Колишня муза• 22 февраля 2025
Работаю с подростками. Каждый второй
Имеет депрессию или тревожное расстройство. Да, работа специфическая, но и записи на месяцы вперед. Много желающих, при том с виду обычные дети, в хороших семьях, а потом понимаешь что депрессия зашкаливает
Почти все имеют сниженную концентрацию, вообще нет радости от обычных дел и ничего не хочется, несмотря на общее благополучие
Это у многих так? Как ваши подростки? Что-то замечаете такое?
Попихтю та й годі• 22 февраля 2025
Автор, а ви психолог дитячий? Чи в якій сфері працюєте, що такі висновки щодо підлітків? Думаю, на жаль, не лише в підлітків так, як ви описали, а й в дорослих людей також.
Ромашкинная• 22 февраля 2025
Ответ дляКрошка Енот
От дурі це все.
У нас двоє підлітків, живемо в селі, немає коли голову підняти, літом заробляють собі на ягодах, що зберуть це їхня гроши, так що купують що хочуть . Так завжди є робота, бо три маємо теплицю. Всі веселі, і гуртом
Это пока они не попали в другое окружение, в вуз, переехали в др город. Проблемы начнутся там
Чомусь ніхто не дає дитині одразу кілограми цукерок з народження. Бо знають, що шкідливо для здоров´я. До 3х років багато хто взагалі солодощі не дає. Потім дають трошки, дозують. Так і з емоціями і здійсненнями бажань -їх потрібно ’дозувати’. Бо буде перенасичення. І той, хто місяць кожного дня їсть торт, в кінці кінців захоче оселедець. Бо вже верне від торта. Це я образно.
ВерСаСе• 22 февраля 2025
Ответ дляРеалістка
Абсолютно погоджуюсь.
Війна, соцмережі - то дійсно фактори стресу, але батьківські стратегії, які панували останні десятиліття, теж важливий чинник. Дитина дорослішає і раптом виявляється, що світ не буде крутитись навколо неї, що вона не сама найкраща, що мама не може визвіритись на німецьку вчительку і змусити її поставити вищий бал, що тато не може купити посаду... Тут будь хто задепресує.
Мольфарочка• 22 февраля 2025
Крвид, война, неопределённость будущего, бардак во всем мире - конечно, им трудно.
Я год уговаривала сына к психиатру обратиться. Наконец-то согласился.
ВерСаСе• 22 февраля 2025
Ответ дляРомашкинная
Сільські діти зазвичай легко адаптуються у вузах. Вони вміють працювати - і заслуговують повагу викладачів. Та й результат не забариться. У них вихована повага до сташих - читай розвинені соціальні навички - їм легко вирішити будь яке питання з викладачами. Вони підтримують одне одного - і швидко знаходять друзів. У них купа нових вражень - вони радіють універу, парам, місту, гуртожитку, якось з радістю живуть.
Не всі звісно, але тенденція помітна, я давно спостерігаю.
Пацаааааааан• 22 февраля 2025
Ответ дляНаша взяла
ваши слова бы, да родителям в уши
но они этого не понимают, к сожалению
я своих вывезла, и они живут нормальным счастливым детством, но в другой стране
много подруг остались с детьми в Киеве, и рассказывают, что ’все норма’ ’куча детей’ ’школы полные’ , а к шахедам ’все привыкли ’
При том, что у ребенка в душе , и в какой он тревоге и депрессии, они в упор не видят.
И это не объяснить , как в глухую стену.
тоже работаю с детьми ... ((((
но они этого не понимают, к сожалению
тоже работаю с детьми ... ((((
Те, що ви своїх вивезли, ніяк не відміняє в них можливість депресії
ТихоЯ• 22 февраля 2025
Так у нас сейчас полностью здоровых в стране не осталось. Оно и не удивительно.
Мама Карло• 22 февраля 2025
Ответ дляРеалістка
Всі коменти не читала, але скажу так - винний швидкий дофамін (звідки вони його беруть не буду писати, хто не знає, погугліть)+ дуже багато емоцій і вражень із самого раннього дитинства. Намагаючись зробити дитинство наших дітей ´яскравим’, ми даємо все і одразу, і багато. Свята -такі, як вони хочуть, і щоб з аніматорами. Подарунки -такі, як вони бажають. І так далі, в залежності від фінансових можливостей родини. Їм немає вже від чого отримувати задоволення, а організм вимагає його, бо звик. Авторе, думаю, що ви помітили, що це в основному діти, в яких все є. Тут не бужемо враховувати дітей із маргінальних сімей, бо там причинами депресій вже стають алкоголь і наркотики.
