Бабка_в_кедах• 29 мая 2025

Є тут хто за три роки війни перейшли на українську мову?

dulenok• 29 мая 2025
да, у меня кум перешел. При этом все в семье русскоговорящие, с ребенком на 2 языках общаются. Есть те, которые посты в Инсте только на укр, а в разговоре так и оастались на русском - двоякое впечатление, если чессно
З вишневого садка• 29 мая 2025
Ответ дляРокерША
А чого ж ви не перейшли, поки ніхто не примушував?
а зачем? если мое волеизъявление отличается от вашего?
SometimesDiena• 29 мая 2025
Ответ дляdulenok
Конечно двоякое. В соцсетях на украинском, а в жизни на русском. Это уже лицемерие какое-то в чистом виде.
Крижана бурулька• 29 мая 2025
Ответ дляКучерявочка
Ми перешли,більше заради дитини яка народилася під час війни.
Велике Вам дякую за це ❤️ Дуже хочеться, щоб наші наступні покоління все ж таки рідною мовою вважали саме українську, і не було ось цього державна і моя рідна типу два різних поняття. Моя дитина соромиться розмовляти українською саме через те, що однолітки, однокласники усі російською розмовляють, слухають рос музику, рос блогерів і як вона мені сказала лошать усе, що пов´язано з укр, і типу вважають, що усе патріотичне немодно....
Зайканалужайке• 29 мая 2025
Ответ дляdulenok
Чому?
Це по-перше тренування, по друге- щоб ворог не здогадався про що мова йдеться.
Дадосвидания• 29 мая 2025
Ответ дляКучерявочка
А мій розмовляє українською і англійською,теж не бачу проблеми. Навіщо йому російська?
в мене так само - укр і англійська. але у сина є друзі які спілкуються російською. він з ними - українською. питає чому інші говорять іншою мовою пояснюю шо є багато різних мов, хтось говорить англійською, хтось російською, італійською, німецькою і тп. ми говоримо українською. питань нема)
Зайканалужайке• 29 мая 2025
Ответ дляSometimesDiena
Ахаха)))
Щас ухожу• 29 мая 2025
перейшли всією родиною
і взагалі останнім часом чую все більше української в Харкові
навіть від людей похилого віку, які все життя були російськомовними
Дадосвидания• 29 мая 2025
тема для срачу, безумовно)
Статус Ква• 29 мая 2025
Люблю этот момент , правда нашей жизни. Сняли вроде В 17г. , и как-то странно все это дословно воплотилось в 22-24 .

РокерША• 29 мая 2025
Ответ дляSometimesDiena
Мне не надо, как и многим другим. Одни говорили на русском, другие на украинском и всех всё устраивало.
Так і далі б влаштовувало, якби ракети на голову не полетіли, а тепер очевидно, що від цих тварин треба дистанціюватися, мовно в тому числі
На циголках• 29 мая 2025
За время войны только бывшая сотрудница которая все подкалывала меня мол зачем мы с мужем русскоговорящие детей украиноязычными растим. А недавно смотрю ее в инста - такая прям вся украиночка стала
Огірок та Помідорчик• 29 мая 2025
Ответ дляМейк-ап форева
У меня была русскоязычная школа, русскоязычный университет, весь мой род говорил на русском. Для меня это язык моей семьи, я никак не ассоциирую его с агрессором😑
Я українську навіть не вчила, і років до 20 майже не чула. Жили на Донбасі. З 2014 почали переходити всією родиною, в 2022 повністю відмовилися від російської мови і російськомовного контенту. Навіть 75-річний батько спілкується, ніби й народився. І так, російська для нас - мова вбивць. Просто ми не шукаємо для себе виправдання, щоб не асимілювати остаточно з українською нацією. І так соромно, що стільки років російська для мене була в пріоритеті.
автор Бабка_в_кедах • 29 мая 2025
Ответ дляЛасую колобками
Наоборот теперь говорю только на русском) Украинский знаю, использую только в рамках профессиональной деятельности при обращении в инстанции. На этом все
як це вкладається у вашій голові?
я про те що країна Україна, національність українка, мова цієї нації українська, чому ж тоді балакати рос?
SometimesDiena• 29 мая 2025
Напомню, что в Украине живут венгры, так вот они вообще украинский не учат. Но почему-то к ним претензий ноль. Так как Орбана боятся.
Заикальница• 29 мая 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Только на работе по принуждению, что вызывает еще большее отторжение.
1000%%%
SometimesDiena• 29 мая 2025
Ответ дляРокерША
🩺👩‍⚕️🚑
Танго утрьох• 29 мая 2025
Ответ дляКучерявочка
И как, лучше жить стало? Не мальчик случайно у вас родился?
РокерША• 29 мая 2025
Ответ дляМейк-ап форева
А як він став «языком вашей семьи» вас не цікавить? Чи ви з понаєхов?
Зайканалужайке• 29 мая 2025
Ответ дляSometimesDiena
Про таке казати неможна.
Маня все чує...
Мейк-ап форева• 29 мая 2025
Ответ дляНе кую, не мелю
А потім #обнуті сусіди вирішили спасати російськомовних, бо їх ’ущемляют’
Вы реально думаете, что раше не вме равно на каком языке там говорят? Им нужен богатый ископаемыми кусок земли, и они его пытаются забрать. А все эти языки и прочая лабуда для поднятия духа патриотизма, чтоб это не выглядело так позорно, и чтоб русским не так обидно за чужие шахты умирать было. Придумали мясу идею освобождения.
SometimesDiena• 29 мая 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Я бы не работала на такой работе
Морская свинка• 29 мая 2025
Ответ дляМейк-ап форева
То же самое, я из Днепра. Но вот мои родители из сельской местности, Днепропетровская область. И вот мое воспоминание из детства: мама зовет папу обедать: Толік, іди їсти!
А я исправляю: Не їсти, а кушать!
И я такая довольная собой - родителей поучаю! А ведь на самом деле это нас в советские времена насильно переводили на русский, в садиках, школах, вузах. И сейчас это руское мракобесие поднимает голову
Зайканалужайке• 29 мая 2025
Ответ дляРокерША
Хто такі понаєхи?
Кучерявочка• 29 мая 2025
Ответ дляТанго утрьох
А що,мало стати гірше жити?) Хлопчик,розмовляє 2ма мовами, скоро буде третя,таке життя. Але не російською)
Розбещена цяточка• 29 мая 2025
Ответ дляРокерША
Так ви і за одинадцять не перейшли?
рф и Украина - два чумных барака. рф только побольше.
Заикальница• 29 мая 2025
Ответ дляЗоряний Шлях
Давайте добьем Украину и разорвем ее на куски!
Отличная идея, ещё добавить веру, что успешно воплощено в жизнь, вспомните фврион.
dulenok• 29 мая 2025
Ответ дляSometimesDiena
хоча я тут теж можу писати як російською, так і українською. Мабудь теж ’двоякое’ відношення
РокерША• 29 мая 2025
Ответ дляЛасую колобками
Ой, бідося, навʼязують?
Огірок та Помідорчик• 29 мая 2025
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
пока вы спорите про мову, то я узнала про гибель соседа киевлянина, русского, говорящего по-русски, воевавшего за Украину. Прозрейте уже.
Захисники можуть говорити хоч китайською, хоч ельфійською. Але ми тут, а не там. І наша задача зробити в тому числі, щоб Україна була Україною не тільки за назвою. А щоб мала свою мову, культуру. А у нас тут через одного ущємльониє абіженкі