Язвочка• 09 июня 2025
Батьки пенсіонери і виїзд в Європу
У кого батьки пенсіонери виїхали за кордон? Розкажіть ,будь ласка , в яку країну та як їм там живеться. Особливо цікавить люди віком 62+, мову ніяку не знають крім української. Чи вчили ваші батьки мову, чи прийшлося влаштовуватися на роботу щоб прожити і прокормитися? Якщо є фінансова допомога від держави , то яка саме і чи покриваються медпослуги ? У мене один з батьків пенсіонер, а інший такого ж віку але ще не на пенсії, бо не вистачає стажу- вже років двадцять не працює за станом здоровʼя, не на групі , живуть на пенсію та на те , що виростить на городі та продадуть на ринку. Якщо виїзджати , то в яку країну?
Майструю крила• 09 июня 2025
Якщо ви кажете, що у вас батьки сучасні, розумні, то хай їдуть у країну із соціальною підтримкою і з усім вони справляться. Так, спочатку прийдеться в таборі пожити, але ж це краще ніж під бомбами. Я у Швейцарії. Тут багато українських пенсіонерів навіть старшого віку. В соціальній службі спілкуються через гугл-перекладач. Мають медичне страхування. На термін до лікаря викликають перекладача. Лікуються, міняють суглоби, роблять операції, на які в Україні не мали грошей й могли тільки мріяти
Скоро_вчера• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Не всі побиралися
У соціально орієнтованій країні нема потреби побиратися. І там пенсіонери не стоять коло прилавку, очікуючи, що хтось йому купить ту морквину чи цибулину, бо їсти хочеться. Оце і є побиратися. Тафель чи інший банк їжі це не про побиратися.
ОдинРазНадетое• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Я там бачу в основному арабських жінок та доволі молодих людей, деякі навіть на автівках недорогих приїжджають і зайняті вони там пошуком більш свіжої кольрабі аніж балачками
А я видела в основном украинцев там. По началу была несколько раз, меня это все не впечатлило. А знаю людей, которые как на работу туда.
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляСкоро_вчера
Поясніть, який сенс платити за продукти, які дають безкоштовно? Я бачила фото з тафелю, що давали подрузі: м´ясо, ковбаси, овочі, фрукти, звичайні продукти. Ви в сільпо купуєте йогурти гіршої якості, ніж дають у тафелі ) Я впевнена, що половина Порадниці зараз можуть лише мріяти про такий набір продуктів на регулярній основі. То з чого фукати?
Я купую все в Едека.
Не думаю, що тут хтось мріє про тафель.
інфо для тих, хто не знає, тафель це «трохи прострочені» продукти харчування для малозабезпечених.
Ще раз, Німеччина виплачує допомогу з якої можна і харчуватися і купувати ліки, придбати щось з недорогого одягу.
А щоб ходити по благодійним організаціям, це саме треба мати певний склад розуму
Не думаю, що тут хтось мріє про тафель.
А я з косою• 09 июня 2025
В Германию, но вы ж понимаете, как только война закончится, всех попросят назад.
Манкоголік• 09 июня 2025
Ответ дляЯзвочка
Мене цікавлять країни із соціалом і як там живуть пенсіонери наші
Дания. Живет хорошо, женщина 68 лет
Мужа нет, сын воюет. Платят социал, он скромный, но ей хватает, даже умудряется немного путешествовать в соседние страны. Есть регулярные фудбанки, талоны на продукты, помощь в бытовых товарах перед праздниками
Учит датский, потому что хочет, от скуки, ходит на курсы, старше 65 это по желанию
Лето на жаркое и очень зашел климат, так как от жары повышается давление
Ходит на море, в бассейн, немного ездит на велосипеде
Подтянула тело, медицина бесплатная кроме зубного врача.
Это моя тетя
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляСкоро_вчера
І в Україні 60+ не стоять в очікуванні хто їм купить морквину
Це ті, кому в 80х було 20 років, аеробіка, цой, памела андерсон, це все їх часи. А ви пишете про пенсіонерів 85+, такі і за кордон не їдуть
Мию вікна у мороз• 09 июня 2025
Мы три года в Германии. Мужу 63. Мне 53. Ну какие мы пенсионеры.. Муж сдал на В1. Утром работает в супермаркете, вечером убирает в детском саду. Меня здесь в самом начале лечили от онкологии бесплатно. Прошла курсы до В1, но сдала на А2. Голова плохо работает. Тоже уже почти год имею миниджоб по 12 часов в неделю. Муж доцент, кандидат технических наук. Немцы его до последнего с языковыми курсами напрягали. Хотели, чтобы он выучил язык и работал преподавателем математики и физики. Здесь с ними проблема. Но язык оказался очень сложным. Поэтому на уборках.
