Вареничніца• 21 апреля 2025
Як краще відмовити на роботі
Дівчата, ситуація така, що потрібно їхати на навчання по роботі закордон на декілька тижнів, в мене не має грошей на цю поїздку, хоча там буде якась їжа в готелі ( сніданки) багато чого потрібно буде сплачувати самостійно : проїзд по місту, обід та вечерю і т д. В мене така фінансова ситуація, що навіть ці додаткові витрати будуть для мене суттєвими, а два тижні сидіти без їжі не хотілось би.
Творог для розжига• 21 апреля 2025
Ответ дляСмурфетта
неправильне питання. НЕ де працюєте, а в кого, такого безвідповідального,працюєте. якщо він вимагає ,аби купували квитки дорогі і їхали у відрядження за свої кошти? заброньовано? де і ким? нічого не заброньовано. а як заброньовано,то кошти не внесені,бо роботодавець чекає,щоб це зробив робітник на свої. ось де жесть. тоді нехай сам керівник їде на свої,в нього більша зп. ось де дічь.Їхати за свої на 2 тижні у Європу.бо так хоче роботодавець. я б взяла лікарняне за 3 дні до. і нехай їде сам)
в нас платять 80 євро в день,це окрім квитків. і виплачується за 10 днів до поїздки.і ніяких своїх коштів. квитки купують,отель бронюють ,задача працівника лиш валізу зібрати
У нас теж все оплачує роботодавець. Але все залежить від країни. В моїй країні перебування все було куплено наперед компанією. І здається після повернення (типу я справді іздила), було виплачено командировочні
А у нашого ж співробітника з нашого ж відділу, який базується в іншій країні - ситуація як у автора. Він мав зібрати квитанціі і здати іх в бухгалтерію. Не памятаю чи всі, чи тільки переліт
Творог для розжига• 21 апреля 2025
Ответ дляСмурфетта
І безвідповідальність саме автора. Якщо вже все домовлено.
Бо я так розумію, це вже перед поіздкою ситуація. І про поіздку стало відомо не вчора. Тож можна було або відмовитись зразу ж. Дитину немає з ким залишити. Або накопити гроші на поіздку
Рожки-да-ножки• 21 апреля 2025
Ответ дляВареничніца
Да выдают у нас командировочные, но уже после всей поездки когда знают точные расходы- так удобнее им.
Присоединяюсь к вопросу, что за шарашкинв контора у вас? По закону командировочные, билеты, гостинница и суточные 80 евро в сутки на сегодня, выплачиваются ДО отъезда. Что им удобнее, их проблемы. Говорите, что нет денег ни на билеты, ни на проживание в командировке и вы с большим сожалением, уступаете высокую честь, поехать в командировку, другому сотруднику. Вас за это уволят? Не думаю. И тут даже не важен размер вашей зарплаты, вы её можете хоть на костре сжечь, хоть на благотворительность отдать, это никого не касается, командировочные выплачиваются до поездки. Все.
Рожки-да-ножки• 21 апреля 2025
Ответ дляСмурфетта
беріть лікарняне,або кажіть - нема грошей. собі зробила зуби,допомогла батькам.вони хворіють...грошей нема взагалі. мені їхати на позичені ?і позичати нема в кого. якщо ви не купите квитки сама,то й не поїдете. як вас заставити?))))ніяк.грошей нема. покрутяться і виплатять. або поїде інший. я б не їхала за свої 100% це бред
Зарплата автора оправданий не требует, адекватному руководству должно быть понятно, что две недели автор за свои прожить не сможет, при этом оплатив сама билеты и проживание.
А Я Самая Самая• 21 апреля 2025
Ответ дляРожки-да-ножки
дивіться, 80 євро на добу - це максимум. роботодавець має право виплачувати стільки, скільки передбачено його політиками і положеннями. в нас, наприклад, ці добові залежать від країни перебування і становлять в середньому 20-30 євро на добу і ця сума зменшується, якщо нас десь годують. крім того, в нас ці кошти сплачуються здебільшого після повернення. бо такі внутрішні порядки. тому мені теж така поїздка була б дорогою.
звичайно, якщо вона була б мені особисто потрібна, то я б поїхала. але щодо добових - є нюанси в залежності від компанії чи організації. в бюджетніків, до речі, свої розміри добових теж окремо встановлені законодавством(.
Рожки-да-ножки• 21 апреля 2025
Ответ дляА Я Самая Самая
Шарашкиных контор,я так понимаю, много. Суточные можно уменьшать, если питание включено в счёт за гостиницу. Может вам уменьшают в учётом этого, иначе это нарушение.
