Мост_Устал• 13 апреля 2025

Тема від виїхавшої

Розуміння не чекаю. Але з якого переляку я маю почуватися винною і "мовчати в тряпочку"?..
Були під окупацією, бачили все, маю двох хлопців-підлітків, давно розлучена, виховую сама. Це коротко для розуміння ситуації. Виїхали неповних два роки тому.
Що зараз? Всі ці два роки я мовчала в тряпочку, бо на мене хоча б не летять ракети, бо вдома залишились важливі люди, у яких обставини і без варіантів. Два роки я не дозволяю собі відкрити рота про те, що в мене (як і в більшості таких як я) свій пи..дець, щоб не дай Боже, не применшити пи..дець тих, що лишились. Але вони чомусь дозволяють собі оцінювати, робити висновки, типу "ой, ви там вовка смаленого не бачили". Це бляха що??? Я задралась применшувати свій депресняк, проблеми, щоб не образити тих, хто лишається, але навпаки це чомусь не працює.
Ще є купа всяких нюансів, але не суть.
По факту. Залишимо зараз тих, хто реально не може з вагомих причин. Всі решта просто зробили свій вибір. Чому ж блін ви когось в ньому звинувачуєте???
Приклади. Подруга, заміжня, дітей двоє, чоловік не служить. На перші півроку поїхала з дітьми, але вернулась, бо тут чоловік, він повністю забезпечує, вона не працює, а там треба було все самій, плюс немає бабусь. Зараз сидить в Києві, в меншої дитини почавсь енурез, в старшого безсоння і нервовий тик, але вона обирає свою зону комфорту.
Наступна - стоматолог. Теж чоловік, двоє підлітків, вона обрала роботу, майбутнього дітей не бачить, але повторює як мантру "а ким я там буду". Третя - топовий перукар, без чоловіка, двоє підлітків. Її тримає квартира і клієнтська база, бо починати з нуля без жодних гарантій ну таке собі. Хлопцю вже 17.
Я можу продовжувати довго. Але суть одна - вони всі зробили свій вибір. Як і я. Тільки хочеться задати одне питання. Як ці люди житимуть, коли трапляється черговий Чернігів, Кривий Ріг, Суми... з своїми роботами, з своїми квартирами... І чому, не знайшовши в собі сил, щоб зробити цей крок в невідомість, в повний нуль, вони можуть дорікати тим, хто це зробив?
П.с. Я не про перегини, не про тих, хто постить фотки з інстаграмних локацій, ніби з голодного краю, не про тих притрушених, які не пропустять випендритись закордонним брендом тощо. Я про адекватних людей, яких вирвали з коренем. Ще багато всякого є сказати. Мені особисто дуже болить за всіх, бо наше життя більше ніколи не буде таким, як раніше.
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляНоворічна пальма
Я з автором особисто не знайома. А вона погана? А ви хороша чи погана?
Если она сама не показывает себя какая она,почему люди не могут написать,что она плохая? Хорошей она пока себя не показала, думаю она как все, средняя, может глуповата,но то уже переход на личности.
Мрії у вирії• 13 апреля 2025
Автор, складно за кордоном було людям, які виїжджали ще до війни. А під час і після-це зооовсім інша історія. Купа волонтерів, своїх людей, підтримки, соціальних благ-про таке колишні емігранти тільки могли мріяти. Так що не бідкайтесь. Працюйте.
Янгол в камуфляжі• 13 апреля 2025
да, автор.

Ви ж ’втікли’. коли країна потребує допомоги. А потім вернетесь як ні в чому не бувало. І будете вважати себе такою ж жертвою війни, як і ті, хто не виїзжав
А так нечесно

Я ж правильно описала проблему?
Неправдиша• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
А чому я повинна обирати якісь категорії груп? Чи я вже не українка? Я сьогодні залишила в Україні близько 300т.грн. На зарплати тим, хто лишився, на підтримання вітчизняного виробника. А до цього особисто зібрала на дві машини і так ’по дрібницям’. З чого ви взяли, що знаєте чим живу я? Або чим маю жити?
Вам оплески потрібні?
От мені ще цікаво - ті люди,Яків вашому посиі описані, вони вам докоряють, чи щось погане роблять, козні строять? А то ви якось в докір їм поставили, що вони такі-сякі лишись тут.

