Счастье_же_вот_оно• 04 мая 2025

Як ви вирішили проблему з батьками на старості?

Питання до тих, в кого батьки вже почали потребувати догляду чи допомоги - не прям лежачі, але треба якась поміч - АЛЕ, жити з ними ви КАТЕГОРИЧНО не збираєтесь ( так, не у всіх хороші й люблячі батьки) - як ви організували це? Доглядальниця? Якась сусідка за оплату? Скільки платите?
Поділіться, будь-ласка, як це можна зробити на відстані, живу за 600 км, сама туди їхати не хочу й жити разом також...
Гитта Ягг• 04 мая 2025
Сейчас доставка продуктов и приходящая 2 раза в неделю тетенька. Мама справляется сама со всем, но одной ей скучновато, и она делегировала часть дел тетеньке, «чтобы был живой человек». Ну и бывает нужно куда-то съездить, она предпочитает с кем-то ( ходит с палочкой).
Если бы она согласилась, я бы ее забрала, но она не хочет бросать дом. И я не могу игнорировать ее желания, ну и какие у меня аргументы? Она справляется.
Плюс есть сложность: у меня мама самостоятельная и вместе жить она не хочет, хочет только рядом. То есть у нас будет еще задача купить еще одно жилье.
БезВзяток• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Блін, я й не подумала...дякую за ідею про житло. Мені їх хата не треба, тобто можна з кимось заключити договір, що він там житиме, доглядатиме, а потім йому хата? Це чудово!
Якщо є якась цінність,то договір довічного утримання і працюють люди.В мене так знайома доглядала 10 років,потім продала квартиру за 45 тис дол.
Рожева юбка• 04 мая 2025
Идите в районный собес, оформите приходящего соцработника, это стоит недорого
Рожева юбка• 04 мая 2025
Ответ дляБезВзяток
В мене так знакома доглядала, все здоров´я поклала на ту бабулю з паскудним характером,данунах
автор Счастье_же_вот_оно • 04 мая 2025
Ответ дляРожева юбка
О, дякую, цікаво теж...
Ирина_Б_• 04 мая 2025
Ответ дляЩастя-здоровля
А если денег нет на вторую квартиру или не захочет переезжать
не захочет переезжать тут как бы не до хочу-не хочу, а денег на квартиру нет- думать где брать: продать дом в селе, или искать кто сдает за коммуналку или подешевле, если есть еще дети у мамы, пусть скидываются… , если можно оформить ВПО покроет часть аренды…..Мы ж не знаем всей истории и возможности.
БезВзяток• 04 мая 2025
Ответ дляРожева юбка
Так,я б ніколи не згодилася,крайня вимушена міра.Але є дехто хто таким заробляє,по 3-4 квартири за життя заробляє.
автор Счастье_же_вот_оно • 04 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
Я НЕ хочу, щоб вони жили зі мною в одному місті.

Батько ще ок, матір - ні за які гроші...
Да Щас же• 04 мая 2025
Если у вас не хорошие и не любящие родители зачем вы вообще об этом думаете? Вы им ничего не должны
БезВзяток• 04 мая 2025
Ответ дляРожева юбка
В селах і райцентрах такого нема вже.Тільки в містах
Ирина_Б_• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно

😂вы характером в мать походу?
Прокачую сідниці• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Проблема в тому, що там село маленьке й найняти когось важко, бо матір всі знають, що вона людина з важким характером та псіхована, й до неї ніхто не захоче ходити....
Автор, Вам своє життя жити.
Не здумайте класти своє життя в угоду матері, яка особливої любові до Вас в дитинстві не мала.

Зараз понаписують про борг, який треба віддати батькам.
Якщо батьки піклувались, любили в нашому дитинстві, то і ми будемо піклуватись про них в їх старості.

По темі— є соціальні служби в кожному населеному пункті. Дізнайтесь в сільраді. Там до старих приїжджає людина, яка може щось купити, їсти зварити, прибирання зробити.

Видно така людина, Ваша мама, що з усіма пересварилась. Тепер хай сама живе.
Да Щас же• 04 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
а в чем помощь? пойти скупиться, приготовить, убрать, постирать? это может сделать человек раз -два в неделю , необязательно же с ней жить. Если совсем все плохо- снимите ей квартиру возле себя и смотрите за ней. Может повезет и кто-то из соседей впустит за недорого.
В смысле кто то из соседей впустит за недорого ? Чтобы дохаживать двух стариков чужих ? Есть такие ?
Да Щас же• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
)) не повірите...
Так би й зробила...
Почуттів нуль.
Ну так вам легче чем многим другим . Плюньте и забудьте
Рожева юбка• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Якщо вам хата не потрібна, і батьки теж, то просто не приїжджайте туди, навіть коли вам зателефонують що стався інсульт, або в когось почалась деменція. Так вони швидше помруть, саме так вас влаштовує? Із дементивними без нагляду часто щось трапляється. Якщо інсульт, швидка відвезе в лікарню,змінете номер телефона на крайняк...
автор Счастье_же_вот_оно • 04 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
😂вы характером в мать походу?
Леся Українка• 04 мая 2025
Моя мама жила окремо. Поки була при здоров´ї більш- менш,я помагала грошима,приїжджала періодично,мила вікна. Ну якісь такі глобальні діла. До останнього вона була сама. Не хотіла нікуди. Я її забрала до себе після опепації,у мене прожила 3 міс. Рак.
У подруги батько вже старий. Найняла трьох жінок - доглядальниць. Живуть з ним цілодобово. Це дорого,але вона спокійна.
автор Счастье_же_вот_оно • 04 мая 2025
Ответ дляПрокачую сідниці
Автор, Вам своє життя жити.