Непонятно• 21 апреля 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
У вас рот для чого? Ви ж не топовий працівник. Кажіть прямо, що нема заощаджень. Щось ви геть крутите в інший бік. Якщо те навчання вам особисто нічого не дає, то хай їде той, хто потребує
Навчання ей точно ничего не даёт, раз человек 2х слов связать не может и аргументы какой-то бабушки
А Я Самая Самая• 21 апреля 2025
Ответ дляРожки-да-ножки
це не шарашкіна контора. на жаль, законодавство і регулювання щодо добових в нас дуже ’нечітке’ і носить ’рекомендований’ характер, і ’може’ бути визнаним порушенням, але це необов´язково так і буде.
якщо хочете окремо мій кейс прокоментувати, то ось додаткові вводні: я працюю в міжнародній організації і вона, здебільшого, керується нормами країни, де вона має штаб-квартиру, якщо вони не суперечать локальним вимогам. за аналізом міжнародної юридичної фірми, ті норми не суперечать нашим регулюючим актам. все на розсуд роботодавця. він може написати хоч 20 гривень добових - то не буде порушенням, бо законодавчо встановлено максимальний розмір добових, а мінімального немає. якось так. якщо подивитеся на Ваші скріни, там ніде немає про законодавчо встановлений обов´язковий мінімальний рівень.
Оце так цабе• 21 апреля 2025
Ответ дляБелая и пушистая
М-да, они должны вам все оплатить. Я хренею просто от советов питайтесь булочкой и просите у волонтёров. Может ещё кредит взять? Нахер эти обучения, на которые тратишь свои. Наше начальство тоже устраивало тренинги для работников во время рабочего дня, это время не оплачивали, круто да? Люди возмущались. Плюс ещё машини меняют и застяавляют себе сдавать на подарки
Ви мені нагадали, як мене занесло в контору, котра любила робити навчання після(!) робочого дня і не оплачувати його)))) Тікала через 3 тижні далі, ніж бачила
Яичница с беконом• 21 апреля 2025
Ответ дляА Я Самая Самая
не могут внутренние правила идти вразрез с трудовым законодательством.
Плету интриги• 21 апреля 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Якщо Польща, то сало і ковбасу. Оті пшеки без цього загибаються)))
Саме ось заборонено провозити.
Оце так цабе• 21 апреля 2025
Ответ дляБойцовская
Слушайте, может это троль?
Вчера здесь уборщица была, которую заставляли каждый день по шкафам прыгать пыль вытирать, сегодня видимо ее повысили и отправляют в командировку за свой счёт)) Бред какой-то.
Я думаю, це троль
Ніколи не збрешу• 21 апреля 2025
Ответ дляА Я Самая Самая
Почитайте пост 217. Минимальные нормы тоже есть.
Плету интриги• 21 апреля 2025
Ответ дляТворог для розжига
Якщо компанія може напряму оплатити проїзд, то вона це здійсює. Раніше ми купували залізничні та авіаквитки через агенцію і сплачували це безпосередньо з рахунку. А зараз ситуація трохи інша, тому співробітнику приходиться купувати, а потім відзвітувати і отримати компенсацію витрачених коштів. Оскільки ваш співробітник мандрував десь там, то прийдеться збирати квитки-квитанції і звітувати, щоб отримати компенсацію.
Бензопирен• 21 апреля 2025
Автор, згідно законодавства відрядження закордон оплачується 80 євро добових, до відрядження. Ви також можете надати чеки для компенсації потім, наприклад транспорті витрати.
Я раджу вам написати листа в бухгалтерію з інформацією коли ви їдете, на скільки і куди. І в листі уточнити, коли будуть перераховані добові і які документи потрібно буде надати дякую компенсації інших витрат, і які самі покриває компанія. Це буде абсолютно нормально, що ви звернутись до департаменту який відповідальний за розрахунки, і не моде бути розцінено як ніби стрибаєте через голову. А компанія не зможе вам відповісти не в рамках законодавства. Дуже раджу писати саме лист, а не на словах.
Бензопирен• 21 апреля 2025
Ответ дляА Я Самая Самая
Згідно законодавства добові не можуть зменшуватися чи регулюватися політикою компанії. Компанія може визначити додаткові витрати на компенсацію, наприклад, квитки на конференцію, оплата таксі.
осень харашо• 21 апреля 2025
Ответ дляВареничніца
Ну ок, допустим я спросила мне ответят дадут суточные 1000 грн и чем мне это поможет, если я в отеле еду приготовить не смогу, а обед стоит 30 евро.
