Мост_Устал• 13 апреля в 22:22

Тема від виїхавшої

Розуміння не чекаю. Але з якого переляку я маю почуватися винною і "мовчати в тряпочку"?..
Були під окупацією, бачили все, маю двох хлопців-підлітків, давно розлучена, виховую сама. Це коротко для розуміння ситуації. Виїхали неповних два роки тому.
Що зараз? Всі ці два роки я мовчала в тряпочку, бо на мене хоча б не летять ракети, бо вдома залишились важливі люди, у яких обставини і без варіантів. Два роки я не дозволяю собі відкрити рота про те, що в мене (як і в більшості таких як я) свій пи..дець, щоб не дай Боже, не применшити пи..дець тих, що лишились. Але вони чомусь дозволяють собі оцінювати, робити висновки, типу "ой, ви там вовка смаленого не бачили". Це бляха що??? Я задралась применшувати свій депресняк, проблеми, щоб не образити тих, хто лишається, але навпаки це чомусь не працює.
Ще є купа всяких нюансів, але не суть.
По факту. Залишимо зараз тих, хто реально не може з вагомих причин. Всі решта просто зробили свій вибір. Чому ж блін ви когось в ньому звинувачуєте???
Приклади. Подруга, заміжня, дітей двоє, чоловік не служить. На перші півроку поїхала з дітьми, але вернулась, бо тут чоловік, він повністю забезпечує, вона не працює, а там треба було все самій, плюс немає бабусь. Зараз сидить в Києві, в меншої дитини почавсь енурез, в старшого безсоння і нервовий тик, але вона обирає свою зону комфорту.
Наступна - стоматолог. Теж чоловік, двоє підлітків, вона обрала роботу, майбутнього дітей не бачить, але повторює як мантру "а ким я там буду". Третя - топовий перукар, без чоловіка, двоє підлітків. Її тримає квартира і клієнтська база, бо починати з нуля без жодних гарантій ну таке собі. Хлопцю вже 17.
Я можу продовжувати довго. Але суть одна - вони всі зробили свій вибір. Як і я. Тільки хочеться задати одне питання. Як ці люди житимуть, коли трапляється черговий Чернігів, Кривий Ріг, Суми... з своїми роботами, з своїми квартирами... І чому, не знайшовши в собі сил, щоб зробити цей крок в невідомість, в повний нуль, вони можуть дорікати тим, хто це зробив?
П.с. Я не про перегини, не про тих, хто постить фотки з інстаграмних локацій, ніби з голодного краю, не про тих притрушених, які не пропустять випендритись закордонним брендом тощо. Я про адекватних людей, яких вирвали з коренем. Ще багато всякого є сказати. Мені особисто дуже болить за всіх, бо наше життя більше ніколи не буде таким, як раніше.
Гравіцапа• 13 апреля в 22:57
Ответ дляМост_Устал
Так, тут моя помилка. З північного сходу. З Чернігова. Так вже серйозніше?
Ты ж мой вербный троллик
Сарафанное радио• 13 апреля в 22:57
Ответ дляМост_Устал
так - уже лучше
а теперь что вас так задело в воскресенье вечером?
автор Мост_Устал • 13 апреля в 22:58
Тему закриваю, цього досить
МЕСТО_Встречи• 13 апреля в 22:58
Ответ дляВідірву та викину
Кто ее вырвал из Луцка,суд присудил?
А автор з Луцька? А як же окупація?
Не служанка• 13 апреля в 22:58
Ответ дляВідірву та викину
Кто ее вырвал из Луцка,суд присудил?
Вы хотите померяться с Луцком? Чем? .
Что хотела - я уже сказала. Спокойной ночи!
Менее Более• 13 апреля в 22:58
Ответ дляСарафанное радио
какой город был окупирован в северно-западе Украины
ответ - аж никакой
Ну, автор же написала, что из оккупации. Если нет, то вообще не ясно чего депрессует. Дом/квартиру сдала/закрыла, детей взяла и вперед к новой жизни. Еще и куда вернуться значит есть. Но нужно пострадать .
Сарафанное радио• 13 апреля в 22:58
Ответ дляМост_Устал
Тему закриваю, цього досить
Одна_на_всей_планете• 13 апреля в 22:58
Ответ дляСарафанное радио
ответ - аж никакой
Вона не знає фізичної мапи України, ні місцевості, ні ґрунтів))
Иванка Бур• 13 апреля в 22:59
Ответ дляМост_Устал
А чому я повинна обирати якісь категорії груп? Чи я вже не українка? Я сьогодні залишила в Україні близько 300т.грн. На зарплати тим, хто лишився, на підтримання вітчизняного виробника. А до цього особисто зібрала на дві машини і так ’по дрібницям’. З чого ви взяли, що знаєте чим живу я? Або чим маю жити?
Якщо ви можете донатити по 300 тисяч, то чого засуджуєте людей які тримаються за квартиру, роботу, сім´ю?
