Мусик Пусик• 15 марта 2025

Діти війни - хто всетаки має право на оформлення?

Навіть не задумувалась над цим питанням, але педіатр у розмові вчора сказала - до речі, скажу вам, що зараз відкрили оформлення Дітей війни, і ви збирайте документи, дзвоніть в соц.захист. Я для цікавості набрала, мені повідомили, що лише Буча та Ірпінь (хто був в окупації). Київ /область - ні.
Але навіщо тоді педіатр мені так впевнено сказала "оформляйте, батьки зараз "кинулись", поки реєстри відкриті. З 1 березня до 16 квітня маєте час". Я погуглила, ніякої офіційної інфо знайти не можу. Хто оформляв, поділіться інфо
Дівка в намисті• 15 марта 2025
Ответ дляВикасикрет
І що дитина робить коли ви її будите?
Труситься
Я б теж трусилась
Простоваля• 15 марта 2025
Це все прописано в законі.
Якщо ваша дитина, будучи в Києві отримала поранення, тоді можна.
Весела бджілка• 15 марта 2025
У нас у Сумах той статус ще не так просто і оформити. Наприкінці минулого навчального року я брала талончик на... квітень 2025, от чекаємо)
По факту на сьогоднішній день крім безкоштовного харчування в школі цей статус нічого не дає. Школи у нас онлайн. Може в майбутному колись згодиться, то нехай буде.
всемВсёИмного• 15 марта 2025
У нас (Миколаїв) діти війни в тому числі мають право на безкоштовний сніданок в школі. Але початкові класи і так мають право на цей безкоштовний сніданок, правда половина класа вже відмовилася від цього права, бо діти це їсти не можуть.
Більше цей статус на даний момент нічого не дає.
Злюсь до кипіння• 15 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Я не знаю..треба цікавитись в відділі соціального захисту населення. Ви, думаю, 100% маєте право на такий документ
Не в цнапе?
ЛюблюДевчонок• 15 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Тут не про ’..виспався’. читайте між рядків
От моя дитина, 8 років, має тремор тіла, нас направили до невролога. Коли її слухає педіатр - вона труситься. Такого раніше не було. Лопнула кулька на святі - завмерла і труситься (тремор тіла, губ, повік). Невролог сказав: ’ну що ви хочете, війна. подавайте магній’
Пост 3 написано.Як ви маєте підстави-оформляєте.
Меня много• 15 марта 2025
Ответ дляСвятатабожа
Мне кажется все дети которые живут в Украине это дети войны( Моя бабушка «ребенок войны»1941-1945 г.р., даже добавка к пенсии была небольшая. У всех пенсионеров был этот статус кто был ребенком во время войны
Эту добавку сделали уже в Украине,там ещё льготы по оплате квартиры были.И этих льгот не было,пока детей войны не стало совсем мало.Закон был принят лишь в 2004 году.Когда самому младшему ребенку войны было уже 60 лет,а самому старшему 74.
Поэтому и сейчас не будет льгот всем.Вот когда нынешние дети войны пойдут на пенсию,возможно тогда и будет принят подобный закон для всех,а не только пострадавших,как есть сейчас.
Злюсь до кипіння• 15 марта 2025
Ответ дляВесела бджілка
А какие документы нужны? Для прифронтового?
Меня много• 15 марта 2025
Ответ дляЗлюсь до кипіння
Получение статуса регулируют изменения в постановлении Кабмина ’О порядке предоставления статуса ребенка, пострадавшего в результате военных действий и вооруженных конфликтов’.

