Кривая спроса• 21 апреля в 15:32

Чиї діти повернулись після 18 в Україну? Як ви це сприйняли?

Як переконати лишитись за кордоном? Треба мені лишати все і бути за кордоном з ним, приїхала на свята, в шоці зараз. Психічно не витримує, рік сам, тільки в магазин і все , біда для мене, до психотерапевта не хоче звертатись, мені світ не милий :(
spart-5037• 21 апреля в 16:29
Ответ дляКривая спроса
Вчитись в інститут, жив в гуртожитку в обласному центрі, тут ми з чоловіком утримуємо, я працюю дома на 3 роботах
Шото за мама, что внуков до пенсии не досмотрела....
Простите автор, прям в точку про вас.
У вас мужчина или ребёнок 2 -х летний, которого содержать надо ?
Робот Вертер• 21 апреля в 16:30
Ответ дляОливьЕЖечка
У нас ні в кого запасних дітей нема, але чи варто ламати сина, якщо він не хоче бути за кордоном? Мій нікуди не їхав, закінчує школу і готується вступати у ввнз, займається спортом, все нормально психологічно, спокійний, врівноважений
А мобилизация?
автор Кривая спроса • 21 апреля в 16:30
Ответ дляНе заздріть тьоті
Запишіть його в технікум польський. Знайде друзів, буде краще, там і мову підтягне.

І якщо можете побудьте з ним хоч півроку..
Так не хоче в технікум, йому вже 19 скоро, я побуду обовʼязково , бо не пробачу собі потім
автор Кривая спроса • 21 апреля в 16:30
Ответ дляspart-5037
А живет он за чей счёт, если все потом ?
Трудотерапия лучший врач, попробуйте. После 12-ти часовой смены, когда приходишь и падаешь в кровать и сил нет в душ сходить, дурные мысли, бессонница и вся остальная зрень, куда то деваются быстро.
Приїду і влаштуємося разом, може зрозуміє щось коли вже спробує сам
автор Кривая спроса • 21 апреля в 16:31
Ответ дляНога на ногу
Это совершенно разные вещи когда ребёнок едет учиться в другой город , но в своей стране, со своим языком, где он дома и по выходным ещё ездит у родителям. И ситуация , когда ребёнка в 16-17 лет выпихивают в чужую страну одного. Сын автора, я так понимаю ,даже языка хорошо не знает. друзей нет, ничего нет.
Так і він вчився за 70 км
spart-5037• 21 апреля в 16:33
Ответ дляНога на ногу
Одинаковые это вещи. Есть ответственность или нет. Вот и все. Меньше нужно углы на поворотах заносить и толку больше будет.
Не заздріть тьоті• 21 апреля в 16:33
Ответ дляКривая спроса
А що він хоче?
Тантрический кекс• 21 апреля в 16:35
Ответ дляКривая спроса
А мій нічого зараз взагалі не хоче, я хочу завтра купити велосипед, він дома любив кататись, може хоч Глово спробує
Знайдіть йому відео на ютюбі як його майже ровесники (трохи старші) служать. Як інвалідами залишилися у свої 20. Поясніть, що мобілізаційний вік буде 18 і він потрапить під призив.
Поясніть, що в Україні він перейде на самозабезпечення і ви не будете з батьком його утримувати.
Він тікає не від країни, а від відповідальності і від самостійного життя. Він хоче, щоб все вирішували ви з чоловіком. Поясніть, що навіть в Україні так більше не буде. Хтозна, може передумає ?
Тантрический кекс• 21 апреля в 16:36
Ответ дляНога на ногу
Сину автора вже 19. Що буде, як його в окоп запросять? А це цілком можливо. Думаєте, в окопі йому легше буде, ніж в Словаччині? Чи і в окоп батьки мають супроводжувати ?
Чарівне зіллячко• 21 апреля в 16:36
Ответ дляКривая спроса
А я приїхала лише на 4 дні, їду додому і буду з роботи напевно або звільнятись або за свій рахунок, бо бабуся і дудусь не хочуть тут щ ним пожити, навіть за мій рахунок, для підтримки
Їдьте, йому дуже важка, мені важко дорослій людині, а дитині в рази важче, бо підлітки зовсім не дружелюбні до приїхавших. Бажаю вам знайти правильний вихід.
Тріль підпільний• 21 апреля в 16:39
Ответ дляКривая спроса
Надо шукати йому якесь навчання, практику..
Шоб мову вчив
Сумчатая кошка• 21 апреля в 16:40
Ответ дляКривая спроса
Нічим, зараз вдень спить а вночі в інтернеті сидить
Не удивительно, что его кроет психологически
Уси Пуси• 21 апреля в 16:43
У моей знакомой вернулся а мой даже не выезжать.
Шиворот Навыворот• 21 апреля в 16:44
Ответ дляГоспожа_тамагочи
Сусід повернувся, не втримали його на навчанні в Словаччині, не тягнув. Йому було 17.5 років, як вивезли. Має вступати тут в Львівську політехніку тепер. Ще й з компанією там звʼязався, тупо не ходив в інститут. Каже не розуміє мову, хоча рік готували, кошти витратили.
У знакомых стал наркоманом,тоже компания ТАМ,а у других беременность у дочки неизвестно от кого.Ребенок должен быть под присмотром,а не Бог знает где
Шиворот Навыворот• 21 апреля в 16:45
Ответ дляГоспожа_тамагочи
У дальних родственников в гробу привезли тело сына.Несчастный случай.Совсем ребенок
hrystia• 21 апреля в 16:45
Ответ дляЛюблюДевчонок
Мені теж було страшно. Відправляла в квітні 22-го року за кілька днів до 18.
Але зараз мені спокійніше, особливо коли міняються закони щодо виїзду, щодо мобілізації і іншого. Принаймні він вільний в пересуванні. Хоча й не користується цим.

