Chaterbox• 28 мая 2025
Допоможіть зрузуміти висновок доплера судин голови та шиї.
На фоні лікування гтр (панічні атаки, тривога, чорні цятки в очах постійно, "туман в голові", загалом низька розумова витривалість) у психіатра (яке не дало результату), пішла до невропатолога. Крім інших досліджень, зробила доплер судин голови та шиї, так як загалом маю проблеми з судинами (хвн).
Висновок такий:
Звитість хребцевих артерій - більш виражена зліва. Асиметрія швидкостей по хребцевій артерії. Знижений кровотік в лівій хребцевій артерії V2 на 43%. Хребцева артерія V4 - на 35%. При поворотних пробах - ЛШК зменшується на 23% в лівій хребцевій артерії V4 (поворот голови вліво). Ознак колатерізації кровотоку в межах великого артеріального кільця та гемодинамічних зрушень кровотоку не виявлено. Ознаки венозної дисциркуляції з перевантаженням правої великої ярмової вени.
Лікар виписала АД з транквілізаторамим, ще від анемії. По доплеру проблем не бачить. Може є хто лікар, чи це мені здається, що є недостатнє кровопостачання мозку. Хоча в протоколі дослідження написано "кровотік в артеріях і венах основи мозку із звичайними швидкостями та спектром".
Дякую.
Висновок такий:
Дякую.
Море Щастя• 28 мая 2025
При функціональних пробах відбувається підтискання (компресія) лівої хребтової артерії, внаслідок чого зменшується кровопостачання.
Ще є звивистість лівої хребтової артерії.
Пройдіть МРТ шийного відділу хребта. А також рентгенографію шийного відділу хребта з функціональними пробами (4 проекції - пряма, бокова, з функціональними пробами з максимальним згинанням і розгинанням шиї). При функціональних пробах можна побачити рухливість хребців, чи є нестабільність, структурні порушення.
Якщо написано в заключенні, що ’кровотік в артеріях і венах основи мозку із звичайними швидкостями та спектром’, то це означає, що ці зміни гемодинамічно незначущі.
Море Щастя• 28 мая 2025
Ще одини момент. Якщо в заключенні написано ’ознаки венозної дисциркуляції з перевантаженням правої великої ярмової вени’, а в протоколі УЗД написано ’кровотік в артеріях і венах основи мозку із звичайними швидкостями та спектром’, пройдіть в іншому медичному центрі УЗД судин шиї і голови, щоб перевірити чи дійсно є ознаки венозної дисциркуляції.
Море Щастя• 29 мая 2025
Який діаметр лівої хребтової артерії?
Чи вказані показники змін швидкості кровотоку в описанні УЗД судин шиї і голови?
В заключенні має бути вказано таблицю з нормами показників швидкості кровотоку (як на фото) і таблиця з показниками швидкості кровотоку за даними УЗД судин шиї.
Chaterbox
• 29 мая 2025
Ответ дляМоре Щастя
Який діаметр лівої хребтової артерії?
Шия: a.vertebralis V2 - ХА права - 3,8мм, ліва - 3,4мм. Vps - права 49см/с, ліва 28см/с. v.jagularis int права - 26мм, ліва - 12мм.
Голова: A.vertebralis V4 права - 60см/с, ліва - 39см/с.
Хребетна артерія звита незначно справа, а зліва - звита, деформована між С3-С4-С5.
Chaterbox
• 29 мая 2025
Ответ дляМоре Щастя
Та це один і той самий документ. В частині, де описують судини голови написали ’кровотік в артеріях і венах основи мозку зі звичайними швидкостями та спектром’, а у висновку (кінець бумажки) написано, крім того, що у шапці теми, ще ’ознаки венозної дисциркуляції з перевантаженням правої великої ярмової вени’.
Chaterbox
• 29 мая 2025
Ответ дляМоре Щастя
Дякую. Нестабільність у шиї С3-С4-С5 по рентгену ще багато років тому показувало. Робила простий рентген шиї, без поворотних проб.
Море Щастя• 29 мая 2025
Ответ дляChaterbox
Діаметр правої ХА 3,8 мм (норма). Діаметр лівої ХА - 3,4 мм (норма). Незначна звивистість не впливає на гемодинаміку.
Vps - права 49 см/с, ліва 28 см/с. Норма 20-61 см/с. Значення в межах норми. Це що стосується судин шиї.
Це теж показники Vps права - 60см/с, ліва - 39см/с? Якщо це Vps показники, то входять у межі норми 20-61 см/с.
Пройдіть МРТ шийного відділу хребта.
Ознаки венозної дисциркуляції з перевантаженням правої великої ярмової вени можуть бути пов´язані зі збільшеним тиском у правій великій ярмовій вені із-за збільшення швидкісних показників. Написано у тексті теми - ознак колатерізації кровотоку в межах великого артеріального кільця та гемодинамічних зрушень кровотоку не виявлено. Якщо ці швидкісні показники кровотоку незначано підвищені, то вони гемодинамічно незначущі.
Пишуть, що ’кровотік в артеріях і венах основи мозку із звичайними швидкостями та спектром’. Тобто, у венах оснви мозку звичайні швидкістні і спектральрні показники.
У мене права ХА 2,3 мм (звуження), але що до кровотоку пишшеться гемодинамічно незначуща. Є також вертеброгенна деформація ХА (МРТ ШВХ проходила давненько, тоді були 4 протрузії і 2 остеофіти). Також проблемка у правій сонній артерій. Щодо кровотоку у правій і лівій сонних артеріях по Vps, Ved, Rl є як знижені швидкісні показники, так і підвищенні швидкісні показники. МР ангіографію судин головного мозку проходила раніше, то діаметр ХА був і правої і лівої по 2,2 см. Є симптоматика, полегшення немає.
Пройдіть МРТ шийного відділу хребта.