Майская киска• 05 мая в 10:51

Моральний вибір, подруга. Порадьте.

Привіт, хочу спитати тут поради бо зараз через подругу яка змінилась в гіршу сторону відчуваю деякий моральний тягар і я опнилась у поганій двоякій ситуації, в якій не знаю як мені бути.
З подругою зростали в одному селі, разом вчились у технікумі, потім вона поїхала на заробітки до Турції, працювати моделлю чи онлайн моделлю, не знаю чим саме вона займалась але чутки були різними. Не дивлячись на все ми добре товаришували, весь час неначеб-то нормально спілкувались із нею і майже не сварились. Але з часом ми і справді почали спілкуватись ну дуже рідко, тому що минулого року вона вийшла там заміж за чоловіка також із сім´ї наших мігрантів, у його родини свій бізнес у Малазії тож вони виїхали жити туди. Наприкінці січня коли ми говорили в останнє вона мені похизувалась тим що чоловік на день народження подарував їй 20 тисяч євро і вона сходила з подругами у найкращий ТЦ на шопінг і була задоволена подарунком. Я її привітала із цим та вона мені сказала що прагне припинити спілкування і зі мною також і з іншими подругами звідси бо у неї тепер нове життя і нові друзі. Неприємно але пережити було можна, ми із того часу не спілкуємось взагалі, в соц.мережах вона мене та інших друзів із України заблокувала. Але вбили мене не її зміни в житті і втрата цієї людини як подруги, а те що я дізналась про те що вона просто відмовилась таким самим чином від старої матері яка дуже хворіє і живе майже по сусідству з нами. Я тільки зараз дізналась сама про те що їй важко ходити і у старенької навіть нема нормальної палиці або візочка, тож вона не виходить на двір. А також у неї є старша сестра яка зараз і піклується про їх матір сама. Я була в шоці коли зрозуміла що вона їм нічим за весь цей час не допомогла, жодної копійки не вислала. Чомусь я була майже впевнена що вона допомагає своїй матері і сестрі, бо вона сама у мене часто про них запитувала, а я на той час не жила в селі тож сама не мала уявлення про те як вони. Але те у чому я певна що у них були гарні відносини, її мама та сестра єдині її родичі тут. Знаю точно що її рідні її також дуже люблять і мабуть сумують за нею або думають що вона зникла бесвісти що іще гірше, а її мама видно ще і переживає це набагато гірше і це відбивається на її і так поганому здоров´ї. Знаю також що її сестра лише трошки старша за нас, нам по 25 а їй 30 і ця бідна молода дівчина також вже не витягує і власне життя і турботу про стару хвору матір. Їм обом дуже важко і коли я про це дізналась я була у страшному шоці що вона так вчинила із мамою і сестро..
Я каюся бо сама дізналась про таке не так давно доки жила по роботі деякий час у місті поряд, і коли я повернулась у село, вже моя мама розповіла мені про те що її старша сестра приходила до нас, була заплаканою сильно і просила у моєї матері в борг відро капртоплі, бо їм нічого їсти з мамою і садити город вже також треба а в неї зараз важкі проблеми з роботою та грошима, мама дуже хворіє і майже перестала ходити. Ось таким чином я і дізналась про все. Звісно що моя мама також не відмовила з допомогою і була в шоці також.
Сама ця ситуація дуже погана, але тепер мене почало турбувати ще і те, чи варто розповідати її сестрі про все що я знаю про мою колишню подругу та її нове життя закордоном?? Мені здається що якщо я розповім їй чесно, я можу завдати їх родині якогось болю, і враховуючи ситуацію взагалі боюся що це зараз може дуже нашкодити. З іншого боку я розумію що робити вигляд що я ні про що не знаю і трішки брехати буде також поганим, бо як мінімум її сестра точно вкурсі про те що ми були подругами, ми усі тут майже сусіди і всеж спілкуємось між собою. Тому зараз мені здається що як не повернись все одно вийде вкрай погано. Ну і я не можу перестати переживати за це все, тож будьласочка порадьте як все таки буде краще вчинити зараз таким чисно щоб нікого не образити і нікому не нашкодити? Дякую
Ручки-Крючки• 05 мая в 10:55
Поток сознания... если вы не троль то не лезте не в свое дело, оно вам надо? Разберутся.
Чумачечая_• 05 мая в 10:55
Скільки років подрузі, що у неї така старенька мама?
Юпитерная• 05 мая в 10:56
Я бы не советовала вам лезть в их семейные дела, какая б ни была ваша бывшая подруга.
Скажите знаю, что живёт в Малайзии, не общаюсь и все.
Г@Л@В@ломка• 05 мая в 10:56
Сколько маме подруги лет ?
