Дрібка щастя• 04 мая в 22:00
Две пары трусов это сколько?
2 трусов или 4 трусов?
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:30
Ответ дляФрекенБок
Хіба ми зараз обговорюєм роди, а не кількість?
Ми обговорюємо логіку та усталені форми
АсобеннАя• 05 мая в 09:32
Ответ дляЯ_и_моя_собака
А що з футболками і двома руками?
Я теж над цим задумалася. Що у футболок і сорочок теж два отвори для рук, однак вона в однині. Але чомусь навіть в англійській те, що для ніг в множині: trousers, pants, briefs. А те, що нагорі, - в однині. Як от сорочка/shirt.
ФрекенБок• 05 мая в 09:32
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Ми обговорюємо логіку та усталені форми
Ну ок. По якій логіці Ви пропонуєте надати слову Біль жіночий рід?
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:35
Ответ дляФрекенБок
По тій же, що жіночого роду міль, сіль і т.д
ФрекенБок• 05 мая в 09:36
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
А кінь?
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:37
Ответ дляАсобеннАя
Тому що шиються з двох частин, а раніше взагалі могли поєднуватись вже на тілі, вище фото були)
Пургену мне• 05 мая в 09:38
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Пара окулярів, штанів, трусів - це усталена форма літературної мови, а не думка окремо взятого плиточника
І де це пара трусів усталена форма? В чату GPT?
Шалена невинність• 05 мая в 09:39
Ответ для3@йk@
4 шт. Но трусы разве парами считают?
а мерять нужно от 0 или от 1?
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:39
Пургену мне• 05 мая в 09:40
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
фото
А, ну оголошення в Інтернеті це джерело надійне.
ФрекенБок• 05 мая в 09:41
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Багато чого шиється з двох частин, це не причина. А картинки я навела, щоб адепти пари зрозуміли звідки та пара взялась. Колись вони дійсно були парою, але зараз ні
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:41
Ответ дляПургену мне
Дійсно, звідки виробникам білизни знати, як називати свій товар
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:43
Ответ дляФрекенБок
Зараз ні, а мовна конструкція лишилась, ви вирішили свої правила правопису встановити?
ФрекенБок• 05 мая в 09:43
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Немає такого правила
АсобеннАя• 05 мая в 09:44
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
В плані крою звучить логічно.
А загалом, не тільки ми задаємося цим питанням ))
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:47
Ответ дляФрекенБок
Немає такого правила
Ну поскаржтесь в чат gpt, така форма використовується не тільки в українській мові для предметів, які не мають однини
Пургену мне• 05 мая в 09:47
Ответ дляАсобеннАя
В плані крою звучить логічно.
Але ж ми з´ясовуємо кількість.
В математиці пара це два. Незалежно від роду і числа поняття.
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:49
Ответ дляПургену мне
Але ж ми з´ясовуємо кількість.
А мова якось підпадає під правила математики?
ФрекенБок• 05 мая в 09:50
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
А чат тут до чого? Я ще ні разу в нього нічого не питала, на що саме мені скаржитись?
ФрекенБок• 05 мая в 09:50
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Кількість попадає
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 09:52
Ответ дляФрекенБок
Кількість попадає
Та ви що, кілька - це скільки з математичної точки зору?😂
Пургену мне• 05 мая в 09:52
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
А ви кількість рахуєте за мовними правилами?
ТихоЯ• 05 мая в 09:53
Ответ дляПригощаю кашею
Мені всерівно. Я кажу пара на одні труси. Вважаю це правильно.
І мені байдуже, хто там що інше думає. А також я вчора витратила пару годин вечора на цю тему і сьогодні я не виспалася. Тому я не налаштована знову тут проводити час.
Перепрошую, але вчора ви витратили не ´пару´ годин, а ´кілька´ годин)
АсобеннАя• 05 мая в 09:55
Ответ дляПургену мне
Але ж ми з´ясовуємо кількість.
Дякую, я в курсі, що таке пара )) Маю фізико-математичну освіту. Але в мові існують усталені вирази. І навіть, якщо я сама ніколи не вживаю ’пара’ до слів ’штани’, ’труси’ тощо. Це не означає, що їх не існує. Тим паче, я навела приклади їх існування в інших мовах.
Пургену мне• 05 мая в 09:57
Ответ дляТихоЯ
Ви думаєте тексти для реклами та просування товарів пише сам Авраменко?))
Куди Авраменку до виробників трусів і продавців на Промі?
Вони найнадійніше джерело!
ФрекенБок• 05 мая в 09:59
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Ви не бачите різниці між математичним поняттям ’кількість’ і неозначеним числівником ’кілька’? Я неприємно вражена
ФрекенБок• 05 мая в 09:59
Ответ дляТихоЯ
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 10:00
Ответ дляФрекенБок
Чудово бачу, тому прошу відповісти прибічників думки, що мова вимірюється математикою. А ви вважаєте слово «пара» математичним терміном?
ЭкстрасенсиХаЯ• 05 мая в 10:01
Ответ дляПургену мне
Рахую я за математичними, а розмовляю - за мовними
ФрекенБок• 05 мая в 10:02
Ответ дляАсобеннАя
’Тим паче’ не аргумент)). Не може не існувати такого виразу, бо самі штани-труси з двох, не пов´язаних між собою частин, існували, що і залишило слід в будь якій мові. Але зараз не існують, тому пара, це дві шт))