Лорка-хлорка• Изменено 13 апреля 2025
Дитина не хоче працювати над вимовою. Не можу примусити
Дитині шість років. Є проблеми з вимовою букв. Вона займається з логопедом без ентузіазму, домашні завдання виконує зі скрипом. Загалом прогрес є, але (!) лише коли старається вимовляти правильно і я її виправляю постійно. Якщо не виправляю - все ніби з нуля як і не займались. Займаємось з логопедом пів року.
Ось, наприклад, логопед задала вивчити вірш з проблемними буквами, дитина і так і сяк. І ніяк. Не хоче, каже, що важко запамʼятати.
Та й справа, звісно, не лише у цьому вірші. А в тому, що в побуті вона не хоче контролювати вимову.
Я вже перепробувала всі аргументи: казала, що їй буде краще, якщо вона нормально розмовлятиме, що з неї не будуть в майбутньому сміятись однокласники, що її будуть розуміти, а не перепитувати. Привела приклад декількох знайомих дітей, які у свої 8-10 років погано говорять. Питаю: як вважаєш, це гарно? Ні, не гарно - відповідає.
Кажу, що не буду виконувати її прохання, поки вона не буде нормально звертатись до мене (вимовляючи слова, а не з кашею у роті).
Вже казала, що ці кошти, які витрачаємо на заняття, могли б витрачати на якусь покупку, відкласти на відпочинок. То ж може ти будеш займатись на совість ? Так, буду.
І нічого не змінюється.
Що робити ? Не кидати ж все на самотік.
І нічого не змінюється.
Що робити ? Не кидати ж все на самотік.
рукиЖимолости• 13 апреля 2025
Включите в ютубе ребенка который двух слов связать не может и плохо выговаривает слова,скажите что такой будет,если не будет заниматься.
У меня дочери почти 6, тоже есть логопедические сложности. Права я или нет, я не знаю. Поэтому это не совет.
Иду по пути наименьшего сопротивления, отношения с ребенком на этой почве не порчу, не рассказываю, что у неё проблемы, а вот Маша и Саша говорят красиво итд, занимаемся 4 раза в неделю, сразу сказала логопеду, что сверхусилий дома прикладывать не будем, так что тратим по 20 мин, остальное на занятиях делают.
Лорка-хлорка
• 13 апреля 2025
Ответ длярукиЖимолости
Повірте, в такому віці воно нічого не дасть. Я якось приводила приклад знайомої дівчинки, яку знає моя дитина. Толку нуль.
А от нещадно чекала на старшу дитину під школою, поруч чекав батьків хлопчик першо чи другокласник. Його я вже бачила не раз, але ніколи не чула, як він розмовляє. І тут він заговорив до мене, запитавши, котра година, розповів, що чекає на тата і що той затримується. Я практично нічого не зрозуміла, ніби до мене звертається двох річна дитина. Потім аж трусило від думки, що й моя дитина може так само розмовляти, якщо ми зараз це не виправимо і не випрацюємо звичку правильно розмовляти.
Ответ дляЛорка-хлорка
А знаете, что самое ужасное? Он может вырасти с высокой самооценкой, здоровой нервной системой и хорошими отношениями с родителями, а прогресс речи Вашего ребенка не будет иметь никакого значения на фоне проблем, которые она получит от Вашего отношения.
Лорка-хлорка
• 13 апреля 2025
Ответ дляМост_Устал
Змінюйте логопеда і своє ставлення до дитини
Цікаво, яке ставлення я маю змінити? Що саме ?
Мальчун-задирун• 13 апреля 2025
Ответ дляSo_so
Двояко. В меня так подруга не хотела брекеты ставить. Родители тоже не зрители портить с ней отношения, а она теперь им претензии выставляет, что пошли на поводу у ребенка
Мост_Устал• 13 апреля 2025
Ответ дляЛорка-хлорка
Перестати принижувати і шантажувати дитину, знайти їй логопеда, який зацікавить , а не буде змушувати те, що дитина не хоче
Ответ дляМальчун-задирун
Вот это инфантилизм. Пусть заработает и поставит себе, или теперь муж мешает?
Мальчун-задирун• 13 апреля 2025
Шантаж, угрозы и уговоры- три кита, на которых держится материнство.
Конечно лучше было начинать заниматься с 4 лет, чтоб неправильное произношение не вошло в привычку. Теперь надо просто искать подход. Я своего постоянно поправляла и не продолжала разговор, пока правильно не скажет. Ему это помогло. Не нравилось конечно такое сначала, но потом понял, что надо стараться. На постановку звуков ушло пол года и пару месяцев на автоматизацию
Лорка-хлорка
• 13 апреля 2025
В мене серце кровʼю обливається, як згадаю, скільки уроків вже пройдено, скільки коштів витрачено.
