МУСЯкомарова• 05 мая 2025

Кіт- гуляка і кастрація

Добрий вечір
Така ситуація:
Котику трохи більше року, не планували заводити, маю кітку стерилізовану, але підібрали пораненого, виходили і т. д. - залишили
Як подорослішав - почав тікати з дому до «дівок». А ще перший поверх- чи двері, чи вікно… Ну тікав раніше ненадовго і недалеко, взимку взагалі тільки в туалет вибігав. А це почав зникати на 3-7 днів. Я і діти переживаємо, бо всяке може бути: автівки, собаки і т. п.
Збиралася каструвати - та у нас намічається переїзд, то думала вже там на місці. Ну і там 5 поверх, поставлю москітки, вже не так легко втікачу було б.
Але наразі переймаюся, щоб ніде не пропав
Тому питання: чи кастрація зменшить ризик його втеч??? Чи ти до одного місця, і буде тікати все- одно??? Є сенс в операції? Поділіться досвідом! І ще, почав мітити, то товаришу на взуття, то мені на ліжко, хоча не було раніше такого, а це мабуть розслабився…
Ніколи не мала котів, таке вперше, дайте пораду
Зілля до весілля• 05 мая 2025
Конечно кастрировать, тем более если метит. Вообще не понимаю в чем сомнения.
Леді Душка• 05 мая 2025
Не каструєте то буде тікати, мітити, сходити з розуму. Мій так загуляв і не повернувся. Сусідка каструвала свого, їсть, спить, грається, тримається дому. В мене в одної сусідким не кастрований , волає цілими днями і ссить на все, в іншої кастрований, його навіть не чути і не видно. Я в приватному секторі живу і не кастрованих котів одразу помітно, подерті, побиті, рвані, драні.
Лиса Патрикевна• 05 мая 2025
У котов тоже разный характер может быть. У родственника кот после кастрации продолжает гулять с целью построить соседних котов. А у знакомых кот впал в депрессию - только спит и ест, хотя был главный кот в округе.
Мошей ницца• 05 мая 2025
Правильно что ’переживаете’. У меня эти ’гуляки’, ’женихи’ получают хорошего пендаля или за шкирку и об землю... Ибо нефиг!
Бешене сарі• 05 мая 2025
А ещё бешенство во всех городах обострилось
Кросівки оригінал• 05 мая 2025
Домашні котів треба обовʼязково каструвати, ну і як це тікає))))
Це прям саме дивне в цій історії)
Ну і до всього, брудні лапи, блохи, кліщі, лишаї після прогулянок вас не турбують ?
Кросівки оригінал• 05 мая 2025
Це тема напевно створена як тригер, пʼятий поверх і москітка
Залізна пані• 05 мая 2025
Ответ дляМошей ницца
вас наверное муж бьет, что так срываетесь на беззащитных котах?
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляКросівки оригінал
Це прям саме дивне в цій історії)
Як це дивно?
Ну отак
Відкриваєш двері - він вибігає, перший поверх, двері в під‘їзд постійно відчинені і все.
Або вікно/ кватирку, ну я ж не можу не провітрювати? особливо кухня .Орендована квартира, вікна дерев‘яні, режиму провітрювання немає, отак і тікає. На ланцюг же не посадиш
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляКросівки оригінал
Я дала опис, нащо ця тема створена.
Кросівки оригінал• 05 мая 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
Як це дивно?
Ну отак
А з ліжком орендованим поміченим тепер як?))( Троляка
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляМошей ницца
В якому сенсі «получают»?
Добре, що ми не з одного міста
Хоча такі всюди знайдуться
ЯяяКакаджамбо• 05 мая 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
Як це дивно?
Ну отак
Каструвати треба бо він почав мітити свою територію. Це не розслабився, а виріс. Після кастрації мітить не буде, а тікати не факт. Наш так і збігає.
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляКросівки оригінал
А ліжко, як і матрац - мої особисті. Я заїхала в пусту квартиру (майже). Жити десь то треба.
Помеха справа• 05 мая 2025
Москитку кот легко порвет. На 5-м этаже, чтобы обезопасить кота, который привык сигать в окно, обязательно нужны специальные сетки Антикошка. Он же привык выходить в окно, а ума рассчитать высоту вряд ли хватит. И, конечно же, кастрировать: как минимум метить не будет, и от улицы отвыкнет постепенно без тяги к кошкам.
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Погано, що тікає..
Моя кітка хіба що на підвіконня. або до під‘їзду і назад, хоча за себе може постояти, і за птахами ганялась, як була молодша🫣 Але вона домашня була з самого народження.
А цей - розбишака - гуляка, ріс на вулиці.. може через те.
Це кітка моя) когось лякає, але … )))
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляПомеха справа
Дякую за пораду))) ✔️
Садова гойдалка• 05 мая 2025
Зависит от кота, есть кастрированный, то все равно хочет гулять и ссыт периодически и не кастрированный, тупо ест, спит и с ребенком бегает по квартире.
Законна дружина• 05 мая 2025
Однозначно каструвати-буде сидіти дома,заспокоїться.У мене були такі гуляки та щей розбишаки,що аж гай шумів.Покаструвала і чистий спокій маю-смиренні,спокійні,тримаються хати.
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляЗаконна дружина
Дякую)
УЗД робили до операції?
Алина-1240• 05 мая 2025
Нет смысла.сбегать так же будет , но кастрата скорее подерут другие коты
Законна дружина• 05 мая 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
Дякую)
УЗД робили до операції?
УЗД чого?Там же яєчка надрізають,потім зашивають...То у кітки глибинна операція.
автор МУСЯкомарова • 05 мая 2025
Ответ дляЗаконна дружина
Ну то ж кітці робили, я і питаю.. бо наркоз все- одно..
Законна дружина• 05 мая 2025
Ответ дляМУСЯкомарова
Автор,зараз є сучасні препарати з мінімальною небезпекою,не переживайте.Тай ветеринари свою справу знають-вони на день стільки кастрацій роблять...Коли я своїх каструвала,то мене лікарі запевняли що то є найлегша операція у кота.
Курочка-чубаточка• 05 мая 2025
Ответ дляАлина-1240
вы заблуждаетесь
ДолькиКабана• 05 мая 2025
Такі люди як ви повинні жити вічно!
Чижик Пижик• 28 мая 2025
Ответ дляКурочка-чубаточка
вы заблуждаетесь
Скорее вы заблуждаетесь. Соседка изначально кастрировала своего беднягу кота, очень жаль его. Она хотела, чтобы он был полностью домашним. Но он все равно выборол свободу, постоянно выдирался, убегал, чтобы добиться права гулять во дворе, первый этаж. По итогу она через года полтора все же вынуждена была начать отпускать его гулять.
Все коты во дворе домашие и некастрированные. А этот как особняком от всех, только с тоской смотрит на кошек и других котов. И получал вначале много раз от котов, но, правда, со временем они его оставили в покое.
Так что кот коту рознь. Для многих котов кастрация - это огромная психотравма.
Я бы не брала вообще кота, если бы не было возможности держать некастрированного и отпускать гулять.
У нас двор хоть и закрытый, но мои коты загуливали и на неделю, по чердакам где-то лазили. Первый прожил 12 лет, второй - 14,5. Прожили полноценные кошачьи жизни. Не представляю их в кастрированном виде. Люди придумали дичь для своего удобства и прихоти.