Мост_Устал• 13 апреля 2025

Тема від виїхавшої

Розуміння не чекаю. Але з якого переляку я маю почуватися винною і "мовчати в тряпочку"?..
Були під окупацією, бачили все, маю двох хлопців-підлітків, давно розлучена, виховую сама. Це коротко для розуміння ситуації. Виїхали неповних два роки тому.
Що зараз? Всі ці два роки я мовчала в тряпочку, бо на мене хоча б не летять ракети, бо вдома залишились важливі люди, у яких обставини і без варіантів. Два роки я не дозволяю собі відкрити рота про те, що в мене (як і в більшості таких як я) свій пи..дець, щоб не дай Боже, не применшити пи..дець тих, що лишились. Але вони чомусь дозволяють собі оцінювати, робити висновки, типу "ой, ви там вовка смаленого не бачили". Це бляха що??? Я задралась применшувати свій депресняк, проблеми, щоб не образити тих, хто лишається, але навпаки це чомусь не працює.
Ще є купа всяких нюансів, але не суть.
По факту. Залишимо зараз тих, хто реально не може з вагомих причин. Всі решта просто зробили свій вибір. Чому ж блін ви когось в ньому звинувачуєте???
Приклади. Подруга, заміжня, дітей двоє, чоловік не служить. На перші півроку поїхала з дітьми, але вернулась, бо тут чоловік, він повністю забезпечує, вона не працює, а там треба було все самій, плюс немає бабусь. Зараз сидить в Києві, в меншої дитини почавсь енурез, в старшого безсоння і нервовий тик, але вона обирає свою зону комфорту.
Наступна - стоматолог. Теж чоловік, двоє підлітків, вона обрала роботу, майбутнього дітей не бачить, але повторює як мантру "а ким я там буду". Третя - топовий перукар, без чоловіка, двоє підлітків. Її тримає квартира і клієнтська база, бо починати з нуля без жодних гарантій ну таке собі. Хлопцю вже 17.
Я можу продовжувати довго. Але суть одна - вони всі зробили свій вибір. Як і я. Тільки хочеться задати одне питання. Як ці люди житимуть, коли трапляється черговий Чернігів, Кривий Ріг, Суми... з своїми роботами, з своїми квартирами... І чому, не знайшовши в собі сил, щоб зробити цей крок в невідомість, в повний нуль, вони можуть дорікати тим, хто це зробив?
П.с. Я не про перегини, не про тих, хто постить фотки з інстаграмних локацій, ніби з голодного краю, не про тих притрушених, які не пропустять випендритись закордонним брендом тощо. Я про адекватних людей, яких вирвали з коренем. Ще багато всякого є сказати. Мені особисто дуже болить за всіх, бо наше життя більше ніколи не буде таким, як раніше.
Новорічна пальма• 13 апреля 2025
Ответ дляБожий одуванчик
У розділі ’Туризм’?
ну там взагалі-то ’подорожі, туризм’. Якщо автор не по біженству виїхала, а наприклад по робочій візі до Канади, то так, подорожі. А чому ви власне заходите в теми які вам не цікаві і ніяк не стосуються? Я без негативу, просто реально незрозуміло
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Але ж хтось вирішив, що у закордонних небо в алмазах, вони не травмовані, сплять по 12 годин. Чому одним можна звинувачувати, а іншим треба в тряпочку?
Я не чекаю нічого, я зробила свій вибір, приймаю наслідки і намагаюсь не судити інших. Бо зараз немає вірних рішень. Але ж лишитись - це теж вибір. З усіма витікаючими. То чому хтось має бути винним?
Ситий голодному не товариш. Вас не зобовʼязані розуміти, жаліти й ви теж. Тваринний страх за життя й за своїх близьких робить своє. Чого ви накинулися на тих, хто лишився? Й пишете північний захід, то яка окупація?
Завжди недо...• 13 апреля 2025
До чого ця тема? Кому ви хочете предьявити претензії ?
Ви кого хочете зробити винним що ви виїхали і переживаєте трагедію?
В житті трагедії є багато в кого, і вони не завжди пов´язані з війною.
Не служанка• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Я переживаю свою особисту трагедію. Але ж кому я можу про це сказати? Тут з´їдять. Сьогодні мене накрило і я хотіла лишитись, будь що буде. А тоді стались Суми. І я розумію, що я просто не можу. І це чергова смерть чогось ще живого всередині
Я Вас понимаю и поддерживаю. Держитесь! Обнимаю.
Голубка миру• 13 апреля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Шото корень от Советчицы отцепиться не может....
Та то веткой зацепилась
Божий одуванчик• 13 апреля 2025
Ответ дляНоворічна пальма
Автор виїхала саме за тимчасовим притулком. А розділ обрала для того, щоб розвести анонімний срач
СhanelKa• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Тряпочка забруднилась за роки мовчання. У вас пралка є?
Ніхто вас не судить, тут люди навіть вас не знають. Хто ви, воїн ?
Проня_Прокоповна• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Я выехала еще до войны. Ни разу мне никто из знакомых, кто остался в Украине, этим не тыкнул. Кто вас в чем-то обвиняет в лицо? Всем в основном все равно на всех.
В Украине сейчас (особенно в городах, таких как Сумы, ЗП, Харьков) творится ад. Это трагедия для всех украинцев. Но тем, кто остался, явно хуже, чем вам в психологическом плане, ибо вы можете спокойно спать каждую ночь. Радуйтесь, что у вас за окном тишина, не провоцируйте и так травмированных людей и не гневите Бога. Вы видите фото в телеграме, а они видят это за окном.
