Леди_в_ночи• 23 июня в 00:37
Дізналася останньою
Прошу поради. Також прошу не влаштовувати срач з моєї теми.
Ситуація така. Сьогодні моя донька сказала, що поїде зустрічатися і гуляти в центр міста з подругою. Ок.
Повернулася вона десь о 22.00. І випадково я побачила, що вона в купальнику. Виявилося, що її і її ще одну подружку мама цієї подружки возила до тієї третьої - відпочивати на дачі, де хлопець цієї третьої робив для них шашлики
Що мені дуже не сподобалося, це не тільки підліткова брехня, але поведінка тої мами - вона не мала жодного права без мого відома везти кудись мою неповнолітню дитину.
Слухаю розумні поради щодо ситуації з донькою і мамою подруги.
Власне, тій мамі я завтра зателефоную і ввічливо попрошу, щоб подібні ситуації не повторювалися. Сподіваюся, людина зрозуміє.
Пацаааааааан• 23 июня в 10:55
Ответ дляЛеди_в_ночи
Яких саме?
Вас боятся, делайте выводы, не дроверяют
Пацаааааааан• 23 июня в 10:56
Ответ дляЛеди_в_ночи
Власну неспроможність так легше приховувати?
Тут как бы ваша больше, реьенок побоялся сказать простые вещи
ЗдохниПуйло• 23 июня в 10:58
Ответ дляЛеди_в_ночи
Проблема не в пікніку.
Подзвоніть мамі тієї подруги, звинуватьте її, щоб наступного разу всі знали, що з вашої донькою не потрібно зв´язуватись, бо мама з прибабахом. Зробіть ласку, покажіть себе у всій красі, рекламу, так сказати собі
Біток чи ефір?• 23 июня в 11:03
а причем мама той девочки
ваша дочь могла сказать - мама дала добро
это про ваши с дочкой
другие тут не виноваты
это про ваши с дочкой
другие тут не виноваты
Гл. Амурная• 23 июня в 11:07
Ответ дляЛеди_в_ночи
16,5
Может стоит задуматься - почему Ваша дочь не сообщила Вам об этом?
Может, дело именно в Вас и в Вашем повышенном контроле?
Девочке 16,5 лет, а она купальник в тихую от матери одевает
Злюка-закусюка• 23 июня в 11:08
Ответ дляЛеди_в_ночи
16,5
Давайте, сваріться з нею, влаштовуйте допити, скандали. І не дивуйтесь, що через 1-2 роки вона від вас поїде і навіть не дзвонитиме.
Фісташкова кава• 23 июня в 11:13
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Спросите у дочери почему она вам сказала неправду
Потому что автор бы не разрешила бы дочери, видимо душит ее контролем
Мишка-шалунишка• 23 июня в 11:14
Ответ дляЛеди_в_ночи
Звичайно, до 18 років діти згідно закону є неповнолітніми.
С 16 уже сама за границу ездить может, а вы про дачу в Украине 😂
Мишка-шалунишка• 23 июня в 11:16
Ответ дляЛеди_в_ночи
Це абсолютно не знімає з батьків відповідальність за неповнолітню дитину. Хоч в Україні, хоч за її межами
Какую ответственность? Уголовка с 14, админка с 16
С 16 можно оф работать, открыть ФЛП и даже получить полную дееспособность
18 мнеУЖЕ• 23 июня в 11:35
Ответ дляМerida
Кнопка блок меня у вас есть. Разрешаю
Ви собі не зраджуєте- підколоти,принизити, насміятися- це ваш стиль спілкування.
Крижана бурулька• 23 июня в 11:37
Ответ дляЛеди_в_ночи
Про це вже говорилось абсолютно спокійно багато разів. Але їй зараз в голові не безпека, а свобода.
ну то подумайте, чому вашій доньці так бракує свободи і чому вона вам не хоче сказати правду.
Мабуть була впевнена, що ви її не пустите.
Формально ви праві, донька неповнолітня, і та мама мала отримати вашу згоду. Але ви в дуже невигідній ситуації, тому що в 18, ви вже нічого не зможете зробити і на вашу думку будуть забивати тим більше.
Гіперопіка ні до чого гарного не призводить.
я Кукарача• 23 июня в 11:42
Вам до психолога, і працювати над тим, що дочка вам не довіряє. Я думаю, ви занадто намагєтеся контролювати її життя - маєте результат.
Самая СоветЧиваЯ• 23 июня в 12:16
Ответ дляДелайКак_Я
Но с разрешения родителей.
