ДваДваВісім• 17 апреля 2025
Як зберегти речі для онуків?
В мене є декілька речей, які я хочу зберегти для онучок (якщо вона чи вони будуть, звісно). Це дитячі вишиванки. Одну з них перед смертю для своєї правнучки вишила моя бабуся бісер+хрестик. Плюс ще пара якісних та цікавих вишиванок. Розумію, що речі можуть пожелтіти та втратити вигляд. Але ж в мене є знайомі, які носять вишиванки, які передаються у них в родині з покоління в покоління. Я теж так хочу. Купити спеціальні пакети та вакуматор? Це дасть вишиванкам шанс?
Любительница• 17 апреля 2025
Ответ дляДокладальниця
А наші старшокласники взагалі ніхто не хоче вдягати вишиванки. Вважаю,що не слід заставляти.
А у нас в дівчат такі гарні вишиті плаття і сорочки бачила
Дама-мадама• 17 апреля 2025
Ответ дляЛамборджини
Вам мерещится.
Вышиванка - это традиционная одежда. У меня всегда были вышиванка, ещё с того времени, когда за нее могли родителей к парторгу вызвать.
Помню времена, когда дети и учителя имели дресс-код - одежда с вышивкой на День вышиванка и на 1 сентября. Ото ваших плющило, как 🧛 от дневного света😆
Вот именно. У нас вышиванка от случая к случаю. Детей еще и заставляют их надевать, потому что дети это не ценят. Другие ценности сейчас. Не такие как были 100 лет назад. А те кто ценит - то уже навязанное. Потому что так надо.
Дама-мадама• 17 апреля 2025
Ответ дляПрилипало
Для вас проблема вивести плями?
Они не выводятся уже ничем. Вы если не знаете, то и не пишите
ЯкаКраля• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
Вы можете попробовать. Но скажу по опыту многих - через лет 20 это будет просто тряпка
Ничего подобного! Вышиванки из натуральных тканей сохраняются отлично. На фото работы моей мамы, ручная вышивка на маркизете. Красная с черным - это она для меня вышила блузку, которой уже лет 50, белое - это свадебное платье мамы, которое она сама себе вышила и сшила, тоже маркизет, ему уже примерно 70 лет.
Трільчиха• 17 апреля 2025
Ответ дляМеряю от 0
Можу дати тільки таку пораду. Треба купити натуральну льняну тканину і якісні нитки (не бісер) і вишити хрестиком. Така вишиванка зберігається століттями. Зараз свою покажу
что такое нитки не бисер?
И_В_офигительных_штанах• 17 апреля 2025
У меня осталась от прабабушки, вышиванка на мальчика, она сыну вышивала, на тонкой ткани, ткань очень сильно пожелтела, я хотела переделать, взять вышитую часть и переставить на новый материал, у меня как раз тоже сыновья, но так и не сделала, уже они и выросли из этого размера, лежит просто.
Прагматик флегма• 17 апреля 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Ні, вишиванки, яким зараз і по 100 років, не виглядають, як ганчірки.
Это зависит от качества ткани
Країна мрій• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
То ваші діти не цінять. Мої цінять і більшість адекватних теж. А ті хто без роду і племені звісно і не будуть цінувати
Прилипало• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
Це ви якщо не знаєте, то не пишіть.
Любительница• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
Це ваш погляд і досвід, не транслюйте на всіх. Я люблю вишивашни незалежно від їх символізму чи теперішніх цінностей, для мене це ще й просто гарно. Звісно є й люди, яким - так треба
Дама-мадама• 17 апреля 2025
Ответ дляКраїна мрій
Вам кажется. Или вы современных подростков только по тв видите?
Докладальниця• 17 апреля 2025
Ответ дляЛюбительница
Вишиті плаття- це для художньої самодіяльності, для виступу на сцені, я не розумію таких нарядів. Вони всі якісь негарні. Вишита сорочка- норм
Любительница• 17 апреля 2025
Ответ дляДокладальниця
Ви мабуть бачили тільки на сцені, тому така думка, але зараз є багато гарних плать звичайного крою, в таких не танцюють в самодіяльності )
Докладальниця• 17 апреля 2025
Ответ дляЛюбительница
Я бачила,мені плаття не подобаються в повсякденному житті. Виглядає, як дешевий ярмарок.
ДваДваВісім
• 17 апреля 2025
Ответ дляМеряю от 0
Вишиванка, яку моя бабуся вишивала саме льняна, дорогі і якісні нитки, чеський бісер. Так би хотіла її зберегти. Там у вишивці закодовані гарні слова...
Ласунка• 17 апреля 2025
Ответ дляЯкаКраля
Дуже ніжна весільна сукня 🥹
Ламборджини• 17 апреля 2025
Ответ дляДокладальниця
А якщо її будинок розбомбили, наприклад? Що вона повинна передавати?
Слабенький з вас маніпулятор
Любительница• 17 апреля 2025
Ответ дляДокладальниця
Ваш погляд і смак
Але справді не знаю, що ви бачили, щоб порівняти із ансамблями самодіяльності, нічого спільного
Бяки-козяки• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
В мене є святковий наряд прабабусі. Рубашка вишита десь на початку двадцятого сторіччя та юбка. Тобто - не менше 100 років.
І це точно не тряпка.
Ноунэйм• 17 апреля 2025
Ответ дляКидаю курити
согласна с вами
но в большинстве так, по крайней мере в центральном регионе
Черкассы достаточно центральны? Там от мала и до велика ходят в вышиванках в том числе ежедневно.
Бяки-козяки• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
Хорошо) мне тоже вещи мама с бабушкой хранила. Ну и куда это теперь? Никто естественно носить то не будет. Так взяла, чтобы не обижались.
Ви просто не цінуєте своє коріння.
Кидаю курити• 17 апреля 2025
Ответ дляНоунэйм
сделайте фото
не видела такого
Ламборджини• 17 апреля 2025
Ответ дляДама-мадама
Так и елка навязана и подарки на праздники, по такой логике.
Дружная семейка• 17 апреля 2025
Зробить це обовʼязково. Я б була дуже рада такому. Але з одного боку в мене була не бабця а казна-що, а улюблена бабуся була з дірявого дому, бо в неї померли батьки у Голодомор. І ничогісенько не лишилося. Ба більше, вона у дитинстві спілкувалася українською, але ця тюрьма народів начисто вимила з неї ідентичність. Зараз у майже 50 год переходжу на мову.
Кидаю курити• 17 апреля 2025
Ответ дляЛамборджини
только вся разница в том что именно дети, раз уж речь о них, ждут это все с нетерпением
ЛижТолько• 17 апреля 2025
Ответ дляДомашня Зюзя
На форумі таких тьма(((
Удалено администрацией...
Весела пiсенька• 17 апреля 2025
Ответ дляМеряю от 0
Ось
Чудова, прям заздрю по білому, мені від бабусі нічого не лишилось, хоча вона багато вишивала, ушлі родичі все розтягнули.
Ноунэйм• 17 апреля 2025
Ответ дляКидаю курити
сделайте фото
не видела такого
Фото не могу. Я там не живу, а приезжаю в гости из другого региона, где такого как раз нет, потому мне очень бросается в глаза.