daiannaSan• 09 февраля в 11:16

Чем отличается лицей от гимназии?

Суть вопроса в названии темы. В чем отличие лицея от гимназии? Мне сказали что гимназия хуже чем лицей, и всего 9 классов.
автор daiannaSan • 09 февраля в 11:19
И та и другая были просто школы. А как началась реформа, присвоили одной статус лицея а второй - гимназии.
Millie• 09 февраля в 11:19
З 2027 року. Але чому гірше? Є хороші школи, що стануть гімназіями, ліцей то 10-12 клас буде
Asteroidea• 09 февраля в 11:20
Гімназія це середня освіта до 9 класу
Ліцей це 10-11-12 класи та переважно вже спеціалізовані, тобто з поглибленим вивченням якогось напрямку
Ще є ліцеї з початковою школою, тобто навчання з 1 по 12 клас
автор daiannaSan • 09 февраля в 11:20
Ответ дляMillie
А в лицеях не будет младших классов?
Millie• 09 февраля в 11:20
Ответ дляdaiannaSan
А в лицеях не будет младших классов?
Ні. Може бути при них гімназія. Але вступ до 10 буде за іспитами типу зно.
Merlana• 09 февраля в 11:20
Ответ дляMillie
Кременчуг. С 2019го. В гимназии только 9 классов, контингент печальный
Елена - 79• 09 февраля в 11:21
Ну вот по реформе, наша простая, но хорошая школа 1-11 Кл, стала гимназией 1-9 кл.
А рядом такая же стала лицеем 5-12 кл.
Хотя в нашей школе все оборудовано, все в ремонтах, интерактивные классы.
А эта лицей, как после второй мировой.
В итоге мы дочку забрали после 9 и пошли в колледж.
Asteroidea• 09 февраля в 11:21
Ответ дляdaiannaSan
Якщо ліцей з початковою школою, то я б розглядала цей варіант. А взагалі треба обирати першу вчительку, а не заклад освіти. Головне щоб дитина в перших класах навчилась вчитись.
Millie• 09 февраля в 11:22
Ответ дляMerlana
Все місто так? В Полтаві ще є звичайні школи. Моя дитина закінчила маленьку школу передмістя (9кл) , потім гімназію і без репетиторів вище 190. Не всі ліцеї дають такий середній бал. Середній ліцеїв свло де 170
Millie• 09 февраля в 11:23
Ответ дляЕлена - 79
А рядом такая же стала лицеем 5-12 кл.
А эта лицей, как после второй мировой.
Аналогічно.
Asteroidea• 09 февраля в 11:23
Ответ дляdaiannaSan
А в лицеях не будет младших классов?
По суті реформи з 2027 року не буде. Але деякі будуть мати початкову школу
Millie• 09 февраля в 11:24
Якщо вступ за іспитами, то обирайте ті школи, де вчать вчитись, а не купу часу на фігню.
Merlana• 09 февраля в 11:25
Ответ дляMillie
Да. Весь город.
Нмт такой себе показатель. Давать могут что угодно, нужно, что б ребёнок ещё хотел взять, ну и чем статуснее учебное заведение , тем больше репетиторов
Asteroidea• 09 февраля в 11:27
Ответ дляЕлена - 79
А рядом такая же стала лицеем 5-12 кл.
А эта лицей, как после второй мировой.
Це розповсюджена ситуація. В нашому районі ліцей це сама погана школа в районі 🤦‍♀️ там завжди, у всі часи навчався зброд. Ця школа до початку реформи взагалі була руська, половина викладачів не вміють викладати українською і рейтинг ЗНО по результатам 2020 року в них був нижче плінтуса. Але якимось дивним чином тепер це ліцей. Добре, що наша школа виборола собі статус ліцею з початковою школою
Millie• 09 февраля в 11:33
Ответ дляMerlana
Да. Весь город.
Якщо гарна школа, то нащо багато репетиторів?
Millie• 09 февраля в 11:35
Ответ дляAsteroidea
Про те й мова,що ліцеями не завжди стають кращі школи. Мало того, там навіть пожекуди вчителі знання мають хоч би на середньому рівні. Про наукові роботи і МАН розводять руками.
На Кременчуцькій ліцей при університеті поганого не напишу. Там реально пашуть
gallo4ka• 09 февраля в 11:37
Ничем не хуже. После гимназии можно поступать куда угодно даже в универ. А после лицея только максимум институт и то профильный. Например мой сын учится в гимназии. Да, только до 9 классов. Но в гимназии изучают 2 иностранных языка и поступать он сможет в универ. В соседнем селе лицей до 11 класса с гуманитарным уклоном на украинский язык и литературу и биологию. Дети могут поступать в агрономический и с агрономическим институтом у них подписан договор. Они готовят целенаправлено на професии связанные с землей и животноводством.
ckorpuon• 09 февраля в 11:41
Ответ дляAsteroidea
Нажаль з 27-го року більшість ліцеїв стануть гімназіями,така вже у нас освітня реформа.
Asteroidea• 09 февраля в 11:55
Ответ дляckorpuon
Ні. Статус не зміниться. Ліцеї залишаться ліцеями. Але ті, що мають статус гімназія припинять набирати 10 класи.
Merlana• 09 февраля в 12:10
Ответ дляMillie
Лицей ’полет’. Один из лучших в полтавской области. У детей по 3-4 репетитора (даже у призёров всеукраинского уровня). Поэтому он и лучший
MagaMama• 09 февраля в 12:32
Ответ дляgallo4ka
Вы написали ерунду, основанную на каких-то заморозках конкретно вашей гимназии. Ни в какой универ после 9 классов поступать нельзя. Что такое ’институт’ и ’профильный’ и чем они отличаются от ’универа’? Сейчас лицей и гимназия отличаются только наличием или отсутствием старших классов, а не условной статусностью, как, например, во времена моей школы.
MagaMama• 09 февраля в 12:34
Ответ дляAsteroidea
Ті, що зараз мають статус гімназії, 10 класи вже не набирають.
А от про ліцеї я теж нещодавно дізналася, що можуть перестати ними бути, бо не зможуть виконати нових умов для старших школи
olga_lk• 09 февраля в 13:16
Ответ дляgallo4ka
Какая то чушь, извините
ckorpuon• 09 февраля в 13:39
Ответ дляAsteroidea
У нас ліцей, в наступному році 10 й клас не набираємо. Випускаємо 11 і стаємо гімназією.
Я працівник, тому інформація з першоджерела. І така ситуація по всій області(. У нас з 4 ліцеїв залишають один, інші три стають гімназіями. Передмістя Києва.
Millie• 09 февраля в 13:47
В Полтаві поки 17 шкіл -ліцеї вже чи в стані реорганізації в ліцеї. Але такої кількості учнів (не менше 300 1-12 кл ) нема, як і обладнання. Тому буде масштабне скорочення.
Asteroidea• 09 февраля в 17:33
Ответ дляckorpuon
Коли вашому закладу був надан статус Ліцею?
dahashutka19• 14 февраля в 00:06
В гимназии нагрузка больше плюс два языка. А и в нашей 12 классов. С 1 по 12. Что-то там они сделали, что б было именно так