Я у віці доньки також ходила до логопеда. До державного, декілька місяців. От поставили мені букву Л, наприклад, показали, яке положення язика має бути і все, я після того казала її правильно. І ніхто не бігав до логопеда по пів року.
А тут вже не знаєш, який підхід знайти.
Вже думала, можливо є глибші проблеми? Коротка вуздечка під язиком?
А тут вже не знаєш, який підхід знайти.
САМ_ТАКОЙ• 13 апреля 2025
Наполягайте, використовуйте свій батьківський авторитет. Звісно, коли дитині 4-5 років це все легше, бо дитина готова то робити просто, щоб дорослий був задоволений.
Може, дитина не любить логопеда як людину? Спробуйте поміняти.
Лорка-хлорка
• 13 апреля 2025
Ответ дляМальчун-задирун
Таких прикладів повно (і з кривими зубами у тому числі).
З двоюрідною сестрою займався зубами дід. Регулярно водив підкручувати пластину. А як його не стало батьки сестри не захотіли далі займатись її зубами. Так і виросла вона з кривими. Батьки лінились займатись дитиною, вважали, що це не варте уваги.
Королева спама• 13 апреля 2025
Закрепить звуки даже сложнее, чем поставить. Ребенку не уже 6, а всего 6, она не может себя контролировать 24/7. Вы на французском за полгода заговорите с идеальным произношением?
Вы своим шантажом, наказаниями и нервным отношением делаете только хуже.
Расскажу наш опыт. Мы с сыном 1,5 года занимались с разными логопедами. Стертая дизартрия, каша во рту, пол алфавита выговаривал неправильно, хотя начал говорить очень рано. Шипящие и свистящие ну никак не закреплялись. Помогли 3 недели с новым логопедом, которая делала дополнительно логопедический массаж + методика Форбрейн. За 3 недели абсолютно все звуки стали на место и закрепились. Вообще больше не пришлось напоминать и исправлять.
Лорка-хлорка
• 13 апреля 2025
Ответ дляМальчун-задирун
Так, певно, пізно розпочали, моя помилка. Я у свій час займалась не довго з логопедом і це було саме перед першим класом.
Тому чекали, що донька виговориться до першого класу.
У нас не продовжувати розмову не допомагає. Вона тріщить без кінця, монолог.
Ответ дляЛорка-хлорка
А тут вже не знаєш, який підхід знайти.
А Вы что, не обследовали ребенка совсем?
Давайте я Вас теперь поклюю, это ж так весело.
Столько денег потратили на логопеда, могли бы что-то нужное купить, а может проблема то в другом? Как так?
Вот я знаю несколько мам, они намного ответственней Вас, такие умнички, всё правильно делают, показали ребенка неврологу в 3 года, ортодонту в 3 года, там не ’каша во рту, там дизартрия. А Вы вот так..мда..
Королева спама• 13 апреля 2025
Ответ дляSo_so
+1 первым делом невролог, который определит какая именно у ребенка проблема.
spart-5037• 13 апреля 2025
Ответ дляЛорка-хлорка
Почему поздно. Как раз 5-6 лет это норма. Попробуйте поменять логопеда
Лорка-хлорка
• 13 апреля 2025
Ответ дляSo_so
Ви знаєте, що таке дизартрія?
Дитина ВИМОВЛЯЄ звуки правильно при нагадуванні. Це не дизартрія. Проблема в тому, що це не доведено до автоматизму.
Шпондєр• 13 апреля 2025
Уже писала неоднократно. Сын в первом классе оказался за одной партой с девочкой, у которой мама шепелява, а папа-картавый. Ребёнок своё имя, в котором ни шипящих, ни рычащих не было, не выговаривал. На вопрос, как зовут девочку, ответил, что спрашивал 3 раза, но так и не понял. Учительница обязала родителей, чтоб ребёнок посещал школьного логопеда. Они ещё и возмущались, а зачем это, ведь они ребёнка понимают. У неё реальные были проблемы не только на уроках, но и с одноклассниками-они просто её не понимали и не хотели играть.
У моей дочки была укорочена уздечка под языком и она не выговаривала р, л,ж, з Логопед с ней занималась по часу несколько раз в неделю. Знаю, что давала ей маленькие подарочки за успехи. Но логопед такая прогрессивная была, новые методики использовала. Дома дочь только упражнения для языка, по типу достать до носа или подбородка делала и смеялась. Кстати, р поставили почти сразу. Труднее всего было в на л поменять.
Чучело-Мяучело• 13 апреля 2025
нужно не заставлять а заинтересовать.
Ваши аргументы не заинтересовывают.
Уходя дверю не хлопать• 14 апреля 2025
Ответ дляSo_so
А я очень даже прикладывала усилия, я сама старалась каждый день, и дула, и заборчики, и слоники, и ватки, понемногу , но каждый день, и получила результат. А у знакомых так и осталось еврейское ’здррравствуйте’