Амелі на мілені• Изменено 07 февраля 2025

Выезд из Украины с детьми. Уже поздно.

Сейчас скажу личное мнение.

Во-первых я не понимаю тех, кто не выехал с ребенком во время войны. То есть у вас был реальный шанс увезти ребенка от тревог, сирен, рисков. Был миллиард возможностей, стран. Вы хоть знаете как сложно было до войны переехать в другую страну? Я знаю, работаю в IT - у меня уезжали знакомые на ПМЖ в Германию, США, Канаду, Нидерланды. Лучшие из лучших только уезжали. Повторюсь - не все подряд. А именно лучшие из лучших. Кто находил работодателя и кому работодатель делал рабочую визу. У вас был реальный шанс дать ребенку спокойную жизнь, опыт жизни в другой стране - но вы этим не воспользовались. Будь я вашим ребенком - я бы вас не поняла.

Во-вторых - не понимаю зачем создавать эти темы по поводу выезда. Уже очевидно поздно что-то делать. Война уже почти закончилась. Скоро те, кто не смог получить легальный статус поедут назад. И выезд за границу снова станет сложным - разве что в отпуск можно будет ездить, как это было до войны. Знакомые летели через Европу из США - у них уже считали сколько дней они были на территории Евросоюза (они не оформляли себе в ЕС никакую защиту - считали прямо дни - не больше трех месяцев должно было быть). Так что не знаю, зачем эти темы создавать - можете уже забыть о выезде. Как раньше - с разрешением на работу всем подряд (а не профильным специалистам), доступом к медицине, помощью с жильем и выплатами уже не будет. Уже поздно.
Коплю на груди• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Понимаю, сама шучу - «добро пожаловать во взрослую жизнь».
Но у меня сильно поменялись приоритеты. Поэтому я варю кофе дома, занимаюсь спортом на первом этаже (в доме есть бесплатный спортзал), и откладываю уже на более важные и значимые штуки. На путешествия не жалуюсь - считаю, что это важная часть расходов, поэтому все равно стараюсь выбираться.
А потом я просыпаюсь и иду на маршрутку. Напомнило ’ сижу в джакузи, пью джус’. Ох уж эти сказочники😂
Як_наготую...• 07 февраля 2025
Ответ дляNatal_ka91
Ви, мабуть, ургентно не їздили ще і не сиділи по декілька годин там в очікуванні
Доречі, про щасливе медичне обслуговування. Канада.
Сестра з донькою були в ТЦ. Дівчину збив з ніг якийсь гад-поспішайко. Вона впала, вдарилась о кафель головою, втратила свідомість, перестала потім дихати. Ледь викликали швидку, поки вони задавали питання про вагітність, наркотики і т.д. сестра (медик) повертала дитину на бік, діставала язик, який закривав дихальні шляхи, діставала серветки, щоб кров витерти і зробити пов´язку. Потім вони 10 годин чекали в лікарні лікаря в приймальні. І єдине чого вона добилась, щоб перев´язали голову за цей час. Потім просила зробити хоча б рентген. Це була не їх провінція ( вони їздити оформлювати PR), і племінницю просто прокапали і відправили додому (літаком летіти).
Це було три тижні тому, до свого лікаря записали лише на кінець лютого. У дитини головні болі, нудить, кружиться голова, виписали тільки парацетамол. І ще ж чек очікують, бо не знають чи покриє їх страховка іншу провінцію.

Побули в безпечній країні.називається. Поліція до них доречі не заходила, хоча сестра питала чи на камерах було видно що її штовхнули і чи потрібно писати заяву.
Банка з медом• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Есть ребенок - ради него в первую очередь и выезжала. И у ребенка уже ПМЖ есть, как и у меня - и право выбора - захотим вернуться - вернемся, захотим остаться - будем получать паспорт. Я дала ребенку возможность выбора в будущем и использовала это время с пользой. У меня ребенок уже свободно говорит на английском за это время.
А сколько ребенку Вашему было когда выезжали?
Работать надо• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Нормальне дитинство (як і має бути в дитини), спокійне життя в чудовій країні, з часом паспорт. Моя дитина подорожує, ходить на дитячі дні народження, займається спортом і не знає що таке війна.

P.S. жодного разу не отримувала ніяких виплат, дитина вчиться в приватній школі.
У вас в Україні вдома - регіон бойових дій? Бо інакше я не розумію, що з переліченого ви не могли дати вдома дитині, і аж за кордоном дитина нарешті ходить в приватну школу, на дні народження, і навіть подорожує і займається спортом? Чи ви хочете сказати що діти в Україні всього цього не мають?
Работать надо• 07 февраля 2025
Ответ дляЯк_наготую...