Дякую за адекватне бачення, видно що ви розумієте, як воно буває, і є такі батьки, яких батьками навіть не назвеш...
Так, про борг я навіть слухати не збираюсь, вони мені не дали НІЧОГО, ще й зламали психіку.
ЗдохниПуйло• 04 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
Мама чоловіка у Херсоні, деменція почалась на фоні війни, догляд щохвилинний, вона ще говорить, розуміє але.. Якщо ви поклали її спати, то це нефакт, що вона буде, через хвилину вона вже на підлозі, всю ніч бродить по будинку, падає, їсти не хоче те, що готуєш, розливає, розкидає все, памперси не спасають, настільки частий туалет, що під час сну, вона як в морі плаває, там є ще куча н´юансів з туалетом, хто в темі той знає про розмальовані стіни і т.д, цю людину не можна лишити одну в кімнаті, помити без скандалу, це суцільний мрак. Там жодна сідєлка не захоче.
Пошаманю• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
В малому селі їх не багато...
Так багато роботи в селі? То й хати задорого. А то ниють, що в селі нема де робити
Пошаманю• 04 мая 2025
Ответ дляБезВзяток
Та звісно, ви особисто взнавали. Мою тітку призраки собезу доглядають у селі чи що. Соцслужби є скрізь. Але при живих дітях то за плату
Рожева юбка• 04 мая 2025
Ответ дляБезВзяток
В райцентрі є, в селі не знаю
БезВзяток• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
То чого ви за це думаєте?Ви ж з ними не спілкуєтеся.Дають раду самі,поки,а там зляжуть,то як будете знати,що з ними,наймете когось.А може все складеться інакше.Моя мама,то моя віддушина,хоч і лежача майже,але завжди все добре і завжди Богу за мене молиться.Я зранку стала,прибрала,помила,приготувала їсти,десятиліттями встаю в 5 год,що б вспіти.В мене робота 7-19,додому буває приїжджаю в 21.30,наступний тиждень все розписано,2 конференції,д.н в подруги,то вже на ніч приїду.Завжди переживає,як мені важко,ніколи поганого слова,вдячна за все і завжди добре.Живемо душа в душу.
Пампушечка• 04 мая 2025
Свекрусі 75, ми купили для неї квартиру в сусідньому підʼїзді .
Бабуся моя живе за 50 км від мене . Прихожу раз на тиждень (привожу продукти , по суті НЕ допомагаю ) , але ще мама до неї раз на тиждень приходить і ще одна внучка є , теж заходить .

Тобто всі справляємось самі . У подруги мама з Альцгеймера - платить в місяць 15-17т грн , це приватний великий будинок перероблений на доглядовий центр + її мама віддає всю свою пенсію , там кормлять , гуляють , є медсестра і лікар приходить раз на тиждень .
Пошаманю• 04 мая 2025
1. Наберіть соцслужбу. Вони за гроші приносять продукти, невелике прибирання
2. Комуналку можете дистанційно оплачувати
3. Всеодно шукайте когось у селі, хто не боїться вашу маму і за потреби зможе прийти й посильно допомогти за гроші.
Пошаманю• 04 мая 2025
Ответ дляРожева юбка
В райцентрі є, в селі не знаю
В селі теж є. Раз чи два на тиждень приїжджають
автор Счастье_же_вот_оно • 04 мая 2025
Ответ дляЗдохниПуйло
Ну от, для таких людей мають бути якісь заклади спеціальні, бо ЩО з ними робити?
БезВзяток• 04 мая 2025
Ответ дляПошаманю
Звідки вони приїжджають?В нас і в селі і в райцентрі нема нікого.Може хіба платно,то це можливо.
автор Счастье_же_вот_оно • 04 мая 2025
Ответ дляПошаманю
В них в селі соцслужб точно немає, але є в районі. То ж відноситься мабуть і до них...
БезВзяток• 04 мая 2025
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Та є інтернати,але одиноких туди поміщають.Іх мало,в нас 1 на область є державний.Всі інші приватні.