Бесбардак• 07 января в 21:41
У кого діти навчаються у Братиславі в Технічному університеті?
Всім привіт, шукаю відгуки про навчання у Братиславі, цікавий досвід. А саме: чи є гуртожитки, які вони, який приблизно бюджет на місяць на життя. Також цікавить яких посередників можете порадити, репетиторів словацької. Буду вдячна за всі поради.
П.с. Всі теми, які знайшла, перечитала
мадамГрицацуева• 07 января в 21:52
Добрий вечір! Син навчається в STU. Гуртожитки є. Умови в них різні і ціни теж різні. Орієнтовно, десь від 90 до 150 євро плюс-мінус на місяць за місце в залежності від ремонту і кількості людей в кімнаті. На продукти бюджет може бути різний, залежить від звичок і прийнятних для вас норм. Нормальне для нас але без викрутасів харчування виходить від 200 євро на місяць. Це більшість самостійна готовка і інколи столова. Але ж читала, що люди пишуть і 500 євро на їжу, це індивідуально дуже. Ми вступали з ComeStudy і мову з ними ж вчили. Впринципі, все нормально, але все одно я все вивчала і контролювала ті моменти, які розуміла. В нашій групі були батьки(небагато з загальної маси, більшість задоволені якістю послуг), які були не задоволені ними, мені було норм.
Любви вам!• 07 января в 22:54
Ми зараз навчаємось с Будь Словаком- з універом не визначились. Літом будемо місяць у лагері.
Мрію про космос• 07 января в 23:16
Ответ длямадамГрицацуева
Користуючись нагодою, теж трохи запитань маю.
Вашому сину подабається навчання, складно ?
Чи платите окремо медичне страхування, яка вартість ?
Якісь стипендії існують ?
Гуртожиток нормально отримали, умовами задоволені ? (кажуть, що це велика проблема, оскільки попит перевищує пропозицію).
Влітку можна залишатися жити в гуртожитку?
Реально знайти підробіток ?
На час навчання олформлювали ВНЖ ?
Скільки в цілому на місяць бюджет студента (з вашого досвіду) : гуртожиток+харчування+мед.страхування+мобільний зв´язок+ інші витрати (одяг/канц.товари/книги) ?
Якісь стипендії існують ?
Реально знайти підробіток ?
На час навчання олформлювали ВНЖ ?
Радостина• 08 января в 03:27
Ответ длямадамГрицацуева
Прикольно, 200 евро на месяц питания…
я вчера продуктов только на кутью купила на 20евро, и то, половина -атб
мадамГрицацуева• 08 января в 06:16
Ответ дляМрію про космос
Якісь стипендії існують ?
Реально знайти підробіток ?
На час навчання олформлювали ВНЖ ?
Якісь стипендії існують ?
Реально знайти підробіток ?
На час навчання олформлювали ВНЖ ?
Протягом для відповім.
мадамГрицацуева• 08 января в 06:19
Ответ дляРадостина
Прикольно, 200 евро на месяц питания…
Коли писала відповідь, знала, що буде на советчице обов´язково такий коментар).
Що сказати, дуже за Вас рада. Перечитайте ще раз уважно мою відповідь і зніміть біле пальто, заляпаєте.
Радостина• 08 января в 06:51
Ответ длямадамГрицацуева
Откуда столько агрессии, тетя? В е по факту, а что не так? Перечитайте сами еще раз вами написанное, запутались, видимо.
Ушла и Пришла• 08 января в 08:18
Ответ дляЛюбви вам!
Ми теж))) Літом їдемо у табір і думаю залишимося на річні курси. Син в 10 класі
Любви вам!• 08 января в 08:21
Ответ дляУшла и Пришла
Дякую. а у вас є якісь чати у телеграмі по Словакії? Поділіться, будь ласка
Ушла и Пришла• 08 января в 08:22
Ответ дляЛюбви вам!
Є чат, але то для тих хто вступає самостійно, без агенцій. І зараз на нього немає посилання, тільки через запрошення адміна за донат(
мадамГрицацуева• 08 января в 09:37
Ответ дляМрію про космос
Якісь стипендії існують ?
Реально знайти підробіток ?
На час навчання олформлювали ВНЖ ?
Якісь стипендії існують ?
Реально знайти підробіток ?
На час навчання олформлювали ВНЖ ?
Син вчиться на 1 курсі, тож відповім на ті питання, в яких встигли розібратись).
Син вибором спеціальності задоволений. Навчання подобається. Але є вже діти, які не тягнуть навчання і будуть перевступати на іншу спеціальність, є діти, які не тягнуть зараз і будуть перевступати на ту саму спеціальність. Син допуск до сесії отримав, зараз здає іспити. Щоб було легко, не чула. Або нормально, або складно. Але ж вчаться), не бійтеся.
Медичну страховку я сину робила на екстрені випадки. На декілька місяців в ПЗУ, далі будемо словацьку робити. Найдешевша тільки на екстрені випадки 300 євро на рік.