++у доньки в палаті при госпіталізації дівчинка запитала а яка в тебе модель айфона .Та відповіла ,а я запитала у відповідь ,а звідки ти знаєш що айфон ?-А з сяомі тут не лежать .Звісно це не зажди так ,але навіть дитина під пігулками зрозуміла ,що в їх оточенні в лікарні здебільшого діти з родин ,де намагались дати все .Про дофамін також згодна ( Дофамінове покоління вони
Ромашкинная• 22 февраля 2025
Ответ дляВерСаСе
Не буду с вами спорить, пусть будет у ваших детей так, как вы хотите)
Щаслива Я• 22 февраля 2025
Ответ дляМама Карло
в моєму колі є дитячі суїциди і спроби у тих хто виїхав в перші дні .Це теж не легко для дітей .Ніхто не знає як краще саме для конкретної дитини і як вона витримає розлуку з батьком ,друзями ,будинком і почне все з 0
бачила як в 2023 в потягу Київ -Варшава дівчинка підліток втікала з потягу плакала і казала що хоче залишитися в Києві. мені її так було шкода
Білий Лосик• 22 февраля 2025
Конечно будут в депрессии, они в негативе сейчас живут, страх смерти каждый день, родители сами в депрессии, при детях могут говорить на тему войны и политики, в школе учителя какие-то агрессивные стали со слов моих детей
Русскоязычным подросткам вообще сложно в обществе, всё перешло резко на мову, они думают на русском и им сложно говорить на мове, тоже и ступор и неуверенность и далее следует плохое настроение
Плюс гормоны, вот оно и выстреливает в виде депрессий
В нашей стране сейчас встретить ментально здорового человека это надо ещё постараться
Щаслива Я• 22 февраля 2025
Ответ дляНаша взяла
Да ну, вы вполне можете видеть то, чего там и в помине нет) вы же смотрите через призму своего восприятия на все
вот опять же, описанный случай с медсестрой - за границей процент образования высшего очень маленький , там система построена совсем иначе, даже местные чиновники еще не привыкли к тому, что у нас 90% приезжают с ВО
обьясню почему) т.к. у нас наше ВО - это фикция по сути, любой дебил сможет закончить ВУЗ
в Европе ВО - это реально надо пахать, знать, сдавать, и из 100% поступивших половина просто бросает, а поступить могут далеко не все
поэтому и округляются глаза, не потому что именно вы конкретно как заробитчанка воспринимаетесь))) а потому что медсестра там на приеме вообще людей с высшим образованием раз в пятилетку видит)))
и, кстати, опять же, это ваше восприятие и менталитет - в Европе люди без высшего образования не являются людьми второго сорта.
потому что у них высшее образование - платное
мало кто может себе позволить
англичане ддо 40 лет отдают кредит за ВОбразование
мало кто может себе позволить
Безпринципова• 22 февраля 2025
Ответ дляИнстагра_мерша
Похоже на те, що ви описали. Доньці 14 років. Наче стараюсь їй якось підняти настрій(готую смачненьке, купую, що хоче), завжди готова вислухати-поговорити, допомогти з уроками при необхідності. Але бачу по ній, що вона якась подавлена, не в настрої.
Так саме....
Светлана_umnica• 22 февраля 2025
Ответ дляКолишня муза
Я не рекламую свої послуги. Вибачте.
Вище надали центри, в одному з них працюю, але запис наперед на декілька місяців
Якщо б у вас була потреба ви б записались вже
Автор, вы психологом работаете?
Я бы и хотела записать своего ребенка, но очень много профанов в этой сфере
Стремаюсь..
Посоветуйте что то
Или себя откройте, в лс
Стремаюсь..
Посоветуйте что то
Или себя откройте, в лс
Поліпривіт всім• 22 февраля 2025
Ответ дляВалентина Як
Всегда так было. У подростков происходит ломка сознания от детского к взрослому.
От «все мне должны» до «я никому не нужен».
Поэтому именно подростки чаще всего сигают с балконов или наглатываются чего-то.
А сейчас окружающая нас действительность еще усугубляет картину. Потому что подростки видят, что и родители в тревоге. В первую очередь в тревоге за будущее детей. Никто не хочет, чтобы в 18 лет сын стал заключенным в своей стране и т.д.
И дети этого не хотят, вот и дополнительный аргумент бесперспективности жизни и депрессии.
Чтобы жить счастливо, надо верить с светлое будущее. А верится все сложнее.
Мій за кордоном. Є можливість подальшого навчання. Але в нього дійсно ’ їде дах’. І я абсолютно не справляюсь
Скорая помощь• 22 февраля 2025
Ответ дляКонтрольница
Виховання дітей - це не булінг!
Ясно?
Якби я хоч одне заняття провела орківською - до мене ніхто б вже не прийшов наступного разу з дітей
А працюю я з дітьми від 9 міс і до початкової школи
Ясно?
вихованням дітей займаються батьки, частково педагоги, я займаюсь психотерапією.
Мені ясно, що я б такому педагогу-вихователю дитину не довірила, і байдуже якою мовою ви розмовляєте. А хто вам довіряє - то вже їхня справа.
Але ви звичайний троль, не вірю, що українці такими бувають.
Скорая помощь• 22 февраля 2025
Ответ дляБезпринципова
І моя донька почала дряпати себе.... от у школі якась контрольна-дряпаж, самостійна-дряпає. При тому, що я взагалі не пресуюьща оцінки. Найняла репетитора потзімії тільки, а зараз по математиці тільки, щоб вона спокійніше себе почувала. Пішла на якісь там бої, я думала, це її трлхи переключить, не дуже....
