Замурмишка• 17 февраля в 11:39

Пенсионер ВПО и жилье у его взрослых детей

Мама выехала из зоны боевых действий, зарегистрировалась как ВПО в квартире, собственник которой я и в который зарегистрированы и проживаем я, мой муж и мои дети. Мама до выезда жила в собственной квартире.
Спросила она в цнап, может ли оформить выплату ВПО на аренду и оплату ЖКХ. И там ответили, что выплата ей не положена, т.к.теперь все мы вместе с ней считаемся одной семьёй: зарегистрированы по одному адресу + близкое родство. И у члена этой семьи(меня) есть недвижимость.
Мама считает, что ее дурят и выплата положена, т.к. ее подруга в аналогичных условиях уже второй год получает эту выплату.
Кто в теме, подскажите, пожалуйста, положена в такой ситуации выплата или нет? Или подскажите, пожалуйста, где можно четко проконсультироваться по вопросу?
Тумба-юмба• 17 февраля в 11:48
Моей маме тоже отказали, такие же условия как у вас, только нет доп.недвижимости у нас.
Мальчун-задирун• 17 февраля в 11:57
То есть ваша мама вообще ничего не получает?
автор Замурмишка • 17 февраля в 11:59
Ответ дляМальчун-задирун
Сейчас только пенсию. Хотя может ее тоже нужно будет переоформлять из-за статуса ВПО?
Дали в цнап справку и сказали, на этом все.
Та_все_ок_будет• 17 февраля в 12:00
Раньше была какая-то горячая линия по этим вопросам. Я тоже ВПО, только давно не получаю выплаты. Но когда получали все, то знакомые именно через горячую линию решали проблему. Номер телефона, конечно, не помню. Может, в теме подскажут.
Цикавенная• 17 февраля в 12:00
Зазвичай в такому випадку впо отримує відмову, але можна спробувати просити письмову відмову з обґрунтуванням такого рішення і звертатись до суду. Але шанси 50×50
Усміхайлик• 17 февраля в 12:01
З приводу, чи положена, не можу сказати, але якщо ви зареєстрували її у себе - то так, одна сім´я. Я своїх батьків на іншій кварті реєструвала, де власник - мій чоловік. То все без проблем. Він не родич, тому положена компенсація, і ми не проживаємо однією сім´єю - тому положена субсидія.
автор Замурмишка • 17 февраля в 12:01
Ответ дляЦикавенная
Спасибо. А чем суд может помочь? В законе есть разночтения, нет четких критериев?
Усміхайлик• 17 февраля в 12:02
Ответ дляЗамурмишка
Ваша мама з вами живе?
Цикавенная• 17 февраля в 12:04
Ответ дляЗамурмишка
Так, мама може укласти з вами договір на оренду частини квартири (кімнати), і частини комунальних платежів, і наполягати на тому, що Ви надайте їй житло виключно на умовах орендної плати.
Але в цьому випадку ви маєте декларувати отримані від здачі в оренду кошти.
автор Замурмишка • 17 февраля в 12:05
Ответ дляУсміхайлик
У нас только эта квартира. Все родственники и друзья имеют жилье только в том регионе, откуда мама . Но они выехали в Европу/Канаду чуть раньше.
Близких знакомых, у кого можно было бы фиктивно зарегистрировать - нет.
автор Замурмишка • 17 февраля в 12:05
Ответ дляУсміхайлик
Ваша мама з вами живе?
Да
Усміхайлик• 17 февраля в 12:06
Ответ дляЦикавенная
Ні, так не можна. Там написано: за виключенням родичів першої лінії! І навіть при подачі документів, є попередження: що між собою не є родичами згідно сімейного кодексу.
автор Замурмишка • 17 февраля в 12:06
Ответ дляЦикавенная
Ухты. Понятно, спасибо
Усміхайлик• 17 февраля в 12:06
Ответ дляЗамурмишка
Ухты. Понятно, спасибо
Все не так.
автор Замурмишка • 17 февраля в 12:07
Ответ дляУсміхайлик
Все не так.
Да, спасибо, я уже увидела
Цикавенная• 17 февраля в 12:08
Ответ дляУсміхайлик
От для цього я й пишу про суд: відносини в сім´ї бувають різні, пенсіонерка може довести, що живе в квартирі доньки за гроші, тобто орендує. Суд має врахувати всі обставини справи, оцінити докази і прийняти рішення.
Але чи варто воно того, - вирішувати вже автору і її мамі.
Усміхайлик• 17 февраля в 12:09
Ответ дляЗамурмишка
Да, спасибо, я уже увидела
Ось, раз вже знайшла:

’Згідно з документом, така компенсація надається громадянам України, які є власниками житлових приміщень і безоплатно приймають там ВПО. Водночас вона не поширюється на випадки, коли переселенці є близькими родичами першого ступеня споріднення, такими як батьки, подружжя чи діти, включно з усиновленими.’

