Класный руководитель сбросила законопроект, не очень могу понять суть
Получается если будет меньше 288 учеников то прекращается финансирование школ государством
Ana Fernandes• 08 апреля в 13:43
Ответ дляLLL2005
это как раз и не правильно, то что школы будут закрывать, Вы просто не можете себе представить как возить первокласника да и ребенка старшего возраста в школу за 20 и более км, даже при наличии школьного автобуса. школа должна быть для детей, а не дети для школы.
Школьный автобус отличное решение, а так инщ многих пунктов можно быстрее, чем в пределах Киева
настявика-4343• 08 апреля в 13:43
Ответ дляlenakarp
Мне кстати интересно, если в колледже идёт упор на профильные предметы, то как они будут сдавать вступительные экзамен в институт, там будет как раз школьная программа
Получается ходить в колледж, и параллельно нужно с репетитором учиться школьную программу ...
первый и второй курс, все те же основные предметы что и в школе.
Olenka_bum• 08 апреля в 13:46
Ответ дляklaraneill
Вы излишне драматизируете. от смены школы на колледж еще никто не умирал. качественное образование можно где угодно получить, если человек хочет учиться и делает для этого все возможное
Ну да. Например, переехать из райцентра в Киев или другой большой город ради школы. Таким образом маленькие населенные пункты будут редеть, а большие города могут быть ещё больше переполнены. Или, дети без полного образования.
А что? Глупыми управлять проще, и дешевле
klaraneill• 08 апреля в 13:49
Ответ дляOlenka_bum
всегда такое было, что дети из маленьких населенных пунктов ехали в большие, в том числе и за образованием, это не что-то новое. и не перекручивайте, ради СТАРШЕЙ школы, младшие и средние классы никто не убирает
Ответ дляLis
Нет планируется, что будут или 1-9 и лицей или отдельно 1-4 и 5-9 и лицей.
Нет смысла оставлять 5-9 в лицеи. Если после 9 уйдут что дальше?
А так 1-9 - мнт или зно и поступление в лицей
Ні. Може бути 5-12 клас. Я працюю в адміністрації ліцею. Нам приходять на пошту всі ініціативи і нововведення.
Ответ дляВладина
Скільки шкіл у вашому райцентрі?
Я живу в селі і наша школа опорна, тобто везуть дітей з трьох сіл навкола (де школи позачиняли в реформу). У нас по 2 класи на паралелі, тобто 10-12 класи нам не відкриють. Відстань між найдальшим селом і там, де, можливо, зберуть три класи на параллель - 30 км, причому частина дороги така, що в негоду автобус не проїде. І це ще не найгірший варіант.
Тобто малих в 15 років ми маємо вивезти в гуртожиток в обласний центр в коледж. Т
Ответ дляlenakarp
Почему когда я училась не экономили на образовании детей,
Только не надо писать, про войну,пусть экономят на своих зарплатах депутаты
Економили. Ось я ходила в школу. В класах було 35 учнів, туалет на вулиці, гарячої води не було, орг.техніки не було. Ось вам і економія
Ana Fernandes• 08 апреля в 13:59
Ответ дляlenakarp
Школьная программа по профильным предметам, то есть они. Плюсе
Без_паніки• 08 апреля в 14:00
Ответ дляSvitlo_
В ліцеях приберуть лиш початкову школу.
мені цікаво, а куди вони перенесуть початкову школу? вже одні ліцею кругом)
Без_паніки• 08 апреля в 14:19
Ответ дляSvitlo_
Більшість сьогоднішніх ліцеїв після 27 року перестануть бути ліцеями. І той в якому я працюю теж.
так наш тільки в цьому році став ліцеєм))
Дашенька из Киева• 08 апреля в 14:24
Ответ для_Анна_83
Ахаха
Чого хаха?
КПІ та НАУ (КАІ) бере на 2 курс (точніше на прискорений) після закінчення коледжу, навіть на бюджет. А якщо вступати не після закінчення, а після 2 курсу (аналог 11/12 класу, то різниці немає шо школа шо коледж.
Інфа 100% працюю як раз з цим питанням + ще гранти є (як раз нещодавно з КПІ адміністрацією щодо цього спілкувалася).
Окрім того ЗНО/НМТ предмети щоб дійсно витягнути на дуже високий бал потребують в будь якому випадку додаткової підготовки (репетитор, чи самостійно) - ніяка школа (за дуууже малим винятком) не дасть 180+ балів до ЗНО/НМТ без додаткової підготовки.
Ответ дляДашенька из Киева
Чого хаха?
Колледжа или лицея?
Дашенька из Киева• 08 апреля в 14:25
Ответ дляlenakarp
После 9 это не полное среднее образование, в основном уходят дети которым тяжело учиться, мы не хотим, почему мы должны это делать ... У ребенка хорошие оценки по истории , любит историю Украины, а также украинский язык,
Школа даёт многое
Ви думаєте в коледжах якась інша історія чи укр мова??? Там та сама шкільна програма
Дашенька из Киева• 08 апреля в 14:29
Ответ для_Анна_83
Колледжа или лицея?