Мрії у вирії• 13 апреля в 22:59
Ответ дляМост_Устал
Прекрасно. А тепер скажіть скількох ’закордонних’ дітей з конкретно вашої школи примусово відправили на сімейне (читайте - вишвирнули)?
Моїх просто без пояснень і попередження видалили з усіх груп, перевели в іншу школу, де тільки заочні. Хоча й зараз школа вчиться онлайн в другу половину дня, діти хорошими і реально вчились, спокійно виходили в зум після місцевої школи. Це норм? Це так ми зберігаємо націю?
Я не викладач школи, я викладач вуза, але вам скажу, бо з нашого класа теж «вишвирнули» дітей, що поїхали за кордон. А як їх вчити, якщо більше уроків все ж відбувається очно? Ви не розумієте, що навчання дистанційне-це як окремий вид навчання, вчитель має підбирати матеріал, робити тести, завдання-це все займає купу часу. Є в Україні он-лайн школи, будь ласка, вчіться на здоровʼя.
Відірву та викину• 13 апреля в 22:59
Ответ дляНе служанка
Вы хотите померяться с Луцком? Чем? .
Ой,Господи как страшно, чем помериться?
Гравіцапа• 13 апреля в 22:59
Ответ дляМост_Устал
Тему закриваю, цього досить
Да, с географией неудобно получилось
Сарафанное радио• 13 апреля в 23:00
Не закрывается?
Иванка Бур• 13 апреля в 23:00
Ответ дляЛетюча помилка
Автор, скажіть чесно - ви сьогодні ввечері хильнули ? Така емоційність не к місцю- звідки вона ?
Скоріш за все вона і зараз квасить)
Несу пургу• 13 апреля в 23:00
Ответ дляМост_Устал
Вы жили в Чернигове и не знаете его расположения ? И какая окупация?
Тролль примитивный !
Одна_на_всей_планете• 13 апреля в 23:01
Ответ дляМост_Устал
Нічого собі помилилися 😄
Але й Чернігів не був в окупації. Чи ви за 9 вересня 1941 року?
Новорічна пальма• 13 апреля в 23:01
Ответ дляВідірву та викину
А автор хорошая?
Я з автором особисто не знайома. А вона погана? А ви хороша чи погана?
Сарафанное радио• 13 апреля в 23:01
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Нічого собі помилилися 😄
Сарафанное радио• 13 апреля в 23:02
Ответ дляНоворічна пальма
мне она смешная
Несу пургу• 13 апреля в 23:02
Ответ дляНоворічна пальма
Автор тролль болотный, не знает ни где находится Чернигов, ни что он не был в окупации .
Сарафанное радио• 13 апреля в 23:02
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Нічого собі помилилися 😄
по логике возможно область... но это еще не точно
может и не черниговская
Виниловая пластинка• 13 апреля в 23:03
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Я согласна с Вами. Каждый делает свой выбор. Только осуждать кого-то за его выбор - это низко. Как тех, кто остался, так и тех, кто уехал. Каждый сам в ответе за свои решения, за свою жизнь и за жизнь своих близких.
Только большая часть оставшихся не имеет выбора! Вы не понимаете что ли?
Несу пургу• 13 апреля в 23:03
Ответ дляСарафанное радио
может и не черниговская
Она написала Чернигов )
МЕСТО_Встречи• 13 апреля в 23:03
Ответ дляНесу пургу
Може, по зомбоящику передавали, що був
Відірву та викину• 13 апреля в 23:03
Короче автор, идите в жопу, кто хочет сочувствия,тот общается нормально. А тут видите ли пользователь Советчицы ее детей из школы вышвырнула, другие не вошли в положение , третьи не уважили,что 300 тысяч куда-то вложила..
Нормальных ответов в теме нет, ваши хамство и претензии плохой путь к пониманию, нойте дальше. И да, радуйтесь,что спите спокойно.
Одна_на_всей_планете• 13 апреля в 23:03
Ответ дляМЕСТО_Встречи
А автор з Луцька? А як же окупація?
Австро-угорської армії 1915 року
Новорічна пальма• 13 апреля в 23:04
Ответ дляНесу пургу
то який смисл тоді вступати в полеміку? Прочитали, зрозуміли що троль, вийшли мовчки з теми. Виходжу звідси.
Сарафанное радио• 13 апреля в 23:04
Ответ дляНоворічна пальма
я хоть насмеялась за вечер
МЕСТО_Встречи• 13 апреля в 23:04
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Австро-угорської армії 1915 року
В чат увійшли історики?)
Иванка Бур• 13 апреля в 23:05
Ответ дляМост_Устал
В чому наїзд? Весь пост - це питання. Чому хтось має право когось в чомусь звинувачувати.
Це наче ви звинувачуєте тих, хто тримається за роботу чи чоловіка, нє?