lenakarp• 08 апреля в 09:41

законопроект, дети не смогут закончить школу?

Класный руководитель сбросила законопроект, не очень могу понять суть
Получается если будет меньше 288 учеников то прекращается финансирование школ государством
Мама Никитки-2• 09 апреля в 03:22
Ответ дляivnata
1. Це економія державних коштів). 2. Повірте, що підуть далеко не всі.
ПАтАмуштА Україна приводить своє законодавство у відповідність з європейським. Я вам більше скажу, вузи також будуть скорочувати.
Мама Никитки-2• 09 апреля в 03:43
Ответ дляOlga_72
Наша школа з цього року стала ліцеем. Нам поясняли так. Школа з 1 по 9 клас. Потім ті що навчались у школі, що не має старших класів переходять в ліцей. Ліцей з 5 по 12 класс. за рахунок вивільнення кабінетів молодшої школи ліцеї набирають більше старшої школи. Можна вступати в ліцей з 5 класу, можна з 10 класу. В ліцеї мінімум 2 класи на паралелі (в гірській місцевості 1 клас на паралель). Всього 4 напрямки. Як правило це об´єднання декількох шкіл. Якщо на старші класи не набирають, то школа не получає додаткових коштів як ліцей. На додаткові кошти ліцей може придбати обладнання і платити підвищену зарплатню вчителям з науковим рівнем освіти. Тепер ліцеї можуть брати на роботу викладачів з вузів.
Не може бути в ліцеї 5-9 класу. Суміщення можливе 1-9 клас.
Ліцей це вже проіхфільна освіта.
настявика-4343• 09 апреля в 06:13
Ответ дляМама Никитки-2
Вона виключно на ннушевців розрахована.
Нет, затронула и детей по предыдущей программе
ivnata• 09 апреля в 07:42
Ответ дляМама Никитки-2
Мені це не треба казати: я й так знаю)
Olga_72• 09 апреля в 10:02
Ответ дляМама Никитки-2
Ліцей це вже проіхфільна освіта.
Ви не розібрались в темі. Ліцей з 5 по 12 клас. Профіль з 10 класу.
Olga_72• 09 апреля в 10:08
Ответ дляМама Никитки-2
Вона виключно на ннушевців розрахована.
Ні, ті що останніх 2-3 роки перед нушем теж попадають в цю програму. Ті що зараз в ліцеї в 10-11 класі вже по новій програмі. І це залежить від того коли школа стала ліцеем, як давно і чи є у школи педагогічні ресурси.
автор lenakarp • 09 апреля в 11:11
Ответ дляМама Никитки-2
Так середня освіта це 9 класів 10-12 це вже профільна
Не 9 классов это не полное среднее образование
автор lenakarp • 09 апреля в 11:15
Ответ дляOlga_72
Я вообще не понимаю, они примерно два года назад начали самые простые школы переводить в статус лицея для чего?
Там нет образования как в лецеи
vavl• 09 апреля в 11:37
Ответ дляМама Никитки-2
З 27 року. Закон прийнято
Ссылку на закон можно?
Olga_72• 09 апреля в 11:39
Ответ дляlenakarp
Там нет образования как в лецеи
Після визнання школи ліцеем, змінюється фінансування і на обладнання і на зарплати профільних вчителів. У нас тільки з´явився новий статус, але ще восени прийшло кілька вчителів більш професійного рівня. Все швидко змінюється.
автор lenakarp • 09 апреля в 12:07
Ответ дляOlga_72
У нас те же учителя, разве что по труду сменили
Tanya15• 09 апреля в 14:04
Ответ дляBAV@@@
Автор, Вашего ребёнка это не касается, это для НУШ, которые сейчас в 7 классе. Если ребёнок в 8 классе, то это старая программа
У нас 9 класс и уже это нововведение
Tanya15• 09 апреля в 14:46
Ответ дляBAV@@@
Да, эта реформа касается детей НУШ, по старой программе ничего не меняется
На усмотрение руководства управления образования . У нас в городе уже во всю эта реформа (
автор lenakarp • 09 апреля в 15:06