Обед нигде не стоит 30 евро на одного. 1000 в день как раз на питание на одного человека
Раз одела не бу• 21 апреля 2025
Ответ дляБойцовская
Народ оказывается понятия не имеет ни что такое командировки ни что такое беженство и как оно оформляется сейчас.
Они думают что сейчас до сих пор на каждом углу стоят волонтеры и дают в 2 руки еду, одежду, средства гигиены, как в первые дни войны
Это жесть...
Поеду в отпуск на море в Европу и чтоб сэкономить буду все просить у волонтеров
А что
Тут так советуют
Боже какие же наши люди позорники
А что
Тут так советуют
Боже какие же наши люди позорники
Кондуктор троллейбуса• 21 апреля 2025
Ответ дляПлету интриги
Саме ось заборонено провозити.
Я знаю. Але вперті везуттґь
Творог для розжига• 21 апреля 2025
Ответ дляПлету интриги
що? не зрозуміла ваші роздуми про мандрував десь там.
Стріляний птах• 21 апреля 2025
Ответ дляТворог для розжига
ну, квитанции по любому сдаются. У нас выплачивают аванс (командировочные+отель). Проезд оплачивается сразу, т.к. билеты заказывает админ отдел. Потом привозишь квитанции и сдаешь в бухгалтерию авансовый отчет, там считают и доплачивают при необходимости (например, такси по месту) или наоборот вычитают из зп, если дали больше, чем нужно.
А Я Самая Самая• 21 апреля 2025
Ответ дляБензопирен
неможна зменшити те, що законодавчо чітко не визначено.
Законодавство наше таке:
До оподатковуваного доходу не включайте добові витрати на відрядження Україною. Умова — їх сума не перевищує 0,1 розміру мінімальної зарплати станом на 1 січня податкового/звітного року (пп. 170.9.1 ПК). У 2024 році максимум добових по Україні становив 710 грн, у 2025 році — 800 грн за кожен календарний день відрядження.
Тут написано ’максимум’ або ж ’не перевищує’. Мінімальної межі немає;-).
Якраз розмір добових визначає компанія чи організація на власний розсуд - власною обліковою політикою і наказами. Хочете далі посперечатися? Давайте)
Законодавство наше таке:
Творог для розжига• 21 апреля 2025
Ответ дляСтріляний птах
все залежить від країни. повторюсь. У нас один роботодавець, але різні підходи були. Я взагалі ніякі квитанції не збирала і не здавала. Готель, авіа були оплачені зразу. і видані командировочні без контролю витрат
Стріляний птах• 21 апреля 2025
Ответ дляТворог для розжига
командировочные не контролируются, конечно же. Это фиксированная сумма и она не возвращается компании. Доп расходы - это такси до аэропорта или по городу, или отель вышел дороже, например, чем было запланировано.
Но бывает по-разному, да. На прошлой работе (до войны) я ездила в командировку ровно один раз, но это был такой мотивационный воркшоп, в Швейцарии ). Так у работодателя вообще был принцип - не платить командировочные, но полностью оплачивать все расходы. Не знаю, как они это оформляли, если честно. Но мы ездили всем отделом и начальник сказал, что командировочных не будет, но трехразовое питание в любом ресторане (даже самом дорогом - ну, в пределах разумного, конечно) оплачивается. Типа работодатель против того, чтобы сотрудники везли консервы и позорились там, экономя суточные. Но аванс все равно давали, а потом по чекам доплачивали недостающее.
Плету интриги• 21 апреля 2025
Ответ дляТворог для розжига
Ну то сенс пояснювати , ні то ні.
Цвірінь• 21 апреля 2025
Підходите до керівництва із попереднім розрахунком і кажете, що треба така то сума на відрядження, ви їдете компанії гроші заробляти, а не на дискотеку. Я завжди так роблю мені видають аванс, я потім звіт та чеки. Є колеги, що спочатку свої витрачають, але мені воно на фіг не треба, все, що стосується роботи, оплачується роботодавцем, і навчання, і відрядження.
Творог для розжига• 21 апреля 2025
Ответ дляПлету интриги
Ну то сенс пояснювати , ні то ні.
мені пояснювати не треба. але ваші хаотичні роздуми на тему говорять про те, що ви не читали ситуацію, яку я описала. тому ваша відповідь не п темі так сказать
Басноплетка• 21 апреля 2025
Ответ дляВареничніца
Це в якій країні обід коштує 30 євро?
В країнах Європи 12-15 євро