Кривая спроса• 21 апреля в 15:32
Чиї діти повернулись після 18 в Україну? Як ви це сприйняли?
Як переконати лишитись за кордоном? Треба мені лишати все і бути за кордоном з ним, приїхала на свята, в шоці зараз. Психічно не витримує, рік сам, тільки в магазин і все , біда для мене, до психотерапевта не хоче звертатись, мені світ не милий :(
Подмигашка• 21 апреля в 16:03
Ответ дляЧумачечая Весна
А чому після 10-го? Мій 11 закінчує.
Бо йому влітку виповнюється 17 ( пішов у школу в 7 років). 11-й клас буде закінчувати екстернатом, а там буде навчатися 1 рік при уніврситеті вчити мову.
Тишком нишком• 21 апреля в 16:04
Ответ дляМарафетчица
Так ваш в школі вчився, там соціалізація повним ходом, а якщо виїхав уже дорослим, то це важче
Значит надо на курсы языка ходить усиленно за год выучит для поступления в местный вуз
Чумачечая Весна• 21 апреля в 16:04
Ответ дляПодмигашка
Ну таке, ще встиг би на наступний рік, а яку країну вибрали?
Чарівне зіллячко• 21 апреля в 16:05
Можу тільки вас обняти. В мене вже 3 роки тут. В школі наче є з ким спілкуватись, дома ще сестра є. Сам не ходить, може з сестрою в кафе. На днях на повному серйозі каже, може ну його все тут і поїдемо в Україну... А донька сказала, що розуміє, що вертатися особливо немає куди, будує майбутнє тут. Я вже третій день ходжу з цією думкою, але дуже хочу щоб якось пройшло само собою((( як той страус я, роблю вигляд що подумала що просто шутка.
Подмигашка• 21 апреля в 16:05
Ответ дляЧумачечая Весна
Словаччина. Так, але я вважаю, що мову потрібно вчити там, бо без знання мови не має сенсу вступати. І в сина ранній вступ буде, в листопаді подавати документа, в січні екзамени і потрібен сертифікат мови В1
Тишком нишком• 21 апреля в 16:06
Ответ дляМарафетчица
Я взрослая и тоже пошла здесь учиться по специальности, именно ради социализации, а еще и язык прокачивается
ЛюблюДевчонок• 21 апреля в 16:07
Ответ дляКривая спроса
Польша? Що там робить, має хоч друзів ? Мій взагалі один
Мій такий сором´язливий. Тут мабуть моя робота була теж. Ми разом придумували як адаптуватись.
Шукали разом групи, якісь заходи. Говорив, що це не його, а потім йшов і подобалось. Технарь, зараз ходить на літературні вечори. Бо там є спілкування.
Найбільше допомогло навчання. Через рік перебування, вступив в ВНЗ Варшави і кинув наш. З третього курсу на перший. Зараз його одногрупники диплом пишуть, а там він на 2 курсі. Але це і спілкування, і вивчення мови, і зайнята голова. Хоча вчитись важче ніж у нас.
Щодо повернення - він знає, що я проти. Він читає новини, знає ситуацію.
Ставив собі завдання - і їх виконував, бо теж була депресія. Купив велосипед, почав гуляти примусово, і психологічно стало легше. Зараз знайшов спортивні турніки поруч - ходить трохи щось робить. Там теж з кимось інколи спілкується.
Але це робота. Це завдання, їх виконання. Потім усвідомлення, що це допомагає, і кроки далі.
Чарівне зіллячко• 21 апреля в 16:07
Ответ дляніколи такого не було
Мне повезло с психотипом старшего. Его интересовала только учеба (сейчас работа), девушку я к нему 2 года возила, тратя тьму денег, так как ее несовершеннолетнюю только с сопровождением. Сейчас уже вместе.
Ему нужна тишина, комп и в идеале еще собака. Раз в месяц он ходит к тете, которая живет с семьей в этом же городке.
Но у меня есть младший. Пока 15. Вот где будет головняк. Ему нужно общение, чем больше тем лучше. Ноль самоорганизации. С братом полные противоположности. Повесить его на старшего я не смогу, одного ни в жизнь не отправлю. Придётся ехать и хотя бы год с ним жить, пока поумнеет. Надо будет и больше буду. Запасных детей не имею.
Собирайтесь и езжайте к сыну. Вы ему сейчас нужны сильнее даже, чем в детстве.
Теж вважаю, що потрібно їхати до ньоо
ОливьЕЖечка• 21 апреля в 16:13
У нас ні в кого запасних дітей нема, але чи варто ламати сина, якщо він не хоче бути за кордоном? Мій нікуди не їхав, закінчує школу і готується вступати у ввнз, займається спортом, все нормально психологічно, спокійний, врівноважений
Чумачечая Весна• 21 апреля в 16:13
Ответ дляПодмигашка
Що ту Словацьку вчити , найлегша мова.
Мій обрав Польщу, а там побачим, нмт здаєм, якщо що на наступний рік згодиться.
Скромняшка• 21 апреля в 16:14
Ответ дляКотомафия
Автор, у меня та же ситуация. Вывезли сына, а теперь не знаю что делать - психологически он не вывозит. И это при том, что он очень самостоятельный всегда был. Еду к нему в мае, будем решать - оставаться или возвращаться. Младшему 17, тоже думали вывозить, а теперь не знаю как быть.
Так обоє хай живуть за кордоном!
