Бабка_в_кедах• 18 апреля в 13:41
Непроста ситуація
Жили багато років на зйомі, зараз переїздимо в інше місце, багато речей від господарів або втрачене або зіпсовано,а вони пам´ятають навіть візерунок скатертини на кухні чи виделки і всякі такі дрібниці,пропонуємо залишити своє нове все взамін, відмовляються
Я чесно не пам´ятаю таких дрібниць чиє що із урахуванням того ,що ми жили 9 років і щей багато свого нажили
Скромняшка• 18 апреля в 14:00
Ответ дляОбережнаЯ
Ні. Це звичайні умови і домовленності між орендарем і орендодавцем ще ДО заселення.
Орендована квартира повністю з усім начинням орендується орендарем. Саме за це платиться орендна плата.
А те про що ви торочите - самоуправство і варіант ’пустили родичів пожити за комуналку’
Вишневий цвіт• 18 апреля в 14:00
Ответ дляСкромняшка
Автор, нехай вони несуть договір оренди чинний - дійте так, як там вказано згідно переліку побутових речей. Нема скатертини в переліку? Значить про неї годі й вести мову.
Все вірно. В нормальному договорі все переписано і його стан, якщо вони все те хочуть зберегти.
Незламна Україна• 18 апреля в 14:00
Ответ дляБабка_в_кедах
Так саме так,воно все було не нове і техніка в тому числі
Звісно, воно було не нове. Але коли ви орендуєте квартиру, то орендуєте і майно, яке в ній знаходиться. Тому якщо щось зламалось/втратилось, то очевидно, що ви мали вирішувати це питання на етапі поломки/втрати: Галя, вам грошима компенсувати чи краще ми залишимо такий самий телевізор/стіл/люстру?
Якщо ви цього не робили, то наразі треба поцікавитись у власників: їм залишити майном чи грошима? Все.
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:00
Ответ дляОбережнаЯ
Постільною білизною і рушниками чужими теж користуєтеся?
Вони залишали ковдри ,я якось робила гель лак і заляпала ним ковдру ,викинула та купила нову
Якийсь замкнутий круг своє бу зіпсоване хочуть,а нове не хочуть
Десь так, але...• 18 апреля в 14:00
Ответ дляОбережнаЯ
Про посуд це Ви самі так подумали чи це узгоджено з власником?
Подумали, судячи з того, що пише автор. Якщо так погано було жити і все не влаштовувало, то чого не зʼїхали? Чого не купили собі все нове і підходяще власним вимогам?)))
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:01
Ответ дляДесь так, але...
Ну чуєте, а писати, що власникам нічого не винні після того, як дитина їх зіпсувала. То це як? По-людськи? По-звірячому
Так вони дали чайник який протікає ,це нормально?
Я шалунья• 18 апреля в 14:01
Ответ дляБабка_в_кедах
Старих виделок і поламаного чайника?
А як можна зіпсувати металеві виделки?
Вони ж вічні
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:01
Ответ дляМовчу, але хочу
Та ставте їх на місце. Ось вам заміна зіпсованих речей
Залог залишається у вас.
Ми поїхали
Залог залишається у вас.
Ми поїхали
Залогу мало
Мовчу, але хочу• 18 апреля в 14:01
Ответ дляДесь так, але...
Ну ми ж не знаємо, чи взагалі автору дозволено було користуватися скатертиною і іншим. Тим більше автор каже, що є список того, що рахувалося таким, за чим потрібно слідкувати. На той час ці речі були нові і актуальні. А зараз? Що значить аналогічні? Де в договорі про це написано?
Я вас. Умоляю, 9 років назад там договір був
Я орендодавець ти орендар
Підпис дата
Я орендодавець ти орендар
Підпис дата
Несемо світло разом• 18 апреля в 14:01
Ответ дляБабка_в_кедах
А кто вам мешал им об этом сообщить сразу, а не через 9 лет проживания? Если их вещи были какашка, то зачем вы ими пользовались?
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:01
Ответ дляПопельшка
Нигде не написано,сколько дивану лет было до заселения автором, не думаю что там новое из магазина было.
Конечно, лучше вобще не заходить в квартиру было, а деньги кидать на карту. Так наверное думают арендодатели
Все було вже вжите
Мовчу, але хочу• 18 апреля в 14:02
Ответ дляОбережнаЯ
Питали звісно .
