Дуже дуже вумна• 10 мая в 22:25

Йди туди де страшно, казали вони.. І я пішла…

Як подолати страх? Навіть як виключити страх?
Мені 42 р. Не вмію плавати. Начиталась розумних книжок, надивилася психологів і пішла назустріч своєму страху- записалась на плавання.
Тренер супер, а я лузер.
Відбула вже 4 заняття ( заняття групові) Плюс з сестрою ходили окремо в басейн ще 3-4 рази щоб потренуватися.
І шо? І нічого!!!
Як тільки я не відчуваю дна під ногами, я зразу хапаюсь бортика і не можу пропливати навіть 2 метри.
Я не можу сама просто лягти на воду і почати плисти
Я вже навіть коли думаю про плавання мене сковує страх . Завтра мені на заняття, а я вже від четверга пʼю заспокійливе щоб могти спати і не пробуджуватися вночі з тривогою, що мені в неділю знову в басейн.
Дівчата з групи мають вже великі успіхи, а я з чим прийшла з тим і піду.
Порадьте щось чи розкажіть як ви боролись з своїми страхами!
Бо я вже 1000 раз пожаліла що туди пішла.
Прокачую сідниці• 10 мая в 22:42
Автор, є таке поняття, як експозиція страху. Зазвичай це робиться з психологом. Ви розписуєте свій страх за 10-ти бальною шкалою. Де 10- опинитись в середині океану (наприклад), а 1- зайти по пояс у воду( тут ви самі маєте розписати, що для вас 1,2,3 і тд). І потім, робите крок 1, йдете по пояс доти, доки вам не стане комфортно так (хай на це буде треба і не 1 раз), потім переходите до пункту 2 і тд. Зупинитись варто десь на 7-ці. Тобто, вам не потрібно бути викинутою всередині океану і ніхто з вас 10-ки не просить, вам достатньо плавати в басейні чи морі, не відчуваючи дна, але знаючи, що воно зовсім неподалік. В кінці кінців багато людей плавають в морі вздовж берега і не пливуть до буїв, ніяк це їм життя не погіршує. Ви взяли для себе завелику величину одразу, тому так важко і стресово.
автор Дуже дуже вумна • 10 мая в 22:43
Ответ дляКуда_бежать
Автор, я ваша ровесниця, плавати вмію, але боюсь глибини. В родині плавають всі, як риби: мої батьки, бабуся, зі сторони чоловіка також. А я, як ви - щойно розумію, що глибина більша за мій зріст - і бере паніка.
В басейні плаваю недалеко від бортика, бо коли діти стрибають бомбочкою і мене накриває вода - теж панікую. Коли була мала, то в такі моменти пірнала і долала відрізки під водою , не так було сташно.
Я прийняла цей факт, не соромлюсь цього і так і кажу, що боюсь. Доречі, чому так - не знаю, в дитинстві не топилась, не лякалась на воді..

Мріяла, що мої діти будуть добре плавати . Донька і син навчились у 5 р. Єдине, про що шкодую, що не можу підтримати їх активні ігри на воді, мені не комфортно. Але дуже ними пишаюсь
В мене молодший син в 9 років сам інтуїтивно навчився плавати. А старший такий самий боягуз як я.
Моль Моллівна• 10 мая в 22:45
Ну я технически умею, но долго плыть не могу, руки устают. Ну могу на глубину чуточку заплыть и обратно.
Лежать на воде не умею.
Автор неумение плавать море не отменяет, не заходите на глубину, ну плавайте с подушкой. я люблю море, очень, но плаваю написала - ну так. Трохи туди, трохи сюди. И шо?
Нашо ви себя насилуете, не пойму..
Мусик Пусик• 10 мая в 22:45
Вам надо с лягушатника начинать.
Там где воды чуть больше чем по пояс, как детей учат. С доской. Освоить технику, а потом потихоньку поднимать планку.
В чём именно заключается страх? Откуда ’ноги растут’: из-за того что не умеете или посттравматическое?