Троюрідна сестра теж в Канаді. Каже пздц просто з тією медициною. Задумується щоб повернутися в Німеччину, а консультується онлайн з укр лікарями
Я инженер, меряю от 1• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Весной будут переговоры и заморозка по линии фронта. То есть к осени уже все. Можете скринить.
К сожалению, война продлится еще годы. Можете скринить. Так что сидите в своей Европе на попе ровно
Я инженер, меряю от 1• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Я ніколи не казала, що діти, які лишились - гірші. В мене навпаки розриває просто - як можна було їх в цьому всьому лишати? Коли, бляха, бери і їдь - купа варіантів! От нащо їм це все?
Я працюю, як і працювала - в ІТ.
Мені незрозуміло, звідки така турбота по відношенню до чужих дітей? Ці діти - зона відповідальності їхніх батьків, не ваша
Бутерброд и я• 07 февраля 2025
Я прекрасно живу в Украине, покупала квартиры, получила образование, ездила по миру. Никогда не понимала, почему нужно ехать заграницу, чтоб батрачить на заводе или полы мыть и жить в съёмной хате всю жизнь....
Бутерброд и я• 07 февраля 2025
Автор,вам передала моя свекровь-Виїхали та й Бог з вами❤ А мої діти не хотять виїзджати, вони вірять в Україну, дякую їм за це, що вони тут і ми маємо змогу дивитися, як ростуть наші внуки, ми чекаємо їх на свята, 4 покоління збираються за одним столом. Ми всі шасливі, ми разом, тому ми сила. А вашим батькам тільки співчуваю ❤
Elena_Kiev_Solomenskiy• 07 февраля 2025
ну, прям вы попали в рай, а другим и мест нет. вы будете разочарованы.
Викачую яйцями• 07 февраля 2025
Всегда охреневаю от таких людей, которые пытаются выставить свою точку зрения единственно верной. Но это еще ладно, но зачем пытаться унизить и оскорбить человека, который живет другую, отличную от вашего мнения, жизнь. Автор, вот вы сейчас пытаетесь унизить/принизить людей, что остались в Украине. Чисто по старой словянской поговорке: У соседа корова сдохла - мелочь, но приятно.То есть вам надо самоутвердится за счет своего отличия ’живу не в Украине’ от тех, кого вы пришли поучать. Это может свидетельствовать о том, что как-то неуютно вам там, где вы есть. И я имею ввиду не географическое положение, а моральное состояние.
И да, у меня и моих детей паспорта граждан одной из европейских стран были еще до войны. Но мы в Украине сейчас. Разрешаю вам для самоутверждения рассказать мне о моем уровне несознательности/неумности и прочего, чего пожелаете.
Як_наготую...• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Так а в чому я не права, я не розумію? Нафіга було лишати дитину в воюючій країні, ламати їй психіку, ризикувати життям? Що ви їй дали, окрім існування?
Ну моїй дитині дали тата, маму поруч, свою власну звичну квартиру і кімнату, все що потрібно дитині для дозвілля - подруг, гаджети, ігри, спорт з татом щовихідних, навчання в школі поруч, гуртків цілу купу поруч з домом, де їй подобається, виступи на конкурсах по хореографії і вокалу, поїздки в профільні табори з колективом. Поїздки до дідусів і бабусь, до сестер і братів двоюрідних. Можу далі перераховувати.
Інші країни лише для відпочинку і туризму.

А ви що дали?
ПуГоФФка• 07 февраля 2025
Якщо з дітьми пізно, поїдемо без дітей, налякали прям
Як_наготую...• 07 февраля 2025
Ответ дляМаю сечі
🤣🤣 вы точно не умный человек. Вы реально думаете,что дети здесь просто существуют? Ну приехали б в гости что ли )
В гості автору не можна, а то ще побачить, що тут люди живуть, а не існують. У неї ж картинка як з кіно про війну - бомбардувальники, небо пронизане прожекторами, вікна хрест навхрест заклеєні або заколочені, і цілодобово сирена.
Як_наготую...• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені

Уявіть і наші ходять на дитячі дні народження, подорожують. А ще діти не зациклюються на війні. Для тих тривога в школі - то нагода прогуляти урок і поспілкуватись з друзями (у моєї ще й сховище зі зручностями і ігровою зоною, хоча школа не приватна). Більшість лише номінально розуміє що війна є, так і ваша дитина так само розуміє що в рідній країні війна, ще й мама, яка постійно в новинах сидить, судячи з ваших дописів.
Бутерброд и я• 07 февраля 2025
Ответ дляВикачую яйцями
Это как выйти замуж второй раз,но бывшему каждый день написывать какой он х и как она его ненавидит
Як_наготую...• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Слухайте, ну через 3 місяці можна ж було помітити, що 3 тижні вже 4 рази як позаду? То може щось не так?
А вам можна було помітити, що через три роки люди живуть життя в Україні?
Їздять на авто, купують житло, ведуть бізнес і т.д.
ЖивунаБагамах• 07 февраля 2025
Ответ дляЯк_наготую...
І діти цілодобово в підвалах, без гуртків і спорту, без друзів і походів на дні народження
В той же час автор не задумується, як буде тим чоловікам, які захищають в тому числі і її дім, і певно, її близьких, які тут залишилися. Їхній моральний стан її не турбує, але обісра*и інших мам - святе діло
Шкала Радощів• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Я очень верю в прекращение огня весной, мирные соглашения ближе к осени.
Ну здорово 🫡
Верить и знать - разные вещи
Детские_Будут?• 07 февраля 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
Автор потом приедет продавать свою уцелевшую хату, а уцелела она благодаря защитникам, которые защищают и её дом в том числе
Ищу-брожу• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені

1) Просто вас нічого не тримає вдома. Є люди, яких тримає ...не порівнюйте.
2) Не для всіх виїзд із України верхівка мрій. Дехто хоче жити вдома.
бювет_в_обед• 07 февраля 2025
Ответ дляА Я Самая Самая
А я вам это и не предлагаю ()
Наверное что-то хорошее было, что админы почистили:)
Спасибо, мне чужого не надо, оставьте себе
Детские_Будут?• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Це інша тема. Першочергово я не розумію людей, які не вивезли дітей з країни, де йде війна, маючи всі можливості.
Автор, это вы в IT и имеете возможность работать и зарабатывать удалённо. Не все хотят работать на заводе и мыть полы , зато, в Европе.
Feel good• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Дай Бог
ЯНаПэПэ• 07 февраля 2025
Ответ дляРаботать надо
В Германии после Канады не дают 24 параграф
Малявка ще та• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Ну тут уже никто спрашивать не будет. У Трампа полным ходом уже подготовка идет к сворачиванию. Так что «се ля ви».
А чей дом на окупированных?
Человек, который задавал вопрос, из Донецка.
Малявка ще та• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Ни одной такой темы не создавала. Собрала вещи и выехала в марте 2022. Молча. Получила ПМЖ. Тоже молча.

Сейчас могу и порассуждать уже.
Расскажите, пожалуйста, как Вам удалось получить пмж.
Просто интересно.
Борисфенка• 07 февраля 2025
Ответ дляВикачую яйцями
У авторки синдром емігранта.
Люди, які сидять у ресторанах на Брайтон-Біч, їдять омарів, одягнені в ’фірму’ і увішані золотом, завжди дуже хочуть, щоб їх успіх побачили знайомі і родичі.
Так було до війни, так залишається і під час війни, виявляється.
Авторка хоче, щоб її похвалили і їй позаздрили. Але подає це під соусом ’турботи про дітей’.
Малявка ще та• 07 февраля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Ті, хто не вивіз дітей і виправдовують це «поганою адаптацією» дітей знайомих, «неможливістю здати аналізи на вчора», «наданням дитині можливості пробувати самій» - безвідповідальні матері, які ще чомусь не хочуть це признавати і сваряться правдами і не правдами, виправдовуючи свою лінь в байдужість до власних дітей.

Про всіх я не кажу - дорослі самі розберуться, куди їм їхати і де їм лишатись.
Ви знаєте, різні ситуації бувають.
Мій син, якому 16, категорично не хоче переїжджати в іншу країну. В гості - так, але не більше. І у нього такий характер, що не перепреш.

Однокласниця сина вивезла. Душу в дитину вложила. Вступив у европейський вуз у 17 на лікаря. Через місяць після виповнення 18 років, подзвонив і сказав, що повернувся в Україну. Фініш.
Колишня муза• 07 февраля 2025
Автор, хтось чекає закінчення, щоб повернутися. Не так все казково ні в Європі ні в США, ні в Канаді (нещодавно звідти наші знайомі повернулися назад в Туреччину) ми свідомо не їдемо в ці країни, хоча в ІТ. До війни була можливість переїхати в США, відмовилися. Ми завжди знали, що в Україні все найкраще і зараз ще більше впевнилися. Тільки не повезло з сусідом і владою..