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляНе служанка
В чем понимаете, держаться сколько ей,что произошло вообще?
Білка в колесі• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
В чому наїзд? Весь пост - це питання. Чому хтось має право когось в чомусь звинувачувати.
Ну от знову. Хто Вас звинувачує? Давайте подивомось на Ваш стартпост знову. Ви, повторюю, Ви звинувачуєте когось, в тому, що Вам не дають висловлюватись і хочуть, щоб Ви почувались винною. Хто ці люди? Якщо знов не зрозуміли, то пояснюю. Від Вас чекають відповіді на питання - Хто ці люди.
автор Мост_Устал • 13 апреля 2025
Ответ дляМрії у вирії
Виїхати-це було б найлегше рішення. Я вчитель, я обрала майбутнє своїх дітей і своє тут, в Україні, заради інших дітей, які залишаються тут. Я не геройствую, а кажу як є. І таких як я багато.
Прекрасно. А тепер скажіть скількох ’закордонних’ дітей з конкретно вашої школи примусово відправили на сімейне (читайте - вишвирнули)?
Моїх просто без пояснень і попередження видалили з усіх груп, перевели в іншу школу, де тільки заочні. Хоча й зараз школа вчиться онлайн в другу половину дня, діти хорошими і реально вчились, спокійно виходили в зум після місцевої школи. Це норм? Це так ми зберігаємо націю?
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляСhanelKa
Я - Ахіллес син Пілея 🤣
МЕСТО_Встречи• 13 апреля 2025
Я нікому не дорікаю, так, це мій вибір жити своє життя тут. Але не треба мене вчити звідти і проблеми свої роздувати, коли з третього разу мовні курси пройти не можеш. Мені це не потрібно і не цікаво, особливо коли сидиш у сховищі.
Менее Более• 13 апреля 2025
Так вам терять было нечего. Оккупация, два мальчика. И мужа нет. У вас наоборот перспектива. Вам не нужно своими руками рушить семью.
Женщинам с мужьями сложнее. Они не могут выехать всей семьей. Уедут с детьми - потеряют мужа в большинстве случаев. Не уедут - дети дорастут до 18 останутся невыездными.
У вас не было семьи, а им есть что терять.
У меня муж не может выехать. Одного сына вывезла, позже вывезу второго. И я пока не знаю вернусь к мужу или повешу младшего на старшего. Если б у меня были только дети, то я б уже 3 года сидела на немецких пособиях и очень скучала бы по Родине..
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Вы сейчас с министром образования говорили? Вы бы тон попроще сделали, министры хамства не любят.
Тро Нью-Йорку• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Ті, що зберігають націю ходять до школи в Україні. Ви-перекотиполе, ваша нація вам до сраки.
Сарафанное радио• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
наша школа работает в две смены - с 8 утра до 18.40
когда по вашему учителя должны вести он лайн?
у вас есть выбор - семейное обучение
это не вышвырнули
Несу пургу• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Какое циничное вранье, вам не стыдно?
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Вас образило, що змінилась система освіти?
Новорічна пальма• 13 апреля 2025
Ответ дляБожий одуванчик
ну хз. Не підтримуйте срач і його не буде. Все просто. Пару чоловік відпишуть ’ні не винна все ок, іди собі далі вари борщ чи шо там ще’ і на тому все. Так ні, налітає купа жінок які здавалось би ніяким боком до закордону, але чогось їм конче треба розповісти на десяти сторінках яка авторка погана
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляНоворічна пальма
А автор хорошая?
Сарафанное радио• 13 апреля 2025
Ответ дляМенее Более
какой город был окупирован в северно-западе Украины
ответ - аж никакой
МЕСТО_Встречи• 13 апреля 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Ні, що вчителі у свій неробочий час не зберігають цвіт нації
Не служанка• 13 апреля 2025
Ответ дляВідірву та викину
Во всем понимаю и поддерживаю. Произошло то, что человек и написал: вырвали с корнем из жизни и закинули с детьми у чужую страну, где опускаются руки и накатывает депрессия. Потому что одна и потому что на чужбине. И все вокруг чужое и непонятное, а местами враждебное.

Поэтому обнимаю и желаю не падать духом.
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Не брешіть. Українці самі файні в світі. Якщо ти нормальна, адекватна людина, відношення буде відповідне. Ще можна знижку зробити на те, що психіку багатьом скалічили, але це не змінює нічого
Новорічна пальма• 13 апреля 2025
Ответ дляБілка в колесі
ці люди он в топі. Автор прийняла близько до серця.
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляНе служанка

Кто ее вырвал из Луцка,суд присудил?
автор Мост_Устал • 13 апреля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Вибачте, півгічний захід-це Волинь? Що ви там взнали?
Так, тут моя помилка. З північного сходу. З Чернігова. Так вже серйозніше?
Вчителька з мікрорайону• 13 апреля 2025
Ответ дляБілка в колесі
От так пофіг, чи почуваєтесь ви винною, аж невдобно. Виїхали, тай виїхали. Нехай щастить на новому місці
Може якби не війна з окупацією то не змушена була би їхати ?
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
У вас с географией беда, Чернигов это просто север.