Муркошечка• 19 января в 11:40
Як ви вивозите дітей фінансово?
З такими цінами і зп, часто за оренді, як вам це вдається, щоб і собі хоч щось дозволити, питання не до місцевих мільйонерш, до простих людей?!
А у нас макарошки• 19 января в 17:45
Ответ дляПлету интриги
Ну, когда я жила с родителями, были времена,когда даже хлеб не за что было купить. Выбирали: ехать на пары и потратить деньги на дорогу или купить хлеб. Для меня поход в секонд хенд был праздником. А одежда, где оценка, а не на вес-вообще предел мечтаний был. Хотя я достаточно брезгливый человек. Думаю, если бы Вы не могли позволить себе новую одежду для ребёнка, то и вариантов не было бы. Купила, постирала на высоких температурах и надела бы как миленькая.
Може і так. Я свого часу в 90-і в старших класах та на перших курсах спокійно носила речі з секонду. В мене навіть 2 напівшуби були з секонду - з козлика та норкова. Так тоді секонд-хенд ще й смердів добряче. Шуба з козлика двічі була оброблена розчином з оцетом та тиждень на морозі провисіла ніж я її змогла носити.
Я б іноді залюбки купляла щось в секонді дитині на пару разів вдягнути. Але я її знаю. Вона мовчки буде до дир носити 1 джинси, що придбані новими і тихенько відкладати на дальню полицю 5 пар джинсів з секонду. Ну такий в неї характер. Можливість є купляти нове, тому не бачу сенсу ламати її
А у нас макарошки• 19 января в 17:55
Ответ дляПерша скрипка
Це тому, що дитина вже з дитинства встигла зрозуміти, що цілком нормально купляти новий одяг.
Тобто логічно, що дитина протестуватиме, якщо їй до певного віку купляли новий одяг, а потім секонд запропонують.
А якщо в сім´ї завжди проблеми з фінансами і з народження дитина має тільки секонд чи б/у одяг, батьки теж в секонді вдягаються, то це сприймається як певна норма.
Мої шкільні роки припали на 90ті-початок 2000их, жила сім´я бідно. То для мене нормою сприймалося те, що мені 1 нову річ купляють раз на кілька років. Решту - секонд, але теж дуже рідко, щось з одягу віддавали мамині подруги. Я навіть старий мамин одяг сама вручну (без швейної машинки) якось перешивала і носила. Вручну якось звузила штанини маминих джинсів, в тата був старий червоний пуховик з секонду, то в старших класах його носила, підкотивши рукава. І здебільшого навіть боялася заікнутися, щоб мені щось нове купили. Кілька разів заікалася про це, але закінчувалося скандалом. Але голодною не була ніколи, для батьків харчування і здоров´я були в пріоритеті.
А от в сім´ї двоюрідної сестри їй дуже рідко, але таки купляли новий одяг на ринку. Теж мало, одягу не вистачало, навіть шкарпеток в неї було 1-2 пари, але все тільки нове. Натомість їжі часто не вистачало, тобто вона була готова їсти порожні макарони і мати обновку. І з спогадів в неї, що вона в дитинстві доношувала одяг двоюрідного брата, навіть труси.
До речі, я виросла і стала шопоголіком, зоча до секонду далі нормально ставлюся. А двоюрідна сестра майже байдужа до одягу, купляє тільки потпібне. Але не любить макарани, вони їй про бідне дитинство нагадують.
Ви мені нагадали як в ті далекі 90-і мені хотілося шкіряну курточку, така була лише у однієї дівчини в класі. Мені на той час таку купити не могли, але в мого тата вже була шкіряна куртка як бомбер, зшита з малесеньких шматочків шкіри. І я пару разів вдягала її в школу. Зараз уявляю як кумедно я в ній виглядала 🤦♀️ Але так хотілось.