Снегурочко• 05 мая в 10:57
Похоже на троля!
Разберутся без вас, кому и чем помогать, высылать или нет. Это явно не вам решать!
Сестре 30 и она не в состоянии заработать себе на еду? Вы серьезно? Троллизм чистой воды!
Маргарита и Мастер• 05 мая в 10:59
Перше, які ви подруги якщо ви не знаєте чим вона займалась в Туреччині, подруги знають все одна про одну. Друге, не потрібно вмикати моралістку і вирішувати хто живе правильно а хто ні. Погана вона стала для вас, не спілкуйтесь. Шкода її матір, допоможіть. Я з 18 до 30 років доглядала хвору не ходячу маму, ніхто нічим не допомагав, все сама тягнула, важко, але таке життя. Вас жаба давить що та добре прилаштувалась? Їдьте та й шукайте заморских женіхів.
Перемелица• 05 мая в 10:59
Автор, щось за брєд написаний. Що ви хочете, і навіщо оцей весь великій опус? Конкретно, що ви хочете? Допомогти родичам подруги, чи розповісти за подругу, і що саме?
Аліса-90ae• 05 мая в 11:01
Ответ дляСнегурочко
Похоже на троля!
І що що схоже на троля?в чому необхідність повідомляти про це?шерлокі на мінімалках
Перемелица• 05 мая в 11:02
Ответ дляАліса-90ae
Поясніть нам, що хоче автор, і навіщо вона хоче це зробити, щоб що?
Бо з першого разу я не зрозуміла душевних переживань автора.
Жена сантехника• 05 мая в 11:04
Я не дочитала, но судя по написанному, мне было бы абсолютно наплевать что на подругу бывшую что на её родственников
Перемелица• 05 мая в 11:05
Автор, напишіть ясно все, без заламування рук і яка ви душевна та переживатєльна, що ви хочете зробити, і навіщо. Головне напишіть, яку ціль переслідуєте. Хотілось би почути мотив цього опуса, але не варто.
Снегурочко• 05 мая в 11:05
Ответ дляАліса-90ae
А смысл в теме какой ? Обосрать ее подругу? Ни вы, ни я, ни автор не знаем почему она не общается с сестрой и матерью!
Кто мы, чтоб ее осуждать, тем более со слов автора !
автор Майская киска • 05 мая в 11:05
Вибачте за помилки, просто накриває іноді боюсь того що просто до мене потім будуть запитання адже живемо через 2 хати, і всі знають про те що я із цією колишньою подругою були у шкільні часи кращими друзями, все дитинтство разом, наші мами спілкуються, моя мама іноді тепер носить та передає деякі ліки її мамі, але я своїй матері також не кажу про те що знаю, мене і моя власна мама може не зрозуміти, а я боюсь що якщо розповім усе як є то якщо про це дізнається в усих деталях її мама, це може її навіть вбити бо вона справді старнька вже 69 років, і в неї слабке сердце. Я боюсь бути винною або у разі чого стати винною у тому що приховую щось важливе від її сім´ї та всих хто зараз прагне чимось допомогти тій родині тут у селі..
Анонім Секретар• 05 мая в 11:06
Скажите, что не общаетесь с ней, что она вас заблокировала. Правда же? Правда. А за остальное я бы молчала, это их семейные проблемы. Никто не знает, почему у вашей подруги такое отношение к родным, может они высказывались нелестно о ее работе, кто знает.
Ручки-Крючки• 05 мая в 11:07
Ответ дляМайская киска
Так а навіщо це комусь розповідати? Язик чешеться?
Аноним_1858• 05 мая в 11:09
Ответ дляМайская киска
Единственное, что вы должны сделать - это сообщить своей бывшей подруге, чтотее мать и сестра в беде, все
Снегурочко• 05 мая в 11:09
Ответ дляМайская киска
Во сколько подругу мама родила?
автор Майская киска • 05 мая в 11:09
Якщо коротко я просто дуже боюсь того що ситуація може обернутись для мене таким чином, що я можу виявитись винуватою або мене потім звинуватять, що не розповіла вчасно, або звинуватять у тому що знала і приховувала важливу інформацію про те де зараз ця подруга і що вона не виходить на звязок зі своєю родиною, взагалі не через те що зникла безвісти...
Перемелица• 05 мая в 11:09
Ответ дляМайская киска
Ви собі надали великого значення))) накриває вас за чужих людей?)
Ви їм нах не потрібні, ваші розказні теж. А також ніхто у вас нічого не питає. А як питає, є слово не знаю, не спілкуємося.
Короче, лікуйтеся, у вас манічка. Криє тут тільки вас із них всіх. І ви єдина, до якої всім немає діла із вашої братії.