Стипендії впринципі існують. Тут на советчице пошуком задайте sat, я недавно писала. І є за успіхи в навчанні, але там сесію треба складати на всі А, це не легко. На сайті універів є інфа.
Гуртожитком задоволені. Умови їх отримання різні навіть на різних факультетах одного універа. Десь обіцяють всіх першачків забезпечити універом, в Жиліні не селять до 18 років, в Кошице в Туке взагалі все дуже складно, як я зрозуміла. Наша агенція допомагала шукати альтернативне житло тим, хто не отримав гуртожиток. Ціни там від 250 євро в місяць. Але десь в жовтні-листопаді з´являються місця в гуртожитках, діти шукають заміну на свої місця, тож можна переїхати.
Влітку можна залишитись в гуртожитку, але це дорожче, ніж в навчальний рік.
Підробіток знайти реально, але я б не розраховувала на нього в перший семестр, бо тоді постраждає навчання. А так можна працювати в свій вільний час, є агенція, в яку діти залишають свої дані і їм телефонують і пропонують підробіток, або діти самі телефонують їм, коли з´являється зазор в навчанні.
Ми спочатку оформлювали прихисток, потім подались на студентське внж.
Бюджет на місяць складно порахувати, гуртожитое, їжа-написала вище. Зв´язок +інет у сина зараз біля 20 євро в місяць. Одяг плюс мінус як вдома. Треба мати на увазі, що дуже дорога стоматологія і взагалі медицина не дешева. На це треба мати якийсь зазор, бо цих расходів може не бути, а можуть бути. Або оформлювати дорожчу страховку. Але стоматологію більшість страховок погано покривають.
Бесбардак
• 08 января в 10:28
Ответ дляРадостина
Прикольно, 200 евро на месяц питания…
Ви зайшли вилити свою жовч?
Мрію про космос• 08 января в 10:37
Ответ дляРадостина
Прикольно, 200 евро на месяц питания…
А це ви до чого ? Яка суть вашого коментаря до предмету теми ?
мадамГрицацуева• 08 января в 14:10
Ответ дляУшла и Пришла
Цікаво, скільки донат?)
Ушла и Пришла• 08 января в 14:21
Ответ длямадамГрицацуева
Цікаво, скільки донат?)
Не можу Вам відповісти, бо я вступила в групу до цього нововведення. Думаю адмін пише в особисті, і там вже вирішують.
Радостина• 08 января в 16:25
Ответ дляМрію про космос
Зачем мне объяснять очевидные вещи человеку с проблемами прослеживания причинно-следственной связи?
Мрію про космос• 08 января в 16:36
Ответ дляРадостина
Це ви про себе ? Яка мета вашого візиту в цю тему і користь від вашого посту ? У вас як з причинно-наслідковими зв´язками ?
Радостина• 08 января в 16:39
Ответ дляМрію про космос
Женщина, я вам ответила, купите развивашки, до свидания.
Мрію про космос• 08 января в 16:40
Ответ дляРадостина
Мда, інтелектом обділені також, головне , щоб ваше останнє було, не важливо про що і нащо.
Метелик• 09 января в 22:40
Ответ длямадамГрицацуева
Підкажіть які саме екзамени здавала дитина?можливо обійтися від аценції,тобто самим вирішити всі питання? Дякую 🙏
Метелик• 09 января в 22:40
Ответ дляЛюбви вам!
У якому саме лагері, підкажіть?можна контакти агенції з якою поїдете у лагерь?
Метелик• 09 января в 22:42
Ответ дляУшла и Пришла
Через яку агенцію їдете в табір?
Ушла и Пришла• 10 января в 09:54
Ответ дляМетелик
Через яку агенцію їдете в табір?
Буд.ск, думаю що через них і залишимся після табору на рік на мовних курсах.
мадамГрицацуева• 10 января в 13:01
Ответ дляМетелик
Син вступав на спеціальність без іспитів, FEI robotika a kibernetika. Тільки мовний сертифікат потрібен був. І у нього високий середній бал в школі.
Вступають люди і без агенцій. Але я не ризикнула.
Ответ длямадамГрицацуева
А розкажіть, будь ласка як отримали мовний сертифікат? З цього року STU вимагають сертифікат B2, ще й екзвмени в червні.
мадамГрицацуева• 13 января в 18:22
Ответ дляlesya-p
Вчили мову заздалегідь з агенцією, з якою вступали (ComeStudy). У них здавали екзамен на рівень знання мови. Їх сертифікат в тому році STU приймав. Як буде в цьому- треба читати умови університетів, умови змінюються.
мадамГрицацуева• 13 января в 18:28
Це дуже правильно, що посилили вимоги до знання мови. Більшість студентів наших при опитуваннях, що б покращили, відповідають, що знання мови. Багато хто жалкує, що не достатньо уваги цьому приділяли
Maksimka-simka• 23 января в 15:11
Ответ дляУшла и Пришла
А як отримати запрошення? Вирішили вступати самостійно, але багато питань