Для получения статуса ’Ребенок войны’ необходимо обратиться в органы опеки и попечительства по месту регистрации или фактического проживания. Например, в отдел Опеки и попечительства, Службу по делам детей и семьи, городскую или районную администрацию, Центр предоставления административных услуг и т.д. Обратиться следует со следующим перечнем документов:

свидетельство о рождении ребенка (до 14 лет) или ID-карта ребенка (после 14 лет);
паспорт гражданина Украины подателя заявления;
документ, подтверждающий родство с ребенком (для родственников или опекунов);
справка о взятии ребенка на учет как ВПЛ (при наличии);
загранпаспорт ребенка (при наличии);
выписка из реестра территориальной громады (при наличии);
выписки из медицинского лечения или после осмотра ребенка (при необходимости);
документы для подтверждения совершения правонарушений в отношении ребенка (при необходимости), например: выписка из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного производства или заключение эксперта по результатам судебной экспертизы и т.д.
До достижения ребенком 14 лет заявление и документы подают родители или ближайшие родственники (бабушка, дедушка, прабабушка, прадед, тетя, дядя, совершеннолетний брат или сестра) или опекуны. По достижении 14 лет ребенок имеет право обращаться за предоставлением статуса самостоятельно.

Статус ’Ребенок войны’ не аннулируется после достижения ребенком совершеннолетия (18 лет).

Решение о присвоении статуса принимается в течение 30 календарных дней с даты регистрации заявления.
Барабасиха• 15 марта 2025
Ответ дляЦаревна_несушка
Наразі пільги по харчуванню в закладах освіти, законом прописано оздоровлення та пільги при вступі в ВНЗ.
Які пільги при вступі? При навчанні є, а саме при вступі. Щось не знайшла в жодному вузі
Повітруля• 15 марта 2025
Ответ дляВикликаю на дебати
Ребенок родился в 2015 году, в Донецке, выехали, сейчас сыну 9 лет, вот это точно дети войны, ребенок даже сам уже говорит что даже не знает как это жить без войны.
Мне предлагали оформить ребенку этот статус ещё до 22 года. Мы выехали из Луганской области в 2014 году. Я отказалась, так как нужна была консультация и заключение психиатра. Мало ли, как потом это заключение повлияет... А сейчас уже задумалась,может, надо ...
Барабасиха• 15 марта 2025
Ответ дляВикасикрет
А де бабло брати на всіх цих дітей війни?
Які гроші?
Викасикрет• 15 марта 2025
Ответ дляБарабасиха
Які гроші?
А заради чого тоді отримувати статус?
Безсовісна кума• 15 марта 2025
Ответ дляЦаревна_несушка
Саме «чудове», що оформити можуть ті, хто в окупації не був, виїхав одразу ж. Але прописка Буча-Гостомель-Ірпінь дає таке право.
А київські діти, які нікуди не виїзжали та волонтерили разом з батьками не можуть.
разве? когда я оформляла дочери, то говорили, что дети которых вывезли до начала оккупации не получат статуса. А вот знаю несколько семей которые с детьми были в оккупации но прописки не имели, вот таким точно не дали статус, что очень плохо.
Викликаю на дебати• 15 марта 2025
Ответ дляПовітруля
Нам никто не предлагал(
Барабасиха• 15 марта 2025
Ответ дляВикасикрет
А заради чого тоді отримувати статус?
Ну от і спитайте. Може каша по-клопотенко і узвар з буряка в їдальні дадуть
Вічний двигун• 15 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Так, розумію вас. Але і Києву/області зараз добре ’дістається’( Виспатись нереально, тривога іноді і цілу ніч.. І прильоти почастішали. Мені зараз просто цікаво. А ще думаю, що після війни всі дітки будуть мати такий статус, хто був в Україні. Психологічний та емоційний стан наших діток бажає кращого.
Навіщо Вам цей статус?
Вічний двигун• 15 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Може вивезете дитину в безпечне місце?
Вічний двигун• 15 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Київ - так.
Навіщо?
Телефон Рубика• 15 марта 2025
Ответ дляПовітруля
Не оформлювала, але мама ’зуділа’ що потрібно.
Ми в 2014 виїхали з Донецька (дитині ще не було 3-х років), коли дуже бахало я казала що це гром гремить (як раз літо було), потім у 2022 в Києві нас знов війна дістала, але знов нічого не оформлювала.
Весела бджілка• 15 марта 2025
Ответ дляЦаревна_несушка
Немає пільг при вступі, у мене дитина якраз 11 клас.
Я_з_Франека• 15 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Київ - так.
Ну то ви своїми діями і ставленням зводите дитину до інвалідності. Почніть з себе - магній, заспокійливе.
Даха-сваха• 15 марта 2025
Я оформляла, мы просто ВПО из прифронтового города. В окупации не были. Оформляла в Киеве. Всё как то замылено, ничего четко не прописано. Но оформили абсолютно без каких то отговорок.
Даха-сваха• 15 марта 2025
Ответ дляMs. Доброта
’В заявлении нужно указать обстоятельство, какое оказало самое большое плохое воздействие на ребенка, и подать документы, подтверждающие это. К ним относятся:

