Нервогенератор• Изменено 03 марта 2025

Батьки розказують, що жили при СССР добре

У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний

У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
Слухи-руки не распускаю• 03 марта 2025
Сім´ям з двома дітьми давали трикімнатну, і то не всім, вашим дали чотирикімнатну, звичайні люди, без зв´язків, ну-ну, пишіть далі
Полуничка• 03 марта 2025
Тю
Во все времена есть кто-то, кто живёт ’хорошо’

Можно подумать сейчас все живут ’плохо’

Они тоже будут скучать за этим прекрасным временем
12 галюцинаций• 03 марта 2025
Хочете в СРСР? Які ж масзахістські і збочені мрії у наших людей 🤦🏽‍♀️
Каркуша Клара• 03 марта 2025
Ответ дляДиверсификация
Зараз подзвоню родичам і запитаю, чого ж їм там так класно жилося, що вся молодь нашої родини звалила в Європу, а залишилися тільки пенсіонери. В нас там живуть більш менш тільки в нафто-газовій промисловості.
Вот про Европу пора бы уже не с таким придыханием) Многие пожив там, поняли, что хорошо, где нас нет. Особенно оценили медицину европейскую
Последний вагон• 03 марта 2025
Ответ дляФайна пані
Так они были достаточно зажиточными, по вашему описанию.
4 к кв, машину, імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати.

