу.
При ротавірусі педіатр завжди призначав моїм дітям Ніфуроксазид, лише ним зупиняли дикий пронос. Спробуйте його купити без рецепту. І спробуйте з ротавірусом, проносом і блювотою, висідити пару годин в черзі до лікаря за рецептом. Спробуйте купити від циститу таблетки без рецепту, за правилами це неможливо. І спробуйте дожити пару днів до візита до лікаря без таблеток і лікарняного, не вилазячи з туалету.