Ответ дляTanya15
Как вы решили с ребенком, куда будете переводить?
LLL2005• 09 апреля в 15:12
Ответ дляОксана_12
Це чиє життя таке показало? Всі мої однокласники живуть не тужать, спокійно в офісах каву п´ють, а не ішачать, як прокляті. Я зі своїм во за станок стану аж бігом, що мені може завадити? Спробуйте навпаки...
багатьох людей, скільки біженців з ВО за кордоном важко працюють? а скільки жінок у в Україні, якщо втратили роботу після 40-ка працюють аби де. До речі, скільки років Вам?
LLL2005• 09 апреля в 15:14
Ответ дляОксана_12
Я думаю. От же діти бомонду косяками в коледжах, це ж прекрасний старт))) Ой, а чому ні? Бо там батьки при грошах, можуть дати дітям дійсно гарну освіту. А обслугу для них вже коледж підготує
не волнуйтесь, детей бомонда и люди с ВО будут обслуживать и даже не всегда по своей специальности полученной в ВУЗе, кроме того ВО автоматически не причислит ваших детей к детям бомонда.
LLL2005• 09 апреля в 15:15
Ответ дляavicber
Так то не дитина визначилася)) то «вони» визначилися. Тобто мама)
так в большинстве случаев мама и определяет куда и когда идти учится
LLL2005• 09 апреля в 15:18
Ответ дляAna Fernandes
Школьный автобус отличное решение, а так инщ многих пунктов можно быстрее, чем в пределах Киева
Ваши дети пользовались? вставали в 6 утра чтобы добраться до школы по бездорожью? а высаживали ли ваших детей на дорогу со школьного автобуса время воздушной тревоги?
LLL2005• 09 апреля в 15:22
Ответ дляWill_Be...
Помещение школы, минимум, квадратов 300 - сколько стоит отопление этой территории? Зарплаты учителям, техперсоналу, текущий ремонт помещения, свет. А в школе учатся 30 калек, и у половины родители работают без уплаты налогов, кто и за какой черт должен школу содержать? Это я молчу, уже, про то, что учителей сейчас, чуть ли не по объявлению набирают - берут выпускника любого ВУЗа, несколько месяцев курсов по ’специальности’, и отправляют в школу учить детей. А потом, тут же, на ’кидстафф’, темы - ’Наш учитель пишет с ошибками’, ’Учитель английского не знает английский’. Вот, в чем смысл такого обучения? Взяли в моду - оно дуб дубом, 2+3 не сложит, а мама сначала в школу носит ’благодарности’, потом в институте для платного отделения жилы рвет, а потом’деревцо’ приходит на работу по специальности, и клипает глазами. Я 91 года рождения, у нас, ну, процентов у 70, моих одногодок лежат дипломы - юристы, технологи, психологи, а работают продавцами, грузчиками и слесарями на заводах. Высшее образование должно быть для умных детей, а не для тех, чья мама больше денег имеет.
ну я имею не старшие школы - это раз, а второе, если детей мало можно и помещение найти небольшое. про то, что не всем нужно ВО я с Вами согласна, т.к. многие мамы ,кроме всего, после окончание ВУЗов причисляют своих детей к богеме (как оказалось)..
Оксана_12• 09 апреля в 16:21
Ответ дляLLL2005
Ну як вам сказати. Краще хвостом мести офіс, ніж мітлою. Це особисто мені. Нікому не рееламую. У всякому разі мітлу я тримати також здатна, цього якраз вчитись не треба - доступно в будь який момент
Эфигения• 09 апреля в 16:56
Ответ дляkvitanka
Особисто Ви були б щасливі щоранку возити дитину, наприклад, з Троєщини на Борщагівку? Або ж відпускати саму в години пік в умовами постійних повітряних тривог?
Життя- гівно, що поробиш?
А ще є діти з сіл, що поступають в проф коледжі і живуть в гуртожитках.