Санатории вообще были для высшего общества.
Это не правда, были профсоюзные путевки на предприятия, и любой желающий мог поехать в санаторий. Писала тут неоднократно, что мы ездили каждый год в Болгарию по путёвкам, мама простой парикмахер.
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляКаркуша Клара
Ага, и только поэтому многие в детстве проводили лето у бабушки в селе с местными детьми. Помню, что никто там не грустил, а еды за счет хозяйства было полно. Как почитаешь, так сплошное уныние было. Среднего не дано
Бо погляд зараз дорослої людини на ті справи сільські. Тримали господарство, бо по іншому складно було жити, магазини сільські погано забезпечувалися товарами, дуже він там був не в асортименті
Пез Году Неделя• 03 марта 2025
Ответ дляКалинові вуста
А сейчас вы в чьей живёте?
В арендованой
Prervana• 03 марта 2025
Ответ дляКалинові вуста
И что, соседи к вам не приходили позвонить, что вы не знаете, как?
Нет, заводской дом, телефоны были у всех проведены. Никто из соседей звонить не приходил
NYC• 03 марта 2025
Читаю тему и охриневаю( это мягко сказано).
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
4 кімнатна...мабуть ще ветеран ВОВ був прописаний, або в когось з дітей був діагноз ...бо 2 різноплоих дітей це 3 кімнатна
Последний вагон• 03 марта 2025
Ответ длянаКоблучках
Запомните! Советского союза больше НЕ будет. Даже если рашка захватит всю Украину, страны Балтии и прочие бывшие советские республики. Как раньше не будет уже НИКОГДА. И весь этот скулёж за прошлым абсолютно пустое.
Да при чём тут это?! Никто не хочет, чтобы был опять какой то союз с рашей, но зачем отрицать, что в те времена во многих моментах было людям легче жить, чем сейчас? Были бесплатные квартиры, бесплатное образование, работа у всех и уверенность в завтрашнем дне. Если что, мне 47, и помню разные времена, но до 90-х жили все хорошо.
NYC• 03 марта 2025
Ответ дляPrervana
У нас на 20 квартир в подъезде были телефоны в 5-6 квартирах.
Последний вагон• 03 марта 2025
Ответ дляМальдивирую
Не выдумывайте, мой дядя (обычный работник шахты) ездил по путевке на Кубу) про санатории по всему СМСР вообще без проблем - Крым, Сочи, Кавказ
Ой, да здесь не верят, даже не пытайтесь) здесь как обычно параллельная реальность.
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляПоследний вагон
Залежало кому легше жити було, зав відділом тканин в універмазі жити було легше, ніж її сестрі агрономші в полгоспі
12 галюцинаций• 03 марта 2025
А скільки ж років середньо статистичній порадниці, що і квартири видали, і в Болгарію їздили, по профсоюзним путьовкам в санаторії.
Мені 42. Того всього не застала. Якусь країну мрій пропустила.
Якщо було все так пречудово чого все розвалилося?
Вбигудях• 03 марта 2025
За время правления дорогого Леонида Ильича квартиры получили около100 млн человек!!не купили люди а получили от государства а малолетки здешние хают союз хотя там даже и не жили
Шмоточницаца• 03 марта 2025
Ответ длянаКоблучках
При чем здесь это? Понятно, что назад дороги нет. Но и хаять,как все было плохо в СССР не надо. Было нормально. А то,что пишут про пустые полки в магазинах- это 90-е, большинство здесь сидящих то СССР и не видели
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляПоследний вагон
Кінець 90ї це аварія на ЧАЕС, ще те задоволення... люди стояли роками на житло, яке потім віддали переселенцям з зони відчуження, і ті переселенці опинилися в містах, грубо кажучи без нічого і життя починали заново... Як будували для них житло багато повилазило інфи про розкрадання, бо вже плюралізм і свобода слова почалося. Будували в селі вулицю, а списували матеріалів на три вулиці.
Последний вагон• 03 марта 2025
Ответ дляok1904
Ну в селе логично, что тяжелее жить, чем в городе и поэтому многие уезжали из села. И давали этим приезжим квартиры бесплатно! Мы коренные горожане имели частный дом без удобств на то время, а вот приезжим давали квартиры.
Одяг та сумки• 03 марта 2025
ну глав бух може собі зайву зп нарахувати. пенсіонре мій дід інвалід числився робітником мама йому субсідію оформля, а не дають кажуть він працює.Каже як працює - єле дибає після інсультів.. Як з´ясувалася тетя його на роботу оформила 7 м років як працював
Шмоточницаца• 03 марта 2025
Ответ дляПротру пилюку
Бред прл санатории
Моя мама ездила в санатории. А свекровь не ездила- складывала деньги на книжку .
Последний вагон• 03 марта 2025
Ответ для12 галюцинаций
47 лет
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляВбигудях
Вони заробили працюючи на заводах. Трутням житло не давали. Судячи з населення СРСР того часу 100млн, це так вже і багато
Мандолина Бу• 03 марта 2025
Ответ дляГомосноб
Полторы ставки, это ваша мама по 12 часов работала каждый день? Плюс 2 выходных? Когда она жила?
2-4 часа в день. Так работали уборщицы. Я была с ней на работе иногда оставалась дома сама и сама через 2 часа была дома.
Папа пил и денег от него не было
Последний вагон• 03 марта 2025
Ответ дляok1904
Не знаю, в нашем городе кто стоял в очереди, получали квартиры.
NYC• 03 марта 2025
Ответ дляШмоточницаца
Нормально в сравнении с чем?
Если собаку посадить на цепь 10 см, а потом ей удлинить цепь до 1 м, ей тоже будет нормально.
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляПоследний вагон
Не безкоштовне житло було, треба було працювати, заробити, досить не легко. Я зараз на заводі, де технології 90х років...бачу який це труд. А колеги, що ще працювали в 80ті, багато різного розказували, виснажливий труд був в осноаному
Вкуси мене• 03 марта 2025
Ответ дляШмоточницаца
Комусь було нормально ,а в когось і життя забрали .
неДодекаэдр• 03 марта 2025
Ответ дляPrervana
А кстати как решался вопрос с телефоном, если скорую надо вызвать или пожарных? Я не помню совершенно, когда я маленькая была, телефоны у нас уже были, и у бабушки в доме в Волновахе, и у родителей в квартире в Запорожье.
Якщо не було у сусідів, бігали до телефонів-автоматів, здається, швидку, міліцію і пожежників можна було викликати безкоштовно. Нам пощастило, один був поруч з домом, ще один метрів за 200, а у мами один на мікрорайон, чи не кілометр треба було йти.
До речі, мій однокурсник мав спосіб телефонувати безкоштовно - випиляв по ширині 2 копійок довгу металеву смужку, заокруглену з одного боку і загнуту на протилежному, щоб не провалювалась. Так би мовити, багаторазова монета. Час від часу його ловила міліція і конфісковувала чудо-винахід, доводилося випилювати новий.
Вкуси мене• 03 марта 2025
Ответ дляПоследний вагон
Яке безкоштовне?