Колишня муза• 22 февраля в 10:34
Работаю с подростками. Каждый второй
Имеет депрессию или тревожное расстройство. Да, работа специфическая, но и записи на месяцы вперед. Много желающих, при том с виду обычные дети, в хороших семьях, а потом понимаешь что депрессия зашкаливает
Почти все имеют сниженную концентрацию, вообще нет радости от обычных дел и ничего не хочется, несмотря на общее благополучие
Это у многих так? Как ваши подростки? Что-то замечаете такое?
Попихтю та й годі• 22 февраля в 13:36
Автор, а ви психолог дитячий? Чи в якій сфері працюєте, що такі висновки щодо підлітків? Думаю, на жаль, не лише в підлітків так, як ви описали, а й в дорослих людей також.
Ромашкинная• 22 февраля в 13:38
Ответ дляКрошка Енот
От дурі це все.
У нас двоє підлітків, живемо в селі, немає коли голову підняти, літом заробляють собі на ягодах, що зберуть це їхня гроши, так що купують що хочуть . Так завжди є робота, бо три маємо теплицю. Всі веселі, і гуртом
Это пока они не попали в другое окружение, в вуз, переехали в др город. Проблемы начнутся там
Чомусь ніхто не дає дитині одразу кілограми цукерок з народження. Бо знають, що шкідливо для здоров´я. До 3х років багато хто взагалі солодощі не дає. Потім дають трошки, дозують. Так і з емоціями і здійсненнями бажань -їх потрібно ’дозувати’. Бо буде перенасичення. І той, хто місяць кожного дня їсть торт, в кінці кінців захоче оселедець. Бо вже верне від торта. Це я образно.
ВерСаСе• 22 февраля в 13:57
Ответ дляРеалістка
Абсолютно погоджуюсь.
Війна, соцмережі - то дійсно фактори стресу, але батьківські стратегії, які панували останні десятиліття, теж важливий чинник. Дитина дорослішає і раптом виявляється, що світ не буде крутитись навколо неї, що вона не сама найкраща, що мама не може визвіритись на німецьку вчительку і змусити її поставити вищий бал, що тато не може купити посаду... Тут будь хто задепресує.
Мольфарочка• 22 февраля в 13:58
Крвид, война, неопределённость будущего, бардак во всем мире - конечно, им трудно.
Я год уговаривала сына к психиатру обратиться. Наконец-то согласился.
ВерСаСе• 22 февраля в 14:03
Ответ дляРомашкинная
Сільські діти зазвичай легко адаптуються у вузах. Вони вміють працювати - і заслуговують повагу викладачів. Та й результат не забариться. У них вихована повага до сташих - читай розвинені соціальні навички - їм легко вирішити будь яке питання з викладачами. Вони підтримують одне одного - і швидко знаходять друзів. У них купа нових вражень - вони радіють універу, парам, місту, гуртожитку, якось з радістю живуть.
Не всі звісно, але тенденція помітна, я давно спостерігаю.
Пацаааааааан• 22 февраля в 14:17
Ответ дляНаша взяла
ваши слова бы, да родителям в уши
но они этого не понимают, к сожалению
я своих вывезла, и они живут нормальным счастливым детством, но в другой стране
много подруг остались с детьми в Киеве, и рассказывают, что ’все норма’ ’куча детей’ ’школы полные’ , а к шахедам ’все привыкли ’
При том, что у ребенка в душе , и в какой он тревоге и депрессии, они в упор не видят.
И это не объяснить , как в глухую стену.
тоже работаю с детьми ... ((((
но они этого не понимают, к сожалению
тоже работаю с детьми ... ((((
Те, що ви своїх вивезли, ніяк не відміняє в них можливість депресії
ТихоЯ• 22 февраля в 14:32
Так у нас сейчас полностью здоровых в стране не осталось. Оно и не удивительно.