Виходить, що і субсидія теж буде рахуватися, як всій сім´ї з вашими доходами.
Цикавенная• 17 февраля в 12:10
Ответ дляУсміхайлик
Все не так.
Так-так! Багато хто з ВПО в суді відстоював свої права. Навіть, розділяли комунальні рахунки в обслуговуючих організаціях на власника й орендаря. І суд приймав ці докази, виносив рішення на користь ВПО.
А кричати нііііі, і сидіти склавши руки - то точно нічогоне буде.
Усміхайлик• 17 февраля в 12:11
Ответ дляЦикавенная
Удачі в суді і розділені рахунків
Цикавенная• 17 февраля в 12:11
Ответ дляУсміхайлик
Ось, раз вже знайшла:

Ви можете заліпитися тими рука-мордами, але ваші слова - хибні.
Усміхайлик• 17 февраля в 12:12
Ответ дляЦикавенная
Ви вводите в оману.
І ліплю не я. І акаунт у мене один
Цикавенная• 17 февраля в 12:14
Ответ дляУсміхайлик
Удачі в суді і розділені рахунків
Якщо не вистачає клями, не беріться радити!

Законодавство України передбачає надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), незалежно від того, чи проживають вони у власному житлі, орендованому або у родичів. Основною умовою є наявність статусу ВПО та відповідність критеріям, визначеним у Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332.

Відповідно до цього Порядку, допомога призначається на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Розмір допомоги становить 3000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей, та 2000 гривень для інших осіб. Допомога надається незалежно від факту працевлаштування, наявності майна або інших доходів.

Таким чином, пенсіонер, який має статус ВПО та проживає в квартирі своєї дорослої доньки, має право на отримання державної допомоги на проживання. Для цього необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання та подати відповідну заяву.

Варто зазначити, що судова практика підтверджує право ВПО на отримання допомоги незалежно від місця проживання. Наприклад, у рішенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.07.2024 р. у справі № 160/13609/24 розглянуто питання відмови у призначенні допомоги на проживання ВПО, яка проживає разом із батьками. Суд визнав таку відмову неправомірною та зобов’язав орган соціального захисту призначити відповідну допомогу.

Отже, факт проживання пенсіонера-ВПО у квартирі доньки не є підставою для відмови у наданні допомоги на проживання. Головне — відповідність встановленим законодавством критеріям та наявність статусу внутрішньо переміщеної особи.
Цикавенная• 17 февраля в 12:16
Ответ дляУсміхайлик
Ви вводите в оману.
І ліплю не я. І акаунт у мене один
То ж за множинні акаунти вам ніхто і не писав На ворі шапка горить?
Усміхайлик• 17 февраля в 12:17
Ответ дляЦикавенная

Кляма? Це про звичайну допомогу ВПО, яка не має відношення до субсидії чи компенсації за житло/чи субсидії на зйом
Ця виплата не залежить, де ти проживаєш, і є обмеження в термінах. Наприклад, для працездатних.
Усміхайлик• 17 февраля в 12:18
Ответ дляЦикавенная
О, ви вже творчість під´єднали? По собі судите? У вас кілька рука-лиць, тому логічно, що хтось вам таки ставить
Цикавенная• 17 февраля в 12:19
Ответ дляУсміхайлик
Боже, яке к.....е
Усміхайлик• 17 февраля в 12:21
Ответ дляЦикавенная

Ви навіть втямити не можете, що те, що ви скинули, не відноситься до запитання авторки про субсидію та компенсацію
Усміхайлик• 17 февраля в 12:21
Ответ дляЦикавенная
Боже, яке к.....е
Що ж ви про себе та про себе.
Цикавенная• 17 февраля в 12:23
Ответ дляУсміхайлик
У вас смайл заїло чи ви реально вважаєте, що чим більше його наліпити, тим краще?
У вас взагалі хоч якесь мислення є в наявності?
Я пишу про те, що люди в суді доводять те, шо хочуть отримати і отримують.
Але ви, як той смайлик, мабуть сильно і часто бились головою, - що там вже одна суцільна вавка.
Усміхайлик• 17 февраля в 12:26
Ответ дляЦикавенная
Це все з вашого досвіду: бились головою? вавка? Дуже співчуваю вам.