*плавать умею, но боюсь глубины, где дна не видно.
Куда_бежать• 10 мая в 22:47
Ответ дляДуже дуже вумна
Все індивідуально, правльно писали вище.
Мої не ходили на плавання, самі навчились триматись гарно на воді, пірнати, з часом вдосконалювались. Це мене дуже тішить, що не бояться, як я. Сина то взагалі ’підштовхнуло’ не кидати спроби те, що друзі старші гарно плавали і йому пояснбвали, як краще, і він зміг.
У старши, як я розумію, спрацьовує режим ’самозахисту’ і нам важче розслабитись і сфокусуватись на меті. Але якщо хочете - я вірю, що у вас вийде!
Успіху
Мизимец• 10 мая в 22:49
Ответ дляДуже дуже вумна
Я пішла туди не щоб долати страх, а я реально хотіла навчитися плавати і ходити в басейн чи їздити з дітьми на море чи річку.
Вони люблять воду, а більше нема кому з ними їздити.
Ви звідки? Їдьте літом в Солотвино, тренуйтесь там. Вас вода сама буде тримати на поверхні, не потонете)
В плаванні найголовніше навчитись триматись на воді, а для цього потрібно розслабитись. Від переживань Ви перетворюєтесь на камінь, тому нічого і не виходить.
Люблю джаз• 10 мая в 22:52
Займалась в дитинстві плаванням, вмію плавати усіма стилями, на воді можу лежати годинами не рухаючись . Після 35 почала побоятись глибини і що, плаваю вздовж берега. Не вмієте , ну і ладно.
Мама Чели• 10 мая в 22:53
Я в раннем детстве чуть не утонула, но это не мешало мне барахтаться в воде. Чем старше становлюсь, тем больше страх води. Даже глядя на фото и видео глубины, начинаю испытывать страх.
Единственное место, где спокойно плавала-Средиземное море. Мне казалось, что вода просто выталкивает меня. Потом прочитала про его соленность.
БлинчикБезСметанки• 10 мая в 22:58
Ответ дляМоль Моллівна
Лежать на воде не умею.
Нашо ви себя насилуете, не пойму..
Я так же. Особенно в море легче,чем в реке. Могу там час торчать. Булькаться как жаба. Руки слабые очень. На волнах бултыхаюсь. Но воды не боюсь. Ужасно нравится плавать в штормовом море. Возле берега конечно. Это такой адреналин. Правда последний раз несколько лет назад. Еле вылезла. Ещё и дикий ливень был. Всю дорогу муж гнал пинками домой.
Советчица Года• 10 мая в 22:58
Зачем вам это в 48 лет? Чтобы что?
Откровенно - это базовый навык, ну как ходить, бегать, ездить на велосипеде
Если вы этого не умеете в таком уже ну нормальном, зрелом возрасте - не стоит и начинать
Просто поверьте
Вам не надо
И поменьше слушайте психолУхов из инсты, с их заезженными фразами про побороть страх, проявлять себя и прочим бредом )
автор Дуже дуже вумна • 10 мая в 22:59
Ответ дляМусик Пусик
Вам надо с лягушатника начинать.