Мама Карло• 22 февраля в 14:35
Ответ дляРеалістка
Всі коменти не читала, але скажу так - винний швидкий дофамін (звідки вони його беруть не буду писати, хто не знає, погугліть)+ дуже багато емоцій і вражень із самого раннього дитинства. Намагаючись зробити дитинство наших дітей ´яскравим’, ми даємо все і одразу, і багато. Свята -такі, як вони хочуть, і щоб з аніматорами. Подарунки -такі, як вони бажають. І так далі, в залежності від фінансових можливостей родини. Їм немає вже від чого отримувати задоволення, а організм вимагає його, бо звик. Авторе, думаю, що ви помітили, що це в основному діти, в яких все є. Тут не бужемо враховувати дітей із маргінальних сімей, бо там причинами депресій вже стають алкоголь і наркотики.
++у доньки в палаті при госпіталізації дівчинка запитала а яка в тебе модель айфона .Та відповіла ,а я запитала у відповідь ,а звідки ти знаєш що айфон ?-А з сяомі тут не лежать .Звісно це не зажди так ,але навіть дитина під пігулками зрозуміла ,що в їх оточенні в лікарні здебільшого діти з родин ,де намагались дати все .Про дофамін також згодна ( Дофамінове покоління вони
Ромашкинная• 22 февраля в 14:36
Ответ дляВерСаСе
Не буду с вами спорить, пусть будет у ваших детей так, как вы хотите)
Щаслива Я• 22 февраля в 14:41
Ответ дляМама Карло
в моєму колі є дитячі суїциди і спроби у тих хто виїхав в перші дні .Це теж не легко для дітей .Ніхто не знає як краще саме для конкретної дитини і як вона витримає розлуку з батьком ,друзями ,будинком і почне все з 0
бачила як в 2023 в потягу Київ -Варшава дівчинка підліток втікала з потягу плакала і казала що хоче залишитися в Києві. мені її так було шкода
Білий Лосик• 22 февраля в 14:50
Конечно будут в депрессии, они в негативе сейчас живут, страх смерти каждый день, родители сами в депрессии, при детях могут говорить на тему войны и политики, в школе учителя какие-то агрессивные стали со слов моих детей
Русскоязычным подросткам вообще сложно в обществе, всё перешло резко на мову, они думают на русском и им сложно говорить на мове, тоже и ступор и неуверенность и далее следует плохое настроение
Плюс гормоны, вот оно и выстреливает в виде депрессий
В нашей стране сейчас встретить ментально здорового человека это надо ещё постараться
Щаслива Я• 22 февраля в 14:53
Ответ дляНаша взяла
Да ну, вы вполне можете видеть то, чего там и в помине нет) вы же смотрите через призму своего восприятия на все
вот опять же, описанный случай с медсестрой - за границей процент образования высшего очень маленький , там система построена совсем иначе, даже местные чиновники еще не привыкли к тому, что у нас 90% приезжают с ВО
обьясню почему) т.к. у нас наше ВО - это фикция по сути, любой дебил сможет закончить ВУЗ
в Европе ВО - это реально надо пахать, знать, сдавать, и из 100% поступивших половина просто бросает, а поступить могут далеко не все
поэтому и округляются глаза, не потому что именно вы конкретно как заробитчанка воспринимаетесь))) а потому что медсестра там на приеме вообще людей с высшим образованием раз в пятилетку видит)))
и, кстати, опять же, это ваше восприятие и менталитет - в Европе люди без высшего образования не являются людьми второго сорта.
потому что у них высшее образование - платное
мало кто может себе позволить
англичане ддо 40 лет отдают кредит за ВОбразование
мало кто может себе позволить
Безпринципова• 22 февраля в 15:00
Ответ дляИнстагра_мерша
Похоже на те, що ви описали. Доньці 14 років. Наче стараюсь їй якось підняти настрій(готую смачненьке, купую, що хоче), завжди готова вислухати-поговорити, допомогти з уроками при необхідності. Але бачу по ній, що вона якась подавлена, не в настрої.
