Мира всем• 01 июля 2025

Стан - дно: як собі допомогти?

З 2014-ого року життя пішло по пи₴@і і кінця і краю цьому не видно. Раніше якось трималась, а цього року накрило остаточно. На душі порожньо, особливо після пробудження, хоч вий, хоч плач, але ні сліз, ні сил. Їжа стала ніби без смаку, нічого не хочеться, ні купляти щось, ні доглядати за собою, ні якось виглядати, нічого. Розчесалася, помилася, одяг чистий - і то уже добре. Пофіг на те, як виглядаю. Спілкуватися з кимось теж немає сил, хоча іноді хочеться поговорити, але розмова виснажує. Коли є сили, всі бісять. Терпіть не можу людей, як вони сходять з розуму у себе вдома в людяшнику: співають, виють, бігають, кричать, гучно розмовляють, щось смердюче готують, курять під вікном, вистукують якісь ритми по батареї, коли діти оруть і стоять на голові, коли катаються на своїх велосипедах поверхом вище по ламінату. Хочеться кудись подітись, в ліс, в поле, хоч кудись, подалі від всіх. Не можу спати. Засинаю, а через годину підривають в паніці, пофіг, є обстріли, чи ні. Обстріли теж уже просто задрали. Навіть на вибухи уже не реагую. Ціни жахають більше вибухів, в магазин просто намагаюсь не ходити якомога довше. Здається, стає все гірше і гірше. Оренда тепер зʼїдає більшу частину зарплати. Надії на своє житло взагалі нема (сподіваюсь, так буде не завжди). Все злилось, день, ніч, все наче не має сенсу. Були в мене хоббі, але зараз вже нічого не цікаво, рятує тільки робота. Коли не знаєш що робити, працюй). Тож працюю без вихідних, бо на вихідних лишаюсь сам на сам з цією безвихіддю і настає взагалі …опа. Колись були мрії, була мета, багато чого було, а зараз, блін, як той самурай, маю тільки шлях. Страшно від відчуття марності всього. По ходу криза середнього віку чи щось таке. В кого ще таке, як справляєтесь? Бо я вже як зомбі, і бувають ранки, коли просто лежу без сил і туплю в одну точку, і ніякого бажання щось робити…Виговорилася. Знаю, зараз набіжать синьоморді і білопальтові, так куди ж без них.
Тут как тут• 01 июля 2025
Ответ дляМира всем
Теж чула, що від АД сильно набирають вагу. Не хотіла б до купи ще стрес від набору ваги
Це неправда.
Тут как тут• 01 июля 2025
Ответ дляГарні диньки
у вашому випадку можна навіть заочний діагноз поставити (хоча це неправомірно) і не помилитись.
Неможна. Ніхто так не робить.
Тут как тут• 01 июля 2025
Я приймала АД місяцями, не вважаю це чимось страшним. Ваги вони не додають якщо ви не заїдаєте стрес. І будиночок у селі, мене врятував в особисті трагедії, природа лікує. Тому саме зараз я про це пишу. Умови змінюють світогляд, праця допомагає але не та яка каторга, та яка в кайф. Тварини витягують з тяжких ситуацій, квіти, дерева, все лікує.
Гарні диньки• 01 июля 2025
Ответ дляТут как тут
Неможна. Ніхто так не робить.
так, я написала, що це неправомірна дія, тому що діагноз втсановлює виключно лікар-психіатр, не невролог і не сімейний лікар.
Але з огляду на скарги автора можна припустити депресію, вона вже прошла опитувальник, скрінінг депресії. З високою ймовірністю цей діагноз підтвердить лікар-психіатр.
Як психотерапевт я не маю права встановлювати діагнози, але на прийомі я кажу клієнтам, що їхні симптоми (які озвучує сам клієнт) відповідають критеріям такого-то розладу. І тому варто звернутись до психіатра для уточнення діагнозу.

Депресія визначається на основі самооцінювання симптомів самим пацієнтом. Немає аналізу на депресію. Тому це нескладний розлад для діагностики. А ось розібратись з тим, чи це розлад, чи синдром, чи симптом - це вже компетенція лікаря.
автор Мира всем • 01 июля 2025
Ответ дляФісташкова кава
Ну ось коли я приймала їх, мені було так пофіг, що я і не зважувалася жодного разу за півтора роки. Але так, ці зайві кілограми дуже заважають і чомусь не хочуть взагалі скидатись, і це зараз мені, коли я без антидепресантів, додає депресії ще більше, вчора пішла якихось речей купити, ну товста, але думаю, треба все одно купити, якось розрадити себе. І не змогла(( якимось жирним лайном себе відчуваю, нічого не сідає з речей((
Співчуваю вам. Сподіваюсь, хоча б вони допомогли вам впоратись з тою причиною, через яку були призначені.
автор Мира всем • 01 июля 2025
Ответ дляГарні диньки
На початку я скидала все на лінь і наслідки важко перенесеного грипу. Навіть сдавала аналізи, очікуючи побачити гіпотериоз. Але аналізи навпаки показали гіпертериоз
автор Мира всем • 01 июля 2025
Ответ дляТут как тут
Це правда. Я відчуваю, коли виходжу на вулицю рано вранці, коли нікого нема, чи вже ввечері, і гуляю дворами і вулицями, де зелено, стає легше.
Гарні диньки• 01 июля 2025
Ответ дляМира всем
депресії мають різні причини, можуть бути і як наслідки запальних процесів в організмі. Але це вже якщо заглиблюватись в дебрі)
Подивіться книги самодопомоги, базовані на КПТ-терапії. Будете краще розуміти, що з вами відбувається і що можна зробити.
Дуняша• 01 июля 2025
Это депрессия, автор. Как по учебнику.