Я не знаю природи страху цього страху. Це швидше як інстинкт самозбереження включається. Наприклад, я лягаю на воду і тренер дає мені палицю з бортика. Поки я відчуваю що ця палиця біля мене, навіть не тримаючись її - я пливу. Тільки не відчуваю жодної опори - все, хапаю бортик. Я не можу у воді розслабитися.
Молчунья• 10 мая в 22:59
Ответ дляДуже дуже вумна
Смотрите, страх полностью иррациональное чувство. Не ищите почему, как и зачем. Он уходит реально, только если делать. А причин может быть миллион.
Попробуйте плыть с доской на вытянутых руках для начала. Но самый важный нюанс, чтобы плыть, вам нужно расслабить тело. Понятно, если вы в стрессе, фиг расслабишься. Поэтому сначала там где мелко и вы можете в любой момент почувствовать дно ногами, попытайтесь лечь просто на воду. Может пройдите чуть пораньше всех остальных, чтобы попробовать просто расслабиться в воде.
Я очень боялась высоты. При этом я не боялась летать на самолете. Но на колесе обострения просто истерика начиналась. В горах я не могла посмотреть вниз, сразу мороз по коже и привет ПА. Вообщем, я начала по утрам бегать в парке и почти каждый день покупала билет на это чертово колесо) На меня странно смотрели, но через месяц плюс - минус уже все равно было вообще. И я полезла на стеклянный мост во время экскурсии в Китае. И вообще ничего не почувствовала. Я поняла, что победила
хутряна володарка• 10 мая в 22:59
Автор, я теж до 45 років не плавала. Потім захотіла, почала потихеньку. Не можу сказати що зараз добре плаваю, але страх пройшов. Я дуже хотіла навчитися, щоб полетіти на червоне море і побачити тих рибок з коралами). Мрію здійснила.
У вас все вийде, треба більше часу.
На морі легше, вода солена і вона тримає сама.
автор Дуже дуже вумна • 10 мая в 23:00
Ответ дляМизимец
Так, Ви праві. Я дуже напружена і не можу розслабитися і воді.
Сама собі лікар• 10 мая в 23:01
Як мене в дитинстві вчили плавати рідний брат мами, кинув у воду біля берега не далеко біля пірса і я як почала гребти по собачому.Так я йому так вдячна,що навчилась плавати и не боюсь запливати далеко.
Малявка ще та• 10 мая в 23:02
Набагато частіше тонуть люди, які вміють добре плавати. Тому закінчуйте з плаванням і переходьте на ’просто покупатися в басейні’.
Мизимец• 10 мая в 23:05
Ответ дляДуже дуже вумна
в Солотвино дуже солоні озера. Настільки солоні, що вода не просто тримає, а навіть виштовхує з води.. Потренуйтесь лежати на воді розслаблено, там реально подолати психологічний страх води.
Молчунья• 10 мая в 23:05
Ответ дляСоветчица Года
Зачем вам это в 48 лет? Чтобы что?
Просто поверьте
Вам не надо
У меня тут бабушка в 71 начала учить итальянский и выучила на приличном уровне к своим 74. Знаете зачем? Ей кровь из носу нужно было в Италию и услышать в оригинале оперетту какую-то. Так вот, все получилось.
Что значит «вам уже 48»? Как-будто автору 108.
Стетоскопуло• 10 мая в 23:06
Ответ дляМолчунья
Ви мій герой! Я панічно боюся висоти, просто ціпенію від страху. Колесо оглядове було двічі в житті, в дитинстві і вже дорослою, на вмовляння дітей повелася, уффф, як мені було страшно. Я думала, що це галочка така від народження і нічого з цим не поробиш, в літаку літаю норм , але то теж потрібно було не раз пролетіти, щоб ’відпустити’. Плавати теж не вмію, росла на суходолі, ніяких басейнів не було.
Глубоководная селедка• 10 мая в 23:09
Ответ дляхутряна володарка
У вас все вийде, треба більше часу.
Я тоже боягуз. Ні фіга вона не тримає. Ні Середземне. Ні Червоне. Плавала тільки в Солотвино. І то на спині. Але ж плавала. І озеро навіть перепливала. На живіт не могла лягти на воду. Зразу мандраж і страх. Зате дитину навчила плавати. По крайній мірі триматися на воді. Далі вже вона сама.
Вапщета• 10 мая в 23:11