Так саме....
Светлана_umnica• 22 февраля в 16:00
Ответ дляКолишня муза
Я не рекламую свої послуги. Вибачте.
Вище надали центри, в одному з них працюю, але запис наперед на декілька місяців
Якщо б у вас була потреба ви б записались вже
Автор, вы психологом работаете?
Я бы и хотела записать своего ребенка, но очень много профанов в этой сфере
Стремаюсь..
Посоветуйте что то
Или себя откройте, в лс
Стремаюсь..
Посоветуйте что то
Или себя откройте, в лс
Поліпривіт всім• 22 февраля в 16:24
Ответ дляВалентина Як
Всегда так было. У подростков происходит ломка сознания от детского к взрослому.
От «все мне должны» до «я никому не нужен».
Поэтому именно подростки чаще всего сигают с балконов или наглатываются чего-то.
А сейчас окружающая нас действительность еще усугубляет картину. Потому что подростки видят, что и родители в тревоге. В первую очередь в тревоге за будущее детей. Никто не хочет, чтобы в 18 лет сын стал заключенным в своей стране и т.д.
И дети этого не хотят, вот и дополнительный аргумент бесперспективности жизни и депрессии.
Чтобы жить счастливо, надо верить с светлое будущее. А верится все сложнее.
Мій за кордоном. Є можливість подальшого навчання. Але в нього дійсно ’ їде дах’. І я абсолютно не справляюсь
Скорая помощь• 22 февраля в 16:37
Ответ дляКонтрольница
Виховання дітей - це не булінг!
Ясно?
Якби я хоч одне заняття провела орківською - до мене ніхто б вже не прийшов наступного разу з дітей
А працюю я з дітьми від 9 міс і до початкової школи
Ясно?
вихованням дітей займаються батьки, частково педагоги, я займаюсь психотерапією.
Мені ясно, що я б такому педагогу-вихователю дитину не довірила, і байдуже якою мовою ви розмовляєте. А хто вам довіряє - то вже їхня справа.
Але ви звичайний троль, не вірю, що українці такими бувають.
Скорая помощь• 22 февраля в 16:42
Ответ дляБезпринципова
І моя донька почала дряпати себе.... от у школі якась контрольна-дряпаж, самостійна-дряпає. При тому, що я взагалі не пресуюьща оцінки. Найняла репетитора потзімії тільки, а зараз по математиці тільки, щоб вона спокійніше себе почувала. Пішла на якісь там бої, я думала, це її трлхи переключить, не дуже....
самоушкоджуюча поведінка - це спосіб зменшити емоційний дистрес. Спорт допомагає зменшити напругу, але тільки цього може бути не досить. Тут треба розвивати стесостійкість через розвиток корисних навичок емоційної регуляції, і обов´язково опрацювання наданих значень оцінкам в школі.
Тобто якщо вас і її така поведінка турбує, в цьому може допомогти психотерапія.
Безпринципова• 22 февраля в 17:08
Ответ дляСкорая помощь
Я це розумію...... але поки намагаюсь знайти толкового психотрапевта. Знову. І це працюючи в середовищі психологів і психотерапевтів. Проблема в тому, що тим, кому довіряю, занадто довго знаємо один одного, вони не візьмуться. Іншим дивлюсь, і самим би щнадобився психотерапевт. Беруться працювати з людьми, а у самиз такі таргани....
Донька готова тільки оф-лайн. Просила поради, порадили, ніби донці ’звйшло’ але психотерапевт пропала. Через колегу дізналась, що були проблеми зі здоров´ям. Я все розумію, але ж повідомлення в телеграм можнамю написати. От сижу і думаю, що далі робити. Вирішила ще психіатру покащати доньку. Але це вже мої страхи вилізли, бо у подруги донька на 3 міс старша, ніж моя. Років 5 вже працювали з психологами, психотерапевтами, поки не потрапила донька в поліцію з наркотиками.... лікарня, виявилось в неї психіаатричний розлад....
