from Ukraine• Изменено 23 апреля 2025
КТ фобія опромінення
Направили на КТ перед лікуванням зуба. Зараз кожен лікар направляє на КТ перед лікуванням. Ще був випадок мені телефонували з клініки через пів року , де я лікувала карієс і нагадують мені що потрібно зробити Кт подивитися чи все там гаразд після лікування. Лікар тієї клініки взагалі мені казав, що вони всі стоматологи раз на рік для профілактики проходять КТ. Просто подивитися стан зубів. Інша лікар з держ.стоматології в шоці в каже що це не норм, КТ тільки за серйозними показами .
Тут є хто тямить? Кт щелеп не сильно опромінюють людину?
все по ГОСТу!• 23 апреля 2025
Правильно семейный говорит. Это не норм. Это УДОБНО стоматологам, им похер на ваше здоровье. КТ это серьезная лучевая нагрузка, тем более около головного мозга, а он тоже облучается, как и челюсть. Вам же на грудь надевают фартук? А грудь гораздо дальше от места облучения, чем мозг.
from Ukraine
• 23 апреля 2025
Ответ дляSo_so
Автор, там нагрузка 0.1-0.3 мзв.
Що це значить? Типу невелика?
Кофе в лобби• 23 апреля 2025
Там конечно доза небольшая,если это оправдано,но проходить раз в год профилактически,чтобы посмотреть всё ли ок в каналах-такой себе совет.Я бы отказалась.
from Ukraine
• 23 апреля 2025
Мене найбільше лякає саме область голови, мозг , не хочеться зайвий раз собі опромінювати, бо так зручно лікарю
БоХатая• 23 апреля 2025
Пацієнти щомісяця роблять КТ легень, голови або взагалі онкоскринінг (три, чотири зони).
Випийте валеріанку краще.