Выписки из медкарты о ранении ребенка или консультационное заключение врача-специалиста.
Подтверждения психологического насилия в виде заключения оценки потребностей особи в соцуслугах. Копия удостоверения о том, что у ребенка есть статус члена семьи военного, который погиб. В том случае, если кто-то из родителей погиб из-за войны, нужны копии свидетельства о смерти и документа, который подтверждает такие обстоятельства смерти.
В иных случаях дети войны могут обрести свой статус при условии предоставления материалов уголовных дел и соответствующего заявления о том, что против ребенка совершили преступление. Не помешают и заключения по результатам экспертизы в ходе расследования.’
Ничего такого не подавали, просто пришли осмотрели жильё и всё.Проходили как психологическое насилие. По этой категории все могут пройти
Даха-сваха• 15 марта 2025
Ответ дляДівка в намисті
Я думаю для отримання такого статусу потрібно буде надавати документи, висновки лікаря, протоколи лікування, чеки. Не виспався це не привід
Нет, ничего не подавали
Свекруня• 15 марта 2025
Краще б замість цього статуту наші можновладці перестали красти і займатися хабарництвом, то всі діти мали би шанс на нормальні умови життя.
Жена_КотораяСтена• 16 марта 2025
Ответ дляБесбардак
И язык же повернулся сказать : Києву/області зараз добре ’дістається’( Виспатись нереально....
Мені одна мамка з Хмельницького ось на днях розповідала, як з дітьми в підвалах спить, бідненька...
Царевна_несушка• 16 марта 2025
Ответ дляБезсовісна кума
В мене є одна знайома, яка виїхала 24 з Гостомеля на захід, а повернувшись побігли оформлювати статуси і пільги.
В них навіть ВПО було оформлено і переоформлено після повернення, хоча вони і так знімали квартиру.
Ще і діти все літо по таборах їздили, як постраждалі.
А найгірше з ними те, що вони б були дуже не проти якби у рашшки все склалося і нас захопили, виявилися ватними, що капець.
З тих пір як це все повилазило, обірвали усіляке спілкування.
Безсовісна кума• 16 марта 2025
Ответ дляЦаревна_несушка
капець. Значит, коли писали заяву, то збрехали, що були в окупації. Моя дитина по таборах нікуди не їздила, бо для неї (окрім безкоштовного харчування, бридкого як моє життя) няких пільг не має, хоча я і МО і у дитини є статус постраждалої від воєнних дій.
Комиссия50%• 16 марта 2025
Ответ дляМусик Пусик
Автор, не нагнітайте, от серйозно. Мама жертва і робить із дитини таку ж жертву, будить щодня дитя в Києві, а тоді дивується, чому в тієї дитини щось там смикається. Почніть із себе.

По темі, я ось вже другий раз намагаюся отримати той статус дитині, Сумщина, прифронтове селище, і то перший раз не дали. І статус не ’дитина війни’, а дитина постраждала внаслідок воєнних дій. Це зовсім різні поняття.

Але реально, якщо Києву почнуть видавати ці статуси усім підряд, а нас тут ганяють і посилають, то це буде просто капець якийсь...