Фея_3уровень• 12 декабря 2024
Юристам питання по ЖЕКу ( аванс на електроенергію)
Доброго вечора! Ситуація така: маю власне нежитлове приміщення з діючим бізнесом. Договір з ДТЕком не заключала, оплачувала електроенергію по квитанціях, що надсилали з ЖЕКу. Кілька місяців тому приходить платіжка: за електроенергію+ аванс за електроенергію. До цього подібного не було, і ніхто про сплату додаткових коштів не казав. Тариф на цей аванс (30!) грн. Коротше, за 3 місяці нарахували боргу в 11 тис ( по авансу). Використану електрику завжди сплачую вчасно.Пояснення взагалі вбило: « раніше у нашому ЖК було мало функціонуючих нежитлових приміщень, ми сплачували за вас самі аванс, с тепер приміщень багато, поверніть те, що ми заплатили…Хтось може мені пояснити, що за брєд? Подала заявку ДТЕк, щоб працювати на пряму. Але! Чи дійсно існують ті аванси і чи зобовʼязана я їх платити? Тим більше, що ніхто не показує мені квитанцій чи якихось документів, що вони дійсно сплачували за мене аванс, і тепер я повинна їм його повернути…
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Для бізнеса завжди були обов´язкові авансові платежі. То вам пощастило що жек їх брав на себе. Як жек вам буде доказувати, показуючі свої загальні рахунки? Сумніваюсь що ви розберетесь по своїй частці. Щоб не виникало більше питань переходьте на прямі договори з постачальниками послуг. Тоц же жек може ще накрутити додаткові суми. Безконтрольність.
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Додам що навряд чи ви жеку повинні компенсувати авансові суми. Вони ж будуть враховані по їх особовому рахунку на майбутнє. А ви вже будете з детек свої аванси сплачувати
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ дляДелайКак_Я
Чесно кажучи, я взагалі сумніваюся, що Жек щось там на себе брав. Якщо вже така ситуація, чому не сказати одразу після придбання приміщення? А не через півтора роки..
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Ви як приватна особа чи ФОП?
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ дляНа_оба_рот
Лічильник у вас є?
Є. Але показники знімав той же ЖЕК, бо ключі від приміщення з лічильником лише у них.
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Мабуть бухгалтерія жеку провтикала це питання.
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ дляДелайКак_Я
І звісно що тариф інший, не як для населення.
9,92
На_оба_рот• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Ви субспоживач, без окремого договору.
Тепер жек від вас відмовляється.
Бо ви, як фоп не можете сплачувати лише за фактичне споживання відповідно закону
Тепер жек від вас відмовляється.
мадамГрицацуева• 12 декабря 2024
Авансовий платіж для юросіб є. Але дтек робить перерахунок і авансовий платіж обліковується в оплаті за спожите по факту. Тобто, ви не ’прощаєтесь’ з тим авансом а потім оплачуєте поточний платіж, аванс є частиною поточного платежа. Тобто, щось ваш жек напридумував зайве.
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ дляНа_оба_рот
Ви субспоживач, без окремого договору.
Тепер жек від вас відмовляється.
Я розумію, тому подала заявку в ДТЕК. Питання, чи є в мене борг ЖЕКу? Чи вже всі платежі я буду сплачувати ДТЕКу?
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ длямадамГрицацуева
Я вже після отримання платіжки з авансом дізналася, що є такі платежі для підприємців. Але реально цікавило, чи законний той борг.і чи треба буде його сплатити попри те, що почну працювати напряму з ДТЕКом
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ дляДелайКак_Я
Звідкіля тоді взялося 30грн?
Ну, бо я їм винна за півтора роки.. напевно, якось так
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Я вважаю що жек сплачував авансові з урахуванням і вашого споживання. Тому у жека буде переплата перед детек. Але вона урегулюється майбутнім зменшеним споживанням, тому що ви відокремились. А якщо зараз сплатите жеку, то яким чином це буде враховане на майбутнє? Аж ніяк. Тому жеку ви повинні сплатити тільки фактичне споживання.
На_оба_рот• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Треба бачити умови оплати в договорі з жек. Але жек не має платити авансові платежі
Замурмишка• 12 декабря 2024
Так, у бізнеса завжди аванси були. Не сплатив, день і відключали. Заключайте договір напряму і питань до деку не буде.
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ дляДелайКак_Я
Саме це мене цікавило! Дякую Вам дуже!
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Ответ дляНа_оба_рот
Жек юридична особа, чому не має аванс сплачувати?
мадамГрицацуева• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Виникнення такої суми боргу неможливе, якщо у вас не 1000 квт/місяць. Авансові платежі це не те, що ви їх ’кинули в топку’ і забули і зверху ще оплатили фактичне споживання. Ні, авансові платежі не накопичуються.
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ длямадамГрицацуева
300 зараз.
На_оба_рот• 12 декабря 2024
Ответ дляДелайКак_Я
Бо жек є особою, яка обслуговує населення, як і ОСББ, і ЖБК та інше
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Саме це мене цікавило! Дякую Вам дуже!
Напишіть листа в жек з інформацією, що ви будете працювати напряму з поставщиком електроенергії, тому і авансові внески за своє споживання будете сплачувати самостійно.
Як би ви продовжували працювати по старій схемі, то мали б жеку компенсувати аванси. А після переходу на самостійний лічильник жек мав би повернути вам переплату.
мадамГрицацуева• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
300 зараз.
Коротше, накопичити борг ’авансів’ за рік чи більше неможливо. Аванс може тільки накопичуватись в + вам, бо ви передплатили 200 квт (аванс), а спожили 100 (фактичне споживання), і дтек вам ’висить’ оплачені 100 квт. Хай жек показує розрахунок, як виникла ця заборгованість.
11 тис це якраз аванс на 1000 квт.
ДелайКак_Я• 12 декабря 2024
Ответ дляНа_оба_рот
Не буду сперечатись, знаю тільки що тариф як для населення жеки сплачують тільки за місця загального користування. Але ж розмова про нежитлові приміщення комерційного призначення, тобто розрахунок і правила інші, як для бізнесу
Фея_3уровень
• 12 декабря 2024
Ответ длямадамГрицацуева
11 тис це якраз аванс на 1000 квт.
Вони платіжки з авансом почали надсилати 3 місяці тому. В перший місяць сума просто була помножена на 2. ( відносно тої, яку я повинна сплатити за використані кВ). Потім 7 тис, а в цьому 11 тис.
мадамГрицацуева• 12 декабря 2024
Ответ дляФея_3уровень
Так спитайте в жек, куди поділись попередні аванси. Дивіться, в поточному місяці ви сплачуєте аванс на наступний місяць і фактичне споживання мінус аванс поточного місяця, який ви внесли в попередньому. От розпишіть за цією схемою ваші платежі за оці три місяці і подивіться. Аванс встановлюється дтек не зі ’стелі’, а згідно погоджених лімітів споживання. Ви або особисто подаєте ліміти, або дтек їх встановлює за середнім споживанням.