Класный руководитель сбросила законопроект, не очень могу понять суть
Получается если будет меньше 288 учеников то прекращается финансирование школ государством
Ответ дляH.Ter
Я живу в селі і наша школа опорна, тобто везуть дітей з трьох сіл навкола (де школи позачиняли в реформу). У нас по 2 класи на паралелі, тобто 10-12 класи нам не відкриють. Відстань між найдальшим селом і там, де, можливо, зберуть три класи на параллель - 30 км, причому частина дороги така, що в негоду автобус не проїде. І це ще не найгірший варіант.
Тобто малих в 15 років ми маємо вивезти в гуртожиток в обласний центр в коледж. Т
Як після 9 класів діти в інших містах вчаться? В гуртожитку живуть?
Ответ дляlenakarp
У нас мало учеников,
Малой сейчас в 8 классе, я хочу что бы он закончил 11
Перейде в іншу 🤷♀️
Або школа почне массову агітаційну кампанію і буде кликати дітей з інших районів міста, кому не вистачило місця в школі біля дому.
Це проблема для маленьких сел.
Міським школам не буде проблеми набрати дітей.
Це проблема для маленьких сел.
Ответ дляvavl
Хватит, тем более после колледжа можно поступить в вуз по собеседованию, если специальность в вузе совпадает хоть частично со специальность в колледже. Сын в 2021 году так поступил сразу на второй курс.
Вообще не понимаю, что людям не так с колледжами. Я б наоборот хотела чтобы сын пошёл в коледж при технаре, потом в сам технарь на 2 курс.
Тем более ему чтобы задать зно хоть в обычной школе, хоть в колледже прийдется заниматься с репетитором. 🤷♀️ И даже почитав Советчицу, видно что большинство детей готовятся к зно с репетиторами.
Наша школа з цього року стала ліцеем. Нам поясняли так. Школа з 1 по 9 клас. Потім ті що навчались у школі, що не має старших класів переходять в ліцей. Ліцей з 5 по 12 класс. за рахунок вивільнення кабінетів молодшої школи ліцеї набирають більше старшої школи. Можна вступати в ліцей з 5 класу, можна з 10 класу. В ліцеї мінімум 2 класи на паралелі (в гірській місцевості 1 клас на паралель). Всього 4 напрямки. Як правило це об´єднання декількох шкіл. Якщо на старші класи не набирають, то школа не получає додаткових коштів як ліцей. На додаткові кошти ліцей може придбати обладнання і платити підвищену зарплатню вчителям з науковим рівнем освіти. Тепер ліцеї можуть брати на роботу викладачів з вузів.
Дашенька из Киева• 08 апреля в 16:24
Ответ дляavicber
Так звісно. У дуже багатьох коледжів є гуртожитки, власні або спільні з університетськими чи один на декілька коледжів.
Дашенька из Киева• 08 апреля в 16:26
Ответ дляvavl
Тільки по свіпбесіді вже не можна (окрім дуже обмеженого кола приватних навчальних закладів). А раніше так, можна було обирати фахова співбесіда чи ЗНО
Ответ дляЭфигения
Перейде в іншу 🤷♀️
Це проблема для маленьких сел.
Особисто Ви були б щасливі щоранку возити дитину, наприклад, з Троєщини на Борщагівку? Або ж відпускати саму в години пік в умовами постійних повітряних тривог?
Ответ дляkvitanka
Кстати да , если рассматривать колледж КПИ , то нам далеко до него ездить, это на транспорте каждый день ехать огого
Ana Fernandes• 08 апреля в 16:57
Ответ дляlenakarp
Но она слабее в колледже чем школе , или такая же
Нет, та же Тёмыч и потом более глубокое изучение
Ana Fernandes• 08 апреля в 16:58
Ответ дляWill_Be...
Ну, не скажите... Найти по одному хорошему (а их больше, чем по одному нужно) на 100 школ, или на 10 легче?
Тут немного спорно, может быть и обратный эффект, возрастёт спрос на репетиторов и дорогие учителя со школы уйдут, к примеру
Ответ дляlenakarp
Нам осталось три года учиться до 11 класса, я вижу малому в школе нормально знания даются, на дистанционном он деградировал
Что делать, если выгонят после 9... Жесть (((
Моя донька в 8 класі, у цьому навчальному році школу перейменували на ліцей, теж не знаю як буде з 10-11 класами. Знайомі що зараз в 9 класі, далі планували йти навчатись у коледж, а не в школу. І у нас попередні роки було всього два десятих і два одинадцятих класи(набирали по успішності). Мене зараз ще більше турбує той момент(не знаю, може вже писали), що за новою реформою у нашій школі не буде молодших класів уже з наступного 2025 навч.року, а моя молодша зараз якраз в 3 класі.Про це буквально нещодавно стало відомо, подали петицію, збирають підписи. І не зрозуміло, чим це все закінчиться. Я взагалі не розумію, навіщо мені на той один рік переводити дитину в іншу школу, якщо наша зовсім поруч з будинком. Київ.
Без_паніки• 08 апреля в 17:20
Ответ дляSvitlo_
Ні. Не з вересня. А з 2027. Теперішній 7 клас попаде під роздачу.
а початкова школа? якщо дитина зараз наприклад закінчує 1 клас, тоді ще встигне закінчити 3, а потім на один рік кудись переходити? Чи все ж планують з 2027 не набирати перші класи, але довчити тих, хто є?
Ответ длямарго 13
Ой даже не знаю что ответить, мне только с одним ребенком проблему решить, а вам с двоими!
Но я тоже склоняюсь к колледжу , только я когда начала читать о них , не так просто выбрать
Ответ дляБез_паніки
Нам сказали, що вже з 1 вересня 2025 року молодша школа відмежовується((. Молодша донька як раз в третьому класі зараз. І що робити, на один рік її кудись переводити?
Ответ дляlenakarp
Так, ось такі справи(. Надіюсь, що петиція допоможе і під час війни не будуть робити якійсь нововведення, але хто його знає.
Моя старша непогано навчається, але я теж в роздумах: школа чи коледж...50/50, не знаю поки що.
Без_паніки• 08 апреля в 17:27
Ответ длямарго 13
це якийсь треш( логічніше вже довчити тих, що набрали. А якщо хочуть відмежувати, то батьки першокласників одразу шукатимуть собі зручний варіант. А у мене одна дитина в одній школі, інша в ліцеї, де не було початкової школи. Думали з вересня вже перевести старшого до молодшого, бо тривоги, не знаєш кого з якої школи забирати в першу чергу( так тут молодшого планують відмежувати))
Ответ длямарго 13
Меня лично колледж смущает что далеко ездить, я постоянно буду переживать...
Без_паніки• 08 апреля в 17:31
Ответ длямарго 13
в нашому ліцеї поки ще набирають 2 перші класи на наступний навчальний рік, то ж мабуть все ж не з вересня 2025.
Бо це буде підстава для батьків, в серпні вже всі класи будуть набрані, і куди подіти дитину?
Ответ дляFinik-Figa
В райцентрах ( лицеев) 10-12 классов не останется. Только в КуЙове.
В нашей большой школе 4 класса,что перейдут в 9. Из них половина уйдет в пту. 2 класса если наберут- отлично. В райцентрах не положено полное школьное образование????
Сволочи.
Почему вы пишете в КуЙове, это что?
Ответ дляБез_паніки
В нас в селищі три ліцея. З 2027 лиш один лишиться ліцеєм, один гімназією, а один можливо взагалі лиш початковою школою