Вчиться. Вже є якісь знайомі.
Спитаю ввечері групу в якій наша молодь спілкується. Гуляють разом. Хоч пару приятелів знайшов мій інтраверт.
В якій країні син?
Шиворот Навыворот• 21 апреля в 16:47
Ответ дляТантрический кекс
У нас універи забиті 40 ка річними студентами
hrystia• 21 апреля в 16:47
Ответ дляКривая спроса
Польша? Що там робить, має хоч друзів ? Мій взагалі один
Чому син не поступав у місцеви вуз?
Шиворот Навыворот• 21 апреля в 16:48
Ответ дляТантрический кекс
Як би знав ,де впадеш,підстелив би соломи.Він може вижити вдома,а загинути за кордном чи стати на слизьку стежку
Тантрический кекс• 21 апреля в 16:49
Ответ дляШиворот Навыворот
До чого тут це? Як це допоможе сину автора в окопі? Відстрочка сьогодні є, а завтра ні. Сьогодні він студент, завтра ні. Сьогодні мобілізують від 25 (чи скількох там?), а завтра скажуть з 18. І що тоді ?
Регионщица• 21 апреля в 17:02
У нас племянник чудом смог выехать в марте 22 года, ему было 20 на тот момент. Родители уже поехали дальше в Штаты, ему нужно было в ЕС дождаться документы и ехать следом. Но, наслушавшись друзей, он резко ночью сбегает и возвращается на территорию Украины. Ну и все.
Выехать теперь он не может. Эти его друзья пошли добровольцами, хотя им не было 25 и пропали без вести. Он сильно не рвался воевать и зачем вернулся никто так и не понял. Скоро ему 25 и теперь уже никто спрашивать его не будет что он хочет или нет.
Так одним тупейшим поступком, человек изменил всю свою жизнь
Залізний занавіс• 21 апреля в 17:04
Ответ дляSo_so
О, у нас похожий случай как раз есть. Дома мальчику мама хвост всю жизнь заносила, он сам ни о чем в жизни не думал, устроили в университет, а у него ’депрессия’.
Это родители полностью содержат.
Причем тут хвост заносила? В 17 лет в чужой стране, без поддержки близких и родных. Это огромный стресс.
П.с я бросила хорошую работу в Харькове и сижу в Польше с детьми, потому что без меня не будут учиться и это лицей и школа, легче намного. Постоянно руку на пульсе нужно держать, что то докупить, узнать. В 17 это мальчик. Моему старшему 15, будет 16 ещё готовить, стирать не умеет. Учу понемногу но такое...
ЛюблюДевчонок• 21 апреля в 17:06
Ответ дляЧумачечая Весна
Який саме вуз у Варшаві? Бо ми теж поїдемо туди
Варшавський університет
Але вчитись складно. Вилетіли вже майже всі українці і взагалі після 3 семестрів лишилось десь 70%. При тому що все лояльно, і перездачі, і перенести на наступний рік предмет можна, але багато самі не витримують.
Ще дивлячись який факультет

Ваш на яку спеціальність хоче?
ЛюблюДевчонок• 21 апреля в 17:07
Ответ дляЧумачечая Весна
Капец, я слухала Словацьку то 80 % зрозуміла. На відміну від польської, взагалі не подобається пшекають щось(
А писати змогли б? Конспекиувати, екзамени здавати?
Всі ті відмінки, граматику?
ЛюблюДевчонок• 21 апреля в 17:09
Ответ дляКривая спроса
Я сама так не змогла б. Прямий шлях до депресії. Одна справа місяць так для відпочинку, а щодня довго...
Цвірінь• 21 апреля в 17:12
Мой выехал со своей девочкой , одноклассницей е у было 17.5 ей 17. Ох и наслушалась я от её родителей) так вот они вдвоём вроде как и поддерживали друг друга но в себя приходили почти год. Без неё один он бы не смог там адаптироваться Сейчас живут все норм, учаться ,но все равно в планах приехать домой
ЛюблюДевчонок• 21 апреля в 17:12
Ответ дляКривая спроса
Навіщо купувати одразу?
В Польщі дешево на місцевих велосипедах їздити.
Хай спробує і потім вирішите.

Головне щоб перевіряв чи поставив на блокування. Щоб на штраф не влетіти
автор Кривая спроса • 21 апреля в 17:13
Ответ дляТут надолго
а на общ транспорте нельзя курьером работать?
Не бачу таких пропозицій в Польші
Цвірінь• 21 апреля в 17:13
Ответ дляКривая спроса
Не бачу таких пропозицій в Польші
Скажите, а в Польше Вы ему снимаете жилье? Деньги на питание и другие потребности даёте?
автор Кривая спроса • 21 апреля в 17:14
Ответ дляТишком нишком
Я не понимаю как быть в Европе и не поступить в местный вуз. Я своему объяснила, что мы уехали ради его учебы и будущего. Получился в школе 2 года и поступил в универ. Там друзья, общие интересы. Конечно, на удаленной учебе можно с ума сойти.
Казав що буде вчитися або там або там- в результаті ніякого, без мови тут навіть не варто пробувати, тим більше на безкоштовному