самоушкоджуюча поведінка - це спосіб зменшити емоційний дистрес. Спорт допомагає зменшити напругу, але тільки цього може бути не досить. Тут треба розвивати стесостійкість через розвиток корисних навичок емоційної регуляції, і обов´язково опрацювання наданих значень оцінкам в школі.
Тобто якщо вас і її така поведінка турбує, в цьому може допомогти психотерапія.
Безпринципова• 22 февраля 2025
Ответ дляСкорая помощь
Я це розумію...... але поки намагаюсь знайти толкового психотрапевта. Знову. І це працюючи в середовищі психологів і психотерапевтів. Проблема в тому, що тим, кому довіряю, занадто довго знаємо один одного, вони не візьмуться. Іншим дивлюсь, і самим би щнадобився психотерапевт. Беруться працювати з людьми, а у самиз такі таргани....
Донька готова тільки оф-лайн. Просила поради, порадили, ніби донці ’звйшло’ але психотерапевт пропала. Через колегу дізналась, що були проблеми зі здоров´ям. Я все розумію, але ж повідомлення в телеграм можнамю написати. От сижу і думаю, що далі робити. Вирішила ще психіатру покащати доньку. Але це вже мої страхи вилізли, бо у подруги донька на 3 міс старша, ніж моя. Років 5 вже працювали з психологами, психотерапевтами, поки не потрапила донька в поліцію з наркотиками.... лікарня, виявилось в неї психіаатричний розлад....
От як ту стресостійкість розвивати у дітей? Ніби трохи і в темі, і стосунки довірливі, і є кого щапитати, але такою безпомічною часом почуваєшся..
Скорая помощь• 22 февраля 2025
Ответ дляБезпринципова
розумію вас( хочу підтримати і сказати, що такі проблеми у дітей насправді ефективно лікуються психотерапією. Підлітковий вік - це такий буремний період, але разом з тим дуже висока нейропластичність. Тобто мозок набагато швидше і легше навчається.
Я працюю лише з дорослими, з дітьми в моєму методі треба додаткова 1,5 річна спеціалізація, тому власне так важко знайти кваліфікованого дитячого психотерапевта.
Можу рекомендувати колег з ’Коло сім´ї’, у них є офіс у Києві і Львові, але на психотерапію буде велика черга( Але там гарні дитячі психіатри і психотерапевти.
Щастя-здоровля• 22 февраля 2025
Да, я думаю, что многие дети (подростки) в подобном состоянии. Мой тоже. Выехали недавно - он наконец приходит в себя. Все потому, что у детей (особенно, в реалиях соврененного воспитания), в отличие от их родителей, не уничтожены задатки критического мышления. Дети находятся в постоянной когнитивной ловушке - телевизор, школа, окружение, а часто и родители транслируют одну правду, а своим пока еще незашоренным взглядом дети видят несколько другую реальность. Психика человека к такому мало готова, отсюда и апатия, тревожные расстройства и прочие сопутствующие вещи.
Видела, что между собой обсуждают дети - насколько они всю окружающую действительность ненавидят и презирают, насколько хорошо разбираются в вопросе, насколько сильна их аналитическая оценка
ТебеОноНадось• 22 февраля 2025
Ответ дляПоліпривіт всім
Їде тому що щось не складається?, Він там сам, скільки років?
Безпринципова• 22 февраля 2025
Ответ дляСкорая помощь
Дякую дуже за підтримку .Так, знаю про них. І знаю, що до них черга у Києві. Буду шукати.
Можна питання з цікавості: в якому методі Ви працюєте?
Скорая помощь• 22 февраля 2025
Ответ дляБезпринципова
Когнітивно-поведінкова терапія і схема-терапія.
Безпринципова• 22 февраля 2025
Ответ дляСкорая помощь
Дякую.
В курсі діла• 22 февраля 2025
12 лет,повышена тревожность,нервная..а что удивляться,приехали домой на 10 дней,в прифронтовую зону,а ночью над домом в три часа нноочи сбивали шахед,мы обе чуть не сдохли от страха,она так испугалась,кричала..я не представляю,как в прифронтовых зонах детей не вывозят,там у каждого первого психика уже нарушена,зато мама с папой вв своей квартире живут
В курсі діла• 22 февраля 2025
Ответ дляMs. Android
Как вы решили проблему? Дочка режет ноги, 15 лет( Все в себе держит, не разговорчивая
Любой селфхарм -нужно хотя бы раз к психиатру на диагностику
спілкуюсь з друзями синів, якщо старші стабільніші, є цілі, то менші питають раді чого жити, якщо їх відправлять убивать і воювать, то для чого вообще це, раді чого, якщо всі навкруги країни живуть. діти теперже розумні, все знають і бачать, сказать не можуть все. не давно один хлопчик простояв на балконі дві години, думав... це дітям по 14-15
Поліпривіт всім• 22 февраля 2025
Ответ дляТебеОноНадось
Зі мною. Буде 15
ЭтаваНиМожетБыть• 22 февраля 2025
Ответ дляКонтрольница
Виховання дітей - це не булінг!
Ясно?
Дякую, що є такі як ви.