Вірніше він сам казав все що є в квартирі можете користуватись
Несемо світло разом• 18 апреля в 14:03
Ответ дляБабка_в_кедах
Все було вже вжите
Но вы пользовались этими вещами? Надо было пользоваться своим, их барахло убрать. Вернуть при выезде
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:03
Ответ дляПопельшка
Повесьте шторы им и съезжайте со спокойной душой
Так їм саме такі,як в них були треба
Штори зараз інші висять,але саме такі,як були потрібні їм
Десь так, але...• 18 апреля в 14:03
Ответ дляНесемо світло разом
100%. А хирожопым думать так, как Вы пишете, невыгодно
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:04
Ответ дляВишневий цвіт
А що, вони вимагають щоб все було те, що вони давали? Вони переписували все?
Так,так
ОбережнаЯ• 18 апреля в 14:04
Ответ дляБабка_в_кедах
От чесно, автор, не вірю. Або у Вас якийсь дуже глибокий конфлікт з орендодавцем, що діло дійшло аж до перерахунку виделок.
Попельшка• 18 апреля в 14:05
Ответ дляБабка_в_кедах
Так їм саме такі,як в них були треба
Пусть к психиатру идут на тест адекватности
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:05
Ответ дляСкромняшка
Ну вона була,а зараз наша,але їм саме така потрібна ,як була коли чоловік почав жити там
А де вона я хз.
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:05
Ответ дляГитта Ягг
У нас в приложении к договору аренды описано существенное имущество- мебель, техника. Это приложение есть и у управляющей недвижимостью и у нас. На этом приложении стоят мои подписи. И в договоре прописано, что при порче мы можем по желанию, либо оставить им залог ( и если ущерб больше то добавить деньги) либо все утраченное и испорченное ( не от естественного износа) восстановить самостоятельно.
Что написано в вашем договоре?
Не знаю, чоловік підписував
Скромняшка• 18 апреля в 14:06
Ответ дляБабка_в_кедах
Все було вже вжите
Якщо скатертина:
1. використовувалась 9 років,
2. була зношена,
3. не згадана в договорі,
4. була викинута орендарем,
то, з точки зору права, ваша відповідальність практично відсутня. Ось чому:
1. Знос речі за тривалий час — природний процес
За Цивільним кодексом України (ст. 776), наймач зобов’язаний повернути майно з урахуванням нормального зносу.
9 років — це дуже тривалий термін, за який будь-який текстиль (тим більше скатертина) виходить з ладу природним чином.
2. Відсутність згадки в договорі
Якщо скатертина не зафіксована в договорі оренди чи акті прийому-передачі — формально вона не передавалась і не є предметом зобов’язань.
3. Добросовісне користування
Якщо ви не завдали шкоди навмисно, а просто позбулись речі, що втратила споживчу цінність, — ваші дії цілком обґрунтовані.
Висновок: ви не зобов’язані нічого компенсувати. Якщо власник буде вимагати щось за цю скатертину — ви маєте право відмовитись, аргументуючи вищевикладеним.
Хочеш, підготую короткий текст для спокійної відповіді власнику, якщо він буде мати претензії?
Автор - чат гпт
1. використовувалась 9 років,
2. була зношена,
3. не згадана в договорі,
4. була викинута орендарем,
2. Відсутність згадки в договорі
3. Добросовісне користування
Автор - чат гпт
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:06
Ответ дляДесь так, але...
Як не користуватися скатертиною,якщо вона була вже застелена?
Я шалунья• 18 апреля в 14:06
Ответ дляПопельшка
Одна справа, якщо диван просто вигоріла оббивка, наприклад, а інша - якщо подряпана котом, в плямах бо дитина залила, подряпана. Це не ізнос - це псування
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:06
Ответ дляДесь так, але...
Не нові
Десь так, але...• 18 апреля в 14:07
Ответ дляГитта Ягг
Снять и застелить свою?
Узнать условия на берегу
Попельшка• 18 апреля в 14:07
Ответ дляЯ шалунья
Про кота згодна, плями вирішуються хімчисткой.
Але я розуміютам конфлікт заради срачу, а не щоб вирішити питання
Бабка_в_кедах
• 18 апреля в 14:07
Ответ дляВишневий цвіт
Так і скажіть.
Господарь не вірить ,що чайник протікав