Я кажу за коледж. А те що деякі звичайні школи перейменували і ліцеї то якість освіти ніяк на то не вплинуло. Я в курсі системи освіти зсередини на різних рівнях... І Ви дуже ідеалізуєте школу і знання котрі вона дає...особливо старша школа.
Я не за реформу в тому вигляді що пропонують, але те що на цей момент старша школі це 90% протирання штанців - це правда.
Ответ дляДашенька из Киева
Дайте пожалуйста ссылку на такое учебное заведение как колледж кпи
SantaMonika• 08 апреля в 14:30
Я после 9 класса ушла в технический колледж ( тогда это был техникум), правильно пишут, что первых два года обучения мы учили школьные предметы. Далее предметы более узкой специальности
В универ поступила на основании колледжа ( средний бал был высокий ) без экзаменов сразу на второй курс.
В колледже была оплачиваемая практика плюс стипендия
На основании прошлой практики, я получила сразу приглашение на работу на 4 курсе универа, и сразу перевелась на заочный и вышла на работу в компанию. Ни о чем не жалею. От колледжа была только польза.
Без_паніки• 08 апреля в 14:36
Ответ дляSvitlo_
Це не гарантія що залишиться в 27 ліцеєм.
а чи є інформація, коли ці нововведення почнуть діяти?
Хтось каже, що вже з вересня, хтось каже, що до 27 року ще всі навчаються, як і раніше.
Чи дадуть дітям довчитись до закінчення початкової школи? Чи на 3 чи 4 клас переведуть хто знає куди, щоб потім повернутсь в ту ж саму школу?
Дашенька из Киева• 08 апреля в 14:38
Ответ для_Анна_83
У КПІ немає їх власних коледжів в університетській структурі. Вони беруть після інших коледжів. у НАУ (КАІ) є але вони так само беруть і після інших коледжів. Але слово ’беруть’ то не зовсім вірно. Вони мають можливість зарахувати на програму прискореної підготовки/перезарахувати певну кількість кредитів ЕКТС з диплому фахового молодшого бакалавру. ЗНО/НМТ потрібно в будь якому випадку.
Як раз в лютому організовувала зустріч з представниками адміністраціїї КПІ щодо цього... Ну і ще має значення яку спеціальність отримано в коледжі. Не скрізь можна з маркетингу стрибнути в програмування (умовно)
Дашенька из Киева• 08 апреля в 14:44
Ответ для_Анна_83
Абсолютно другая в колледже программа. Колледж - это профессиональное образование, а лицей - академическое
Ви освітній експерт? Я - да, маю відповідний сертифікат та займаюся акредитацією фах.молодшо-бакалаврських та бакалаврських освітніх програм. І я вм 100% кажу що шкільну субвенцію старшої школі ніякий коледж ігнорувати чи відмінити не може!!! Таку програму та навчальний план просто нереально ’пропхнути’. Ну може там якихось 5 годин десь колись випадково не перерахують в навчальному плані, але принципово шкільна програма обов´язкова до виконання.
Ответ дляДашенька из Киева
Ну вы тогда в курсе, что школьная программа по наполнению часами имеет вариативную часть, да?
Её можно заполнить математикой, а можно технологиями
Дашенька из Киева• 08 апреля в 14:53
Ответ для_Анна_83
А можна фізикою, а можна інформатикою,а можна історією? І? Думаєте коледжі у програмістів якась інша математика? Чи її менше? Ні, її навіть більше.
Фактично коледж 1-2 курс це як профільний клас старшої школи (ну типу як математичний чи гуманітарний чи ще якийсь спеціалізований клас).
Інше питання якщо ви хочете щоб спеціалізації не було по жодному напряму - тоді так, це тільки в школі наразі так можна, якщо є НЕ спеціалізовані класи, усереднена шкільна програма - рівномірно по усіх напрямках. Але ви впевнені що то реально найкращий варіант старшої школи? Зазвичай навпаки намагаються набрати математичний чи фізичний клас..
Will_Be...• 08 апреля в 15:01
Ответ дляAna Fernandes
Это вряд-ли на качество повлияет
Ну, не скажите... Найти по одному хорошему (а их больше, чем по одному нужно) на 100 школ, или на 10 легче?
Ответ дляБез_паніки
Ні. Не з вересня. А з 2027. Теперішній 7 клас попаде під роздачу.
Ответ дляLLL2005
удивительное рядом, в колледже тоже есть специальность кибербезопасность. тем более,что ребенок уже определился с профессией и чем раньше он начнет ее осваивать, тем лучше, и да после колледжа по той же специализации возмут куда быстрее, чем школьника вчерашнего.
Так то не дитина визначилася)) то «вони» визначилися. Тобто мама)