Единорог помог• 07 марта 2025

Як завірити документ для суду правильно?

Потрібно правильно подати до суду копію свідоцтва про шлюб виданий РФ (оригінал втрачено, оскільки війна отримати дублікат немає можливості). Потрібно зробити переклад, а далі? Нотаріально завірити? Апостиль?
Свезло так свезло• 07 марта 2025
Нотаріус може завірити переклад, але він не буде мати сили саме по відношенню до копії, тому що нотаріус має бачити оригінал
Як би робила я: зробила б сама переклад на українську і писала б про те, що оригінала у мене немає
На копії зазвичай пишеться «згідно з оригіналом», але таке пишеться тільки тоді, коли у вас є оригінал
Я, як адвокат інколи сама завіряю документи довірителів, так от якщо, оригінал свідоцтва про шлюб знаходиться у іншої сторони і я бачила тільки копію, то я її не завіряю і пишу про це в позові
Свезло так свезло• 07 марта 2025
Ще додам, що апостиль ставиться на оригіналі документа
автор Единорог помог • 07 марта 2025
Дякую)))
автор Единорог помог • 07 марта 2025
Ответ дляСвезло так свезло
А ще підкажіть будь ласка, реально розірвати шлюб з громадянином рф маючи лише копію свідоцтва про шлюб? Бо оригінал втрачено, а відновити можливості немає ніякої.
Свезло так свезло• 08 марта 2025
Ответ дляЕдинорог помог
Теоретично, в суді можуть не запитати оригінал і все буде ок. З російської мови ви можете перекласти самостійно без завіреного перекладу.
Є певні постанови Верх. суду, в яких зазначається, що оригінал давати ви не зобовʼязанні.
Треба трохи хитро все скласти. Адвокат може це зробити. Тут така справа, де краще заплатити гроші і не займатися цим самостійно
Свезло так свезло• 08 марта 2025
І там вище я писала про те, що я б писала, що оригіналу немає, але в вашій справі про це треба замовчати. Я таке пишу, коли інша сторона ходить до суду і в неї є цей документ. У вас трохи інше
автор Единорог помог • 09 марта 2025
Ответ дляСвезло так свезло
Дякую)