Я не можу сказати, що ті 90-і на мене сильно вплинули, що зараз я шопоголік. В мене доволі багато речей, але я всі їх ношу. І я не женуся за кількістю, мені краще 2 нові сорочки, ніж 6 з секонду. Мені краще купити 1 джинси по повній вартості з нової колекції поки є мій розмір, ніж потім вибирати на селі з того ще є в моєму розмірі. Я обираю річ і потім шукаю свій розмір. А в секонді дивишся шо є в твоєму розмірі.
Редисочка• 19 января в 18:01
Ответ дляМуркошечка
Так і я про це, в нас немає дітей, є домашній улюбленець, ми майже все витрачаємо, просто не уявляю як вписати в скромний дохід дитину, на яку з народження і до 20 потрібні фінансові вливання
До 18 в школі + 5, 5 років магістратури. До 23
НеКонец-Света• 19 января в 18:09
Ответ дляМуркошечка
І правильно, не уявляйте. Я мама двох підлітків. Кіло свинини то просто на вечерю і перекус, повноцінне блюдо, лазанья, до якої ще сир треба і бешамель. Багато м´яса і творога їдять в різних варіантах, сидять тільки в телефоні, старшому ще годинник куплю. Нікуди не їздимо, бо не випхнеш з дома, хоча можемо просто поїхати до іншого міста погуляти, ми за кордоном. І одяг, взуття, швидко ростуть, дуже різні, тому за старшим може доносити вже тільки мій тато, менший дрібний, тому все нове купую, не зекономиш. На себе забила, нема сил. Чоловіка теж нема. Чекаю поки стане 15, почне трошки підробляти, хоча б собі на вкусняхи. Як вивозимо? Та отак... тяжко і біжачи. В мене ще одна робота
Плету интриги• 19 января в 18:09
Ответ дляА у нас макарошки
Та і не треба ламати
Я кажу конкретно про тих, в кого немає можливості, там зовсім інші погляди.
Моїй 11 років. Жодного разу не купили в секонді їй нічого. Але купляли у знайомих їй малишкові речі, правда, коли вона маленька до року була. Ну а так теж не бачу сенсу, бо є можливість. Да і після свого бідного дитинства дуже хочу щоб в неї було все і багато. Тому в неї речей більше ніж в мене з чоловіком, а мені все мало. Воно їй не потрібно так,як я постійно хочу щось їй купити, бо в мене ніколи нічого не було.
Плету интриги• 19 января в 18:12
Ответ дляДомашня Зюзя
Ради интереса тоже посчитала все наши расходы на спорт и репетиторов тоже около 14000 получилось, одежда с веб магазинов около 6000 в сезон, возить на кружки 1200 в неделю на бензин
Я бензин не считала даже. Но у нас недалеко все. Школа -3 км от дома, кружки - 6 км. Дальше муж запретил возить. Потому что нам с Левого берега до нормальных кружков на правый около 20-25 км. Там состояние на бензин оставить можно
Ананомчикус• 19 января в 18:12
А шо их вывозить?
Дети мороженое не любят
Речка лучше моря
Спорт всегда бесплатный можно найти
Дети мороженое не любят
Речка лучше моря
Спорт всегда бесплатный можно найти
НеКонец-Света• 19 января в 18:13
Ответ дляПлету интриги
Та і не треба ламати
О, подруга... я так теж маленькі поки була, купувала. Тепер дуже виважено, і по акціях. Хай буде пару світшотів і 1 сорочка, але модні, з черепами чи піццою, як він любить, штани в Лідл купую, дуже виручають. Але слава Богу діти адекватні, носять аккуратно, речі бережуть, бо подобаються. Зараз лишнього вже не накуплю, економимо
После шести ни-ни• 19 января в 18:14
Ответ дляИз Виа-гры
С кем он в походе в кино социализируется? С родителями?
Вы преувеличиваете роль социализации и необходимость быть в социуме. Как ни социализируй, если человек интроверт, это до одного места
но в залипании в телефоне точно нет ничего хорошего.