можливо, дешевше буде, спочатку вдома в уванній спробувати?
або під душем, що ллється на обличчя
Молчунья• 10 мая в 23:11
Ответ дляСтетоскопуло
Благодарю. Меня просто прям бесило вот это ощущение, что в моменте ты ничем не управляешь. Всем руководит страх.
Я без понятия, кстати, откуда он взялся. Но часто снились в детстве сны, что я падаю со скалы вниз🤷‍♀️
MaryKa• 10 мая в 23:11
Ответ дляДуже дуже вумна
Мне кажется, вам нужно не гнаться за группой, а в своем темпе заниматься. Я тоже училась во взрослом возрасте. Первые занятия были у бортика, держась руками, учились расслабляться, лежать на воде, двигать правильно ногами и дышать в воду. И только после этого стали проплывать по небольшому расстоянию.
хутряна володарка• 10 мая в 23:11
Ответ дляГлубоководная селедка
Мене тримає червоне , просто лежиш і дивишся тих рибок)
Я плисти швидко не вмію, немає вірної техніки, а лежати запроста на морі.
Стетоскопуло• 10 мая в 23:14
Ответ дляМолчунья
Було таке, пам´ятаю сни, тільки якась висотка і зриваюсь в прірву. Це прям таке жахливе відчуття, коли просто сковує по руках і ногах, ти нічого не можеш вдіяти, я до краю не можу підійти на висоті, ніякі вежі і т.д., про скляний міст то взагалі - мабуть би знімали з вертольота. ПРичому син взяв мої гени, він теж ’обережний’, а донька навпаки, готова стрибнути з парашута, пролетіти над каньоном (у мене дихання зупиняється, поки вона там), зате кров з пальця - то все, катастрофа всесвітнього масштабу. Отакі різні страхи можуть бути. Як же воно мені заважає в житті, це просто капец.
Глубоководная селедка• 10 мая в 23:14
Ответ дляхутряна володарка
Все вірно. Ви вмієте розслабитися. Я -ні. Поплавком плавала в Червоному. Там де жабі по пояс. А розслабитися і лягти на воду- Не можу. Дуже страждаю від того і розумію автора. Сама така.
Советчица Года• 10 мая в 23:16
Ответ дляМолчунья
Ну и, причём тут ваша бабушка?
Выучить 100 - 200 слов и фраз какого-то языка - это точно не про выучить язык. Так, чисто чтобы в кафе посидеть и на улице дорогу спросить. Тем более в таком пожилом возрасте, когда замедляется все когнитивные функции ( это физиология, констатация факта ).
И уж 100 % даже если хорошо знать язык - это не заводская настройка, функция человека. Так, чисто для себя, для потехи, чтоб нескучно. Для памяти тоже очень даже.
Но так глобально да, ваша бабушка конечно молодец, надо себя занимать, это бесспорно
Все питаю зарання• 10 мая в 23:16
Я по мосту пройшлась який зроблений в сітку підлога. Я поняла, що боюсь, бо коли йдеш, то під низом ти бачиш все що робиться під низом на висоті метрів 30. Але взяла себе в руки і таки пройшлась не сильно вдивляючись під ноги.
Поросенка• 10 мая в 23:16
дуже важко завжди було зрозуміти, як це люди не вміють плавати у дорослому віці, мабуть батьки не вчили в дитинстві, як навчитися - не знаю, у басейні в Берегово багато старших людей у веселих помаранчевих нарукавниках, чом би й Вам не плавати в них та не паритися, кінець кінців кому яке діло що Ви вмієте, а що ні

я сама в дитинстві тонула, але потім займалася плаванням, тож страху води не маю, але, наприклад, страх дайвінгу є саме через те, що не довіряю спорядженню через яке дихати, а тільки власному тілу та диханню

навіщо себе ламати теж не розумію, кидайте ви те плавання, якщо не заходить, будь-який спорт має бути в задоволення, а плавання - теж спорт, краще сконцетруйтеся на тому, що у вас гарно виходить робити!
Молчунья• 10 мая в 23:19
Ответ дляСтетоскопуло
Кстати, я в пубертате очень хотела прыгнуть с парашютом. Понятия не имею как бы я это сделала правда)) ногами бы выталкивали, наверное, из самолета😂 но когда в молодости позже прыгнул муж и показал видео, мне прям поплохело от момента самого прыжка из самолета.