Дівчата, хто має досвід, підкажіть яку тканину і де купити в Польщі( можна і в Україні)? Які нитки? Порекомендуйте навчання/авторів/канали/акаунти де можна навчатися і купити схеми. Хочу навчитися і передати досвід своїм донькам.
Що значить зібрати? Це що пазл? Вам треба купити просто таку сорочку чи коротку, чи довгу (яку хочете) лляну. А вже на ній, по схемі (квіточки, хрестики, що хочете) вишиваєте
Ні😅. То не то! Її треба скроїти, вишити, потім зібрати, тобто зшити.
Зібрати сорочку покроково, з дуже детальним поясненням ви зможете з курсом Мокоша. Знайдете в інтернеті. Там вона і розказує де розташовується вишивка. Є багато ютуб каналів, особливо раджу ’вихиляси з вишивасами від бабці ірці’, вона показує різні шви і ще є в фейсбуці така ж група, теж цікава. Тканину бажано брати натуральну, без домішків синтетики. Льон 100% гарно підійде. За матеріалами можете звернутися в Світ Льону, здається, вони і в Польщі мають магазин, але точно не знаю. Вони й порадять вам.
Я колись ще до війни бачила, що продають готові «пусті» рубашки під вишиванки. Там, де має бути вишивка хрестиком, то тканина для вишивання вшита (якщо ви колись вишивали хрестиком, то розумієте, про що я). Про те, що ви пишите, то це реально все. Спершу пробуйте знайти сорочку «пусту», беріть розмір з запасом, бо вишиванка не повинна бути в обліпку; підберіть узор, нитки, нитки беріть з запасом; також беріть тканину для вишивання - і спробуйте щось вишити, як пробник (так підберете плотність нитки; бо є різні смаки, хтось любить дуже щільно, хтось середньо, якщо вишивали, то знаєте). Думаю, у вас може вийти. Але… це купа часу та наполегливості й терпіння. Побажаю вам успіху. Я колись хотіла, але закинула цю ідею. Бо часу нема. Колись мала досвід вишивання як хоббі. Але ручна робота нині - це і час, і купа сил.
Я не змогла. Вишити - то легко (для мене) Зшити не змогла Традиційний крій не лягає добре Сучасний крій, я не вмію і одним курсом не обійтися, особливо без оверлоку До слова на багатьох відео і у Бабці Ірці і в Мокоші, і в інших, все зоверлочене
Гарні схеми в Лідії Бебешко, є в фейсбуці і книга її Білі та писані сорочки, наприклад. Або є в фейсбуці група Переяславська сорочка, то там можна вибрати схему і адміністратор вам надішле її безкоштовно. https://www.facebook.com/groups/499482931923428/?r...
Дуже гарно лягає традиційна сорочка зі зрізаними кутиками. Мабуть, зручнішого одягу не знайти
Бажаю успіху. Тканину виперіть обов’язково перед вишивкою. Бо часто натуральні тканини «сідають». Ну і нитки гарні треба шукати, щоб не ліняли. Також набори голок гарних і зручних плюс пяльца зручні. Бачила колись давно, як на виставках працювали вишивальниці. Там цілий професійний підхід, в кожного, до речі, свій. Дивитися дуже цікаво. Я ж була лише початківцем:-)
Я вмію трохи шити… а ось глянула в Мокоша, то вона вручну все збирає. Я подумала, якщо не зможу зібрати сама, звернуся на крайняк до кравчині😅
Ваууу. Сьогодні нічка буде безсонна. Пішла надихатися
Ні, прати після вишивання потрібно, перед зшиванням. Я ж перу вже готові, але роблю розміри з запасом