волосатое стекло• 18 февраля 2025

Чи їхати на роботу в Естонію?

Я з Києва, неодружена, син навчається на першому курсі в університеті в Таллінні, знімаю йому квартиру. Працюю у філії міжнародної компанії, зарплатня гарна, і тут мене тримає тільки робота. Зараз звільнилося місце в офісі в Таллінні, можна спробувати перевестися. Знайома мені робота, можна спокійно до пенсії працювати. Але в Естонії висока комуналка, і податок на прибуток високий, залишатиметься з зарплатні 400 євро у зимовий період. Можу здати квартиру в Києві. Запитала у сина, він хоче, щоб я спробувала перевестися, але одночасно каже, що дуже скучив і як тільки війна закінчиться, хотів би повернутися працювати в Україну. Але я потім вже навряд чи зможу перевестися, і квартира не буде вільною. Як би ви вчинили? Таллін гарне місто, привітні люди і гарна екологія, але знайомих немає, мені там 20 років працювати до пенсії і жити в орендованому житлі. Непросто віришити, буду вдячна за поради.
всемВсёИмного• 18 февраля 2025
Переезжала бы однозначно
всемВсёИмного• 18 февраля 2025
Жила бы с сыном
Видна міленіалка• 18 февраля 2025
Якщо рідні і друзі не тримають, я б переїжджала. І до дитини ближче
Швендяю містами• 18 февраля 2025
Я бы переехала с таким прицелом, чтоб т сын сюда уже не возвращался. Если приживетесь, то тут квартру продадите, там что-то купите. Ну, как пойдёт. Но я бы ехала.
Мовчу, але хочу• 18 февраля 2025
Что это за гарантированно трудоустройство на 20 лет ? Какая сфера?
автор волосатое стекло • 18 февраля 2025
Ответ дляВидна міленіалка
Друзі усі розʼїхалися, нема з ким кави випити. Тільки колеги.
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Попробуйте.
В мене така схожа ситуація ( але інша країна ЄС), але поки не виходить знайти в офісі роботу в новій країні. Зарплатня в мене буде трохи вищою ніж в Києві, але податки і комуналка набагато вищі. Ми тут уже 2,5 роки. Чоловік мій працює в офісі. Щоб сильно нам подобалося, то ні. Всі квартири в Києві здали. Тут знімаємо.
Але знімати все життя - так собі ідея.
Якщо я таки знайду офісну тут роботу, то будемо брати квартиру в кредит.
В мене 2 іноземні мови + хороша кар´єра в Києві була. Тут поки не виходить((
Думала, що вивчу мову і знайду. Ні, вивчила мову і ніяк поки((
Тому пробуйте, але гарантую, що буде важче ніж дома. Зате син поряд)
Дивне створіння• 18 февраля 2025
неужели там никогда не будет повышения зп?
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ дляДивне створіння
Естонія - бідна країна. І зарплати нижче європейських сильно(
Ответ дляМовчу, але хочу
Фармацевтика, у нас люди працюють по 20-25 років в офісі, специфічна сфера і небагато спеціалістів. Робота не з відвідувачами, вік не має особливої ролі.
Зроблено у 80-х• 18 февраля 2025
Однозначно переезжайте! У нас там живут близкие родственники 4 часа от Таллина.Какое то время они приехали жить в Украину,досматривать дедушку ,и через 15 лет всё равно вернулись в Эстонию,хотя тут все родились и выросли
Там не сравнимо с здесь
Ответ дляАнгел-предохранитель
Так, нажаль. Син також не факт, що залишиться тут працювати. Якщо після закінчення навчання переїде десь в іншу країну, то я тоді знову буду сама, але вже в чужій країні і на оренді.
Мовчу, але хочу• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Тогда конечно переезжать. Поверьте , вернуться всегда можно. И правильно девочки пишут - зп будет рости
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Автор, вибачте за нескромне питання: у вас там буде хоча б 1800 євро? Якщо ні, то це буде дуже складно.
У нас оренда, комуналка взимку та їжа на двох 1200 євро і це все по акціям.
