Мама фіфті цента• 06 апреля в 05:33

У кого є досвід Словакія/Польща школа

Дівчата, ситуація наступна: з самого початку війни живемо в Закарпатті з дитиною, тут вона вже пішла в школу, аренда не маленька ( 20 тис.) але все ж таки дешевше ніж в великих містах Словаччини чи Польщі.Мета поступити в одній з цих двох країн і питання наступне чи є сенс заради цього вже зараз переїжджати і ходити до молодшої школи, чи вже краще йти в середню чи взагалі вже тільки перед вступом переїжджати, оскільки там потрібно буде додаткових 3-4 роки ще навчатись в ліцеї після 8го класу.Питання чисто економічне- чи є сенс весь цей час до вступу сплачувати там оренду по 700-800 євро заради школи.
Ромашкинная• 06 апреля в 05:43
Чим раніше,тим краще звичайно. Але , якщо фінансове питання важливе, то можна і після 9 чи 11 спокійно вступити і навчатися.
Головне мова. То краще нехай мову наразі вчить
Фенте Фря• 06 апреля в 05:43
Є сенс гарно вчитися. А переїздити ви маєте, коли дитина захоче поступити. Чи це ви поступаєте? Дитина я так розумію в молодшій школі. Я б так наперед не планувала, це дуже рано. Ще бажання можуть 300 разів змінитися
автор Мама фіфті цента • 06 апреля в 05:45
Ответ дляРомашкинная
Дякую!Мова в них в школі друга словацька.
Ромашкинная• 06 апреля в 05:45
Ответ дляМама фіфті цента
Це супер.
БлинчикБезСметанки• 06 апреля в 05:46
Я особисто думаю, що Польща і Словаччина того не варті. Хай вчить англійську. Є ще Бельгія, Голландія, Ірландія.
Ви свідомо обираєте країну, де середня зп така сама як оренда квартири.
Варшава і Краків - оренда 1000 євро +.
І, доречі, якщо війна перекинеттся на Європу ці країни будуть першими.
Я впевнена, що це поганий вибір
автор Мама фіфті цента • 06 апреля в 05:50
Ответ дляБлинчикБезСметанки
Варшава і Краків - оренда 1000 євро +.
Я впевнена, що це поганий вибір
Англійська то звісно на першому місті, але в цих країнах я не зможу легалізуватись і залишитись на своїй роботі дистанційній+ там дуже дороге життя, а я маю виходити з того, що заробляю і зможу заробити.
Буся-9dbf• 06 апреля в 06:10
Думаю,у молодшу школу точно немає сенсу.
автор Мама фіфті цента • 06 апреля в 06:12
Ответ дляБуся-9dbf
Дякую, теж вже прийшла до цієї думки, тому що молодша школа тут дає дуже гарну базу по всім предметам окрім іноземної звісно.
Ромашкинная• 06 апреля в 06:15
Якщо мова друга словацька значить діти вже цілеспрямовано налаштовані на виїзд. Ото після школи і поїде з подружками навчатися далі.
ЯНаПэПэ• 06 апреля в 07:08
Мне кажется, чем раньше, тем лучше
Гомосноб• 06 апреля в 08:16
Вполне можно обойтись украинской школой + репетитор на англ и языку страны куда надумаете.
Можно их в 5 классе нанять. Можете прямо сейчас.
Кто бы что не говорил - язык с хороший репетитором на своем языке (украинском, русском) учиться намного лучше, чем «в среде»
Где дети в итоге начинают говорить достаточно быстро, но правил грамматики не знают. И это вылазит в старших классах, когда надо писать сочинения.
Пластилин_Колец• 06 апреля в 08:18
Ох уж цей «вступ». Отак за десять років наперед собі голову морочити можливо зовсім непотрібною освітою.
Бутерброд и я• 06 апреля в 10:24
Если вы вдвоем, то цена аренды может быть немного ниже.
Можно и сейчас, как раз будет время адаптироваться