Ждушечка• 27 апреля 2025
Ви читаєте імена на надгробках?
Сьогодні вдруге була на одному кладовищі. З минулого разу пам´ятаю, що там було таке цікаве ім´я, яке я ніколи не чула. Якби воно було на одній могилці, подумала б, що то можливо скорочене від якогось відомого, бо на деяких так і написано, приміром, "Настя". Але на декількох надгробках саме у такій формі. Сьогодні передивилася - на невеликому кладовищі це ім´я зустрілося чотири рази - Феня. Ви таке знали? Можливо мали родичок з таким іменем? А ще там було ім´я "Юлька". І один раз зустрілось Уліта(теж раніше не чула). Найпоширеніше там Марія. Лиш раз бачила Віра, Люба, Ольга (хоча я пройшла не усе кладовище, але більшу частину), нерідко Настя у різних написаннях, Оксана(теж по різному: Оксеня і ще якось). Із тих, що зараз вважаються старовинними Степанида, Юстина, Юзефа, Росалія (знаю молоду дівчину РоЗалію), Серафима, Текля, Параскева. Ну ще пара Фаін була, але я таких особисто знаю двох, тому мені це не зовсім старе чи невідоме. А у вас є такі "відкриття" серед імен?
П.С. з чоловічими все якось простіше. Зі старовинних лиш один Лука
Результат:
вже голосів:
18 (51.43%)
Не знаю/не чула
17 (48.57%)
Ім´я ФЕНЯ знаю/чула
Тріль підпільний• 27 апреля 2025
Новая игра: идём на кладбище и ищем свои имя и фамилию. Лайк если нашёл свою могилу
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляТріль підпільний
О ні! Нізащо! Якось моторошно )))
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляТочу ляси
Для мене відкриття, що Марія найчастіше
Ну саме на тому кладовищі - так. Це Рівненщина, точніше Березнівщина
Головний кошак• 27 апреля 2025
У моего деда племянница Феня, дед конечно же умер уже он 1925 года, а племяннице лет 80 сейчас (если она еще есть)
Ацетилсалициловая кислота• 27 апреля 2025
Ответ дляГоловний кошак
Може то моя тітка?
Головний кошак• 27 апреля 2025
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Може то моя тітка?
Та врядли, они из Молдавии родом)
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
У мене тітка Феня, але у паспорті вона Феодора
Ого! От Феодора ж знаю, а там на чотирьох Феня. І, до речі, жодного Феодора(ну з тих, що побачила)
Настасья Пицун• 27 апреля 2025
Ответ дляТріль підпільний
Дехто і свою фотографію знаходиться на пам´ятнику
Дама_из_рекламы• 27 апреля 2025
Вчора випадково натрапили на православне кладовище 1800-1900 років ( і там же вже й нове поруч) у Варшаві. То цікаво було: старовинні сімейні склепи, могила воїна УНР, могила українського військового співака, білогвардійця. Надписи старослов´янською. З іменами і часто посадами
Ответ дляГоловний кошак
Та врядли, они из Молдавии родом)
Моя на Житомирщині живе
Головний кошак• 27 апреля 2025
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Моя на Житомирщині живе
Не, не она)
Чарочка діда• 27 апреля 2025
Я помітила за собою одну особливість... коли я бачу надгробок явно старої людини (рік народження), то втрачаю інтерес і йду далі, а якщо людина молода або дитина - то воно привертає мою увагу, мимоволі. Тобто я б і не хотіла роздивлятися, але все одно перечииаю ім´я, надпис, скільки років було. Негарно, мабуть. Але це якось неконтрольовано
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляЧарочка діда
А мені просто старі кладовища такого типу, як там, подобаються - охайне, але все в деревах. Наше теж таке було, але всі дерева порізали 😢 і тепер воно мені нецікаве
Чарочка діда• 27 апреля 2025
Ответ дляЖдушечка
Взагалі щось в цьому є. На тих старих кладовищах наче зупинився час, зберігся якийсь проміжок історії серед тих дерев
Поросенка• 27 апреля 2025
Ответ дляЧарочка діда
Я еще фото рассматриваю.
Для меня удивительно было что почти все кладбище с надписями фио и прочего на русском языке, но раньше так и было.
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляПоросенка
Я еще фото рассматриваю.
А де це так? Бо у нас всі українською
Пузата Хата• 27 апреля 2025
Ответ дляЧарочка діда
Ми взагалі часто ходили гуляти на старе кладовище, коли зустрічалися з чоловіком в юності, вже і не згадаю чого нам подобалось там гуляти…
очки_ннадо• 27 апреля 2025
Ответ дляЖдушечка
Прабабуся Феня, мабуть, це було повне ім´я, бо в документах так і записано.
Примарочка• 27 апреля 2025
Ответ дляЧарочка діда
В мене також так, це супроводжується співчуттям і жалем яке життя не справедливе
Чарочка діда• 27 апреля 2025
Ответ дляПузата Хата
Бо тихо, спокійно, є тінь або дерева від дощику прикриють, і можна приділити час один одному, не відволікаючись на метушню міста. Да і поруч, мабуть, саме воно було найближче з подібних місць.
На відміну від відносно нових кладовищ - де одні могили, жодного дерева та лавки (загального користування я маю на увазі) і повністю відкрита місцевість
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляочки_ннадо
Ось що каже гугл. А мені, чомусь, ця Текля все крутилась в голові... можливо я минулого разу його одразу загуглила. Але то було роки два-три тому, то на сьогодні я навіть не могла згадати що то за ім´я
Чарочка діда• 27 апреля 2025
У мене, до речі, бабуся була Поліна. І як же я здивувалася на її похороні, коли побачила на табличці ’Пелагея Яківна’
Ждушечка
• 27 апреля 2025
Ответ дляГолодаю
Люблю кладбища, спокойно там. Это вообще кладбище домашних животных.
😯тут так не вистачає смайла-реакції ’здивування’