Я тоже инженер. Но убираю дома́. Мы этим не гордимся, но и не страдаем.
Автор, в Германии сложно, но жить можно однозначно. Кстати, медицина здесь почти бесплатно и качественно, что бы не писали.
P.s. В Тафель не ходим. На еду и одежду хватает. Джобцентр оплачивает только медстраховку. За квартиру уже платим сами.
ОдинРазНадетое• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Я купую все в Едека.
Не думаю, що тут хтось мріє про тафель.
А можно на эти деньги не покупать, а брать бесплатно. Но это вариант для тех, кто хочет отложить денег.
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляОдинРазНадетое
Це називається жадібність. Но я без осуду, кожен сам вирішує
Ответ дляСкоро_вчера
Где такой чудо Тафель?)) У нас даётся то, что люди не купили в магазинах.)) Часто уже сильно просроченное.
ОдинРазНадетое• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Та как угодно можно это назвать и осудить. Но это не отменяет факта, что в Германии можно денег собрать. Особенно двум пенсионерам
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляОдинРазНадетое
Та й не тільки пенсіонерам)
Вхід до тафелю та церков відкритий для усіх
Скоро_вчера• 09 июня 2025
Ответ дляТреба підробіток
Сейчас ехать тоже можно, но никаких плюшек не ждите, надо было раньше. Пишу по своим соседям, пара чуть за 60 обоим. Выехали во Францию в начале войны, первое время жили в какой то общаге, обеспечили их всем, еда, одежда, гигиена, билеты на транспорт, пособие оба собрали, что даже сын на эти деньги тут купил машину.
Сейчас все урезали, но они за 3 года и язык смогли выучить на примитивном уровне, если что, пользуются автопереводчиком. Работают оба, она уборщицей, он типа электрик сантехник в какой-то местечковой администрации. Смогли купить и себе машину недорогую, чтоб на работу не на автобусе ездить, побывали уже в путешествиях, которые тут никогда бы не смогли себе позволить, в общем всем довольны, но они в числе первых были, поэтому адаптировались уже хорошо. А сейчас конечно трудно будет, с голоду не умрут родители, но условия хуже тех, кто успел раньше
Отак і народжуються плітки.
У Франції неможливо зняти допомогу з картки і здійснити покупку, що перевищує певний ліміт теж неможливо (у 2022 це було біля 500 євро). То як же вони купили машину ’на пасобія’? Хто у Франції, той розуміє, що це фантазія на тему.
А ось із зпл вони могли навідклалати на стару як світ авто, але явно не на дві за такий проміжок часу та ще й з подорожами )
ОдинРазНадетое• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Та й не тільки пенсіонерам)
У нас уже кроме работающих. Нужно принести бумагу, что ты на пособии. Хотя знаю тоже таких, что подделывают бумагу. Есть такой мужчина из Васильков. По всем раздачам ходит и гордится этим.
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляОдинРазНадетое
Так я і пишу, ж такі люди, я раніше була у чаті біженців свого міста, є люди, що пишаються та показують свій «улов» по тафелях, шпермюль, це вже як хобі
Скоро_вчера• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Я купую все в Едека.
Не думаю, що тут хтось мріє про тафель.
’Трохи протерміновані’ це не про Німеччину. Термін може підходити , але ще не вийшов. І цілком безпечні. Та можна фукати і ходити купувати. Тут кожному своє.
я працюю з біженцямі в Словаччині. Є у на і група пенсіонерів, які ходят до нас раз на тиждень на зустрічі. Абсолютно всі-це люди у яких тут родина. Діти, онуки. На початку війни були і без дітей, але вони всі вже повернулися. Бо особливо тут сидіти нема за що. Є ті, хто підробляє-сидить з дітьми, поки батьки на роботі, хтось прибирає на пів ставки. Мову вчили лише ті, хто в Україні був або викладачем, або науковцем-ось така статистика. Інші-трохи розуміють, навіть постійно ходять на курси-але толку мало. З місцевими пенсіонерами інтеграція не вийшла. Зовсім інші проблемі, цінності, інтереси. Завжди ходять по всіх гуманітарках-але то більше розвлекаловка. Діти їх сварять що постійно додому щось таягають. Ну десь так..
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляСкоро_вчера
Власними очима бачила світлини в групі в телеграм з протермінованими молочними виробами. Коричневі банани бачу сама, коли неподалік садочку, куди я відвожу дитину паркується автівка тафелю
Скоро_вчера• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
На 3-5 тис. грн пенсії в Україні можна оплачувати комунальні, повноцінно харчуватися, лікуватися і навіть подорожувати. Звичайно,віримо...
