Я вас не розумію. Мені нормально що мої цукерки заберуть цигане або будь хто. Хочете в церкві роздавати - я не проти, але я не піду, не бачу в цьому потреби. Біля церкви стоять такі ж люди які ходять на кладовище а не кращі)
Может они приносят дорогие конфеты и хотят, что бы год лежало и соседи видели, что конфеты - ДОРОГИЕ. Совет таким - прикрепите чекс магазина. У меня есть знакомый, с подарока которому нужно срезать чек наполовину, так, что бы он видело, что цифра была трехзначначя 😅🤣😁
А звідки на кладовищі взялися ті цукерки? Хіба з неба попадали? Тобто носити і залишати на могилах цукерки - то норм, а забирати - не норм? І хіба цукерки на кладовище носять не для того, щоб їх хтось таки забрав?
Може вже достатньо класти їжу та солодощі на могили, для чого це все? Мені здається, що живих квітів достатньо, або однорічні квітучі висадити та прибрати могилки від зламу та бур´янів. Хто вірить, то помолитись в душі або до церкви сходити. А от це жерти, бухати з повними столами - повний треш. Радію, що люди стають більш свідомими та розумними,. Краще зібрати вдома родину та всіх охочих пом´янути померлих.
До чого тут бухати і жерти? Робіть як хочете. Зі своїм краще. Для кожної людини краще своє
А для кого ви лишаєте ті цукерки на могилках? Я ніколи, наприклад, з чужої могили на кладовищі не візьму цукерку, якщо тільки знайомі підійдуть і пригостять. Набрали люди тих продуктів та солодощів, що полишали коло могил- на здоров’я.
Реально вважаєте що ті, хто квіти не висаджує навколо могил, то не поважає померлих? Надгробок/хрест/гранітна плити і газон поруч або щебень. Все. Акуратно, з повагою до місця і без купи сміття у вигляди лампадок, повалених дерев, захаращених проходів і всього іншого характерного для наших кладовищ. (в нашої родини саме така)
Ви не в курсі, що є старі могили, без граніту і плитки? Є люди, які не мають можливості все зашити в граніт.
Бо це повний сюр, лише у наших постсовєцькіх країнах такий треш зі столами на кладовищах. Краще брати приклад у католиків та мусульман, де такого трешу не було ніколи. Жрати та бухати на кладовищі далі, чи усвідомлювати та відходити від цих ’мавп´ячих’ традицій вибір кожного з нас, так...
У моєму регіоні немає такої традиції - залишати їжу на кладовищі. Але, якщо для вашої місцевості це нормальна практика, то кому ця їжа, хто її забирає і їсть? Ну і це цигани.
У кожному регіоні свої традиції. Це нормально, що ми різні і варто терпимо ставитись до звичаїв, навіть якщо для вас це треш.
Для мене совок - це засуджувати традиції інших регіонів і людей. Бо вийшовши з цього совка, ви б точно толерантно віднеслись до інших вірувань і звичаїв. Щодо католиків, то почитайте про день мертвих, припустимо у Мексиці, де 90% католиків. Наважитесь і до них сказати, що їхні ’мавпячі традиції’ потрібно негайно припиняти? А таких країн і народів сотні, де не так, як ви звикли.
Ну і що. Хай радуються люди і лопають ті цукерки. Ми на могилки десяток тих цукерок поклали. Хай хтось з´їсть мені не шкода. Я бачила ходили і в нас з мішками. В одній руці малятко, в іншій мішок, вітер з ніг збиває. А вони день ходять. Це тоже труд
Ну з квітами просто ламаєте навпіл і все - ніхто не візьме. Лампадки - нащо тим пластиком забруднювати природу. Для чого взагалі увесь цей хлам та їжу тягнути на кладовище. Ну релаьно для чого?
А что за наезд на Одессу? Думаю что и у вас то же есть такие. Если вы чего то не видели, не значит что этого нет. Но если вы планируете отдыхать у нас на кладбище, нам в принципе все равно, заезжайте .
Тю, то вы уже и там койкоместа сдаете? Из всего одесситы деньги делают
Хватит уже пинать наши традиции и советский союз! Наши бабушки и дедушки из СССР, мамы и папы! Не нравятся наши традиции? Празднуйте свои дни Святых Патриков и Хэллоуины! А мы будем праздновать свои праздники, под оливьешку, Иронию судьбы и Бриллиантовую руку!
То не все ж передірати вчисту? Ко у як треба хайтак і роблять
Если вы в курсе традиций, то накормив голодного, вы успокоили душу умершего. Угощают специально, а не обсуждают какой кошмар. Естественно, что тот кто просит выживает, а не думает о приличиях.
А если он не голодный, а уже подбухнул с утра и закусить изволит?
Блюдете нравственность посетителей кладбища и собирателей конфет и колбаски? Если что, у нас в традициях и наливать за упокой. Что есть то есть.
Нет, вообще туда ни ногой. Не хватало алкашню и цыган кормить-поить. Они туда не с хорошими помыслами идут, 100%. Помянуть можно в любой точке мир, без их участия уж точно. И они к поминанию никаким боком вообще. Но может кому нравится этот балаган с гуляньями прямо на кладбище. Тогда можно вообще корпоратив под ключ на кладбище заказать, с аниматорами, кейтерингом и тамадой.
Ок. Кремируйте своих родичей. Стоят могилы с травой и сухо цветом по пояс. Свекровь с больной спиной убирает своих родственников могилы и соседние. А такие как вы, только обсуждают кто съел неправильно. Не поминаете, ну так и не переживайте за чужие конфеты.