Вище вірно написали, що байдуже людям хто як живе з виїзавштх, поки не починають чіпати тих, хто лишився.

І ви ж все-таки на український форум приходите. То чому дивуєтесь реакції?

Офігеть зарплатню вона платить людям. Чи це вже супер досягнення?
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляМЕСТО_Встречи
В чат увійшли історики?)
хочу зрозуміти, скільки автору років. бачите, як переїзд гарно впливає на якість життя. тільки з памʼяттю трошки туго стає))
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Пусть будет 37
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляВідірву та викину
Пусть будет 37
Звідки вона тоді памʼятає окупацію Луцька? Ну добре, добре - Чернігова. Бо в ней що схід, що захід, одне й то саме))
Весела моль• 13 апреля 2025
Сьогодні прилетіло в Суми, в голові фото обгорілих трупів. Вас з вашими стражданнями хочеться послати, якби не правила форума.
Янгол в камуфляжі• 13 апреля 2025
Ответ дляМрії у вирії
а якщо я виїхала по робочій візі але після 22 року, мені як має бути, так само складно, як і тим, що до війни? я можу жалітися?

Хоча насправді, мій варіант не те, щоб жалітися. є хоч якаст фінансова підтримка. а не сиди, і надійся
Ну і до війни виїзжали сімями. А не в стресі з одним рюкзаком. Не знаючи, чи колись буде ще можливість побачити чоловіка

Блін, ви таку теоретичну єрунду пишете
Білка в колесі• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Прекрасно. А тепер скажіть скількох ’закордонних’ дітей з конкретно вашої школи примусово відправили на сімейне (читайте - вишвирнули)?
Моїх просто без пояснень і попередження видалили з усіх груп, перевели в іншу школу, де тільки заочні. Хоча й зараз школа вчиться онлайн в другу половину дня, діти хорошими і реально вчились, спокійно виходили в зум після місцевої школи. Це норм? Це так ми зберігаємо націю?
Якщо Ви не в змозі осягнути, то пояснюю. Ваші діти вільні в А годин, інші діти звільняються в В, С, D годин. Всі в різних країнах, в різних часових поясах. Який штат вчителів повинен їм проводити онлайн навчання?
Кусман Сиру• 13 апреля 2025
Удалено администрацией...
Сарафанное радио• 13 апреля 2025
Ответ дляЯнгол в камуфляжі

Блін, ви таку теоретичну єрунду пишете
по теме - пожаловаться может каждый и на что угодно
но не наезжать же на всех
Відірву та викину• 13 апреля 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Ну все же оккупация части Черниговской области была, правда как можно перепутать свою область я не понимаю.
Білка в колесі• 13 апреля 2025
Ответ дляНоворічна пальма
ці люди он в топі. Автор прийняла близько до серця.
Я ж не у Вас питала
Мрії у вирії• 13 апреля 2025
Ответ дляЯнгол в камуфляжі

Блін, ви таку теоретичну єрунду пишете
Я пишу як є, у 22 я виїжджала як і усі з рюкзаком в повну невідомість. Але я відчула ту шалену підтримку за кордоном від абсолютно чужих мені людей.
А ви, якщо виїхали по робочій візі, то і працюйте. Працююча людина взагалі самостійна, хоч тут, хоч там.
Сарафанное радио• 13 апреля 2025
Ответ дляКусман Сиру
Удалено администрацией...
МЕСТО_Встречи• 13 апреля 2025
Ответ дляЯнгол в камуфляжі