От як ту стресостійкість розвивати у дітей? Ніби трохи і в темі, і стосунки довірливі, і є кого щапитати, але такою безпомічною часом почуваєшся..
Скорая помощь• 22 февраля в 17:32
Ответ дляБезпринципова
розумію вас( хочу підтримати і сказати, що такі проблеми у дітей насправді ефективно лікуються психотерапією. Підлітковий вік - це такий буремний період, але разом з тим дуже висока нейропластичність. Тобто мозок набагато швидше і легше навчається.
Я працюю лише з дорослими, з дітьми в моєму методі треба додаткова 1,5 річна спеціалізація, тому власне так важко знайти кваліфікованого дитячого психотерапевта.
Можу рекомендувати колег з ’Коло сім´ї’, у них є офіс у Києві і Львові, але на психотерапію буде велика черга( Але там гарні дитячі психіатри і психотерапевти.
Щастя-здоровля• 22 февраля в 17:45
Да, я думаю, что многие дети (подростки) в подобном состоянии. Мой тоже. Выехали недавно - он наконец приходит в себя. Все потому, что у детей (особенно, в реалиях соврененного воспитания), в отличие от их родителей, не уничтожены задатки критического мышления. Дети находятся в постоянной когнитивной ловушке - телевизор, школа, окружение, а часто и родители транслируют одну правду, а своим пока еще незашоренным взглядом дети видят несколько другую реальность. Психика человека к такому мало готова, отсюда и апатия, тревожные расстройства и прочие сопутствующие вещи.
Видела, что между собой обсуждают дети - насколько они всю окружающую действительность ненавидят и презирают, насколько хорошо разбираются в вопросе, насколько сильна их аналитическая оценка
ТебеОноНадось• 22 февраля в 18:03
Ответ дляПоліпривіт всім
Їде тому що щось не складається?, Він там сам, скільки років?
Безпринципова• 22 февраля в 18:28
Ответ дляСкорая помощь
Дякую дуже за підтримку .Так, знаю про них. І знаю, що до них черга у Києві. Буду шукати.
Можна питання з цікавості: в якому методі Ви працюєте?
Скорая помощь• 22 февраля в 19:06
Ответ дляБезпринципова
Когнітивно-поведінкова терапія і схема-терапія.
Безпринципова• 22 февраля в 19:12
Ответ дляСкорая помощь
Дякую.
В курсі діла• 22 февраля в 20:05
12 лет,повышена тревожность,нервная..а что удивляться,приехали домой на 10 дней,в прифронтовую зону,а ночью над домом в три часа нноочи сбивали шахед,мы обе чуть не сдохли от страха,она так испугалась,кричала..я не представляю,как в прифронтовых зонах детей не вывозят,там у каждого первого психика уже нарушена,зато мама с папой вв своей квартире живут
В курсі діла• 22 февраля в 20:12
Ответ дляMs. Android
Как вы решили проблему? Дочка режет ноги, 15 лет( Все в себе держит, не разговорчивая
Любой селфхарм -нужно хотя бы раз к психиатру на диагностику
спілкуюсь з друзями синів, якщо старші стабільніші, є цілі, то менші питають раді чого жити, якщо їх відправлять убивать і воювать, то для чого вообще це, раді чого, якщо всі навкруги країни живуть. діти теперже розумні, все знають і бачать, сказать не можуть все. не давно один хлопчик простояв на балконі дві години, думав... це дітям по 14-15
Поліпривіт всім• 22 февраля в 21:05
Ответ дляТебеОноНадось
Зі мною. Буде 15
ЭтаваНиМожетБыть• 22 февраля в 21:13
Ответ дляКонтрольница
Виховання дітей - це не булінг!
Ясно?
Дякую, що є такі як ви.