Статья 313 ГК Украины не предусматривает разрешения родителей при передвижении по Украине. Только при выезде в другие страны, в зависимости от правил и требований другой страны.
Малая еще та• 23 июня в 12:24
Ответ дляМerida
Если моё мнение отличное от мнения автора - это не называется не травля. Это называется - моё личное мнение и взгляд на ситуацию. А вот вы, травите только меня , кстати. Другим вы такие вопросы не задаёте. Хотя, большинство на моей стороне. Так чего, вы из всех цькувати выбрали меня?
Удалено администрацией...
ВсеПроВсехЗнаю• 23 июня в 12:26
Ответ дляЛеди_в_ночи
А нащо мені інші діти?
Ну ви ж хоче почути думку інших батьків, стосовно вашої ситуації. От вам і пишуть що більшість вже навіть живуть окремо і дозволу батьків з приводу таких банальних речей не запитують. Ви прямо проблему вселенського масштабу намагаєтеся роздути. Не бачу приводу заламувати руки. І так, мама чужої дитини не винна , що у вас з донькою немає взаєморозуміння.
Я думку батьків запитувала тільки у випадку, коли брала неповнолітню дитину, протилежної до статі моєї дитини, на відпочинок з ночівлею.
Даю справку• 23 июня в 12:51
Ответ дляЛеди_в_ночи
Я це знаю. Мама тієї дівчинки дозволяє їй практично все, залишає її саму вдома, тижнями живе у іншому місті, намагаючись влаштувати особисте життя. А моїй теж хочеться свободи. А я такого не дозволяю.
Це Ваша проблема, що Ви не дозволяєте. Чому перекладаєте відповідальність на чужу маму? Самі вирішуйте питання зі своєю дочкою стосовно довіри. Я така мама, яка дозволяє донці багато чого. До нас приходять подружки ночувати, я нікому ніколи не дзвоню. Мені пофіг кому та що дозволяють чи ні, хай самі вирішують між собою. Це не мої проблеми. Свою доньку я завжди бачу по геолокатору. І мені також не потрібні дзвінки чужих мам з запитаннями, що я і кому дозволяю чи ні. Але і мами довкола мене адекватні.
миссАрфография• 23 июня в 13:01
Ответ дляЛеди_в_ночи
16,5
Надеюсь вам девочки уже насыпали полную пазуху х..
Мама меру надо знать в контроле
АБВГДэшница• 23 июня в 13:15
Ответ дляЛеди_в_ночи
16,5
Не позортесь і не позорте доньку.
Проблема в Вас. Подумайте, чому донька нічого Вам не розповідає.
Мамі дівчинки не телефонуйте.
Попросіть доньку говорити, куда вона їде, бо Ви хвилюєтесь. Але по доброму. Спробуйте побудувати з нею контакт.
Мамі дівчинки не телефонуйте.
ЛолитаНеРазлита• 23 июня в 14:35
Почти 17 лет. Вы серьезно?
Тут с дочкой надо говорить, а не с мамой.
В 17 лет многие дети сами в других городах, странах учатся, работают...
Перестаньте быть наседкой и выстраивайте с дочкой доверительные отношения
Оченьценная• 23 июня в 15:46
Автор, я Вас понимаю. Я б позвонила мамам всех детей, которых везу, и уточнила бы «да» или «нет».
РокерША• 23 июня в 15:47
Ответ дляЛеди_в_ночи
Вы немножко больная помешанная мамаша, вы уж извините
Куда_бежать• 23 июня в 17:02
Ответ дляЛеди_в_ночи
Я не намагаюся все контролювати. Коли вона поїде десь вчитися і буде сама за себе відповідати, я буду тільки рада. У мене, крім неї, купа своїх справ.
вами рухає почуття провини, саме бажання його уникнути раптом щось піде не так. тому ви вмикаєте гіперконтроль і очікуєте 18-річчя доньки як амністії, щоб формально зняти з себе відповідальність. але глобльно це руйнує ваші взаємини з донькою.
Мона Лиза• 23 июня в 19:03
я бы тоже врала вам, а как выросла сразу свалила из дома
это дочь, а вы проводите параллели с мужиком, с которым спите и который вам изменяет
Зроблено у 80-х• 23 июня в 20:48
Ответ дляЛеди_в_ночи
Розумієте, вона не приймає ніяких аргументів. Її абсолютно не хвилює її безпека, вона хоче свободи і жити своє життя без батьків. А ще не може, то змушена викручуватися.