Підтримають один одного! Це вже краще, ніж один десь там
Подмигашка• 21 апреля в 16:14
Ответ дляЧумачечая Весна
Що ту Словацьку вчити , найлегша мова.
Це так здається. а 90 % дітей вилітають після 1 сесії, саме через мову.
Чумачечая Весна• 21 апреля в 16:15
Ответ дляЛюблюДевчонок
Який саме вуз у Варшаві? Бо ми теж поїдемо туди
Все питаю зарання• 21 апреля в 16:15
Ответ дляНога на ногу
Меня вообще удивляют родители, которые отправляют за границу своих - детей подростков или 18 - летних самих и спокойно себе живут дома, в надежде , что дети как - нибудь там сами разберутся и приживутся. Подросткам и дома тяжело психологически, а тут просто взяли и выпихнули ребёнка в чужую страну, с чужим языком, менталитетом и выкручивайся сам, без помощи родителей.
Это зависит от ребёнка. Я умолял маму меня отпустить одну, не отпустила..боялась
А жаль
Чумачечая Весна• 21 апреля в 16:16
Ответ дляПодмигашка
Капец, я слухала Словацьку то 80 % зрозуміла. На відміну від польської, взагалі не подобається пшекають щось(
Все питаю зарання• 21 апреля в 16:16
Ответ дляНога на ногу
Ну значит ваша дочка самостоятельная, знает языки , хорошо училась и психологически готова жить сама в другой стране и адаптироваться. Масса подростков и молодых людей не такие. И без помощи родителей они пока не справляются.
Мальчики в основном. Надо изначально было готовить что жить будешь в другой стране, возвращаться нечего, не привыкай
Подмигашка• 21 апреля в 16:17
Ответ дляЧумачечая Весна
розуміти розмовну то одне, а говорити самому і навчатися чужою мовою, то інше. Спорити з Вами не буду. Я вважаю, що то не рідна мова і треба мову вчити дуже гарно, щоб нею навчатися.
Нога на ногу• 21 апреля в 16:17
Ответ дляВсе питаю зарання
А жаль
Согласна . Зависит. Но я сейчас живу с ребёнком за границей и немало подруг , у которых дети - подростки или те кому 16 - 17. И большинство из них не справятся без родителей рядом.
Не заздріть тьоті• 21 апреля в 16:17
Запишіть його в технікум польський. Знайде друзів, буде краще, там і мову підтягне.
І якщо можете побудьте з ним хоч півроку..
Носки на подтяжках• 21 апреля в 16:18
Ответ дляКинг-Конгша
Яка ще біда? Біда - то коли балістика на голову летить, ото біда. Так сину і нагадайте.
Гуру знецінювання
Чумачечая Весна• 21 апреля в 16:20
Ответ дляПодмигашка
Та да, ще і писати і відповідати, але просто словацька найбільше схожа з нашою
Все питаю зарання• 21 апреля в 16:20
Ответ дляНога на ногу
16 лет не справятся, а 18 точно могут
spart-5037• 21 апреля в 16:23
Ответ дляНога на ногу
А в другой город на тех же условиях, нормально ? А жить как он дальше будет без мамы, папы ? Или всю жизнь за ручку дитя водить ?
Тем более мальчика, который видит перспективу остаться в Украине
Кривая спроса
• 21 апреля в 16:24
Ответ дляСумчатая кошка
То есть он учится дистанционно только в Украинском вузе?
И только пару предметов?
А чем он там занимается все остальное время?
И только пару предметов?
Нічим, зараз вдень спить а вночі в інтернеті сидить
spart-5037• 21 апреля в 16:26
Ответ дляКривая спроса
Я вже була з ним півтори місяці того року, казав все потім, потім робота, потім все, я кожних 2 міс в нього на 4-5 дні
А живет он за чей счёт, если все потом ?
Трудотерапия лучший врач, попробуйте. После 12-ти часовой смены, когда приходишь и падаешь в кровать и сил нет в душ сходить, дурные мысли, бессонница и вся остальная зрень, куда то деваются быстро.
Кривая спроса
• 21 апреля в 16:26
Ответ дляЧарівне зіллячко
А я приїхала лише на 4 дні, їду додому і буду з роботи напевно або звільнятись або за свій рахунок, бо бабуся і дудусь не хочуть тут щ ним пожити, навіть за мій рахунок, для підтримки
Кривая спроса
• 21 апреля в 16:27
Ответ дляЛюблюДевчонок
А мій нічого зараз взагалі не хоче, я хочу завтра купити велосипед, він дома любив кататись, може хоч Глово спробує
Нога на ногу• 21 апреля в 16:28
Ответ дляspart-5037
Это совершенно разные вещи когда ребёнок едет учиться в другой город , но в своей стране, со своим языком, где он дома и по выходным ещё ездит у родителям. И ситуация , когда ребёнка в 16-17 лет выпихивают в чужую страну одного. Сын автора, я так понимаю ,даже языка хорошо не знает. друзей нет, ничего нет.
Кривая спроса
• 21 апреля в 16:28
Ответ дляОливьЕЖечка
Спробую пожити знов з ним певний час, підшукати роботу, бо тут важко з цим
Налитое яблочко• 21 апреля в 16:29
Ответ дляніколи такого не було
Такая же ситуация
Старший с 18 лет рулит сам
Младший - только под моим неустанным руководством
Старший с 18 лет рулит сам