Якщо ви звикли до перукаря, салонів, косметолога, кафе і дорогого одягу, то цього вже не буде((
400 євро - зовсім небагато в залишку, бо все набагато дорожче ніж дома. Відкладати точно не вийде. Та і сильно не розгуляєшся в ЄС на ті гроші(
Ответ дляАнгел-предохранитель
Ні, буде 1300, оренда і комунальні взимку 800. Квартиру може здам, ще 400-500 євро максимум. Але так багато грошей на поїздки витрачаю, раз на 2-3 місяці квитки 300 евро мінімум. Може син вже почне заробляти.
КондуктЕр тролейбуса• 18 февраля 2025
Не робити ставку на сина
Він змінить країну швидше за все
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Це дуже мало для ЄС((
квартиру в Києві я здаю за 250 євро. І це нормальна хороша квартира у метро. Фінансово буде важко. Доведеться на всьому економити((
Тому все залежить від пріоритету.
Бути з сином - це безцінно, але думайте і на майбутнє своє. Дома можна 20 років ці гроші відкладати і мати гарну прибавку до пенсії.
Або їхати вже назовсім і заробляти естонську пенсію. Це, мабуть, років 25-30
Ответ дляАнгел-предохранитель
Це дуже мало для ЄС((
Тому все залежить від пріоритету.
Дякую, буду думати. Заради кращої зарплатні ризикнула б, і це вікно можливостей швидко закриється, треба вирішувати протягом пари тижнів.
Дама с собачкой• 18 февраля 2025
автор,життя так швидко змінюється, що з 20-річними планами це утопія... але база у вас хороша, є підтсраховка..спробуйте змінити місце проживання. ви для себе - опора..
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Я думала, що у Вас в Києві більша зп ніж 1300 євро. Але все одно в ЄС все ’ зіжруть’ вищі ціни і шалена комуналка
Ответ дляАнгел-предохранитель
В Києві вища. Тут за вислугу, так би мовити. Там вислуга анулюється.
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Тоді я не знаю, нащо це Вам.
У нас така сама оренда і комуналка взимку : 800 євро. +400-500 євро харчування на двох.
У Вас буде менше зп+ більші ціни і комуналка+ оренда+ та сама відсутність знайомих + син скоріше всього покине Естонію.
Смислу не бачу взагалі
Ответ дляАнгел-предохранитель
Тоді я не знаю, нащо це Вам.
Смислу не бачу взагалі
Дякую. По грошах важко, думала про більш спокійне екологічне життя, але з фінансовим напрягом.
Кудлата хмаринка• 18 февраля 2025
Я бы ехала если бы была уверена, что я там хочу остаться в любом случае..т.е. с концами ехать
Потому что сын станет самостоятельный и уже сам будет решать где ему жить, не ездить же за ним постоянно
всемВсёИмного• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
А какие там цены на квартиры? Если в Киеве продать, то за эту сумму там не купить хоть маленькую 1к?
Либо взять ипотеку и ту сумму, которая платится за съем платить за кредит. Первый взнос - сумма с продажи киевской квартиры
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Ну не хочу здатися цинічною: але як би сидіння під ялинкою в еко-зоні Естонії без грошей не схоже на мрію всього вашого життя.
Ответ длявсемВсёИмного
Я б зараз не продавала, там розрахунок тільки безготівковий, а гроші так просто на рахунок не покласти.
всемВсёИмного• 18 февраля 2025
Ответ дляволосатое стекло
О, так у вас хорошая квартира, если вы сможете ее сдать за 20 тыс, то, наверное, если продавать будет стоить 100тыс$+
Кудлата хмаринка• 18 февраля 2025
Автор, расскажите на каком языке сын учится? Сложно поступить?
У меня тоже сын.. думаю куда его
Ангел-предохранитель• 18 февраля 2025
Ответ длявсемВсёИмного
Я не розумію, де люди беруть такі ціни на оренду.
Двушка з ремонтом біля метро 12 000-15 000 грн. За 18 000 друзі здають трьошку топ-фарш біля Ботанічного саду з італійськими меблями та преміум ремонтом. Всі хочуть знімати дешеві однушки.