А взагалі те, що мамі хочется, щоб дитина в школі просиділа 12 років не завжди корелює з потребами самої дитини. Можливо, якраз дитині треба їхати дл чорта на роги аби там не просто відсижувати години, а дійсно навчатися.
автор lenakarp • 09 апреля в 19:14
Ответ дляЭфигения
Життя- гівно, що поробиш?

Общежитие, я лично была там пару раз в гостях, что бы там жить нужны стальные нервы, так там пянки и гулянки постоянно, да и условия ...
Дашенька из Киева• 09 апреля в 19:27
Ответ дляЛеска
Математика може й так сама, але звинуватити рахунок профільних предметів, кількість математики зменьшується. До того ж на 2 курсі коледжа вже вищу математику вивчають.
І? Я ж написала якщо принципово відсутність спеціалізації у навчанні (математичний, гуманітарний напрямок природничі, тощо) то так , треба тільки школу, при чому там де клас без спец направленості.
Але чомусь , як показує практика, діти прагнуть вивчати більше ті предмети що стосуються майбутнього фаху. Я щось не бачила великого попиту у майбутніх програмістів на класи з історичним чи біологічним нахилом...
Я правила майбутні програмісти концентрується на математиці/фізиці, і забивають на географію і біологію(умовно). А майбутні філологи навпаки на математику. В 10 і особливо 11 класі це дуже помітно.
То коледж то і є як раз та спеціалізацію. Програмістів не навантажкть 5 уроками історії, а журналіств 7 уроками математики. Окрім того додаткові малоцінні предмети із серії технології замість вишивання хрестиком вчаться азам професії. Що не логічно?
Тигрик 62• 09 апреля в 20:02
Ответ дляlenakarp
У нас мало учеников,
Малой сейчас в 8 классе, я хочу что бы он закончил 11
так ему придется 12 заканчивать
автор lenakarp • 09 апреля в 20:34
Ответ дляТигрик 62
так ему придется 12 заканчивать
Нет, мы поступили когда была 11 классов, на следующей год перевили для поступающих первоклассников на 12 классов
То есть мой сын учиться 11 лет, мы успели попасть
LLL2005• 09 апреля в 22:39
Ответ дляОксана_12
тут и возражать никто не будет, но увы, далеко не все дипломированные специалисты с ВО метут хвостом в офисе. Да и быть счасливым сантехником лучше чем быть несчастным учителем истории\офисным работником и пр.. Кстати, в америке в рейтинге женихов сантехники в тройке лидеров, был даже преценент когда сантехник (США) за год заработал больше чем президент.
Мама Никитки-2• 10 апреля в 04:56
Ответ дляvavl
Ссылку на закон можно?
Назва: Закон про повну загальну середню освіту. Сайт Рада вам в поміч
Мама Никитки-2• 10 апреля в 04:57
Ответ дляOlga_72
Ніт. 5-9 клас це гімназія.
Ідітьчитайте першоджерело. Ліцей це 10-12 класи- профільна середня освіта
Мама Никитки-2• 10 апреля в 05:00
Ответ дляlenakarp
Ви дуже погано плаваєте для « занепокоєної» мами, у якої ми вчимося в школі 🤣

Стаття 4. Рівні, строки та форми здобуття повної загальної середньої освіти

1. Повна загальна середня освіта здобувається на таких рівнях:

початкова освіта - перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти;

базова середня освіта - другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти;

профільна середня освіта - третій рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом профільної середньої освіти.

2. У закладах освіти:

початкова освіта здобувається протягом чотирьох років;

базова середня освіта здобувається протягом п’яти років;

профільна середня освіта здобувається протягом трьох років.
Немає, згідно з законом « повної» середньої освіти.
Леска• 10 апреля в 07:00
Ответ дляДашенька из Киева
Але програмістам після коледжа якщо вони хочуть вступати далі у вуз, треба здавати зно з укр мови, історії. А ці предмети в них були скорочено від шкільної програми. Чи так само з філологам- обовязковий предмет математику , який вони пройшли скорочено, бо вже мали багато профільних предметів. От моя дитина вже на 2 курсі коледжа вивчає вищу математику, тобто за 1 курс вони пройшли 10-11 кл шкільної математики. Зрозуміло, що там де в школі на 1 тему виділено 2 урока вони це вивчали за 1 чи 0,5 урока.