П.С. зайдіть в найближчий атб і точно зустрінете отакого пенсіонера, що бере одну морквину чи одну цибулину чи пару картоплин.... і буде дуже вдячний, якщо допоможете їх оплатити
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ дляСкоро_вчера
Це ви говорите про людей 60+ чи все ж таки 80-85+?
миссДавеча• 09 июня 2025
Ответ дляКотогосподиня
Стосовно самостійності, мої батьки самостійні та сучасні, їздять на терміни в джоб без мене. Й там є вже україномовні співробітники
Съездить в джоб на термин, это каждый сможет. А вот найти квартиру и оформить все договора на нем языке, даже молодым не всем под силу. Анкеты периодически на продление пособий тоде самостоятельно без знания языка невозможно. Дорогу осилит идущий. Все можно оформить, но это стресс и нервотрёпка.
Котогосподиня• 09 июня 2025
Ответ длямиссДавеча
Зараз більшість анкет вже перекладена на українську і в джоб центрі є україномовні працівники.
А взагалі логічно, що в Німеччині німецька, у Франції французька тощо.
Є онлайн перекладачі, є чат джіпіті, батьки в 60+ повинні осилити це
Пишу, не читаю• 09 июня 2025
Франция. Но я не знаю как сейчас распределяют. Говорят, что через Париж. Когда дают временную защиту тоже не знаю, если после распределения то ок. С временной защитой, идти к социальному ассистенту или в Coallia и говорить, что просят убежище. Но это уже 4 года быть в стране. В префектуре все заполнить и отправить в Париж. Обычно ассистента с этим помогают. Простить субсидиарную защиту. После этого, если ответ положительный, люди после 65 лет могут подаваться на соцзащиту SASPA. Это как пенсия-пособие для пожилых беженцев. Она повыше чем местная пенсия. Путь долгий. Но все время будет пособие в 600 евро на двоих из которых минус 200 за жилье.
Пишу, не читаю• 09 июня 2025
Ответ дляСкоро_вчера
Отак і народжуються плітки.
Она же написала, что работают. Читайте внимательнее. Если работают то у них давно другая карта. Может оформили TER со скидкой в 75% и ездят.
Відірву та викину• 09 июня 2025
Ответ дляЯзвочка
Ні, я не їду з ними
Тогда как будут ваши родители - пенсионеры вдаптироваться в чужой стране? Без знания языков, живя в лагерях, без семьи . И кто им даст работу в возрасте за 60 ? Я знаю пенсионеров, которые выехали с детьми , внуками. Да они чаще всего не учат язык , не работают , но они хотя бы в семье живут. Дети \внуки всё организовывают, если надо водят по врачам и госучреждениям, находят жильё и т.д. И то такие пенсионеры жалуются и хотят домой. Если ваши родители не путешествовали по Европе до войны, не знают языков , не ориентируются в просторанстве в другой стране, то им будет очень сложно одним.
Треба підробіток• 09 июня 2025
Ответ дляСкоро_вчера
Отак і народжуються плітки.
Я знаю этих людей с детства, живём на лестничной площадке сто лет рядом. Они дважды в год приезжают сюда по очереди, с чего им врать мне? Если он сам мне рассказал, что сыну скопили и привезли денег на машину, ещё тогда, когда не работали и жили только на социал
миссДавеча• 09 июня 2025
Ответ дляТреба підробіток
Ну смотря какую машину купили. Если за 2-3 тыс. У.е. бу то можно накопить. Но не новую с салона. И опять же, накопить,это себе отказывать во всем. Наши люди так привыкли и дома жить. Поэтому и смогли отложить для своих детей, оставшихся в Украине.
Все будет, но потом• 09 июня 2025
Ответ дляЯзвочка
А якби самі виїхали то прожили б без вашої допомоги? Чи отримують вони житло і якусь грошову допомогу від Німеччини і головне як там медицина, хто оплачує лікарські послуги і препарати ?
Все залежить від людини,рівня її розвитку та інтелекту. Моїй мамі 70,вона навіть адресу вивчити не може за 3 роки.Знає тільки ’дякую’ та ’привіт,пока’.Не має уявлення, як доїхати до соціалу,як щось оформити чи як відправити якісь документи чи сходити до лікаря.Все це роблю за неї я,а робити доводиться досить часто. Без нас вона б точно не впоралася.Але ж в неї є подружки такого самого віку ,живуть тут без дітей ,все роблять самі,справляються, хоч і не легко їм.
Тихомандражная• 09 июня 2025
Ответ дляКонтрольница
Ви їдете разом з батьками? Якщо ні то їм буде дуже важко. На перший час потрібні гроші. Якщо Німеччина, то табір. Як винисуть його пенсіонери? Волонтерів немає. Мову вони не знають.
Хто їде від війни,обстрілів і смерті,того табором не злякаєш.