Блін, ви таку теоретичну єрунду пишете
А що вам може завадити побачити чоловіка? Робоча віза? Відсутність бажання?
Одна_на_всей_планете• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Я з північного заходу
Так воооот откуда готовілось нападеніє на білорусь
Новорічна пальма• 13 апреля 2025
Ответ дляБілка в колесі
Я ж не у Вас питала
І що? не подобається моя відповідь, не зручно?
ЗновЗдоров• 13 апреля 2025
Ответ дляПффф 100%
А у меня муж в ЗСУ и сыну тоже 15. Никуда мы без папы не уедем.
У меня и мужа нет и дом разбит с 2022 года, город уничтожен. Видели все ужасы войны, у нас второй Мариуполь в поселке, только о нем никто не говорит. Но максимум, куда я уехала, так это в ближайшее к нам Запорожье. Скитаемся по съемным квартирам с ребенком, но уехать даже мысли нет. И сын есть 20 лет, с которым можно было выехать в 2022, но сознательно не захотели.
И больше всего меня бесят вопросы здесь: ’а почему не уезжаете?’
Кусман Сиру• 13 апреля 2025
Ответ дляСарафанное радио
Что за угрозы?) Мой ответ не понравился?)
Летюча помилка• 13 апреля 2025
20 хвилин тому назад авторка заявила що закриває тему.
Віз і нині там.
Автор, що трапилось? Невже передумали?
Мрії у вирії• 13 апреля 2025
Ответ дляПффф 100%
Та сама історія. Дуже вже за чоловіком скучила 😓 і син теж
Сарафанное радио• 13 апреля 2025
Ответ дляКусман Сиру
это просто предложение
Неправдиша• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Поясніть по фактах. Я без стьобу
По факту:
Ви пишете що вас дістало, а самі полощете людей,які лишились, ваших же знайомих. Тобто вас не можна (хоча конкретно так і не написали хто вас ображає. І чим), а вам таке можна робити.
Далі: ви платите зарплату людям, бо ваш бізнес тут, і ставите це собі в скперщаслугу, хоча це ваш обов´язок як роботодавця, і ще це показує що ви не змогли бізнес перенести в ту країну де живете.
Третє - донати і авто. Теж чи й не заслуга. Той, хто таке робить зазвичай мовчки робить, а не кричить на кожному кроці що я супергерой. Тут кожна друга таке робить. Навіть більше. У нас на волонтерці бабусі, жінки і діти з першого дня війни щодня! плетуть сітки, розкладають посилки, чистять горіхи і інше. Без вихідних, до школи/роботи та після. А частина з них ще й їдуть везуть це хлопцям до передової. І ніде не хизуються цим. Бо добро робиться тихо.

Далі ще по фактах напишу, бо ще на 2 сторінці
Білка в колесі• 13 апреля 2025
Ответ дляНоворічна пальма
Та ні, тим більш, що я не маю негативу до виїхавших. Хотіла відповіді автора, бо задавала це питання, здається, п´ять разів, але автор так і не придумала відповідь, але Ви її гарно виручили))
Да Щас же• 13 апреля 2025
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
да, автор.

А так нечесно

Я ж правильно описала проблему?
Чем могу помочь я? Остаться в Харькове, чтоб что-то случилось с мои ребенком и стать настоящей жертвой или переехать в спокойный регион и что? Жить за 15тыс?
Кусман Сиру• 13 апреля 2025
Ответ дляСарафанное радио
это просто предложение
Могу предложить взаимно
Весела моль• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Я скажу, з виїхавших дітей вчаться одиниці. Більшість не вчать нічого і повертатись не збираються, атестат їм потрібен для вступу у виші за кордоном. На основі 2 оцінок їм ставлять бал в атестат, ті, хто тут сидять на контрольних після підвалів і безсонних ночей, коли за вікном стріляли. Тож все правильно в школах зробили.
Білка в колесі• 13 апреля 2025
Ответ дляКусман Сиру
А він претендує на визнання? тоді придумайте щось не таке банальне.