автор можно я расскажу вам одну историю, не с моими детьми это случилось. Давно дело было (я даже тут тему создавала), сижу я на втором этаже своей дачи и вижу как соседские подростки ну как то странно играют у бассейна - топят друг друга. Я разбудила мужа и пошла ’поглядывать под свои туи’ за играми соседских детей, а через 10 минут мой муж гнался за парнями и успел сделать фото и заснял номера мотоциклов сбегающих парней, а я спасала тонущую дуреху. Вызвали полицию, соседи быстро приехали... и были очень недовольны, что я позвонила в полицию и скорую. Девочка то не их тонула в бассейне. К слову родители спасенной девочки приезжали и благодарили, и сказали что дочка им соврала, что поехала в гости с друзьями на дачу. девочкам было по 16, а парням по 24+. Вот так, травку курили, потом расперло веселится.
Зам. зав. Анонима• 23 июня в 21:13
Судя по всему вы задолбали дочь своей гиперопекой. Если еще больше хотите испортить с ней отношения, то конечно звоните другой маме, выставите в ее глазах свою дочь маленькой лгуньей.
Мусик Пусик• 23 июня в 21:26
Ответ дляЛеди_в_ночи
Я відчуваю себе так, як зраджена дружина, яка дізналася про все останньою.
Вы создаёте своему ребенку такие условия, что она вынуждена врать. Поэтому и произошло.
Наверняка бы не пустили
Ms. Iphone• 23 июня в 22:05
Chat gpt,нехай і не ідально, але завжди може в чомусь підказати:
З позиції психолога, ваша реакція — цілком природна і зрозуміла. Ви турбуєтесь за безпеку та добробут своєї дитини, і це абсолютно нормально. Нижче — конструктивні поради, як діяти у цій ситуації, зберігаючи довіру з донькою та налагоджуючи межі з іншими дорослими.
---
🔹 Розмова з донькою: від контролю до довіри
Це ключовий момент. Ваша дитина вже в тому віці, коли дуже важливо будувати не лише авторитет, але й партнерські стосунки на основі взаємної поваги. Ось кілька психологічних порад, як краще провести цю розмову:
1. Залиште звинувачення — спитайте про мотивацію.
Замість фраз на кшталт ’Ти збрехала, як ти могла?’ краще сказати:
→ ’Я бачу, що ти вирішила не сказати мені правду. Можеш розповісти, чому?’
Це створює простір для відвертості.
2. Назвіть свої почуття, не переходячи в агресію.
→ ’Я відчула себе розгубленою й зневаженою, бо не знала, де ти, і хвилювалась.’
3. Сконцентруйтеся на домовленостях, а не на покаранні.
Наприклад, разом створіть правило: ’Якщо ти змінюєш плани, ти зобов’язана написати/подзвонити. Без цього — поїздки скасовуються.’
---
🔹 Розмова з мамою подруги: встановлення кордонів
Те, що ви хочете зателефонувати і ввічливо пояснити — це дуже правильний крок. Поради для розмови:
1. Спокійний тон. Ви маєте право бути незадоволеною, але мета — не сварка, а конструктив:
→ ’Я ціную, що ви організували дозвілля, але мене турбує, що я не була попереджена. Для мене важливо знати, де перебуває моя дитина, особливо коли її везуть за місто.’
2. Позначення меж.
→ ’Буду вдячна, якщо наступного разу подібні ініціативи узгоджуватимуться зі мною. Це просто питання безпеки та взаємної поваги.’
---
🔹 Підліткова брехня: що це означає?
Брехня у підлітковому віці — це не завжди маніпуляція чи бажання завдати болю. Часто це:
страх бути не зрозумілою;
бажання більше самостійності;
тестування меж дозволеного.
Ваше завдання зараз — не ’викрити’ її, а побудувати такі стосунки, де їй не буде сенсу брехати. Це потребує терпіння, але довіра варта зусиль.
---
🔚 Підсумок:
Ви маєте право захищати свої межі — і в розмові з донькою, і з іншими дорослими.
Замість агресії — розмова про почуття та наслідки.
Не зупиняйтесь на конфлікті, рухайтесь до нових домовленостей.
---
Це створює простір для відвертості.
---
2. Позначення меж.
---
🔹 Підліткова брехня: що це означає?
страх бути не зрозумілою;
бажання більше самостійності;
тестування меж дозволеного.
---
🔚 Підсумок:
ЖонДуан• 23 июня в 22:18
ага, новых людей мы конечно покупаем на рынке
а потом на форумах: ойойой шо ж таке, демографія на днi уаааааа