После шести ни-ни• 19 января в 18:15
Ответ дляПотринділиця
Заранєє по знижках тренди? )) ну ок
смысл жизни в трендах?
Просто болталка• 19 января в 18:18
Ответ дляАнаномчикус
А шо их вывозить?
Дети мороженое не любят
Речка лучше моря
Спорт всегда бесплатный можно найти
Дети мороженое не любят
Речка лучше моря
Спорт всегда бесплатный можно найти
Кому что, а лысому бантик. Так и вам
Ананомчикус• 19 января в 18:19
Ответ дляПросто болталка
Кому что, а лысому бантик. Так и вам
Драсти. Узнали?
Ананомчикус• 19 января в 18:36
Ответ дляПищалка
я хочу (или мне нужно) на неделю, слышала, что взнос есть, если примут, то нужно покупать форму и ежемесячно вроде как 1500грн. Жаль, что не знала про этот лицей 5 лет назад.
Отдавайте
А на выходным будете вместе
Общество любит гнобить женщину. А жизнь то ваша!
Делайте как вам нужно
А на выходным будете вместе
Делайте как вам нужно
Мамина квіточка• 19 января в 18:38
Ответ дляНе обижаюсь
что там нового у ричмодна в этом сезоне?
Вам смешно, а я вот решила сэкономить и не повезло(( Секонд не покупаю, изредка беру сыну (6 лет) б/у в идеале. Вот купила ему перед НГ зимнюю б/у курточку H&M за 300 грн (он с такой же новой вырос, взяла б/у на размер больше), так приехала с ужасным запахом((( Я не спец в секонд, но мне пахло не им, а как будто она лежала в сыром помещении. Понадеялась, что смогу выстирать запах, и забрала посылку. 2 стирки и неделя на балконе на запах никак не повлияли. На ребёнка одеть её не могу, т.к. и сама воняет, и остальная одежда от неё провоняется. Вот такая экономия
Злюсь до кипіння• 19 января в 18:40
Ответ дляAnnaOst
Автор, мати дитину це якраз про справжні потреби. Навіть не бажання, а фізіологічну потребу, реалізацію інстинкту. І якщо людина ранжує свої потреби таким чином, що лате на мигдальному молоці в кафешці і олл інклбзфв у Туреччині раз на рік важливіша потреба ніж дитина, то тут є над чим подумати.
Інша справа що будь яка відповідальна людина хвилюється чи справиться вона з цією найважливішою у світі роботою
Ну і війна, відсутність картини майбутнього це дуже серйозні аргументи, щоб відкласти дитину
А от більше ніж одна дитина, тут уже треба рахувати ресурси і фінансові в душевні і фізичні
А що не можна купити собі такого молока та не пити лате вдома?
Туреччина відстій
Спасу мир• 19 января в 18:41
Ответ дляПопельшка
Те, що ці діти про це не говорять, ніяк не значить, що вони цього не хочуть, особливо підлітки
Так у цих дітей теж є гаджети і актуальні трендові речі. Але їм не потрібно для впевненості мати багато зайвого і найдорожчого. Вони свідомі, розумні, розсудливі, займаються спортом, читають книги, вони виділяються своїм розвитком, а не останнім айфоном і кросами за 20000
А у нас макарошки• 19 января в 18:41
Ответ дляПлету интриги
Та і не треба ламати
Моїй 10,5 і вона любить різний одяг та взуття, хоча в неї ніколи не бракувало речей, але шмоточниця ще та. В неї навіть для тренувань декілька пар взуття та постійно підбирає щоб пасували кроси-штани-футболки чи світшот і не повторювались декілька тренувань. Можливо частково це їх приколи з танців там так прийнято, тому що дивляться на дівчат з старшої групи
Червона ікорка• 19 января в 18:51
Моєму 17, складно. Дуже люблю його, але це рабство. Вистачило розуму не народжувати двох. Пашеш, виховуєш,а потім арівідерчі) Таке життя.