Руки хоч з переживань і такого горя у вас не тримтять?
Капець , як любять носа всі сунути до чужих і хвилюватися.
Перемелица• 05 мая в 11:10
Ответ дляРучки-Крючки
Село, це у крові там.
Перемелица• 05 мая в 11:11
Ответ дляМайская киска
Нікому ви там не потрібні, сплєтніца ))) угомоніться..
А Я Самая Самая• 05 мая в 11:13
Ответ дляМайская киска
а вы при чем? Максимум - можете богачке написать, что ее мать голодает, и все. Заставить ее что-то делать вы не сможете. Толку сестре от ваших рассказов не будет и деньги не появятся.

И увидите - потом прискачет ваша богачка хатку в селе делить аж бегом.
Брюльтик• 05 мая в 11:15
Ответ дляРучки-Крючки
это тролляка или с Маневичей, или с Ковеля. чуствуется рука западной части Украины))
Цигарний шланг• 05 мая в 11:19
Автор, а подруга, з вами, коли повідомила про те, що розриває спілкування, голосом говорила? Чи написала?
Просто багатий чоловік з Малайзії може бути казкою. Якби не була вона в сексуальному рабстві і за неї заблокували всі контакти попередньо створивши історію про багатого чоловіка.
Борисфенка• 05 мая в 12:01
Створіть акаунт в соцмережі, скопіюйте у повідомлення ваш старт-пост, відішліть подрузі.
Якщо зможе, зреагує і допоможе матері і сестрі. А можливо вона там дійсно невільниця сексуальна, тоді не зможе допомогти.
Грабля• 05 мая в 12:03
Скільки років мамі подруги, якщо ви її називаєте старенькою, а в неї донькам 25 і 30 років?
По темі:
1) не втручайтеся;
2) діліть навпіл все те, що сказала сестра подруги.
Ви не знаєте усіх обставин і стосунків в сім´ї, починаючи від дитинства подруги.
І однозначно не все ок з сестри подруги, якщо молода жінка в 30 років в селі не має що їсти і позичає відро картоплі. Роботу можна знайти онлайн, їжу посадити на городі.
Знаю сім´ю із схожою ситуацією, то там старша сестра залишилася з хворою мамою і ще на продаж вирощує овочі/городину і живе не гірше сестри за кордоном. Правда працює важко.
І знаю ще 2 ситуації.
Колишня колега і сестра моєї знайомої колись слізно жалвлася і позичала гроші, бо в них була справді хвора лежача матір. Я слухала, жаліла, позичала, а потім виявилося, що вона багато кому заборгувала і колега впринципі не серйозна. Борг мені не віддала, з ним я давно подумки попрощалася. Але мені ще й 4 роки надзвонюють колектори по її боргах. І вважаю, що вона б могла хоча б аибачитися і чесно сказати, що мені борг не віддасть. Так ні, живе собі спокійно і по фото в мережі не зовсіи аскетично.
Так само і колишній колега - кілька разів відкривав в фб збір, бо з здоров´ям серйозні проблеми, операція і підозра на онко. Я жаліла і з своєї невеликої зп двічі перерахувала кошти, бо це ж зовсім капець, якщо 10 тис грн на мрт нема і ще й 2оє дітей. Але після обстежень і операції в соц мереді спочатку фото/відео як з дітьми відвідували 1 захід з платним входом, а через кілька днів знову збір, бо підтвердили онко. І от чесно - і розумію, що допомога справді дуже потрібна, і що відпочинок наче нічого такого, всі мають право. Але почуваюся лошарою, бо я зі своєю зп взагалі жодні заходи не відвідую і на відпочинок не їду, бо це мені не по кишені.
Фляшунька• 05 мая в 23:33
Ответ дляЧумачечая_
Мне например 26, а мама в 53 умерла. До этого тяжело болела. Не ходила последние годы. При чём возраст до болезни?
Фляшунька• 05 мая в 23:39
Ответ дляМайская киска
Моя вам порада автор. Не треба нічого казати. Є можливість допомогти - допоможіть хворій людині. Якщо будуть питання до вас, кажіть просто, що давно не спілкувалися. Нічого не знаєте. Так як вони родина, вони можуть помиритися. А от на вас потім ще виллють бруд, що плітки носили. Так, шкода хвору маму ( моя мамуля померла) , але то чужа сім´я в краще тримати дистанцію. Перевірено неодноразово моїми знайомими. Подруга вона вам не подруга. Нажаль багатьох людей псують гроші. Вона вважає вас нижче за себе рівня, тому і припинила спілкування. Забудьте і живіть щасливо, але без неї. І не вам її судити, що вона не допомагає мамі. То її життя і її вибір.