Сиреневенькая• 19 января в 18:52
Ответ дляЖинси на дитину
Не вивезу. Тому й дітей нема. На кота в місяць 3 тисячі йде, на дитину навіть боюсь уявити скільки
Щось багато ваш котик їсть🤔 чи Ви одяг купуєте?
Ищу-брожу• 19 января в 18:55
Ответ дляYuliya-23
а нас взагалі 2 дітей, 2 котів. Та ми олігархи
Пасете задніх олігархів😎мама чотирьох дітей і пʼяти котів.
Злюсь до кипіння• 19 января в 18:58
Ответ дляtarveldy
Мені допомагає, 2 год дефектолога, 1 год психолога на тиждень, чи ви вважаєте це ніфіга?
Особисто нас відморозили в ірц ,подзвонив психолог та сказав -’ в зв´язку із ситуацією в країні ми заняття проводити не будемо’
От особлива дитина так надійся на всій гаманець,а не на ірц державне
Из Виа-гры• 19 января в 18:58
Ответ дляПосле шести ни-ни
Вы уверены?))(
Мой сын довольно неплохо подтянул английский, играя в банальные игры, переписываясь и смотря англоязычный контент. А ещё познакомился с шахматами и смотрел разбор партий на английском. А ещё узнал кучу интересного, с чем со мной периодически делится. И он обычный ребенок, не заучка и не любитель энциклопедических знаний
Вбигудях• 19 января в 19:31
Ответ дляGaleTTa
У меня мальчик подросток. Там затраты только на телефон, игровой комп, бэгги и еду. Больше потребностей и интересов нет в его возрасте. Чтобы повести его в кино или вывезти на отдых это ещё нужно проявить талант переговоров, так что если бы этого всего не было он бы и не расстроился.
Прям моего описали🤣
размахер• 19 января в 19:45
У меня двое мальчиков. Старший уже большой, на свои хотелки подрабатывает сам, а так только кормлю и то скромно. Диета.
Младший у меня просто минималист. Ему все равно что носить и сколько у него одежды. Просто будет носить то, что есть. И с едой тоже самое - ест самую простую еду.
Я не считаю сколько на них трачу, но в целом немного. С войной ещё и ужались все от стресса
размахер• 19 января в 19:47
Ответ дляГидроусилитель руля
Що у вас там таке - коні, хокей?
Может теннис?
размахер• 19 января в 19:55
Ответ дляНі грама
Мы с мужем решаемся на ребёнка только тогда, когда фин вопрос в порядке. Мы же взрослые люди! Ребенок это серьезно… надо наперед просчитать, что если будет какой-то непредвиденный момент, то есть подстраховка в виде фин подушки.
Особенно легко было просчитать ковид, наши все революции разноцветные и войну.
С такими мыслями детей заводить и смысла нет - никогда не угадаешь какая ж настанет
размахер• 19 января в 19:59
Ответ дляПлету интриги
Ну вы посмотрите цену на памперсы, детскую косметику, питание, лекарства. Это по минимуму на первое время. Почитайте сколько в среднем уходит памперсов в день. У нас уходило много,около 10, но мы не экономили, тогда это все было намного доступней. Питание мы покупали не дорогое. Смесь брали малютку нутриция. Одежда -не проблема, можно и бу, если нет возможности новое покупать, а вот новое уже достаточно дорогое. Посмотрите цены на коляски, на кроватку, матрац, постель. Посчитайте примерно сможете ли позволить себе в данный момент даже самый минимум и примите решение.
Есть попроще подгузники и можно кормить грудью.
Вопрос выбора и желаний
размахер• 19 января в 20:01
Ответ дляМуркошечка
Я до того, що чайлдфрі це не через нелюбов до дітей, а через небажання загнати себе в безпросвітну кабалу, поставити хрест на свої бажаннях і інтересах, і тенденція до дорого життя лише зростає, в нашій країні діти -це розкіш.
Дети дают силы на подвиги.